Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Sheeny Ringo
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #21
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Bez komentarza.
Widzę, że na Tidalu są normalne nazwy utworów, więc polecam, jeśli chodzi o zapoznawanie się.

WOLNE MEDIA!!!
03.04.2023 11:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #22
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
(03.04.2023 11:01 PM)neo01 napisał(a):  
EVENo napisał(a):Rany boskie
Mógłbyś się jednak trochę stopować?
W sensie?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
03.04.2023 11:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #23
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
丸の内サディスティック dzięki shazamowi dowiedziałem się, że to czyli podobno Marunouchi Sadistic

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
03.04.2023 11:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 014
Dołączył: Sep 2017
Post: #24
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
(03.04.2023 11:05 PM)Miszon napisał(a):  
(03.04.2023 11:01 PM)neo01 napisał(a):  
EVENo napisał(a):Rany boskie
Mógłbyś się jednak trochę stopować?
W sensie?

W sensie po co płacić rachunki przez Internet, skoro można stać w kolejce na Poczcie xD
03.04.2023 11:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #25
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
thestranglers, mogę Cię prosić abyś zostawił tylko angielski tytuł mojej propozycji. oczopląsów dostaję Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
03.04.2023 11:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 881
Dołączył: Aug 2007
Post: #26
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Proponuje:
Gips
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.04.2023 11:10 PM przez Lilian.)
03.04.2023 11:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #27
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Yacy napisał(a):oczopląsów dostaję
haha, lubię języki, ale europejskie, więc Cię rozumiem Icon_wink
03.04.2023 11:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #28
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
(03.04.2023 11:09 PM)Lilian napisał(a):  Proponuje:
Gips
Widzę że wybrałaś tytuł medyczno-budowlany Icon_lol .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
03.04.2023 11:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #29
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
(03.04.2023 10:55 PM)Miszon napisał(a):  Przeleciałem jeszcze po kilkanaście sekund kilka numerów. W komentarzach same krzaczki, czyli to bardzo lokalna gwiazda. W sumie to się nie dziwię - zasadniczo pop-rock jak każdy inny, tyle że po japońsku, nie zauważyłem tam nic lokalnego czy oryginalnego. Czyli jeśli ktoś nie ma fetyszu na Azjatki, albo nie uczy się języka, to w zasadzie nie ma sensu słuchać - ma to samo w bardziej zrozumiałych językach. To jest niezłe, nie krzywdzi w żaden sposób, ale też nie ciekawi. Można, ale po co.
Dziękujemy za komentarz znawcy, jak zwykle w punkt. Icon_rolleyes

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
03.04.2023 11:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #30
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Jest tu dwóch takich mądrali...

Zgłoszę:
Gamble
Orkiestra robi tu świetną robotę i pozwala trochę zapomnieć o wokalu...
I naprawdę polecam Tidal, można wziąć darmowy okres próbny, jak by co.

WOLNE MEDIA!!!
03.04.2023 11:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 157
Dołączył: Jul 2021
Post: #31
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Jezeli loze byc w duecie, to:

Sheena Ringo feat. Tortoise Matsumoto - THE MAIN STREET

Kiedyś ocenialiśmy to w # 23 nowości na forum lp3 i nawet mi się podobało.
03.04.2023 11:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
barb42 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Feb 2023
Post: #32
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
(03.04.2023 10:49 PM)neo01 napisał(a):  Aha...
Szkoda, że nie Stevie jednak.
Steve czeka na mnie, Aktu niekonwencjonalnie jednak. Muza
03.04.2023 11:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #33
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
(03.04.2023 11:15 PM)Dobromiera napisał(a):  
(03.04.2023 10:55 PM)Miszon napisał(a):  Przeleciałem jeszcze po kilkanaście sekund kilka numerów. W komentarzach same krzaczki, czyli to bardzo lokalna gwiazda. W sumie to się nie dziwię - zasadniczo pop-rock jak każdy inny, tyle że po japońsku, nie zauważyłem tam nic lokalnego czy oryginalnego. Czyli jeśli ktoś nie ma fetyszu na Azjatki, albo nie uczy się języka, to w zasadzie nie ma sensu słuchać - ma to samo w bardziej zrozumiałych językach. To jest niezłe, nie krzywdzi w żaden sposób, ale też nie ciekawi. Można, ale po co.
Dziękujemy za komentarz znawcy, jak zwykle w punkt. Icon_rolleyes
To nie można mieć swojego zdania?
Gdyby to nie było po japońsku, to by mi pewnie bardziej pasowało, jednak moja niechęć do dalekowschodnizny daje o sobie znać. A mogłoby być w dowolnym innym języku, poza słowami to nic tam japońskiego nie słyszę, daliby Rumunkę, Turczynkę, czy Węgierkę, rozumiałbym tyle samo Icon_wink .
Myślę, że podobne wrażenia mogli mieć Brytyjczycy, którym chcielibyśmy wciskać nasze lokalne gwiazdy rocka, śpiewajace po polsku: "no fajnie grają, niech sobie grają, ale po co oni tutaj przyjeżdżają? mamy takich samych wykonawców, ale śpiewają po naszemu."

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.04.2023 12:03 AM przez Miszon.)
03.04.2023 11:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Tsumi to Batsu
04.04.2023 12:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 014
Dołączył: Sep 2017
Post: #35
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Miszon napisał(a):To nie można mieć swojego zdania?
[Obrazek: FjiJpi7XoAIeL4T.jpg]

A tak serio na poważnie, to można, ale w swojej wypowiedzi użyłeś kilku sformułowań, które sugerują, że są to fakty, a nie opinia. "W komentarzach same krzaczki, czyli to bardzo lokalna gwiazda" - sam bym pewnie doszedł do podobnego wniosku, ale nie można tego przyjąć za prawdę objawioną. Występy Elizavety Tuktamyshevy też są pełne rosyjskich komentarzy, ale to mistrzyni świata, więc nie wierzę, że osoby lubujące się w łyżwiarstwie figurowym tego nie widziały. Komentarze to jedno z najgorszych i najbardziej mylących źródeł informacji w Internecie. Wliczając to ten, który teraz czytasz, drogi użytkowniku, więc radzę sięgnąć po sprawdzone źródła.

Tak czy siak, Twoja wypowiedź w kilku momentach ma tonację stwierdzania faktu, a nie opinii i wydaje mi się, że stąd ta reakcja Dobromiery, która w zasadzie nie powiedziała nic więcej, więc pewnie bardzo by chciała wyrazić, bądź obronić swoją opinię, ale z jakiegoś powodu nie jest w stanie.
04.04.2023 12:10 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #36
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Mój odbiór jest pewnie taki, a nie inny, bo kultura japońska jest raczej szokująco odjechana, a tutaj jest to zaskakująco zwyczajne.
Co prawda, gdyby to było bardziej "tamtejsze", pewnie byłoby zbyt dziwne lub odrzucające, ale może bym coś z tego zapamiętał (nawet choćby i to, że okropne, "kosmici, nigdy więcej"). A tak jest spoko, ale...
Zadałem sobie pytanie, czy gdybym był Brytyjczykiem, to wolałbym słuchać Lady Pank, Breakoutu, czy Myslovitz zamiast The Police czy Oasis? No wątpię. Ale Grechuty może bym jednak posłuchał.
To tutaj mam na razie nastawienie że Alanis Morrissette, Skunk Anansie, Edytę Bartosiewicz, czy (uwaga proszę się śmiać) Ewę Farną to ja już słyszałem. Przy czym one są bardziej rockowe. No dobra, tu też jest weselej, ale może to wina tego piszczącego głosiku, a teksty są ponure.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.04.2023 12:43 AM przez Miszon.)
04.04.2023 12:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #37
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
A tak w ogóle Shiina to jej nazwisko. Icon_wink

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
04.04.2023 12:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 407
Dołączył: Nov 2018
Post: #38
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.04.2023 09:07 AM przez obserw99.)
04.04.2023 09:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #39
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
人生は夢だらけ


lubię sheenę, ale nie znam japońskiego - jeśli ktoś już coś z tej dwójki zgłosił używając innego zapisu, to dajcie pls znać
04.04.2023 10:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #40
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Na Wiki jest:

Ringo Shiina (jap. 椎名 林檎 Shiina Ringo)

Czyli chyba sami nie wiedzą, co jest czym Icon_lol . Może w Japonii definicja imienia i nazwiska jest niespójna z naszą.

Raz spotkałem się z sytuacją, że kobieta z jakiegoś kraju azjatyckiego (chyba Indie) miała w dokumencie tylko jeden człon - tylko imię (tzn. w paszporcie to było w rubryce "imię"). Ale ona mówiła że to nazwisko, że nie ma niby imienia a jako imienia używa nazwiska, w ostateczności jako nazwiska używa imienia swojego ojca. Tak - też nic z tego nie zrozumiałem Icon_lol .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.04.2023 10:44 AM przez Miszon.)
04.04.2023 10:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości