Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Forumowy TOP U2 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Zestawienia wszechczasów (/forumdisplay.php?fid=40)
+--- Wątek: Forumowy TOP U2 (/showthread.php?tid=5272)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


Forumowy TOP U2 - uzi - 30.06.2009 10:00 PM

postanowiłam nie być gorsza od chłopaków z U2. oni dziś w Barcelonie robią wielkie otwarcie trasy 360 degrees, to ja pozwolę sobie zrobić wielkie otwarcie forumowego TOPu U2. Icon_smile2
trochę późno sobie o tym przypomniałam... zostało już ledwie 37 dni do koncertu w Chorzowie [ Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 ]... ale tak się złożyło, że im bardziej wszystko się kręci wokół nich, tym mniej pamiętam o topie... Icon_wink2 ale na szczęście sobie przypomniałam i może wyrobimy się z tym topem [łącznie z prezentacją wyników] do 6 sierpnia. Icon_biggrin3

do rzeczy.
1. głosujemy na 20 ulubionych utworów i 5 ulubionych albumów [studyjnych! czyli bez EPek i Best Of'ów, o bootlegach nie wspominając Icon_razz2].
2. z pomocą doświadczonych strategów, wybitnych matematyków i niezawodnego, podręcznego liczydła wyliczyłam, że dobrym momentem na zakończenie głosowania będzie 22 lipca, godzina 22:22. Icon_wink2
3. głosowanie jest jawne, swoje głosy umieszczamy w tym temacie.
4. punktacja: dla utworów - 1 miejsce - 25 pkt, 2 miejsce - 24 pkt, [...], 20 miejsce - 6 pkt; dla płyt - 1 miejsce - 5 pkt, [...], 5 miejsce - 1 pkt. [wyedytowane, żeby nie było wątpliwości.]
5. można, rzecz jasna, głosować na mniej utworów/albumów niż 20/5, jednak zachęcam do wykorzystania całej puli punktów. Icon_smile2
6. żeby każdy mógł sobie przypomnieć [a może poznać Icon_wink2] całą twórczość zespołu, wszystkie albumy studyjne oraz b-side'y umieściłam na chomiku [hasło do folderu U2: thelarrymullenband].
[gdyby ktoś zauważył, że jakiegoś nagrania brakuje, to proszę niezwłocznie zgłosić ten ubytek, a ja postaram się wyjaśnić błąd. Icon_smile2]
7. głosujemy na utwór, a nie jego wersję. [przykład: jeżeli ktoś uprze się i zagłosuje na singlową wersję Please, to i tak punkty dostanie wersja albumowa].
8. w razie jakichkolwiek pytań dotyczących TOPu - chętnie udzielę odpowiedzi. Icon_biggrin3 jestem do Waszej dyspozycji prawie 24h na dobę. Icon_razz

Forumowy TOP U2 uważam za otwarty! Icon_biggrin3

dobrej zabawy! Icon_wink2

[Obrazek: u2360tour.jpg]


- Listoholik - 30.06.2009 10:20 PM

tożeś wyskoczyła z tym U2... bojkotuję ten zespół, i ten top... Icon_razz
teraz liczy sie tylko MICHAEL JACKSON Icon_exclaim Icon_exclaim Icon_exclaim




... choć nie jest wykluczone, że kiedyś na twojego chomika zajrzę Icon_smile


- AKT! - 30.06.2009 10:40 PM

Ja też uważam, że forumowy top Jacksona byłby bardziej trafionym pomysłem.


- uzi - 30.06.2009 10:42 PM

możesz sobie bojkotować, ale... no ludzie, trochę dystansu do tego wszystkiego. Michael nie żyje - trudno. smutna to była wiadomość, ale na niej świat się nie kończy, trzeba to przyjąć do wiadomości i robić dalej to, co się wcześniej robiło.
a swoją listę zbojkotujesz? Icon_wink2 przerwiesz prowadzenie listy, bo Król nie żyje? nie sądzę.
U2 ma wycofać trasę, bo zmarł Jackson? nie, nie mają zamiaru bo to bez sensu. wolą wykorzystywać na koncertach snippet Man In The Mirror. Icon_smile [już z wczorajszych prób wiadomo, że będą to grać. Icon_wink2]
edit: o, świeże info z Barcelony - Angel Of Harlem zagrali dla Michaela. Icon_smile
Listoholik napisał(a):teraz liczy sie tylko MICHAEL JACKSON
no widzisz, dla mnie teraz się liczy tylko U2 i chociaż przejęłam się wiadomością o śmierci MJ, to jaram się każdym przeciekiem z prób U2, oglądam jakieś trzeszczące filmiki i niecierpliwie odliczam do koncertu w Chorzowie. Icon_smile

umarł Król - nież żyje Król!
a tymczasem bawmy się w top U2. Icon_smile


- furbul - 30.06.2009 11:20 PM

Jeśli chodzi o mnie, to w tej chwili pochłania mnie top Jacksona, a od razu po nim wezmę się za szlifowanie topu Depeche Mode ;D Może później znajdę czas na U2, ale nie obiecuję...


- ku3a - 30.06.2009 11:30 PM

ja
po pierwsze - na pewno nie zdążę, bo teraz przez tydzień mnie nie będzie w związku z Open'er i jak nadrobię zaległości, to przyjdzie dwutygodniowy urlop i wracam tuż przed koncertem U2,
po drugie - teraz top Doorsów, z którym muszę się błyskawicznie wyrobić, przygotowywanie audycji, cała normalna swoja playlista do przesłuchiwania, wszystkie płyty i na U2 już by mi czasu nie wystarczyło niestety
po trzecie - w sumie można przekopiować mój top z forum LP3, bo od tamtego czasu pewnie nic się nie zmieniło, na pewno nie mam najmniejszego zamiaru dawać w dwudziestce cokolwiek z ostatniej płyty...


- Konrad - 01.07.2009 10:07 PM

Wprawdzie nie lubię U2, ale uwielbiam kilka utworów ich autorstwa.


- Tomekk - 01.07.2009 10:32 PM

ja oczywiście swoją dwudziestkę podam, jak zdążę ułożyć Icon_smile2
ale postaram się wyrobić w terminie Icon_mrgreen


- Yacy - 02.07.2009 08:20 AM

uzi napisał(a):edit: o, świeże info z Barcelony - Angel Of Harlem zagrali dla Michaela. Icon_smile
a ja dziś znalazłem info, że połaczyli AoH z utworami MJ : Man In The Mirror oraz Don't Stop 'Til You Get Enough. [można to znaleźć w necie - ja niestety w pracy tego zrobić nie mogę ]


- Kertoip - 02.07.2009 12:01 PM

Można by spróbować wybrać jakąś dychę chociaż... Obaczymy.


- uzi - 02.07.2009 01:14 PM

Yacy napisał(a):a ja dziś znalazłem info, że połaczyli AoH z utworami MJ : Man In The Mirror oraz Don't Stop 'Til You Get Enough.
tak jest, grają to jako snippety Icon_smile2 [tzn. do tej pory zagrali raz, bo koncert był tylko jeden, ale na próbach też to ćwiczyli. Icon_wink2 i na pewno będą to grać na całej trasie. Icon_wink2]
Yacy napisał(a):[można to znaleźć w necie - ja niestety w pracy tego zrobić nie mogę ]
jeśli ktoś jest zainteresowany, to mogę wrzucić ten jeden kawałek [AOH ze snippetami] Icon_smile2


- saferłel - 02.07.2009 03:59 PM

Mi się setlista raczej nie podoba, pomysł z samplowaniem Michael też :/ Myślałem, że to okazyjnie robili...no zobaczymy.


- uzi - 02.07.2009 04:21 PM

saferłel napisał(a):Mi się setlista raczej nie podoba
to było dopiero opening night. szkielet setu na całą trasę. zresztą to by było co najmniej dziwne, gdyby set był taki krótki na całej trasie Icon_wink2 [a 22 kawałki na otwarcie to nie jest żadna dziwna rzecz Icon_wink2].
będą zmiany, będą urozmaicenia, przecież nie będą na każdym koncercie grali tego samego. Icon_razz
po pierwsze - ćwiczyli już parę innych utworów [napewno już dziś któreś dodadzą (2 gig w Barcelonie)]. po drugie - Edge obiecał [ :roll: ], że wygrzebią trochę smaczków z 80's [samo TUF i Drowning Man to mało - chociaż i z tych przeogromnie się cieszę] - mam nadzieję, że dotrzymają obietnicy :roll:. po trzecie - w Chorzowie na pewno będzie NYD, więc gdyby tamte zmiany nie wypaliły, to chociaż to jedno mamy zapewnione. Icon_cool2
saferłel napisał(a):pomysł z samplowaniem Michael też :/
[nie samplują, grają na żywo Icon_cool2 Icon_razz2]
dlaczego Ci się nie podoba? :roll: zawsze wykorzystywali czyjeś snippety i niech tak robią, bo dobrze im to wychodzi. Icon_wink2 a że akurat z piosenek Michaela teraz korzystają, to chyba nic dziwnego - mi się wydaje, że zacnie zrobili. :roll:


- uzi - 03.07.2009 03:32 AM

ech, podtrzymam jeszcze offtop koncertowo-snippetowo-Majkelowy.
dzisiaj [no, wczoraj Icon_wink] wyrzucili z poprzedniego setu AOH [i In A Little While], ale dodali Desire [łi!] ze snippetami Billie Jean i Don't Stop 'Til You Get Enough [a oprócz tego Party Girl (!!!!!!), normalną wersję Crazy Tonight (co nie znaczy, że nie zagrali też mixa) i PREMIEROWO Electrical Storm! Icon_smile))))]
to tak dla zainteresowanych. Icon_wink2

no, a teraz głosujcie na top. Icon_mrgreen


- Listoholik - 03.07.2009 03:36 AM

czym więcej będą grać Michaela, tym bardziej będę ich nienawidził :->

(to nie jest oddanie czci, czy coś takiego, ale czysto komercyjne zagranie, bleeeee... jestem zniesmaczony Icon_confused)


- Yacy - 03.07.2009 08:27 AM

a mi się po prostu nie podoba to wykonanie, ta wersja Icon_confused2


- uzi - 03.07.2009 02:21 PM

Listoholik napisał(a):czym więcej będą grać Michaela, tym bardziej będę ich nienawidził :->
masz jakiś problem z tym, że grają snippety Jacksona?
snippety grają od zawsze [jak chcesz, to obczaj sobie ile tego było i jakie do tej pory]. to nie jest żadne dziwne zjawisko.
samego MJ, jeśli do tego masz wąty, też nie grają po raz pierwszy.
1983: na 17 koncertach "Billie Jean" jako snippet "Surrender".
1989: na 1 koncercie "Billie Jean" jako snippet "Two hearts beat as one".
1992: na 3 koncertach "Bad" jako snippet "Mysterious ways" [2 razy] i "Bad" [ich, 1 raz].
2001: na 2 koncertach "Rock with you" jako snippet "Mysterious ways".
mam nadzieję, że niczego nie pominęłam.
lubią go, od wielu lat, to go grają. i jakoś do tej pory to nie było złe. a teraz już jest problem, bo jak Michael zmarł i chcą [byćmoże z tej okazji, a byćmoże wcale nie] powrócić do snippetowania jego kawałków, to już są źli i niedobrzy, tak?
Listoholik napisał(a):to nie jest oddanie czci, czy coś takiego, ale czysto komercyjne zagranie
a ty skąd to wiesz?
no, patrz powyżej.
Listoholik napisał(a):bleeeee... jestem zniesmaczony Icon_confused
ja też, twoim postem.


- Listoholik - 03.07.2009 02:27 PM

ponoć fanatyzm gorszy od faszyzmu... kiedy weźmiesz karabin i zaczniesz strzelać? Icon_razz


- uzi - 03.07.2009 02:30 PM

[i tak wygląda twoje 'dyskutowanie o muzyce' itd. ktoś się rozpisze, wytłumaczy, a ty zbywasz jakimś głupawym, niezwiązanym z niczym tekstem. przykre. ech.]
Listoholik napisał(a):fanatyzm
bo słusznie bronię mojego ulubionego zespołu.
uhum :*
Listoholik napisał(a):kiedy weźmiesz karabin i zaczniesz strzelać?
jak tylko mi się napatoczysz live. Icon_smile


- Listoholik - 03.07.2009 02:44 PM

a ty potrafisz w ogóle dyskutowac o muzyce? czy tylko zakładasz jeden wątek, w którym bijesz pokłony do jednego boga? Icon_razz