Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #61
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Dlatego że się kamufluje?
kajman napisał(a):Przeanalizowałem wszystko we wszystkich wariantach i wygląda mi na to, że jeszcze siedem utworów mi zostało.
A mnie przeraża że kajman ma osiem ulubionych utworów tej wykonawczyni. Icon_twisted

Skoro AKT się tak postarał to pewnie wybiorę z jego plejki jakiś utwór. Tancze
AKT! napisał(a):Wszystkie zgłoszone wyżej utwory w obu wariantach:
No i teraz to wygląda przyzwoicie. Oklasky

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
04.04.2023 10:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #62
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Sundrajta napisał(a):A mnie przeraża że kajman ma osiem ulubionych utworów tej wykonawczyni.
Może jeszcze bardziej zacznie Ciebie przerażać jak napiszę, że wszystkie są z jednej płyty. Poza tym mało się w jej twórczość zagłębiałem.
04.04.2023 10:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #63
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
A czyli po prostu jedna płyta nawinęła Ci się po rękę. Icon_wink
Gdyż jak posłuchałem te najpopularniejsze piosenki wg Spotify, to zdecydowanie nie mogą być Twoje klimaty, więc może jak przesłucham plejkę AKT!-a, to zmienię (odrobinę) zdanie?

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
05.04.2023 12:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #64
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Posłuchałem sobie rockowej piątki i jedyny możliwy (za to całkiem przyjemny) do zgłoszenia przeze mnie kawałek to:
Tokyo Lady

A tak w ogóle to genialna robota! Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
05.04.2023 10:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #65
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
EVENo napisał(a):Słyszę, że będę miał z nią niemały love and hate, ale Aktu się tak bardzo stara, że może poświęcę któryś dzień swojego życia na przestudiowanie tego zestawu, co nam tu wyjdzie.

gioconda2 napisał(a):podoba mi się reklama opisowa zaprezentowana przez AKTA! Zatem to moje drugie zgłoszenie. W ciemno.

Sundrajta napisał(a):Skoro AKT się tak postarał to pewnie wybiorę z jego plejki jakiś utwór. Tancze

neo01 napisał(a):A tak w ogóle to genialna robota! Icon_smile

dziękuję Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.04.2023 11:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #66
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Leading Lady
Detecting Love

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
05.04.2023 08:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #67
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
[Shijō no jinsei] (A Life Supreme)
Cappuccino

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
06.04.2023 05:28 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #68
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Po przesłuchaniu proponowanej dwudziestki (niektóre piosenki już są wybrane) okazuje się, że jeszcze dwie zasługują na moje uznanie i nominację:
Shuen no onna (Leading Lady)
Karisome otome (Temporary Virgin)

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
09.04.2023 12:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #69
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Funeral (葬列 Sōretsu)
09.04.2023 10:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 934
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #70
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
真夏の脱獄者 [Manatsu no Datsugokusha] (Midsummer Fugitives)
いろはにほへと [Irohanihoheto] (The Colors Sing)

http://rateyourmusic.com/~meni
09.04.2023 11:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #71
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
to ode mnie tak Icon_smile

都合のいい身体 [Tsugō no ī karada] (A Perfect Body)
錯乱 [Sakuran] (Confusion)
渦中の男 [Kachū no otoko] (Vortex Boy)

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.04.2023 08:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #72
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
(04.04.2023 12:10 AM)EVENo napisał(a):  Tak czy siak, Twoja wypowiedź w kilku momentach ma tonację stwierdzania faktu, a nie opinii i wydaje mi się, że stąd ta reakcja Dobromiery, która w zasadzie nie powiedziała nic więcej, więc pewnie bardzo by chciała wyrazić, bądź obronić swoją opinię, ale z jakiegoś powodu nie jest w stanie.
Dokładnie tak, a skoro już bym miała coś więcej powiedzieć, to szczerze mówiąc, dla mnie ta wypowiedź była tak dziwna, że aż nie byłam do końca pewna, czy mowa o tym samym, musiałabym na każde zdanie z osobna odpisać. Może po kajmanowemu wypunktuję.

(03.04.2023 10:55 PM)Miszon napisał(a):  1. W komentarzach same krzaczki, czyli to bardzo lokalna gwiazda.
2. W sumie to się nie dziwię - zasadniczo pop-rock jak każdy inny, tyle że po japońsku, nie zauważyłem tam nic lokalnego czy oryginalnego.
3. Czyli jeśli ktoś nie ma fetyszu na Azjatki (...)
1. Tu już EVENo cię wyjaśnił, a ja jeszcze doprawię, bo może i w momencie wydawania tych najpopularniejszych płyt (czyli 20-25 lat temu) mogło to być "lokalne zjawisko", ale po pierwsze, dzisiaj chyba każdy ogarnięty słuchacz kojarzy, że Japonia to 2. największy rynek i przemysł muzyczny na świecie i kopalnia nurtów, scen, inspiracyj (co oczywiście nie znaczy, że jest jakimś obowiązkiem szczegółowe interesowanie się Japonią muzycznie) a po wtóre, sama Ringo daje temu przykład i choćby na RateYourMusic płyta 加爾基 精液 栗ノ花 (Kalk samen kuri no hana) zajmuje aż 7. miejsce w rankingu płyt 2003 roku, bezpośrednio wyprzedzając takich wykonawców, jak Opeth, Mars Volta, Johnny Cash, czy Boris (kolejny japoński projekt). Jak na dość anglocentryczną stronę to całkiem nieźle.

2. Przepraszam, co? Nie wiem, które utwory sobie odpaliłeś, ale "zwykły pop-rock" to chyba ostatnie, co przychodzi mi do głowy, nie odpaliłeś sobie niechcący Tokio Hotel? Ringo przecież brzmi naprawdę oryginalnie przez sposób, w jaki łączy ze sobą skrawki wystawnego art- i progressive popu, wpływy kameralne czy jazz-popowe, a dopiero potem rockowe (na późniejszych płytach raczej elektroniczne zamiast tego) - to też zależy od płyty - przesączone przez japońskie poczucie harmonii i estetyki (już samo to ma w sobie 10x więcej "lokalności" niż typowe polskie zespoły jakimi się tu zachwyca, więc niezbyt rozumiem tą uwagę). Chociaż przyznaję, że nie słyszałam wszystkiego, co wydała; jednak przywołana przeze mnie wyżej płyta akurat w szczególnosci przeczy temu co piszesz. Sorry, ale to nie jest "opinia", to jest dezynformacja. Icon_wink

3. Myślę, że popularność wielu wykonawców można tłumaczyć fetyszami, ale jakoś nie spotykam się tu z tego typu ich "krytyką". Głodnemu chleb na myśli.

(03.04.2023 11:46 PM)Miszon napisał(a):  4. Gdyby to nie było po japońsku, to by mi pewnie bardziej pasowało, jednak moja niechęć do dalekowschodnizny daje o sobie znać.
5. poza słowami to nic tam japońskiego nie słyszę
6. Myślę, że podobne wrażenia mogli mieć Brytyjczycy, którym chcielibyśmy wciskać nasze lokalne gwiazdy rocka, śpiewajace po polsku: "no fajnie grają, niech sobie grają, ale po co oni tutaj przyjeżdżają? mamy takich samych wykonawców, ale śpiewają po naszemu."
4. To akurat faktycznie jest opinia Icon_wink rozumiem że można mieć problemy się przemóc.
5. Styl i ekspresja wokalna chociażby? Dla mnie akurat brzmi to wszystko jednoznacznie "japońsko", w sposób który nawet mam problem zkwantyfikować.
6. To zależy, co uznasz za "lokalne". Taki Kult, Siekiera, Republika, projekty Niemena z lat 70., czy SBB, to zespoły znane na całym świecie wśród fanów alt-rocka i prog-rocka odpowiednio, właśnie m.in. dlatego, że swoje inspiracje przekówają we właściwy tylko dla siebie sposób i do tego robią to w sposób jakościowy. Natomiast Perfecty, Comy, czy inne Luxtorpedy w samej istocie brzmią jak ubodzy krewni amerykańskich zespołów grających w tych stylach i dlatego nigdy nie byłam ich fanką.

(04.04.2023 12:31 AM)Miszon napisał(a):  Mój odbiór jest pewnie taki, a nie inny, bo kultura japońska jest raczej szokująco odjechana, a tutaj jest to zaskakująco zwyczajne.
Znowu odnoszę do punktu 2. Icon_wink

(04.04.2023 06:40 PM)AKT! napisał(a):  Gdyby ktoś jednak korzystał ze Spotify, gdzie tytuły faktycznie nie są transkrybowane, to przygotowałem listę wszystkich oryginalnych utworów Ringo dostępnych tam w kolejności chronologicznej od najnowszych wraz z transkrypcjami tytułów w ramach punktu odniesienia.
Rety, dzięki, bo bariera piśmiennicza jest tu faktycznie zatrważająca.

Ode mnie:

ドツペルゲンガー [Doppelganger]
おこのみで [Oko nomide]

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.04.2023 11:08 PM przez Dobromiera.)
09.04.2023 10:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #73
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
2. Odpaliłem numery, które były w stylu Alanis Morrissette z którą nawet AKT przywołał w swoim poście. Czyli jednak coś tam było na rzeczy (OK, może potem zmieniła styl).
6. Potem napisałem jakie zespoły miałem na myśli. I tak, do Lady Pank, Breakout, czy Myslovitz, śmiało można dopisać Perfect, Comę, czy Luxtorpedę.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
09.04.2023 11:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #74
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Dobromiera napisał(a):ドツペルゲンガー [Doppelganger]
Ten utwór był blisko wybrania przeze mnie. Ostatecznie zdecydowałem się na Soretsu, które zabrzmiało mi minimalnie lepiej.
09.04.2023 11:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Przyzwoity poziom większości utworów, ale nic mnie nie powaliło.
10.04.2023 01:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #76
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Dobromiera napisał(a):przekówają
Chyba jeden z dziwniejszych błędów, jakie widziałem. Przecież "kuć" Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
10.04.2023 04:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #77
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Pomyłki się zdarzają. Ja przez trzy klasy liceum nie zrobiłem w wypracowaniu żadnego błędu ortograficznego, a w czwartej napisałem ogrut.
10.04.2023 05:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #78
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
kajman napisał(a):przez trzy klasy liceum nie zrobiłem w wypracowaniu żadnego błędu ortograficznego, a w czwartej napisałem ogrut
Dziś wysłali by Cię w odpowiednie miejsce z podejrzeniem dysleksji, ale co było dalej?
Swoją drogą masz do takich rzeczy pamięć.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.04.2023 08:41 PM przez thestranglers.)
10.04.2023 08:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #79
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
No to chyba musiałeś odreagować Icon_lol

WOLNE MEDIA!!!
10.04.2023 08:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 924
Dołączył: Jan 2020
Post: #80
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Jazzowy sznyt zadziałał:
TOKYO
10.04.2023 08:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości