Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOJA LISTA - notowanie 129 sierpień 2008
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 504
Dołączył: Mar 2008
Post: #1
MOJA LISTA - notowanie 129 sierpień 2008
NOTOWANIE 129 SIERPIEŃ 2008

  1. 02 02 THE VERVE - LOVE IS NOISE
  2. N- 01 KINGS OF LEON - SEX_ON_FIRE
  3. 01 03 THE LAST SHADOW PUPPETS - STANDING NEXT TO ME
  4. N- 01 SLIPKNOT - PSYCHOSOCIAL
  5. 18 02 THE AUTOMATIC - STEVE MCQUEEN
  6. 03 04 THE LAST SHADOW PUPPETS - THE AGE OF THE UNDERSTATEMENT
  7. 20 02 WEEZER - PORK AND BEANS
  8. 14 02 PRIMAL SCREAM - CAN'T GO BACK
  9. N- 01 METALLICA - THE DAY THAT NEVER COMES
  10. 04 03 THE SUBWAYS - ALRIGHT
  11. 05 04 SCARLETT JOHANSSON - FALLING DOWN
  12. N- 01 THE RACONTEURS - MANY SHADES OF BLACK
  13. 08 05 BULLETS FOR MY VALENTINE - HEARTS BURST INTO FIRE
  14. 06 04 THE RACONTEURS - SALUTE YOUR SOLUTION
  15. 16 02 THE FUTUREHEADS - WALKING BACKWARDS
  16. 13 07 THE KOOKS - ALWAYS WHERE I NEED TO BE
  17. 09 05 THE PIGEON DETECTIVES - THIS IS AN EMERGENCY
  18. 07 03 BULLETS FOR MY VALENTINE - WAKING THE DEMON
  19. 11 04 PORTISHEAD - MACHINE GUN
  20. 10 03 DIRTY PRETTY THINGS - TIRED OF ENGLAND



O Nowościach:
Sorry, że tak późno.

KINGS OF LEON - SEX_ON_FIRE

Zawsze miałem mały problem z tym zespołem. Kiedy wychodziły ich single nie za bardzo się nimi zachwycałem jednak z perspektywy czasu dochodziłem do wniosku, że to naprawdę świetne piosenki. To jest taki stan, w którym nie do końca skupiasz się nad tym wszystkim co proponuje Ci radio telewizja. Owszem dostrzegasz obecność, ale aktualnie co innego masz w odtwarzaczu. Dziś mogę powiedzieć, że „On Call” czy „Fans” to piosenki, które są świetne i niczego im nie brakuje. Na pewno pozostaną dla mnie ważne. Inaczej jest z „sex_on_fire” podoba się od razu i chce się tego słuchać w kółko. Może tego właśnie brakowało Kings Of Lean do tej pory, takiego pierwiastka przebojowości („bezwzględnej” – tak bym nazwał tego typu piosenkę). Teraz na pewno to mają, a przynajmniej w tej piosence potrafili to wykorzystać. Nareszcie wyszli przed szereg i może teraz to oni będą najważniejsi ? Nie miałbym nic przeciwko.

SLIPKNOT - PSYCHOSOCIAL

Czy czekałem na nową płytę Slipknota. Nie jestem pewien. Gdy usłyszałem Coreya Taylora z nowym albumem Stone Sour pomyślałem, że może nie powstanie następna płyta Slipknota. Moim osobistym zdaniem na Subliminal Verses zespół wzbił się na wyżyny swoich umiejętności. Nie przypadkowo bo pomagał im sam „boski Rick” (o tym więcej przy Metallice). Co więcej można zrobić czy są jeszcze możliwości wyższego wykorzystania potencjału ludzkiego Slipknota? Może łatwiej byłoby kontynuować działalność w Stone Sour. Jednak z drugiej strony nie mogli zawieść swoich fanów. Tu powstaje problem bardzo dzisiaj powszechny czyli nagrywanie płyt na siłę, ale to już zupełnie inny temat. Jednak wrócili i od razu powiem, że bardzo mi się podoba. Bałem się tego, że zespół powróci do bardziej drapieżnego stylu z pierwszych płyt, z drugiej jednak strony to Slipknot nie mogą nagrywać zwykłych rockowych pioseneczek. Jakiś progres musi być tak więc czy istnieje idealny środek. Okazuje się, że tek. Singlowy Psychosocial doskonale to obrazuje. Brudna chropowata realizacja, wrodzona zadziorność mocne bębny i zabójczy śpiew, choć co bardzo ważne doskonały bo czysty Coreya. Z drugiej strony melodyjny refren, który od razu wpada w ucho i mamy do czynienia z idealnym złotym środkiem. Dodatkowo fajne solówki gitarowe, które idealnie wpasowane są w dynamikę utworu. Jednym słowem utwór prawie doskonały. Pozostaje tylko nieodparte wrażenie, że główny riff to kopia z Ride The Lightning z repertuaru zespołu o którym teraz. Bo przecież wraca Metallica.

METALLICA - THE DAY THAT NEVER COMES

Tak Metallica wraca i robi przy tym tyle szumu, że chyba nawet każde dziecko o tym wie. O tym utworze opinie są różne. Niektórzy odkrywają, że to przecież taki drugi „One” inni, że to przecież podobny patent jak „Fade To Black”, każdy chce się wykazać i znaleźć podobieństwo. Ja natomiast powiem tak, że zarzut iż utwór Metallici przypomina inny utwór Metallici to tak jakby powiedzieć, że ołówek przypomina kredkę. Przecież Metallica może nagrać utwór w swoim stylu w końcu sami go wypracowali. Jaka różnica pomiędzy jabłkiem czerwonym czy zielonym jeśli dalej smakuje jak jabłko jeśli lubisz jabłka to zjesz to i to. Tak samo jest z tym zespołem ja ich lubię więc pogoi ich zjeść. I jak smakuje? Naprawdę nieźle. Kompozycje długa ze wstępem świetnymi melodyjnymi zwrotkami, a to co najlepsze to dzieje się w drugiej części. Myślę, że nikt nie może mieć wątpliwości co to za zespół jak James śpiewa „Love Is A Four Letter Word”. A dalej jest jeszcze lepiej riffy przeplatają się z solówkami dodatkowo, świetny jest Lars i nie zgodzę się z opiniami, że perkusja znów brzmi nie najlepiej. W radiach często wyciszają ten fragment utworu, ale nie wiem dlaczego, przecież on tak samo jak pierwsza cześć po dłuższym osłuchaniu staje się przebojem. Pamiętasz dźwięk po dźwięku i podziwiasz. Podsumowują mogę powiedzieć otwarcie nawet w najśmielszych snach nie mogłem sobie wyobrazić takiego powrotu. Metallica brzmi jak Metallica z przed 20 lat to coś wspaniałego.

Na koniec wrócę do tematu Ricka Rubina. Jest to człowiek, który bez wątpienia jest najlepszym producentem na świecie. Pamiętam jak, kiedyś wychodził pierwszy album SOAD i wtedy goście nie byli znani wcale. To co zwróciło moją uwagę to fakt, że produkuje ich Rick. Od razu zapoznałem się z zawartości i przekonywałem wszystkich do tego zespołu. Jak się później okazało nie do końca potrzebnie bo przy drugim albumie nie potrzebowali już pomocy. To samo zrobił, ze Slipknotem, Subliminal Verses chyba już na zawsze pozostanie jednym z moich ulubionych albumów. A Rick dawał sobie radę w latach 80’, 90’ i w nowym wieku też pozostaje liderem. A przecież radzi sobie doskonale radę w różnych gatunkach muzyki od Beastie Boys, Run D.M.C. po Danzig czy Playera nie zapominając o jego największym dzieje przynajmniej jak dla mnie Blood Sugar Sex Magik - Red Hot Chili Peppers, ale i najwspanialszej płycie Mars Volty, De-Loused in the Comatorium.

Dla tego nie mam wątpliwości co do płyty i wiem, że będzie świetna.

THE RACONTEURS - MANY SHADES OF BLACK

Co można więcej napisać o tym zespole są wielcy i w zasadzie, każda ich piosenka jest wspaniała.
Dlatego nie będę pisał za wiele i powiem tylko że podoba mi się styl w jakim piosenka jest śpiewana w zwrotce. Taki lekko obojętny i lekceważący. Wspaniałe.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2011 04:23 PM przez marsvolta.)
01.09.2008 11:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 504
Dołączył: Mar 2008
Post: #2
 
W tym miesiącu cztery nowosci, o których napisze potem. Brak czasu.

KINGS OF LEON - SEX_ON_FIRE
SLIPKNOT - PSYCHOSOCIAL
METALLICA - THE DAY THAT NEVER COMES
THE RACONTEURS - SALUTE YOUR SOLUTION

W zasadzie to nie ma o czym pisac. Zaspoły są tak zacne, że można byłoby to pominąc milczeniem. Jednak mam kilka przemysleń odnośnie nowej Metallici i KOL. Tak więc lista już teraz opis potem.

Dla Kuby! Wyjaśnie też dlaczego na mojej liście utwory znajdują się po 7, 9 miesięcy.
01.09.2008 12:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
zbyszu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 302
Dołączył: Sep 2007
Post: #3
 
Ahoj!

* 6/20
* Pewnie, ze nie ma o czym pisac!!!
* Ależ mnie uradowałes zestawem twoich nowości. Co kolejna to lepsza (Slipknota nie znam)
* The Verve na szczycie. U mnie zdołali jedynie zaliczyć # 7 i 7 tyg. w Top 30. Wystarczy
* Kolejna Lista ze zwyżkujacym Primal Scream - zasłuzenie!

Do nasłuchania
01.09.2008 02:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
marsvolta napisał(a):THE RACONTEURS - SALUTE YOUR SOLUTION
czyzby? Icon_wink2
marsvolta napisał(a):Dla Kuby! Wyjaśnie też dlaczego na mojej liście utwory znajdują się po 7, 9 miesięcy.
Icon_smile2

KOL pieknie debiutuje. ja tylko mam nadzieje, że na plycie bedzie wiecej bardzo dobrych numerow. zapowiada sie smakowicie.
w ogole całe podium fantastyczne Icon_smile2. a tego Slipknota nie znam... postaram sie to zmienic Icon_wink2.
01.09.2008 03:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Krzemień Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 132
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
 
Ładnie awansował Primal Scream Icon_wink2

Let's rock the world!
02.09.2008 07:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #6
 
marsvolta napisał(a):N- 01 KINGS OF LEON - SEX_ON_FIRE
u mnie też na drugim Icon_smile2

[Obrazek: kleschko.png]
02.09.2008 09:52 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #7
 
Powiem tak... mój komentarz byłby połączeniem komentarza Zbysza i Ku3y... więc od siebie nic więcej nie dodaje. Icon_smile2
15.09.2008 10:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Ha znam wszystko, a lubię około 15/20, więc chyba jest świetnie ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.09.2008 10:16 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
ja wciaz czekam na opis Icon_wink2
15.09.2008 12:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MOJA LISTA - notowanie 153 sierpień 2010 marsvolta 5 1 473 16.09.2010 10:02 AM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 141 sierpień 2009 marsvolta 2 1 255 02.09.2009 02:17 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 133 grudzień 2008 marsvolta 3 1 561 27.12.2008 05:02 PM
Ostatni post: Gary
  MOJA LISTA - PODSUMOWANIE ROKU 2008 marsvolta 0 1 203 27.12.2008 03:10 PM
Ostatni post: marsvolta
  MOJA LISTA - notowanie 132 listopad 2008 marsvolta 6 2 213 19.12.2008 05:58 PM
Ostatni post: michal91d
  MOJA LISTA - notowanie 131 październik 2008 marsvolta 7 2 959 12.11.2008 12:09 AM
Ostatni post: Konrad
  MOJA LISTA - notowanie 130 wrzesień 2008 marsvolta 8 2 397 06.10.2008 12:23 PM
Ostatni post: Miszon
  MOJA LISTA - notowanie 128 lipiec 2008 marsvolta 7 2 390 26.08.2008 04:30 PM
Ostatni post: zbyszu
  MOJA LISTA - notowanie 127 czerwiec 2008 marsvolta 6 2 440 10.07.2008 10:52 PM
Ostatni post: kleschko
  MOJA LISTA - notowanie 126 maj 2008 marsvolta 2 1 291 31.05.2008 03:58 PM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości