Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eurowizja 2008
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #61
 
Jednak obejrzałem zdecydowaną większość i było kilka przyzwoitych utworów. Miło zaprezentowały się Turcja, Armenia, Wielka Brytania i Norwegia. Ukraina miała bardzo dobry show, chyba najlepszy. Zwycięzcy nie skomentuję, bo aż szkoda słów.

Natomiast zdecydowanie najlepsza była propozycja Francji. Wydałem nawet na nich swoje własne prywatne 2,44 w głosowaniu sms-owym Icon_surprised co zaowocowało 1 punktem z Polski na konto Francji, jak się później okazało. Słuchając reszty propozycji wyraźnie słyszalne było, że były tworzona pod eurowizję. Ten gościu natomiast pomyślał "kurde, chcę zrobić fajną piosenkę", a przynajmniej tak to brzmiało. Bez spinania się, silenia na tragizm czy wielki show. Występ trochę w stylizacji a'la Woody Allen. Podobne jazdy ma kanYeWest przy okazji promocji ostatniego krążka trochę. Bardzo pozytywnie.

Isis dała dobry występ. Jak dla mnie powinna być przynajmniej górna połowa stawki. Szkoda, że nikt nas w Europie nie lubi. Zawsze będziemy przegrywać.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.05.2008 12:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #62
 
Jedyne przyzwoite utwory to:
Turcja i Finlandia. O reszcie szkoda gadać.
Gdyby nie nasza emigracja zarobkowa na wyspach byłaby totalna kompromitacja naszej piosenki. Icon_razz
25.05.2008 12:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #63
 
aaktt napisał(a):Natomiast zdecydowanie najlepsza była propozycja Francji.
Tutaj musze sie zgodzić. Ten kawałek to jeden z najbardziej orginalnych utworów na Eurowizji. Wystarczyło, ze przesłuchałem skrót wszystkich utwórw i ten mi przypadł do gustu.
Po za tym Bośnia dała niezły kawałek, też taki nietypowy. Również dobre utwory Turków, Finów, no i Serbka była nieprzeciętna. Icon_smile2
Nasza reprezentantka pośród tych występów wypadła blado.
A zwyciężca? Szkoda gadać... Nazwisko producenta Timberlanda zrobiło swoje... Ukraina i Grecja w top 3 zajęły chyba za urok osobisty pań śpiewających Icon_razz

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
25.05.2008 01:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #64
 
Gary napisał(a):Gdyby nie nasza emigracja zarobkowa na wyspach byłaby totalna kompromitacja naszej piosenki.

Jakby na to nie patrzeć, Polka dostała dziką kartę od jury, a i tak zajęła 10 miejsce w półfinale. Za to Szwecja była w półfinale tylko 12! Ale, że wygrała 9 lat temu, no to jury musiało zadziałać Icon_wink2 W ogóle wyniki półfinałów mówią swoje: w swoich półfinałach Bośnia tylko 9, Turcja tylko 7, Dima tylko 3!, a np. Portugalia 2.

Poza tym mam wiadomość, która mnie zwaliła nóg: podobno Polska wycofuje się z Eurowizji! Mam dystans do sensacyjnych informacji, ale jeśli to prawda...
25.05.2008 01:55 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #65
 
Ja przez Finlandię nie mogłem przebrnąć. Na siłę bardzo była. No i fiński to chyba nie mój ulubiony język, bo strasznie to brzmiało Icon_frown

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.05.2008 01:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #66
 
aaktt napisał(a):Ja przez Finlandię nie mogłem przebrnąć. Na siłę bardzo była. No i fiński to chyba nie mój ulubiony język, bo strasznie to brzmiało Icon_frown
Niestety to już nie Lordi. "Hard Rock Halleluah" uważam za jeden z najlepszych utworów Eurowizyjnych wszech czasów.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
25.05.2008 02:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #67
 
prz_rulez napisał(a):podobno Polska wycofuje się z Eurowizji!
I to po tym jak osiagnęliśmy w końcu "sukces" i dostaliśmy się do finałowego koncertu? Nie wierzę...

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
25.05.2008 02:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #68
 
tadzio3 napisał(a):
prz_rulez napisał(a):podobno Polska wycofuje się z Eurowizji!
I to po tym jak osiagnęliśmy w końcu "sukces" i dostaliśmy się do finałowego koncertu? Nie wierzę...
I właśnie chociazby dlatego jestem ostrożny z takimi deklaracjami z jakichś niepewnych źródeł. Tym bardziej szkoda, bo w tym roku będą testować na eurowizji dla dzieci system 50 % jury i 50% publika i prawdpodobnie będzie obowiązywał na eurowizji w Rosji
Wybaczcie, że się powtarzam na obu forach Icon_smile2
25.05.2008 02:15 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #69
 
Nie powinniśmy się wycofywać a iść ciągle pod prąd jak Francuzi!
Ich reprezentant zawsze śpiewa w ich ojczystym języku, a ich propozycje zawsze są niebanalne. Choć tegoroczna akurat nie przypadła mi do gustu. Ale artystycznie przewyższała o 3 klasy większość propozycji.
25.05.2008 02:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #70
 
I jeszcze jedno. W latach 90tych brylowała Irlandia, a w tym roku chyba celowo zrobili sobie jaja wysyłając na eurowizję tego kurczaka. Dostrzegam w tym swego rodzaju protest. Icon_wink2
25.05.2008 02:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #71
 
prz_rulez napisał(a):Jakby na to nie patrzeć, Polka dostała dziką kartę od jury, a i tak zajęła 10 miejsce w półfinale. Za to Szwecja była w półfinale tylko 12! Ale, że wygrała 9 lat temu, no to jury musiało zadziałać Icon_wink2 W ogóle wyniki półfinałów mówią swoje: w swoich półfinałach Bośnia tylko 9, Turcja tylko 7, Dima tylko 3!, a np. Portugalia 2.
A masz może całe wyniki półfinałów :?:

.
25.05.2008 10:16 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
 
prz_rulez napisał(a):
Gary napisał(a):Gdyby nie nasza emigracja zarobkowa na wyspach byłaby totalna kompromitacja naszej piosenki.

Jakby na to nie patrzeć, Polka dostała dziką kartę od jury, a i tak zajęła 10 miejsce w półfinale.

Dziką kartę? To Szwedzi w 2 półfinale ją dostali. My byliśmy w swoim półfinale na 10 miejscu więc żadna dzika karta nie byłą nam potrzebna a po prostu jury wybrało to same top 10 co widzowie.

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
25.05.2008 11:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #73
 
stavanger napisał(a):A masz może całe wyniki półfinałów :?:

Ja mam Icon_razz

1 półfinał -> http://www.eurovision.tv/event/scoreboard?event=1468
a 2 nie chce się wyświetlić w osobnym linku ale są tutaj wsyzskie wyniki -> http://www.eurovision.tv/page/home pod hasłem "The scoreboards"

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
25.05.2008 11:22 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #74
 
Gdyby to Macedonia zamiast Szwedów weszła z drugiego półfinału, to pewnie w głównym konkursie byłaby wysoko Icon_razz

.
25.05.2008 11:59 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
 
Ale się postów namnożyło Icon_biggrin.
W każdym razie, teraz już na spokojnie mogę napisać coś jeszcze...
Nie wiem co macie do tej Rosji. Chyba lepiej, że wygrała niż te cholerstwa z Ukrainy, Amernii, Grecji...które tylko dupą ruszały, że się tak brzydko wyrażę.
Myślę, że tutaj na ludzi podziałało chyba nazwisko Timbaland + Pluszczenko (jakkolwiek to drugie się pisze) Orzech bodajże spomniał, że wielki producent sprzedał im beat perkusyjny i coś tam jeszcze. A to bardzo prosty numer tak naprawdę. Takie rzeczy można samemu w domu zrobić! Ciekawe jakby sami takie coś nagrali czy faktycznie odnieśliby sukces Chytry To podobno najdroższy Eurowizyjny numer, więc kolejna porażka dla Rosji to byłby cios. Dima jakoś wyjątkowy pewny był zwycięstwa....czy doszukiwać się tu jakiegoś mataczenia Icon_biggrin?

Widzę, że Gary tutaj na rockowe ekipy postawił , ale trochę asekuracyjnie i zamknął się w swoim ulubionym rozdziale bo sądzę, że było więcej fajnych nagrań. Najlepsze z nich zajęło 5 miejsce. Norwegia za każdym razem kiedy się prezentowała to wypadała w moich oczach coraz lepiej. Porządny popowy numer. I Melodia też bardzo dobra. Bardzo ''brytyjski'' w swoim wydżwięku. Jestem pewny, że mogłaby zajść dalej gdyby nie to, że Skandynawia to raptem 5 państw + blisko stowarzyszone z nią Estonia, Łotwa, może Rosja...
Właśnie i teraz poruszę najważniejsze. Po cholerę robić ten konkurs na takich zasadach jak teraz? Jaki to ma sens? Orzech w pełni ma rację. Wszystko to matematyka państw sąsiedzkich. Wygląda na to, że zawsze już będą wygrywały kraje ze wschodu bo ich tam się namnożyło najwięcej, byłe ZSRR, Bałkany. W ostatnich latach tą dominacją wschodu przełamała tylko Finlandia, a musiała się nieźle natrudzić, ciekawe co bez masek byłoby...
Dlaczego Orzech wie kto, kiedy i ile da punktów komu Icon_sad Czy tak to ma wyglądać?
Druga strona, że ludzie też są tępi, bo pewnie głosują tylko tacy z małych miasteczek co tęsknią za komuną to na Rosje.....pewnie przesadzam, ale jestem zły po prostu na to jak się ocenia muzykę w Europie. Z drugiej stronie nie rozumiem tego głosowania na sąsiadów Icon_sad Nie potrafię wytłumaczyć czemu nie chce im sie obejrzeć całości i wybrać najlepsze utwory. Akurat nie prawdą jest, że sąsiedzkie państwa na pewno mają najlepsze kompozycje bo inaczej wszyscy by też na nie głosowali, a tak to zamykamy się w okręgach: Bałkany, Wschód, Skandynawia, Płw Iberysjki....
Potrzebna jest zdecydowana zmiana i to od następnego roku najlepiej. Powinno być jakieś PROFESJONALNE Jury, które też, nawet w jakiś znaczący sposób wpływałoby na wyniki. Jak widać sami ludzie sobie nie potrafią poradzić.
Bardzo fajną metodę zastosowane na półfinał, wielki + za to, ale jak to na finał przenieść.
Ja osobiście proponowałbym by w finale ograniczono liczbę państw głosujących, tylko te co są w finale mogą głosować (półfinał również na takich zasadach). Dzięki temu trochę by się przetrzebiło te REGIONY o których napisałem wyżej i byłoby ciekawie.
Ale oczywiście tak nie będzie, bo wszyscy chcą KASKI, a pomyślcie że to spore straty byłyby :/
Obecnie Eurowizja nie służy niczemu. Zakłamany festival, który nie wypromował nikogo znanego przez ostatnie lata (chyba Celine Dion w 88 to ostatni taki przypadek), który prezentuje fatalny poziom. Ale to jest właśnie tego czego ludzie chcą :/ Jestem pewny, że nawet gdyby wysłać na Eurowizję ekipy mocnego kalibru takie jak Radiohead przykładowo to i tak zginęli by tam gdzieś w środku stawki. Brytania rozwija swój rynek na swoim podwórku, ma w nosie Eurowizje, wysyła tam jakiś ludzi z ulicy, którym da się mikrofon i zaśpiewają, jest ok to jadą. A Europa, wciąż czeka na jakiś cud i wielkiego artystę.
Na koniec dodam jeszcze tak propo tych zakłamanych wyników, że gdyby np. wziąć wyniki z półfinałów, obu grup i jest dodać to np. fantastyczna jak na Eurowizyjne warunki Dania zajęłaby 5 miejsce.
Aha i zauważcie jak prawdziwie rozłożyły się wyniki. Góra tabeli i w ogóle cała klasyfikacja to w większości jakieś pomyłki, ale na końcu są dwie najpotężniejsze ''firmy'' w Europie czyli Niemcy i UK ;] Hehe. Nie trzeba chyba komentarza.....a, Polska między nimi!. Czy to jakiś znak z niebios, że w Polsce muzyka naprawdę zacznie się rozwijać i będzie ''kul''? Jeśli miałoby to oznaczać nawet dożywotnią dyskwalifikację z festiwalu to nie mam NIC przeciwko Icon_smile
Osobiście bardzo się zdziwiłem, że tak słabo sobie Gee poradziła. Pomijam już dużą słabość tej kompozycji, ale jednak ten półfinał chyba tak pokierował nami i myśleliśmi, że no no no zaczyna się dziać coś dobrego. Europa chwyta takie granie. Okazało się że ledwo ledwo wyszliśmy z tych półfinałów (jakim cudem z wynikiem 32 pkt wyprzedziliśmy np Słowenie, która miała 36?. Ok dostaliśmy tę dziką kartę czyli chyba +10 pkt, ale nie rozumiem tego, jak mogliśmy odebrać komuś wejście, kto tak naprawdę był lepszy od nas!), a w finale liczyć mogliśmy tylko na dwa państwa. To trochę....naprawdę dziwne i strasznie. Czechy nie dały nic, Litwa (Ojczyzno moja!). Dziwne.

PS - jestem ciekawy czy Polska to naprawdę najmniej popularny kraj w Europie. Mam na myśli to czy tylko my dostaliśmy punkty od mniej niż 3 państw. Zdaję mi się, że tak samo tylko Niemcy dostali od kogoś 12 + 2.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.05.2008 12:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #76
 
W półfinale dostaliśmy 42 a nie 32 punkty Icon_razz

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
25.05.2008 12:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #77
 
A oto wyniki gdyby uwzględnione byłe tylko głosy państw biorących udział w finale:

1 Russia - Dima Bilan - Believe 152pts
2 Ukraine - Ani Lorak - Shady Lady 143pts
3 Norway - Maria - Hold On Be Strong 126pts
4 Armenia - Sirusho - Qele, Qele 121pts
5 Greece - Kalomira - Secret Combination 116pts
6 Turkey - Mor ve Ötesi - Deli 88pts
7 Serbia - Jelena Tomaďż˝ević feat. Bora Dugic - Oro 81pts
8 Israel - Boaz - The Fire In Your Eyes 77pts
9 Bosnia & Herzegovina - Laka - Poku�aj 68pts
10 Azerbaijan - Elnur & Samir - Day After Day 59pts
11 Iceland - Euroband - This Is My Life 58pts
12 Georgia - Diana Gurtskaya - Peace Will Come 48pts
13 Denmark - Simon Mathew - All Night Long 44pts
14 Latvia - Pirates Of The Sea - Wolves Of The Sea 39pts
15 Portugal - Vânia Fernandes - Senhora Do Mar (Negras Águas) 33pts
16 Spain - Rodolfo Chikilicuatre - Baila El Chiki Chiki 31pts
17 Sweden - Charlotte Perrelli - Hero 30pts
18 France - Sébastien Tellier - Divine 30pts
19 Croatia - Kraljevi Ulice & 75 Cents - Romanca 29pts
20 Romania - Nico & Vlad - Pe-o Margine De Lume 26pts
21 Albania - Olta Boka - Zemrën E Lamë Peng 21pts
22 Finland - Teräsbetoni - Missä Miehet Ratsastaa 21pts
23 Poland - Isis Gee - For Life 4pts
24= Germany - No Angels - Disappear 0 pts
24= United Kingdom - Andy Abraham - Even If 0 pts

Jak widać w czołówce niewiele by się zmieniło
Przynajmniej nie bylibyśmy ostatni Icon_lol

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
25.05.2008 12:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #78
 
chris975 napisał(a):W półfinale dostaliśmy 42 a nie 32 punkty Icon_razz
Z czego 12 z Irlandii Icon_wink2

.
25.05.2008 12:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #79
 
chris975 napisał(a):W półfinale dostaliśmy 42 a nie 32 punkty Icon_razz

To coś na brytyjskiej wikipedii jest popieprzone, albo nie umiem dobrze odczytać czegoś Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.05.2008 12:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #80
 
saferłel napisał(a):
chris975 napisał(a):W półfinale dostaliśmy 42 a nie 32 punkty Icon_razz

To coś na brytyjskiej wikipedii jest popieprzone, albo nie umiem dobrze odczytać czegoś Icon_wink

wejdź w ten link co dałem na poprzedniej stronie. Wikipedia nie jest zawsze wiarogodnym źródłem informacji Icon_wink2

stavanger napisał(a):
chris975 napisał(a):W półfinale dostaliśmy 42 a nie 32 punkty Icon_razz
Z czego 12 z Irlandii Icon_wink2

I 10 z San Marino Icon_eek2 a w finale nie dali nam nic Icon_frown

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
25.05.2008 12:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Eurowizja 2010 prz_rulez 327 30 556 14.06.2010 12:37 AM
Ostatni post: kajman
  Eurowizja na sportowo: Deluxe Edition Fresh 13 2 332 02.06.2010 02:22 PM
Ostatni post: AKT!
  Eurowizja 2009 stavanger 262 26 776 19.08.2009 09:00 PM
Ostatni post: furbul

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości