Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Orchestral Manoeuvres in the Dark - History Of Modern
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Orchestral Manoeuvres in the Dark - History Of Modern
[Obrazek: november30022009.jpg]

''History Of Modern'' to z pewnością jedna z ciekawszych premier zapowiadanych na koniec 2010 roku. OMD - znów w oryginalnym składzie - przerywa milczenie i wraca z nowym materiałem po prawie 15 latach przerwy.
Znamienita część piosenek nagranych na potrzeby następcy krążka ''Universal'' pochodzi ze starych taśm, które odkurzono na potrzeby komponowania ''History Of Modern''. Wśród wymienianych możliwych utworów można znaleźć tytuły niezrealizowanych pomysłów z czasów ''Liberator'' (1993), ''The Pacific Age'' (1986) oraz ''Dazzle Ships'' (1983).
Doniesienia z obozu kwartetu wskazują, iż ''History Of Modern'' zdaje się być ''naturalnym powrotem do brzmień z początku kariery OMD, co jednocześnie nie przeszkadza nam czerpać inspiracji z nowych wydawnictw grup LCD Soundsystem, The XX, Pet Shop Boys czy The Killers'' - mówi Paul Humphreys.
Produkcją zajął się sam zespół, a w miksowaniu pomógł Mike Crossey, znany ze współpracy z Arctic Monkeys, Blood Red Shoes oraz Razorlight.

Premiera albumu przewidziana jest na 04.10.10. Nie wiadomo jeszcze jaki tytuł będzie nosił singiel promujący.

Dotychczas potwierdzone tytuły:
- ''Pulse''
- ''Save Me''
- ''Sister Marie Says''
- ''The Future''
- ''Bondage Of Fate''
- ''If You Want It''
- ''Sometimes''
- ''History Of Modern (Part 1)''
- ''History Of Modern (Part 2)''

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.06.2010 05:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #2
 
Nie znam, to jakieś drugie PSB? Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.06.2010 06:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
wow, OMD wraca?? ale jaja Icon_razz.
ciekawe czy coś ma szansę mi się spodobać tak mocno jak "Pandora's Box".
10.06.2010 07:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Cytat:Nie znam, to jakieś drugie PSB? Icon_razz
Ciekawe skąd to nastawienie.....równie dobrze mogłeś wpisać tam The xx albo The Killers...

Nic dziwnego, że nie znasz, skoro nie słuchasz takiej muzyki, a sam zespół nie mógł zwrócić na siebie uwagi przez ostatnie lata. Sądzę, że to solidni rzemieślnicy. Pierwsze płyty warte są uwagi ze strony każdego fana muzyki, bez podziału na gatunki. Później zeszli nieco na drugi plan. Nadal pisali dobre, przebojowe kawałki, lecz ich popularność określana była nawet w samej Wielkiej Brytanii jako ''umiarkowana''. Raczej w cieniu synthpopowych gwiazd drugiej połowy lat 80. W lata 90. weszli z impetem za sprawą płyty ''Sugar Tax'' i kilku doskonale przyjętych singli. Wtedy tak naprawdę OMD znaczyło tyle co AndyMcCluskey + muzycy sesyjni. Stary skład wykruszył się pod koniec dekady. Kolejne albumy to raczej singlowe przebłyski, ale krytycy kręcili nosami...

Sądzę, że są nie gorsi od Devo Icon_razz2

Cytat:wow, OMD wraca?? ale jaja Icon_razz .
Ja się bardzo cieszę, bardzo....pomimo, iż OMD nigdy nie plasowało się w ścisłej czołówce moich ulubionych artystów. Raduje sam fakt, że dali sobie kolejną szansę. To bardzo miłe, po prostu Icon_smile Schyłkowe lata ich kariery nie należały do najwybitniejszych, ale ''Universal'' czy ''Walking On The Milky Way'' w życiu bym nie odmówił! Icon_smile

ku3a napisał(a):"Pandora's Box".
....płytę ''Sugar Tax'' też lubię. Od ''Sailing On The Seven Seas'' wszystko się zaczęło Icon_smile2 ''Pandora'' to mój numer dwa z tamtego okresu działalności.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.06.2010 07:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
rozumiem, że numer 1 to "Sailing...". to u mnie na odwrót Icon_smile2.
10.06.2010 08:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 461
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #6
 
Bez wątpienia wydawnictwo na które będę czekał z niecierpliwością. OMD gościło u mnie na początku lat 90 i do dziś lubię kawałki z "Sugar Tax". No i oczywiście cieszy mnie że Paul Humphreys i Andy McCluskey znowu razem nagrywają Icon_biggrin3

ku3a napisał(a):rozumiem, że numer 1 to "Sailing...". to u mnie na odwrót .

Pierwsza dwójka u mnie tak samo jak u Ciebie, trzecie i czwarte to kolejno
- Speed Of Light
- Then You Turn Away

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
10.06.2010 08:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 134
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #7
 
czekam...

"Sailing..." lubię, ale "moje" utwory to Souvenir, If You Leave, Maid of Orleans (The Waltz Joan of Arc), Secret, So In Love Icon_smile2

czekam niecierpliwie Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.06.2010 08:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Yacy napisał(a):Souvenir, If You Leave, Maid of Orleans (The Waltz Joan of Arc), Secret, So In Love Icon_smile2
Patrząc na ich ogólne rankingi mógłbym powiedzieć podobnie. Swoją drogą ''So In Love'' przeszło pomyślnie próbę ''RMF'' i nie zostało przezeń zniszczone w moich oczach Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.06.2010 08:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 461
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #9
 
Yacy napisał(a):Maid of Orleans (The Waltz Joan of Arc), Secret, So In Love

Te trzy też lubię. I poza tymi jeszcze Enola Gay, Forever Live and Die, Locomotion i La Femme Accident.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
10.06.2010 09:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #10
 
saferłel napisał(a):
Cytat:Nie znam, to jakieś drugie PSB? Icon_razz
Ciekawe skąd to nastawienie.....równie dobrze mogłeś wpisać tam The xx albo The Killers...
Ale to nie był zarzut Icon_wink2 Tylko wyczytałem gdzieś, że to synth pop, a to zdjęcie powyżej też mi się tak skojarzyło. Tylko tyle. Na pewno przesłucham którąś ze starszych płyt wkrótce Icon_smile2

Cytat:Sądzę, że są nie gorsi od Devo Icon_razz2
Zobaczymy Icon_mrgreen

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.06.2010 05:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 145
Dołączył: Nov 2008
Post: #11
 
dla mnie zawsze byli tragiczni i obciachowi.bez sensu ten powrót,jeśli liczą na kasę to się przeliczą-pamiętajcie moje słowaIcon_smile
11.06.2010 08:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Tak Marku, znany twój stosunek do wykonawców z tamtych lat.
Niech żyją prawdziwe gwiazdki w stylu Michaela Buble'a, Kayah, Basia i Janet Jackson. Pozdrowienia z muzycznego piekła Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.06.2010 08:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #13
 
I Michael Bolton Icon_mrgreen

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.06.2010 09:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 145
Dołączył: Nov 2008
Post: #14
 
ojej jej jej
13.06.2010 09:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 145
Dołączył: Nov 2008
Post: #15
 
uuuuu
15.06.2010 08:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
a gugu?
15.06.2010 10:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #17
 
Uff, skojarzenia z PSB bezzasadne. Słucham właśnie "Architecture & Morality" i jestem jak najbardziej na tak! Fajne, lekko eksperymentalne, synth-coś. Ostatnio coraz bardziej przekonuję się do muzyki z lat 80tych Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.06.2010 07:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 134
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #18
 
aaktt napisał(a):Uff, skojarzenia z PSB bezzasadne
zdecydowanie się zgadzam!!! Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
26.06.2010 08:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Ale ja nie pisałem, że OMD brzmi jak PSB. Na pewno nie wtedy, chociaż w późniejszej fazie twórczości próbowali niestety pójść w pisanie hitów, przez co stali się słabą kopią i PSB, i Erasure i innych podobnych projektów z szerokiej rodziny synth-coś. W pewnym momencie upadli bardzo nisko - zapewne to odczujesz jak wejdziesz głębiej w ich dyskografię. Poza tym absolutnie nie przeszli odpowiedniej metamorfozy w latach 90., co fatalnie przełożyło się na obraz ich muzyki w tamtych czasach.

A to jeszcze o nowej płycie:
[Obrazek: omd.jpg]

01 New Babies: New Toys
02 If You Want It
03 History of Modern (Part I)
04 History of Modern (Part II)
05 Sometimes
06 RFWK
07 New Holy Ground
08 The Future, the Past, and Forever After
09 Sister Mary Says
10 Pulse
11 Green
12 Bondage of Fate
13 The Right Side?

PS - jak tak się przypatrzę okładce, to w sumie teraz można już doszukiwać się skojarzeń z PSB Icon_wink2
Bardzo w stylu tych pierwszych płyt. Jak odcinać się od ''Universal'', ''Liberatora'' i gnać ku debiutowi, to na całego! Icon_smile2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.06.2010 05:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #20
 
saferłel napisał(a):Ale ja nie pisałem, że OMD brzmi jak PSB.
Ja napisałem, że mi się kojarzą jak zobaczyłem zdjęcia i przejrzałem gatunki, w których się poruszają Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
30.06.2010 09:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pearl Jam - Dark Matter neo01 11 217 20.04.2024 09:56 AM
Ostatni post: neo01
  Marillion - An Hour Before It's Dark Szymek79 8 360 04.03.2022 04:28 PM
Ostatni post: santosz
  MARINA - Ancient Dreams In A Modern Land Szymek79 10 456 07.01.2022 02:13 PM
Ostatni post: Szymek79
  Dark Colour - Observer EVENo 0 536 31.10.2019 11:38 PM
Ostatni post: EVENo
  MGMT - Little Dark Age Szymek79 0 557 18.01.2018 12:36 AM
Ostatni post: Szymek79
  Enya - Dark Sky Island Szymek79 2 1 532 13.11.2015 07:39 PM
Ostatni post: Szymek79
  Thom Yorke - Tomorrow's Modern Boxes Szymek79 3 1 248 01.10.2014 11:30 PM
Ostatni post: Szymek79
  Vampire Weekend - Modern Vampires of the City michal91d 18 3 585 04.06.2013 08:51 PM
Ostatni post: adik 303
  Orchestral Manoeuvres in the Dark - English Electric saferłel 11 3 015 21.03.2013 03:21 AM
Ostatni post: saferłel
  The History of Apple Pie - Out of View saferłel 3 1 082 23.01.2013 08:40 PM
Ostatni post: Adam1992

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości