Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOJA LISTA - notowanie 132 listopad 2008
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 500
Dołączył: Mar 2008
Post: #1
MOJA LISTA - notowanie 132 listopad 2008
NOTOWANIE 132 LISTOPAD 2008

  1. 01 04 METALLICA - THE DAY THAT NEVER COMES
  2. 02 03 THE LAST SHADOW PUPPETS - MY MISTAKES WERE MADE FOR YOU
  3. 03 04 KINGS OF LEON - SEX_ON_FIRE
  4. 09 02 BILLY TALENT FEAT. ANTI-FLAG - TURN YOUR BACK
  5. N- 01 CRYSTAL CASTLES - CRIMEWAVE (CRYSTAL CASTLES VS.HEALTH)
  6. 05 03 JACK WHITE AND ALICIA KEYS - ANOTHER WAY TO DIE
  7. 04 05 THE AUTOMATIC - STEVE MCQUEEN
  8. 08 07 THE LAST SHADOW PUPPETS - THE AGE OF THE UNDERSTATEMENT
  9. N- 01 KINGS OF LEON - USE SOMEBODY
  10. 12 02 FALL OUT BOY - I DON'T CARE
  11. 06 05 THE VERVE - LOVE IS NOISE
  12. N- 01 RAZORLIGHT - WIRE TO WIRE
  13. 13 02 MGMT - KIDS
  14. N- 01 SLIPKNOT - DEAD MEMORIES
  15. 07 03 SCARS ON BROADWAY - WORLD LONG GONE
  16. 10 04 SLIPKNOT - PSYCHOSOCIAL
  17. 11 06 THE LAST SHADOW PUPPETS - STANDING NEXT TO ME
  18. 14 08 BULLETS FOR MY VALENTINE - HEARTS BURST INTO FIRE
  19. N- 01 DUFFY - STEPPING STONE
  20. N- 01 THE KILLERS - HUMAN
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2011 04:16 PM przez marsvolta.)
02.12.2008 03:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 500
Dołączył: Mar 2008
Post: #2
 
O nowościach:

CRYSTAL CASTLES - CRIMEWAVE (CRYSTAL CASTLES VS.HEALTH)

Minęło już wiele lat od ostatniego użycia mojego pierwszego komputera. ATARI 65XL. Nie zmienia to jednak faktu, że od czasu do czasu z powodów raczej sentymentalnych powracam do tamtych gier za pomocą różnego rodzaju emulatorów i innych tego typu wynalazków. Co prawda Crystal Castles korzystają z dźwięków generowanych za pomocą procesora dźwięków z ATARI 5200, ale nie ma to większego znaczenia ponieważ w tamtych czasach technika, aż tak szybko nie ewoluowała i gierki oraz programy, które ja pamiętam ze swojej atarynki były łudząco podobne.
Tak właśnie tak, muzyka Crystal Castles to połączenie elektroniki z pod znaku ATARI z punkiem. Bo w gruncie rzeczy to świetne punkowe piosenki. Wiem co mówię, bo od razu chwyciłem za gitarę zacząłem sobie na własny użytek grać niektóre z piosenek duetu.
Crimewave to zderzenie talentu Ethana Katha z piosenką z repertuaru grupy HEALTH, ponieważ Etan pod nazwą Crystal Castles zrobił wiele remisów nawet dla takich gwiazd jak Block Party czy Klaxons. Jednak Crimewave trafiło na regularny album grupy z marca tego roku.
Nie mogąc się oprzeć urokowi grupy, a przede wszystkim Alice Glass (najbardziej Cool jak się okazuje), debiutują na mojej liście w tym miesiącu najwyżej.

KINGS OF LEON - USE SOMEBODY

Najtrudniej pisać o KOL, bo jak ich nie chwalić skoro drugi singiel z Only By The Night jest równie dobry co pierwszy, a płyty słuch się na okrągło z zapartym tchem. No może trochę przesadzam, ale nie da się ukryć, że kolejny raz zespół potwierdza swoją klasę. I choć zawsze wzbraniałem się od KOL jak tylko mogłem uważając adorowanie tego zespołu za zbyt oczywiste i nie do końca oryginalne. Bo jak coś się wszystkim podoba to nie do końca jest takie fajne jak by mogło się wydawać (to temat na długą dyskusję), to teraz jestem w stanie zupełnie poddać się fali się fali i zachwycać ku swojej uciesze KOL.

RAZORLIGHT - WIRE TO WIRE

Przy Razorlight warto zadać sobie pytanie czy czekało się na ich nowy album. Chyba nie do końca. Może dla tego, że nikt nie chce przeżywać kolejnych rozczarowań i niepowodzeń zespołów, które co rusz nie spełniają pokładanych w nich nadziejni, a jest to już prawie jakaś plaga. Bardzo lubiłem poprzedni album i w czasach gdy namiętnie grałem w online snookera słuchałem tej płyty praktycznie na okrągło. Co zresztą przynosiło mi szczęście. Do dziś znajduję się na 27 rankingu na wp. Wracając do tematu Razorlight trzeba przyznać, że ich dwie pierwsze płyty trzymają poziom, ą zapowiadający trzecią singiel Wire To Wire też jest niczego sobie. Po wywiedzie, który przeprowadził z nimi Zane Lowe, który miałem okazje obejrzeć mogę być spokojny o trzeci album. Takie mam przynajmniej wrażenie, a czy rzeczywistości okaże się brutala zobaczymy. Miejmy nadzieje, że nie. Jak na razie minimalistyczny fortepianowy singiel Wire To Wire podoba mi się i tyle w temacie Razorlight.

SLIPKNOT - DEAD MEMORIES

Po ostrym Psychosocial z pod znaku Ride Melallici przyszedł czas na bardziej spokojny Dead Memories. Jest to może i nawet bardziej przebojowy singiel od tego pierwszego, ale budzie się we mnie jednak takie uczucie, że to taki oczywisty sposób na odniesienie sukcesu. Kto wie może jestem zbyt podejrzliwy, ale każdy kto słyszał ten utwór to wie, że praktycznie jest to jak na Slipknota ballada. Musiał się tu jednak znaleźć bo płyta Slipknota trochę się już u mnie kręci w odtwarzaczu i nie da się ukryć, że to Dead Memories bardzo mi się podoba. Uczucia potęguje wspaniały obrazek do singla, a na przyszłości liczę na jeszcze lepszy wybór z tej płyty. Ale jeszcze raz podkreślam dla niektórych osób ten utwór może się koazac absolutnym hitem. Niczym Through Glass dla pokrewnej formacji Stone Sour.

DUFFY - STEPPING STONE

W końcu i Duffy debiutuje na mojej liście długo nie byłem pewien czy powinna się tu znaleźć bo chociaż i poprzedni singiel zachwycał to jednak tak wybitnie popowych artystów na swojej liście raczej nie umieszczam. Nie można jednak przejść obojętnie wobec tak wspaniałego utworu jak Stepping Stone. Na dodatek Bernard Butler pomagał jej przy nagrywaniu tej płyty, a to jest świetna rekomendacja zwłaszcza dla osób, które znały i lubiły Suade. Tak więc Duffy wchodzi do mojej dwudziestki i już. Co do samej Duffy to nawet nie ważny jest dla mnie jej warsztat wokalny, który jak wiemy jest świetny i głównie o tym się mówi. Mi bardziej podoba się to jak te piosenki potrafią od mnie dotrzeć i pobudzić. Harmonia i spokój potem emocje i klimat, tak widzę tą piosenkę i bardzo się cieszę, że Duffy nie umknęła mi gdzieś bokiem, bo była by to dla mnie wielka strata.

THE KILLERS – HUMAN

Nie do końca jestem w stanie zaakceptować ten utwór. Tyle tytułem wstępu, a teraz do rzeczy. Kiedy pierwszy raz usłyszałem The Killers nawet nie pamiętam dokładnie kiedy to było ale na pewno ale było to na pewno gdzieś w połowie 2004, zachwycili od razu. Teraz nie jestem pewien czy miałbym ochotę sięgnąć po ich nowy album po takim singlu jak Human. Z jednaj strony na pewno jest to piosenka w stylu Killersów, ale czy tak świetna jak ich największe hity Mr. Brightside czy Somebody Told Me, a gdzie podziała się moc i ostrzejsze brzmienie jak z Jenny Was a Friend of Mine. No właśnie to już nie ten młody wydawać by się mogło zbuntowany i bezkompromisowy zespół. Decydując się na piękną i dokładną realizację nagrań, dodając różnego rodzaju sekcje zatracili swoją swego rodzaju chropowatość i surowość, która paradoksalnie nadawała dynamikę i siłę utworom. I teraz gdy znam już płytę mogę powiedzieć, że nie jest to szczyt moich marzeń, a opinia, którą przytaczam raczej się sprawdza. Jednak na piękne czasy Hot Fuss mają u mnie kredyt i to duży i daję im szansę, a może jeszcze się przekonam? Kto wie?
Na koniec dodam, że poziom tekstów też spadła wystarczy posłuchać niektórych utworów z nowej płyty, aby się o tym przekonać (Spaceman).
02.12.2008 03:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
pozdrowienia od konkurencji (Commodore 64) Icon_mrgreen Icon_lol .
marsvolta napisał(a):Przy Razorlight warto zadać sobie pytanie czy czekało się na ich nowy album. Chyba nie do końca.
ja czekam Icon_smile2.
ale "Wire To Wire" niezbyt do mnie przemawia...
marsvolta napisał(a):Ale jeszcze raz podkreślam dla niektórych osób ten utwór może się koazac absolutnym hitem. Niczym Through Glass dla pokrewnej formacji Stone Sour.
o, ciekawe, słuchałem całej płyty Slipknot, ale nie pamiętam tego numeru, będę musiał sobie powtórzyć. tym bardziej, że właśnie u mnie zadebiutowało "Snuff". no a... "Through The Glass" uwielbiam Icon_mrgreen .
marsvolta napisał(a):THE KILLERS – HUMAN
dżiiiiiiizzzz... :roll:
marsvolta napisał(a):Nie do końca jestem w stanie zaakceptować ten utwór
absolutnie nie jestem w stanie zaakceptować ten utwór... (no powiedzmy, że utwór...)

Metallica na pierwszym ciągle cieszy, tym bardziej, że w końcu i u mnie wdrapała się na sam szczyt Icon_smile2.
a Last Shadow Puppetsów słuchałem dziś w drodze do pracy i może coś z tego jeszcze będzie Icon_smile2.
02.12.2008 05:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #4
 
Z nowości masz plusa u mnie za The Killers, Duffy i Kingsów. Icon_smile2 Chyba o Killersach mamy troszkę inne zdanie, poprzednie nagrania były wręcz niesamowite, to jakoś nie może do mnie trafić. Nie mam czasu jakoś posłuchać na spokojnie, słuchałem parę razy i po prostu nie dociera do mnie. Icon_razz Cóż...
Czemu już nie grasz w snookera? Uwielbiam grać, lecz gram więcej na Gamezer niż na WP, bo kolega z którym gram woli tamten serwis.
marsvolta napisał(a):Na koniec dodam, że poziom tekstów też spadła wystarczy posłuchać niektórych utworów z nowej płyty, aby się o tym przekonać (Spaceman).
Gdyby Saferłel to zobaczył... Icon_lol
18.12.2008 08:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Co miałby takiego zobaczyć? Nie wnikałem w tekst Spacemana, bo na lirykę nie patrzyłem nigdy, ani też nie rozumiem wszystkiego dokładnie co śpiewa, ale refren np. mi się podoba Icon_wink Zresztą...nawet jak coś marsvolcie nie gra...to sądzę, że muzycznie powinno nadrobić Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.12.2008 08:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 500
Dołączył: Mar 2008
Post: #6
 
Mi sie nie podoba w Spaceman szczególnie zwłaszcza końcówka refrenu:
The spaceman says everybody look down!
It's all in your mind
Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się to śmieszne.
19.12.2008 05:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #7
 
widzę, że stosunek do Humana mamy taki sam Icon_razz
19.12.2008 05:58 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MOJA LISTA - notowanie 156 listopad 2010 marsvolta 4 1 434 13.12.2010 06:35 PM
Ostatni post: Remo
  MOJA LISTA - notowanie 144 listopad 2009 marsvolta 3 1 416 09.12.2009 03:37 PM
Ostatni post: emigrant
  MOJA LISTA - notowanie 133 grudzień 2008 marsvolta 3 1 561 27.12.2008 05:02 PM
Ostatni post: Gary
  MOJA LISTA - PODSUMOWANIE ROKU 2008 marsvolta 0 1 202 27.12.2008 03:10 PM
Ostatni post: marsvolta
  MOJA LISTA - notowanie 131 październik 2008 marsvolta 7 2 958 12.11.2008 12:09 AM
Ostatni post: Konrad
  MOJA LISTA - notowanie 130 wrzesień 2008 marsvolta 8 2 394 06.10.2008 12:23 PM
Ostatni post: Miszon
  MOJA LISTA - notowanie 129 sierpień 2008 marsvolta 8 2 365 15.09.2008 12:07 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 128 lipiec 2008 marsvolta 7 2 390 26.08.2008 04:30 PM
Ostatni post: zbyszu
  MOJA LISTA - notowanie 127 czerwiec 2008 marsvolta 6 2 440 10.07.2008 10:52 PM
Ostatni post: kleschko
  MOJA LISTA - notowanie 126 maj 2008 marsvolta 2 1 280 31.05.2008 03:58 PM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości