Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOJA LISTA - notowanie 133 grudzień 2008
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 507
Dołączył: Mar 2008
Post: #1
MOJA LISTA - notowanie 133 grudzień 2008
NOTOWANIE 133 GRUDZIEŃ 2008

  1. 09 02 KINGS OF LEON - USE SOMEBODY
  2. N- 01 LADYHAWKE - MY DELIRIUM
  3. 01 05 METALLICA - THE DAY THAT NEVER COMES
  4. 02 04 THE LAST SHADOW PUPPETS - MY MISTAKES WERE MADE FOR YOU
  5. 05 02 CRYSTAL CASTLES - CRIMEWAVE (CRYSTAL CASTLES VS.HEALTH)
  6. 12 02 RAZORLIGHT - WIRE TO WIRE
  7. 03 05 KINGS OF LEON - SEX_ON_FIRE
  8. N- 01 METALLICA - ALL NIGHTMARE LONG
  9. 19 02 DUFFY - STEPPING STONE
  10. 08 08 THE LAST SHADOW PUPPETS - THE AGE OF THE UNDERSTATEMENT
  11. 04 03 BILLY TALENT FEAT. ANTI-FLAG - TURN YOUR BACK
  12. 05 04 JACK WHITE AND ALICIA KEYS - ANOTHER WAY TO DIE
  13. 07 06 THE AUTOMATIC - STEVE MCQUEEN
  14. N- 01 FRANZ FERDINAND - ULYSSES
  15. 11 06 THE VERVE - LOVE IS NOISE
  16. 14 02 SLIPKNOT - DEAD MEMORIES
  17. N- 01 THE RACONTEURS - OLD ENOUGH
  18. 10 03 FALL OUT BOY - I DON'T CARE
  19. 13 03 MGMT - KIDS
  20. N- 01 EAGLES OF DEATH METAL - WANNA BE IN LA
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2011 04:15 PM przez marsvolta.)
27.12.2008 02:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 507
Dołączył: Mar 2008
Post: #2
 
O nowościach:

LADYHAWKE - MY DELIRIUM

Tak się składa, że tak wysokie miejsce nie jest przypadkiem. Ta piosenka to tylko próbka możliwości tej wspaniałej dziewczyny. Na płycie w zależności od wydania znajduje się 12 albo 13 innych potencjalnych singlowych piosenek. Wiem, że to wydaje się nie możliwe, ale gdyby to mogło się wydążyć na pewno większość z tych piosenek poradziła by sobie na listach przebojów. Muzyka Ladyhawke to połączenie klasycznych i dobrze znanych motywów, które w jakiś naturalny sposób kojarzą nam się z twórczością Stevie Nicks z dzisiejszym światem nowych elektronicznych brzmień. Czasem jednak te elementy elektroniki brzmią też tak jak gdyby same były lekko pokryte kurzem. Koniec końców wychodzą z tego naprawdę wspaniałe piosenki, które wpadają w ucho praktycznie od razu i powoduję, że mamy ochotę słuchać ich w kółko. Sam już nie wiem ile razy przesłuchałem tą płytę bo jednym słowem jest uzależniająca.
My Delirium to czwarty singiel z debiutanckiego albumu wokalistki, ale za razem i kompozytorki, która tak naprawdę nie wiadomo w jaki sposób wyszła, ze swojej strasznej choroby i może właśnie te traumatyczne lata wpłynęły na temat tej piosenki choć oczywiście pewny tego nie jestem. Do piosenki powstał też rewelacyjny teledysk, w którym świat rzeczywisty miesza się z fikcją, a całość jest utrzymana w konwencji filmu drogi po bezkresnych preriach pustyni. Ta część jest animowana, ale naprawdę zrobiono to mistrzowski sposób.

Radzę też zapoznać się z poprzedniki teledyskami do utworów Back of the Van, Paris Is Burning oraz From Dusk Till Down, bo zobaczyć jak wygląda i śpiewa Ladyhawke trzeba koniecznie wtedy ta muzyka staję się jeszcze bardziej wiarygodna i mocna w przekazie.

METALLICA - ALL NIGHTMARE LONG

Drugi singiel z najnowszej płyty, który na dodatek został zainspirowany dziwnymi wydarzeniami z głębokiej Rosji. Dla wyjaśnienia sprawy praktycznie konieczne jest obejrzenie teledysku. Muzycznie to prawdopodobnie najlepszy kawałek na płycie, może nie jest takie przebojowy jak pierwszy singiel czy Broken, Beat & Scarred, który według mnie był murowany kandydatem na drugiego singla, ale z do dzieje się tu bardzo dużo od orientalnego wstępu po sam koniec. Bardzo podobają mi się riffy, które wydają się być zbliżone do szczytowych osiągnięć grupy z okresu Master Of Puppets, te wszystkie galopy i przejście naprawdę mamy do czynienia z dobrym utworem. Dodatkowo mocny szybko zapadający w głowę refren. Pewnie utwór nie osiągnie takiego sukcesu jak pierwszy singiel, ale za to dostajemy ciekawą historię i jeden z najlepszych utworów Metallici ostatnich lat na singlu.

FRANZ FERDINAND – ULYSSES

Jeżeli tak będzie teraz wyglądał Franz Ferdinand to może to wiele osób zdziwić i zszokować, ale nie możemy powiedzieć, że takie granie rozczarowuje. Minęło już parę lat od olśniewającego debiutu parę następnych od tak somo dobrej drugiej płyty i choć nie zarzyna się kury znoszącej złote jajka to w przypadku tego zespołu nagranie kolejnej takiej samej płyty mogło by wydawać się nadużyciem. Poszli więc po najmniejszej linii oporu i wykorzystali elektronikę, ale oczywiście wszystko ze smakiem i w odpowiednich proporcjach. Już wcześniej ich piosenki nadawały się od dobrej zabawy, ale teraz szykują nam chyba prawdziwą bombę dlatego nie pisząc nic więcej, czekam na nowa płytę z niepokojem, ale i radością.

THE RACONTEURS - OLD ENOUGH

Na początku wydawało mi się, że ta piosenka jest taką zwykłą nie do końca wartą uwagi jedną z wielu, które się słucha, ale do siebie nie przekonują. Natomiast potem gdy wyszła na singlu i praktycznie do dziś na okrągło słyszę ją w radiu czy telewizji to widzę wyraźnie, że po raz kolejny nie do końca zaufałem umiejętnością Jack White i kolegów. Bo tak naprawdę to wspaniała prosta piosenka z bardzo niespotykaną jak na dzisiejsze czasy sekcją rytmiczną. Brzmi to jak połączenia starej ludowej piosenki z klimatami rodem z dzikiego zachodu. Dlatego po raz kolejny raconteurs na mojej liście.

EAGLES OF DEATH METAL - WANNA BE IN LA

Do tej pory traktowałem ten zespół jaką trochę dziwny poboczny projekt. Oczywiście niektóre piosenki były fajne inne śmieszne, złe dopiero z tą płytą zespół pokazuje swoje pełne oblicze, a singlowy Wanna Be In La czymś nie do końca oddaję klimat płyty to wpada w ucho, a to chyba najważniejsze jeżeli ktoś chce się przebić i dotrzeć do nowych słuchaczy. Tak mi się wydaje, że dzięki tej płycie zespół wyjdzie z cienia Josha Homma i zaistnieje na dobre w naszych umysłach, a co może ważniejsze podniesie poprzeczkę w hierarchii naszych ulubionych zespołów i wykonawców. Mi osobiście ta płyta bardzo się podoba.
27.12.2008 02:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Oho, to ostatnie muszę koniecznie poznać. Przypomniałeś mi właśnie o tym, wszystko co QOTSA-owe nie może być mi obce. Pozostałe nowości też FANTASTYCZNE., tak jak lider i większość piosenek stąd. Prócz 5 i 11 (nie znam) i 16 (nie lubię) to naprawdę udana lista.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.12.2008 03:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
marsvolta napisał(a):FRANZ FERDINAND – ULYSSES

Jeżeli tak będzie teraz wyglądał Franz Ferdinand to może to wiele osób zdziwić i zszokować, ale nie możemy powiedzieć, że takie granie rozczarowuje. Minęło już parę lat od olśniewającego debiutu parę następnych od tak somo dobrej drugiej płyty i choć nie zarzyna się kury znoszącej złote jajka to w przypadku tego zespołu nagranie kolejnej takiej samej płyty mogło by wydawać się nadużyciem. Poszli więc po najmniejszej linii oporu i wykorzystali elektronikę, ale oczywiście wszystko ze smakiem i w odpowiednich proporcjach. Już wcześniej ich piosenki nadawały się od dobrej zabawy, ale teraz szykują nam chyba prawdziwą bombę dlatego nie pisząc nic więcej, czekam na nowa płytę z niepokojem, ale i radością.
Ja liczę, że cała płyta będziee raczej taka jak "Ulysses", bo gdyby miała być taka jak "Lucid dreams" to w sumie byłaby trzecia taka sama jak poprzednie. Icon_smile2
27.12.2008 05:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MOJA LISTA - notowanie 157 grudzień 2010 marsvolta 3 1 375 04.02.2011 06:19 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 145 grudzień 2009 marsvolta 4 1 547 22.01.2010 11:39 AM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - PODSUMOWANIE ROKU 2008 marsvolta 0 1 210 27.12.2008 03:10 PM
Ostatni post: marsvolta
  MOJA LISTA - notowanie 132 listopad 2008 marsvolta 6 2 223 19.12.2008 05:58 PM
Ostatni post: michal91d
  MOJA LISTA - notowanie 131 październik 2008 marsvolta 7 2 962 12.11.2008 12:09 AM
Ostatni post: Konrad
  MOJA LISTA - notowanie 130 wrzesień 2008 marsvolta 8 2 407 06.10.2008 12:23 PM
Ostatni post: Miszon
  MOJA LISTA - notowanie 129 sierpień 2008 marsvolta 8 2 368 15.09.2008 12:07 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 128 lipiec 2008 marsvolta 7 2 393 26.08.2008 04:30 PM
Ostatni post: zbyszu
  MOJA LISTA - notowanie 127 czerwiec 2008 marsvolta 6 2 441 10.07.2008 10:52 PM
Ostatni post: kleschko
  MOJA LISTA - notowanie 126 maj 2008 marsvolta 2 1 294 31.05.2008 03:58 PM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości