Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990)
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 563
Dołączył: Aug 2008
Post: #131
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990)
Aerosmith LOVE IN AN ELEVATOR 1989 Pump
w BTW od: 2013




(MTV VMA Awards 1990. Świetny występ! Przy okazji można zobaczyć, kogo tam nominowali razem z nimi)

Wspominałem kiedyś i to dość dokładnie, na początku drugiej części Topu, o grze na konsole Guitar Hero. Jest ona pośrednio mocno związana z pojawieniem się powyższego utworu w zestawieniu. Mianowicie istnieje komputerowa, darmowa wersja GH, o nazwie Frets on Fire. Można rzec, że to taka "wersja dla ubogich", gdyż zasadniczo polega na tym samym (czyli "graniu" piosenek z pomocą kontrolera), ale zamiast gitary posługujemy się klawiaturą, ma prostą grafikę, brak dodatkowych bajerów typu tryb kariery, a także zawiera zaledwie kilka utworów. Gra się dużo gorzej (i mniej wygodnie) niż na oryginale, no ale jednak czego oczekiwać od darmowej przeróbki. Aby nieco uatrakcyjnić zabawę, trzeba się posiłkować ściąganiem piosenek stworzonych przez innych graczy, można także robić je samemu.

I to ostatnie właśnie mocno się przyczyniło się do umieszczenia tego numeru w BTW. Był to bowiem jeden z utworów, które postanowiłem sam dodać do katalogu i zrobić do nich ścieżkę gitarową. Wybrałem go nieco przypadkiem (w katalogu z plikami Aerosmith było ze względów alfabetycznych na początku Icon_wink2 ), szukając po prostu fajnego numeru, o wyrazistym riffie i nie za trudnych solówkach (aby nie trzeba było strasznie dziergać nutek w pocie czoła i aby można było go potem spokojnie zagrać), takiego który dobrze znałem. Tworzenie własnych ścieżek pod znane kawałki było co prawda bardzo pracochłonne (nie pamiętam dokładnie, ale zrobienie 1 utworu zajmowało min.5h, a przy bardziej skomplikowanych, jeśli się chciało zrobić to naprawdę rzetelnie, zbliżało się do 10), ale dawało satysfakcję nie mniejszą od zwykłego grania. I z racji tych godzin spędzonych nad tym utworem i potem wielokrotnego ogrywania go samemu na klawiaturze, mocno się z nim zżyłem (ten sam efekt, czyli w efekcie umieszczenie w BTW, zadziałał w przypadku Enter Sandman, do którego niestety później straciłem plik kiedy padł mi dysk z nim Icon_frown a nie znalazłem w sobie siły by ponownie go robić). Swoje dzieło umieściłem potem w necie i dopóki chomikuj pokazywało statystyki ściągnięć, to ten plik zapewniał mi stały "dochód" w postaci punktów za pliki ściągnięte z konta Icon_wink2 . O ile pamiętam w momencie kiedy wyłączyli tą opcję, liczba jego downloadów dochodziła do tysiąca!). A kiedy się z nim zżyłem, to po kilku latach, konkretniej jak dokładniej przysiadłem nad tą częścią BTW i patrzyłem czego mi tam brakuje, okazało się że m.in. tego numeru. Co prawda kawałek ma pewien mankament, mianowicie jest z tej grupy utworów, które "nie potrafią się skończyć", przez pod koniec już nieco nudzą te nieskończone refreny (i przy graniu, a szczególnie robieniu ścieżki gitary, czasami potrafiło to zirytować), ale to jeden z niewielu jego minusów.

Numer kojarzył mi się wcześniej głównie z apetycznym teledyskiem (w jakich później się wyspecjalizowali Icon_razz ), ze sceną na początku z dwuznacznym tekstem: "good morning Mr.Tyler, going... down?).

Piosenka dała grupie nominację do Grammy, ale przegrali z przewijającą się tu ostatnio często The Traveling Wilburys (chyba muszę ich jednak dodać do Topu Icon_wink2 ).

Ciekawostka: we wspomnianym wyżej teledysku widać całującą się w windzie parę, to gitarzysta "powietrznych kowali" Joe Perry wraz z żoną (nie do końca ubrani Icon_razz ).

Statystyki:
US - 5
UK - 13
LPP3 - 15

PS. Frets on Fire można ściągnąć tu: http://fretsonfire.sourceforge.net , a kilka moich utworów do niego tu: http://chomikuj.pl/Miszon/Frets+on+Fire+songs

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
28.12.2014 12:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990) - Miszon - 28.12.2014 12:48 AM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Płyty 10-lecia (1990-1999) Miszon 296 12 037 20.09.2023 12:25 PM
Ostatni post: santosz
  Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982) Miszon 139 39 720 16.09.2022 03:27 PM
Ostatni post: kajman
  Bezustanny Top WszechCzasòw odsłona I.4 (1989-1994) Miszon 17 4 390 15.09.2022 11:10 PM
Ostatni post: Miszon
  Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1. Miszon 91 87 195 24.07.2022 08:47 AM
Ostatni post: kajman
  Bezustanny Top WszechCzasów Miszon 49 6 926 29.12.2019 02:09 PM
Ostatni post: Miszon
  Bezustanny Top WszechCzasów I.5 Miszon 199 25 120 06.05.2019 08:21 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości