Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990)
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 563
Dołączył: Aug 2008
Post: #35
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3
Shakin' Stevens CRY JUST A LITTLE BIT 1983 The Bop Won't Stop
w BTW od: 2014 (!)




Numer, który nie wiem jakim cudem nie był wcześniej w BTW! Tzn. de facto był, ale de iure naprawdę nie był aż do tego roku, bo nigdy go nie wpisałem na ową listę Icon_eek2 . Ciężko mi powiedzieć, dlaczego bo przecież już od lat 80-tych bardzo go lubiłem (niewykluczone, że od 1984 ale tego oczywiście nie pamiętam). Podejrzewam, że w 90-tych o nim zapomniałem, a potem traktowałem jako rzecz, którą lubię, a która jest nieco obciachowa? Trudno mi powiedzieć. W każdym razie - w statystykach konkursowych tego nie liczę.

Tak czy inaczej - jak wspomniałem wyżej, rzecz znana i lubiana przeze mnie od zawsze, dołożyła się także do mojego ogólnego uwielbienia rock'n'rolli. Jest z tym związana pewna historyjka: Shakin' był w Polsce bardzo popularny (jesteśmy chyba jeden z krajów, w których go najbardziej znają. Nawet koncertował u nas dwukrotnie za komuny, co przecież wówczas nie było częste), teraz doczytałem że Polskie Nagrania wydały nawet na winylu pod koniec lat 70-tych składankę pod tytułem "Rock'n'roll", na której znalazły się jego 2 numery. Podejrzewam, że około 1988-89 natknąłem się gdzieś u znajomych na ową płytkę, a że mieliśmy też w domu jakieś płyty Elvisa, złapałem ogólną zajawkę na takie klimaty. I poprosiłem babcię, by kupiła mi kasetę o tytule "Rock'n'roll albo jakoś podobnie". I kupiła mi "Rock'n'roll" ale... TSA Icon_lol . Oczywiście przy przy pierwszym odsłuchu przeżyłem wielki zawód, bo to kompletnie nie oto mi chodziło i o ile kojarzę nawet nie ruszyłem drugiej strony kasety (po latach próbowałem kilka razy, ale zawsze jednak nie podchodziła mi ta muza, nie wiem czy przez ten uraz z dzieciństwa, czy ogólnie bo nic nie pamiętam z tych kawałków). Koniec końców, w ten oto sposób nie tylko zraziłem się do TSA, ale też minęła mnie szansa na większą fazę na Stevensa Icon_wink2 .

Wcześniej wspominałem o tym, że "Rock'n'roll is king" jest idealnym numerem do tańczenia szybkiego jive'a. A numerem, który jest idealny dla początkujących w tym tańcu, jest właśnie "Cry just a little bit". Dość wolne tempo, ładnie zaznaczone akcentowanie, fajna melodia - wszystko pozwala dobrze wpaść w rytm i nie pogubić się początkującym stopom.

Shakin' to facet, który całe lata 70-te próbował odnieść sukces, ale nic z tego nie wychodziło. Cierpliwość (jego i przede wszystkim wydawców) jednak popłaciła i wraz z nastaniem dekady z miejsca zaczął szybować w górę list przebojów, przez kilkanaście lat odnosząc sporo sukcesów. W 90-tych zrobiło się o nim cicho, ale już w tym wieku udało mu się parę razy zawitać na listy przebojów, zresztą także z reedycjami swoich dawnych hitów. Co prawda Stanów nawet nie próbował podbić, ale w Europie swoje zrobił.

Ciekawostka: na koncertach występował zawsze w białych butach.

Ciekawostka 2: Merry Christmas Everyone, jego numer 1 z 1985, wraca na brytyjską listę w okresie świątecznym co roku od 2007! (najwyżej właśnie wtedy, na 22.)

Statystyki:
UK - 3
USA - 67 (a jednak było!)
LPP3 - 17

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
03.08.2014 12:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 - Miszon - 03.08.2014 12:35 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Płyty 10-lecia (1990-1999) Miszon 296 12 052 20.09.2023 12:25 PM
Ostatni post: santosz
  Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982) Miszon 139 39 725 16.09.2022 03:27 PM
Ostatni post: kajman
  Bezustanny Top WszechCzasòw odsłona I.4 (1989-1994) Miszon 17 4 393 15.09.2022 11:10 PM
Ostatni post: Miszon
  Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1. Miszon 91 87 196 24.07.2022 08:47 AM
Ostatni post: kajman
  Bezustanny Top WszechCzasów Miszon 49 6 929 29.12.2019 02:09 PM
Ostatni post: Miszon
  Bezustanny Top WszechCzasów I.5 Miszon 199 25 120 06.05.2019 08:21 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości