Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II Shark Of Ages
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 203
Dołączył: Jul 2014
Post: #141
RE: II Shark Of Ages
Na początek napiszę, że zajrzałem tu bo mnie zwyczajnie kręcą podsumowania wszechczasów u innych kolegów. Gdyż po pierwsze domyślam się jakiego wysiłku to wymaga, po drugie wchodzę trochę w ich intymny świat, szczególnie gdy te utwory nie są takie oczywiste dla pozostałych forumowiczów i łączą się z nimi indywidualne wspomnienia, dzięki którym są tak wysoko. Icon_idea
A skoro to podsumowanie lata dziś w nowych postach, to wreszcie wszedłem...
Przesłuchałem sobie z kilkanaście piosenek i rzecz jasna brałem pod uwagę, te których najczęściej kompletnie nie znałem! I kilka zasłużyło na parę słów komentarza:
"Kosmos" - bardzo fajny bit, nie spodziewałem się że T.Love ma też takie utwory w swoim dorobku.
"Z tylu chmur" - czyli Bukartyk dla (jeszcze) wrażliwszych?
"Nic nie zmieniać" - chociaż w tym przypadku nie zadziałała ostatnia linijka. Icon_lol
"You Give Love a Bad Name" - Rzeczywiście to jest taka jakby part one do "Livin' on a Prayer".
"Justify" - a zatem ostatnio nie dokonałem chyba dobrego wyboru w MCT Classic względem Rasmusa?
"Co ty mi dasz" - Rozumiem że to żart (ale taki dla rozluźnienia atmosfery od najczęściej mocnych rockowych riffów, trzeba było wrzucić też coś lekkiego... i tak ulotnego)? Icon_twisted
"Times of Trouble" - potwierdza się że Temple of the Dog nagrali lepsze rzeczy!
"Love Is Noise" - no proszę the Verve nie znałem z tej strony, rzekłbym zdecydowanie bardziej rytmicznej i psychodelicznej zarazem.
"Pennyroyal Tea" - niby to dokładnie taka Nirvana jakiej od zawsze należy się spodziewać, a jednak jakoś mi umknęła!
"The Reason" - to nie tylko nieznana piosenka, która brzmi jakby była ze mną od lat, ale też kapela o nazwie Hoobastank nic mi nie mówi! Icon_redface
"Highway Star" - a w tym akurat przypadku mogę napisać to samo co przy TotD, że Purple nagrali dużo ciekawsze kawałki. Icon_wink
"Santa Fe" - taki typowy JBJ, typowy aż do bólu niestety (więc sam nie wiem czemu o tej piosence piszę, aha zaintrygował mnie sam tytuł).
Kilka piosenek pominąłem, gdyż nie wywarły na mnie żadnego wrażenia... Icon_eek

I najbardziej pozytywny jest fakt, że masz tu tyle FF, chociaż wiadomym będzie że ja mam od nich innych faworytów niż Ty z "Walk" na czele (a może wcale nie)? Icon_cool

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
14.04.2020 11:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 024
Dołączył: Sep 2017
Post: #142
RE: II Shark Of Ages
Dziś tylko cztery, bo na miejscu 31. jest coś specjalnego. I od tego miejsca pojadę pojedynczo, po dwa na dzień, tak, by pierwszego maja zakończyć. W przyszłym roku prezentacja będzie krótsza, obiecuję Icon_razz2

32. 02. Depeche Mode – WALKING IN MY SHOES (+66)
33. 02. Myslovitz – SPRZEDAWCY MARZEŃ (+46)
34. 02. Metallica – THE UNFORGIVEN (+3)
35. 02. Aerosmith – JANIE’S GOT A GUN (-25)


Zaczynamy od najbardziej bolesnego wypadku z pierwszej dziesiątki. Bolesnego nie tylko ze względu na liczbę straconych pozycji, ale i z faktu, że jest to efekt bratobójczego pojedynku pomiędzy moimi dwoma ulubionymi numerami Aerosmith. O ile Janie wygrywałaby przez kilka ostatnich lat, tak przez ostatnie 12 miesięcy coś się we mnie złamało i najwyżej notowanym utworem grupy będzie inny, już teraz zdradzę, że z tej samej płyty.

A propos bratobójczych pojedynków, to miałem w życiu taki okres, kiedy Unforgiven II podobał mi się bardziej od "jedynki". Na szczęście to było dawno i nieprawda i teraz jedynym tak intensywnie do mnie przemawiającym Unforgivenem jest ten z miejsca 34. Jak tak się nad tym teraz zastanawiam, to te lata do tyłu chyba przeszkadzało mi to, że zwrotki są mocniejsze od refrenu. Teraz nie tylko wyrosłem z takiego myślenia, ale i dostrzegam inną "moc" siedzącą w wersach tej piosenki.

Ah, cudowny czas przeprowadzki. W końcu wynieśliśmy się z rodzicami z tej rudery na Sobieskiego i zamieszkaliśmy na stałe na osiedlu im. Juliana Tuwima, ulicy Leśnej. Pokój stał pusty, na podłodze były tylko białe kreski. Z kredy, świrusy, z kredy! Białe kreski zaznaczające gdzie będą stały meble. A, no i radio. A w radiu na okrągło grali Sprzedawców marzeń. No i tak mi się miło ten numer kojarzy od lat, choć dziś słuchając go nie wracam wspomnieniami do dzieciństwa, a rozkoszuję się przyjemną melodią i prawdziwym do bólu tekstem.

A więc przygotowałem rok temu swój pierwszy Top Wszech Czasów i tak trochę z pamięci umieściłem dwa utwory Depeche Mode w pierwszej setce. Okazuje się, że jednego z nich nie pamiętałem zbyt dokładnie, bo dopiero po publikacji i wysłuchaniu pierwszego Shark of Ages dotarło do mnie, że przecież Walking In My Shoes podoba mi się znacznie bardziej, od Enjoy The Silence. W ostatnich miesiącach wróciłem do intensywniejszego słuchania tej piosenki i efektem jest awans o 66 pozycji. Zasłużony.

Radio Epsilon
15.04.2020 12:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #143
RE: II Shark Of Ages
Akurat te Depesze, akurat ta Metallica, akurat to Myslovitz... Icon_wink
Przynajmniej wypadek w pierwszej dziesiątki boli mnie tak samo.
15.04.2020 05:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 024
Dołączył: Sep 2017
Post: #144
RE: II Shark Of Ages
31. 02. Kult – CZARNE SŁOŃCA (+232)

To oczywiście największy skok w obrębie trzysetki.

Radio Epsilon
15.04.2020 10:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 887
Dołączył: Jun 2007
Post: #145
RE: II Shark Of Ages
EVENo napisał(a):To oczywiście największy skok w obrębie trzysetki.
A co w tym oczywistego?
16.04.2020 06:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 024
Dołączył: Sep 2017
Post: #146
RE: II Shark Of Ages
kajman napisał(a):A co w tym oczywistego?
Wiesz co, mógłbyś podejrzewać, że będzie jeszcze większy, ale przedstawiłem już listę wylotów z trzeciej setki zeszłorocznego zestawienia, więc matematycznie nie ma szans Icon_razz2

30. 02. Kent – BERG & DALVANA (+23)

W moim ulubionym Kencie wszystko tak epicko ze sobą współgra, że nie potrzebna mi jest znajomość tekstu, aby poczuć emocje, jakie towarzyszą tej kompozycji. Są to wprawdzie emocje dość smutne, wręcz błagalne, ale nic nie poradzę na to, że ta ściana dźwięków i podniesiony ton w drugiej połowie utworu tak mocno mnie chwytają.

Radio Epsilon
16.04.2020 09:34 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 887
Dołączył: Jun 2007
Post: #147
RE: II Shark Of Ages
EVENo napisał(a):przedstawiłem już listę wylotów z trzeciej setki zeszłorocznego zestawienia
Ale jednak do stwierdzenia musiałby uporządkować wszystkie ruchy z niej.
16.04.2020 09:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 651
Dołączył: May 2008
Post: #148
RE: II Shark Of Ages
EVENo napisał(a):35. 02. Aerosmith – JANIE’S GOT A GUN (-25)
to mi się kojarzy z jakąś komedią romantyczną, która leciała kiedyś na tvn 7, gdzie główny bohater śpiewał ten numer w kulminacyjnej scenie

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.04.2020 10:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 024
Dołączył: Sep 2017
Post: #149
RE: II Shark Of Ages
29. 02. Linkin Park – BREAKING THE HABIT (-17)

Francuzka stacja MCM lubiła grać numery Linkin Park, ale oni już te kilkanaście lat temu opanowali do perfekcji to, co robi chociażby dzisiejsze RMF MAXXX, czyli granie kilku piosenek zapętlonych w nieskończoność. Dlatego kiedy Numb z Jay-Z słyszałem tam codziennie po kilka razy, tak Breaking The Habit dopadłem tylko raz. Ale jaki to był raz! Piosenka tak zapadła mi w pamięć, że nuciłem to tygodniami, a dziś, gdy mam gotowy produkt na wyciągnięcie ręki, nie mam wątpliwości, że to jest najbardziej przebojowy utwór Linkin Park w ich karierze.

Radio Epsilon
17.04.2020 01:03 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 024
Dołączył: Sep 2017
Post: #150
RE: II Shark Of Ages
28. 02. Genesis – MAMA (+34)

Bez komentarza. Po prostu... HAHA! HA!

Radio Epsilon
17.04.2020 01:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 024
Dołączył: Sep 2017
Post: #151
RE: II Shark Of Ages
27. 02. Lighthouse Family – HIGH (-13)

Gdybym układał swój Top Wszech Czasów w wieku 6 lat, składałby się on prawdopodobnie z jednego utworu. Tego utworu. Pamiętam, że rodzice mieli jakąś składankę przebojów różnych wykonawców, ale nie pamiętam z niej nic, tylko Lighthouse Family. Za każdym razem prosiłem mamę, żeby puściła to jeszcze raz. To była moja ulubiona piosenka i w świadomości mojej mamy na zawsze taką pozostanie. Z resztą, u mnie też, bo to nie jest "Najważniejszy utwór w moim życiu", ani "Zwycięzca drugiego Shark Of Ages". To jest po prostu... moja ulubiona piosenka Icon_biggrin

Radio Epsilon
17.04.2020 11:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 024
Dołączył: Sep 2017
Post: #152
RE: II Shark Of Ages
26. 02. Led Zeppelin – BABE I’M GONNA LEAVE YOU (+1)

Najwyżej notowany cover (jedyny?) w świadomości słuchaczy stał się raczej jednak wybitnym oryginałem. Nic dziwnego, bo zbyt wiele z kompozycji Joan Baez nie należy tu szukać, większość roboty odwalił tutaj Page i spółka, tworząc jedną z najlepszych gitarowych partii w historii. Chciałbym być obecny przy powstawaniu i kształtowaniu się tej piosenki. Jestem po prostu ciekaw, czy Zeppelini byli świadomi tego, że tworzą majstersztyk.

Radio Epsilon
18.04.2020 11:09 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 887
Dołączył: Jun 2007
Post: #153
RE: II Shark Of Ages
EVENo napisał(a):26. 02. Led Zeppelin – BABE I’M GONNA LEAVE YOU (+1)
Pierwszy naprawdę dobry utwór z tych pojedyńczych.
18.04.2020 12:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 024
Dołączył: Sep 2017
Post: #154
RE: II Shark Of Ages
25. 02. T.Love – AUTOBUSY I TRAMWAJE (+1)

AUTOBUSY I TRAMWAJE TO NAJBARDZIEJ ŻYCIOWA PIOSENKA NA ŚWIECIE!!!

Radio Epsilon
18.04.2020 06:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 024
Dołączył: Sep 2017
Post: #155
RE: II Shark Of Ages
24. 02. Def Leppard – ANIMAL (+6)

Na tym etapie to już naprawdę nie ma czego wyjaśniać Icon_razz2 W tamtych czasach mówiło się, że ma się na jakąś piosenkę "fazę". No to moja faza z Animalem była konkret fazą. A dziś wracam do niego z ogromną przyjemnością, co potwierdza awans o sześć pozycji.

Radio Epsilon
19.04.2020 02:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 024
Dołączył: Sep 2017
Post: #156
RE: II Shark Of Ages
23. 02. Pink Floyd – HIGH HOPES (+68)

Radio Epsilon
19.04.2020 11:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 024
Dołączył: Sep 2017
Post: #157
RE: II Shark Of Ages
22. 02. Golden Life – OPRÓCZ BŁĘKITNEGO NIEBA (+14)

Lato, ja w wieku 5-6 lat, może trochę więcej, nie pamiętam. Byłem na zakładzie u mojego taty, też nie pamiętam czemu (pewnie mama nie miała mnie z kim zostawić, więc poszedłem z tatą do pracy). Tata powiedział, że jak się utrzyma ładna pogoda to ma dla mnie niespodziankę. No to wtedy ja z automatu zacząłem śpiewać sobie w myślach tę piosenkę. Po robocie zabrał mnie do Parku Chorzowskiego (wtedy tak się nazywał) na taką kolejkę górską, która wtedy tam funkcjonowała, rowerek wodny i na lody. Pamiętam dokładnie, że były jeszcze lody Icon_biggrin Tylko tyle i aż tyle. Od tamtego momentu ta piosenka mi się jakoś z tatą kojarzy.

Radio Epsilon
20.04.2020 03:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #158
RE: II Shark Of Ages
Teraz to i mnie będzie się kojarzyć z Twoją wycieczką. Icon_wink

I piękny awans najlepszego PF.
20.04.2020 05:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 887
Dołączył: Jun 2007
Post: #159
RE: II Shark Of Ages
Oprócz to zdecydowanie preferuję w pierwowzorze, chociaż ta wersja nie jest zła. Jeden z nielicznych Goldenów na przyzwoitym poziomie.
20.04.2020 06:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 024
Dołączył: Sep 2017
Post: #160
RE: II Shark Of Ages
21. 02. Edguy – FOREVER (-1)

Niesamowite, na jak wiele sposobów człowiek może poznać muzykę. Forever pierwszy raz usłyszałem w "jakimś filmiku na YouTube", konkretnie kompilacji tragicznych wypadków w sportach motorowych (być może wielu z Was nie wie, ale historia wyścigów samochodowych to moja pasja, która mogła w pewnym momencie stać się nawet zawodowa). Materiał obejrzałem dla video, a wróciłem do niego dla audio. Wzięło mnie jak nic i od razu zainteresowałem się tematem zespołu. Edguy okazał się być zespołem metalowym nie mającym jednak zbyt wiele ballad w repertuarze, więc nie dziwota, że Forever pozostało moją ulubioną nutą.

Radio Epsilon
20.04.2020 09:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  III Summer Shark Of Ages (oraz 10-lecie Radia Epsilon) EVENo 15 569 01.07.2021 04:32 PM
Ostatni post: EVENo
  III Shark Of Ages EVENo 72 3 780 02.05.2021 11:08 PM
Ostatni post: EVENo
  II Summer Shark Of Ages #ssoa2020 EVENo 13 1 022 08.03.2021 05:44 PM
Ostatni post: kajman
  II Winter Shark Of Ages EVENo 59 2 815 27.12.2020 03:56 PM
Ostatni post: kajman
  Summer Shark Of Ages 2019 EVENo 58 4 207 14.07.2019 07:03 PM
Ostatni post: thestranglers
Gwiazdka Shark Of Ages 2019 EVENo 193 27 745 28.04.2019 07:12 PM
Ostatni post: EVENo
  ORION 1100 (2. Orion Of Ages) EVENo 29 2 883 28.12.2018 07:39 PM
Ostatni post: EVENo
  Winter Shark Of Ages 2018 EVENo 124 23 087 23.12.2018 07:18 PM
Ostatni post: EVENo
  ORION 1000, czyli 1. Orion Of Ages EVENo 7 1 510 20.08.2018 03:32 PM
Ostatni post: EVENo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości