Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumowy TOP U2
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #81
 
saferłel napisał(a):Moim zdaniem nowa punktacja jest lepsza. Ja popieram pomysł uzi i nie widzę w tym nic nie stosownego. Po prostu zaszły zmiany - dla dobra topu.
Ja z kolei uważam, że jest zupełnie bez sensu. Dla mnie rożnica między numerem 7 i 8, 19 i 20 a 20 a 21 jest mniej więcej taka sama, a tymczasem te dwie pierwsze różnice są za punkt, a ta ostatnia za 6.
27.07.2009 11:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #82
 
Słucham? Przecież zliczane jest tylko 20 piosenek :roll: Nie ma żadnej przerwy między 20 i 21 kawałkiem Icon_biggrin3

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.07.2009 11:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
jszmiles Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 895
Dołączył: Apr 2009
Last.fm
Post: #83
 
hmmm ja chyba nie glosowalem. A mam 20 wybrac - nie zrobili az tyle dobrego... (moim zdaniem)...

[Obrazek: spotify-screenshot.png]
28.07.2009 02:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #84
 
saferłel napisał(a):Słucham? Przecież zliczane jest tylko 20 piosenek :roll: Nie ma żadnej przerwy między 20 i 21 kawałkiem Icon_biggrin3
Z tego co zrozumiałem to 20 dostaje 6 p. a 21 z kolei 0. Dla mnie nie jest to sensowne rozwiązanie.
28.07.2009 03:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 143
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #85
 
saferłel napisał(a):Uwaga: Za pierwsze miejsce utwór dostaje 25 pkt, za ostatnie (czyli dwudzieste) dostaje tych punktów 6.
kajman, głosujemy na 20 to jaki 21 i 0 punktów??? po co 0 punktów. To nie NASZA LISTA Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
28.07.2009 03:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #86
 
Yacy napisał(a):
saferłel napisał(a):Uwaga: Za pierwsze miejsce utwór dostaje 25 pkt, za ostatnie (czyli dwudzieste) dostaje tych punktów 6.
kajman, głosujemy na 20 to jaki 21 i 0 punktów??? po co 0 punktów. To nie NASZA LISTA Icon_razz
I to mio się nie podoba. Jestem skłonny się zgodzić, żeby powiedzmy 19 utwór oceniać na 2 p., 20 na 1 no i na tym koniec, bo wtedy ten 21 (którego nie podaliśmy albo podaliśmy i nie jest liczony)będzie niewiele tylko gorszy od tego 20. A w zastosowaniu nowej reguły to ten z 21 (w głowie lub na forum) będzie o kilka klas (czyli 6 p. gorszy) od tego z 20.
Wiesz, to tak jakby miejsca w podsumowaniu rocznym LP3 w top30 liczyć od 6 do 35 punktów albo do Forumowej od 6 do 45.
28.07.2009 06:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #87
 
Czekam na głosy jeszcze....śmiało Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.07.2009 06:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #88
 
Skoro zasady się zmieniły po oddaniu przeze mnie głosów to uznałem, że mam prawo do zmiany mojego topu.
Uznałem, że np. piosenki z miejsc 18-20 poprzednio postowanego popu nie zasługują na otrzymanie 8, 7 i 6 punktów i wolę, żeby otrzymały zero niż taką ilość w związku z czym przesunąłem wszystkie piosenki od 18 do końca topu w dół o trzy miejsca. Powstał trzymiejscowy wakat, więc wykorzystałem go dodatkowo, żeby oddzielić piosenki, które lubię, od tych, które dosyć lubię (czyli po miejscu 9 jest teraz 11). Kolejności piosenek w ogóle nie zmieniałem.
28.07.2009 06:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 143
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #89
 
kajman napisał(a):Wiesz, to tak jakby miejsca w podsumowaniu rocznym LP3 w top30 liczyć od 6 do 35 punktów albo do Forumowej od 6 do 45.
żeby było jasne - MI SIĘ TO TEŻ NIE PODOBA!!! PIERWSZY RAZ COŚ TAKIEGO MA MIEJSCE! no ale kto prowadzi ten ustala zasady i ew. potem je zmienia Icon_razz Chociaż nie jestem pewien czy sama uzi pisała o zmianie punktacji...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
28.07.2009 10:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #90
 
Znów wszystko co złe to ja, tak? :roll:

Nie wiem, zapytajcie uzi co sądzi, ja tu tylko przekazuję jej decyzję, bo nie wiem czemu nie ma na razie ochoty tutaj pisać....chyba nie ma ochoty, ale wróci...znów muszę dodać - chyba Icon_wink2

Zrozumcie, że ta punktacja jest lepsza i tyle. Faworyzuje ona piosenki z ostatnich miejsc, by nie traciły do liderów, jeśli jest ich dużo, a dostają tylko miejsca w końcówce topu. Swego czasu ksch wyjaśnił chyba podobny zabieg przy tym, jak postował zasady topu Radiohead.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.07.2009 10:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 143
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #91
 
saferłel napisał(a):Znów wszystko co złe to ja, tak?
gdzie ja to napisałem..?
saferłel napisał(a):Zrozumcie, że ta punktacja jest lepsza i tyle.
ja nie rozumiem... czemu akurat punktacja zaczyna sie od 6? a nie np 2,3, 4, przerwa 6,7,8 itd...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
28.07.2009 10:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #92
 
Yacy napisał(a):czemu akurat punktacja zaczyna sie od 6?

ale przecież wszyscy mają zagłosować TYLKO i AŻ na 20 utworów, czyli nieważne jak się zacznie punktację, czy od 1 pkt. czy od 6 pkt., to i tak wyniki będą takie same.

no chyba, że ja na wakacjach już nie potrafię myśleć logicznie wcale ? Icon_wink2



lepiej zobacz Yacy, jakie szopki z głosami wyprawia kajman! Icon_razz2
28.07.2009 11:05 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #93
 
To ostatnie zdanie twojego postu zabrzmiało tak, jak gdybyś uważam, że uzi nic nie wie nawet o tym, co ja tutaj z punktacją wyczyniam....ale pewnie tak nie jest, skoro się temu dziwisz. A ja zmęczony jestem tłumaczeniem i pisaniem o tych cholernych punktach.

Punktacja 6-25 została zastosowana by piosenki z ostatnich miejsc nie trafiły tyle w stosunku do miejsc pierwszych. Powiedzmy, że ktoś daję utwór X na pierwsze. Kawałek, który wziął się znikąd. Tylko ta osoba na niego głosuje, bo może nie zna U2 i tak jej wygodnie, nie wiem. To hipotetyczna sytuacja. Utwór zgarnia 20 pkt. Inne osoby na swoich listach umieszczają za to ten sam popularny kawałek na ostatnich miejscach rankingu. I mimo, że takie nagranie znalazłoby się na nawet 10 listach, to zdobywając po 1,2 pkt nie wyprzedzi tego utworu, co zaliczył u kogoś 20-stkę. Taka sytuacja nie pokazuje po prostu popularności piosenek i stawia niektóre w gorszej sytuacji. Nie wiem, chyba tak to powinienem wytłumaczyć. Z początku też nie widziałem sensu robienia takiego czegoś, ale uzi mi wytłumaczyła i zdecydowała, że będzie tak, a nie inaczej. Równie dobrze zamiast 6 mogło pojawić się 10 pkt. jako granica minimalna. Z tego co pamiętam top Radiohead ksch będzie liczony od 20 do 40.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.07.2009 11:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #94
 
Listoholik napisał(a):[quote="Yacy"]
lepiej zobacz Yacy, jakie szopki z głosami wyprawia kajman! Icon_razz2

Głosy kajmana mnie po prostu wpędziły w chorobę :/ Na szczęście już dostałem polecenie jak to liczyć.

Nie bójcie się swoją drogą. I tak wygra to co ma wygrać...ekhm :roll: Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.07.2009 11:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 143
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #95
 
Listoholik napisał(a):czyli nieważne jak się zacznie punktację, czy od 1 pkt. czy od 6 pkt., to i tak wyniki będą takie same.
jak pisze safer wcale nie Icon_wink2

I tak wygra co ma wygrać... no tak Ty liczysz...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
28.07.2009 11:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #96
 
Yacy napisał(a):[
I tak wygra co ma wygrać... no tak Ty liczysz...

Oj, no chyba nie sądzisz, że coś kręcę Icon_confused2 Po prostu ja nawet liczyć nie musiałem, by wiedzieć co wygra.....i jak policzyłem to wygrało Icon_smile Tak naprawdę punktacja nie zmieniła wiele, może pomogła faktycznie niektórym kawałkom, ale na pewno nie tym z czołówki.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.07.2009 11:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #97
 
no to może teraz ja, jednak.

1. punktacja, żeby miała sens, musiała się zmienić, bo... [tu się już rozwodzić nie będę, bo saferłel wszystko napisał]. i proszę Was, nie porównujcie tego z forumową lp3 itp., bo to jednak trochę się różni od takich list. Icon_wink
2. nie wiem co Wam bardziej przeszkadza: to, że punktacja wygląda własnie tak, czy to, że się zmieniła? za zmianę w trakcie zabawy najmocniej przepraszam, trochę za późno obudziła się świadomość, że powinno być inaczej, ale wierzcie, że to dla dobra topu. Icon_wink [kwestia takiego wyglądu punktacji jest już wyjaśniona.]
3. eeeej, kochani, nie róbcie z saferłela krętacza. Icon_razz2 zaręczam, że wszystko co tu pisał w moim imieniu było rzeczywiście w moim imieniu. Icon_wink a co do liczenia "na własną korzyść" [??] - bez takich, bo to śmieszne. Icon_wink a gdybym ja liczyła, to milibyście pewność, że nie oszukuję? Icon_wink

4. prezentacja wyników Topu odbędzie się 5.08 w godzinach 19-21 na antenie Radia Orbit. zapraszam. Icon_smile
28.07.2009 11:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #98
 
nie wierzę Wam krętacze Icon_razz
28.07.2009 11:45 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 143
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #99
 
uzi napisał(a):a co do liczenia "na własną korzyść" [??]
luzik Icon_razz przecież to saferłel sam napisał
saferłel napisał(a):Nie bójcie się swoją drogą. I tak wygra to co ma wygrać...ekhm :roll: Icon_lol
Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
28.07.2009 11:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #100
 
Ja nie wiem po co to bólu cytować to samo?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.07.2009 12:02 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Forumowy TOP WSZECHCZASÓW wydanie 3 Konrad 20 6 721 26.09.2009 10:16 PM
Ostatni post: Miszon
  Forumowy TOP MADONNA jszmiles 102 26 104 26.09.2009 10:38 AM
Ostatni post: saferłel
  Forumowy TOP BRUCE SPRINGSTEEN adr 10 2 587 24.09.2009 02:24 AM
Ostatni post: adr
  Forumowy TOP DEPECHE MODE Lilian 101 18 694 10.08.2009 12:16 AM
Ostatni post: Lilian
  Głosowanie na 3-ci FORUMOWY TOP WSZECHCZASÓW Konrad 34 12 426 07.07.2009 02:51 PM
Ostatni post: AKT!
  FORUMOWY TOP WSZECHCZASÓW - Notowanie 2 Konrad 15 5 005 12.05.2008 03:18 PM
Ostatni post: abd3mz
  Głosowanie na 2-gi forumowy TOP WSZECHCZASÓW Konrad 54 12 815 06.05.2008 12:37 AM
Ostatni post: Gary
  Forumowy TOP WSZECHCZASÓW - notowanie 1 Konrad 6 2 837 30.10.2007 11:48 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości