Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOJA LISTA notowanie 75(175) - 08.06.2012
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 507
Dołączył: Mar 2008
Post: #1
MOJA LISTA notowanie 75(175) - 08.06.2012
NOTOWANIE 75(175)

  1. 03 16 THE MARS VOLTA - THE MALKIN JEWEL
  2. 02 11 ARCTIC MONKEYS - R U MINE?
  3. 01 10 MILES KANE - FIRST OF MY KIND
  4. 05 06 SOUNDGARDEN - LIVE TO RISE
  5. 06 10 JACK WHITE - SIXTEEN SALTINES
  6. 07 08 LADYHAWKE - SUNDAY DRIVE
  7. 04 10 DEAF HAVANA - LEECHES
  8. 09 09 GARBAGE - BLOOD FOR POPPIES
  9. 11 05 KAZIK NA ŻYWO - POLSKA JEST WAŻNA
  10. 12 05 JANE'S ADDICTION - TWISTED TALES
  11. 13 04 GARBAGE - BATTLE IN ME
  12. 08 12 JULIA MARCELL - ECHO
  13. 10 17 NOSOWSKA - KTO?
  14. 14 17 THE KOOKS - ROSIE
  15. 15 19 LADYHAWKE - BLACK, WHITE & BLUE
  16. 22 03 HOWLER - THIS ONE’S DIFFERENT
  17. 16 20 MY CHEMICAL ROMANCE - THE KIDS FROM YESTERDAY
  18. 18 27 KAZIK NA ŻYWO - PLAMY NA SŁOŃCU
  19. 17 19 IZA LACH - CHOCIAŻ RAZ
  20. 24 04 THE DARKNESS - NOTHING'S GONNA STOP US
  21. 19 11 SANTIGOLD - DISPARATE YOUTH
  22. 20 21 HOWLER - BACK OF YOUR NECK
  23. 21 21 ARCTIC MONKEYS - BLACK TREACLE
  24. 26 03 YOU ME AT SIX - THE SWARM
  25. 23 28 JANE'S ADDICTION - UNDERGROUND
  26. NN 01 DEAF HAVANA FT. PORTIA CONN - LITTLE WHITE LIES
  27. 25 16 THE BLACK KEYS - GOLD ON THE CEILING
  28. 30 02 LANA DEL REY - BLUE JEANS
  29. 27 16 RED HOT CHILI PEPPERS - LOOK AROUND
  30. NN 01 LOST PROPHETS - BRING 'EM DOWN
    ---
  31. 33 GRAHAM COXON - WHAT'LL IT TAKE
  32. 34 TENACIOUS D - RIZE OF THE FENIX
  33. 35 TRIBES - CORNER OF AN ENGLISH FIELD
  34. 29 YOUNG GUNS - BONES
  35. 28 SLEIGH BELLS - COMEBACK KID
  36. 37 THE SUBWAYS - KISS KISS BANG BANG
  37. 32 ANTI-FLAG - THE NEOLIBERAL ANTHEM
  38. 38 GIRLS - MY MA
  39. 41 RUFUS WAINWRIGHT - OUT OF THE GAME
  40. 43 THE TEMPER TRAP - NEED YOUR LOVE
  41. 44 ALABAMA SHAKES - HOLD ON
  42. 39 BLINK-182 - AFTER MIDNIGHT
  43. 40 BUSH - BABY COME HOME
  44. 42 THE BLACK KEYS - LONELY BOY
  45. NN YOUNG GUNS - DEARLY DEPARTED
  46. 46 CHICKENFOOT - DIFFERENT DEVIL
  47. 45 IZA LACH - NIC WIĘCEJ
  48. NN KAISER CHIEFS - LISTEN TO YOUR HEAD
  49. 47 JACK WHITE - LOVE INTERRUPTION
  50. 48 SNOW PATROL - IN THE END

O EURO 2012 z mojej perspektywy:

Tak się składa, że właśnie dziś rozpoczyna się największa impreza sportowa w Europie i na dodatek to nasz piękny kraj jest organizatorem tej imprezy (no dobrze współorganizatorem). Euro 2012!!! Kto by pomyślał? Pięć lat temu stałem na krakowskim rynku w stosunkowo małej grupce mieszkańców czy też tymczasowo przebywających w Krakowie studentów. Po co tam przyszliśmy? A no wlanie za chwilę mieliśmy się dowiedzieć, że Polska wspólnie z Ukrainą zorganizuje piłkarskie mistrzostwa europy Euro 2012. Bo ja naprawdę wierzyłem w to, że dostaniemy tą imprezę i wyciągałem na rynek tylu znajomych ilu mogłem. Potem oczywiście była impreza do rana. Pamiętam, że zaczęła się w CK Browarze obok Teatru Bagatela. Następnie nie pozostało nic innego jak tylko poczekać pięć lat. Nawet teraz jak to piszę to nie mogę uwierzyć, że to tak szybko zleciało! Dziś siedzę sobie w pracy i wolnym czasie opracowuję ten tekst. Na Euro się nie wybieram, bo biletu nie wylosowałem, a dodatkowo w między czasie straciłem prawie cały entuzjazm związany z tę imprezą. Tak jak już pewnie się domyślacie taki, a nie inny obrót spraw przy wyborze miast gospodarzy Euro doprowadził mnie do szału. Mianowicie najfajniejsze polskie miasto, czyli Kraków ma się rozumieć imprezy nie dostało.

Zalet Krakowa i aspektów historycznych chyba nie trzeba wymieniać, ale warto zwrócić uwagę na zupełnie inny fakt. W momencie, gdy zgłaszaliśmy swój akces do imprezy było absolutnie jasne, że musieliśmy udokumentować nasze osiągnięcia infrastrukturalne w zakresie budowy stadionów. I tak wtedy z gotowymi projektami i w trakcie realizacji do konkursu przytępiły tylko Poznań i Kraków właśnie i to głównie dzięki determinacji tych dwóch miast możemy cieszyć się z dzisiejszej imprezy. Potem jednak szybko okazało się, że skoro już to Euro mamy to przecież najwięcej polityków w Polsce wywodzi się z wybrzeża, a dokładnie z kolebki Solidarności, czyli Gdańska. Drugo enklawą jest oczywiście Wrocław, a jako że stadion w Poznaniu był trochę większy to Kraków został z niczym. I zupełnie pominięto aspekty turystyczne, czyli Wawel, Rynek, Kościół Mariacki, itd… Nie zauważono największej liczby hoteli oraz niezliczonej ilości knajp, restauracji, barów i to w obrębie jednego krakowskiego rynku nie licząc innych. No i jeszcze jeden plus, czyli największy campus akademicki w kraju, czyli Miasteczko Studenckie AGH (mojej ukochanej uczelni). Legendarny kompleks studenckich akademików położony ok. 500 metrów od stadionu Henryka Retmana. Nie byłbym sobą gdybym nie wspomniał o doskonałej infrastrukturze komunikacyjnej w mieście zwłaszcza połączenia dworca z lotniskiem.

Jak się okazało po latach wszystkie te aspekty zdecydowały o tym, że w Krakowie Zamieszkali Holendrzy, a Włosi wybrali podkrakowską Wieliczkę i stadion Cracovi. Natomiast desperacja Anglików, aby też ulokować się w Krakowie była naprawdę godna podziwu. Wybrali oni, bowiem na obiekt do treningów boisko Hutnika, a kto widział jak to wyglądało jeszcze rok temu to rozumie, że tam to się tylko można było na pięcie odwrócić i uciec. I zupełnie nie dziwie się angielskiej prasie, która nie dawała wiary zapewnieniom lotnych działaczy, że do Euro wszystko będzie błyszczeć. Oni jednak się uparli i tak jak setki tysięcy swoich rodaków przez okrągły rok wybrali Kraków. Miast, w którym naprawdę można miło spędzić czas!

Drugim problemem związanym z moimi mieszanymi uczuciami wobec tej imprezy jest trener naszej kadry Franciszek „Farcierz” Smuda. Ja może nie będę tak ostry jak Pan Jan Tomaszewski, ale swoje wiem i pewnych rzeczy ni rozumiem. Dlaczego powołanie na turniej dostał Sebastian Boenisch? Przecież ten człowiek nijak się ma do profesjonalnej selekcji. On przez kontuzje nie grał i nie trenował półtora roku. Wrócił i zagrał raptem trzy mecze w Bundeslidze (łącznie 105 minut). Zaliczył czerwoną kartkę, kompromitujący występ i w nagrodę za nie wiem, co dostał powołanie. Tak samo Adam Matuszczyk stracił miejsce w podstawowym składzie 1. FC Köln i poszedł na wypożyczenie do drugoligowej Fortuna Düsseldorf, gdzie nie zgadniecie, ale po ośmiu meczach w niepełnym wymiarze czasowym stracił miejsce w składzie i zaczął oglądać profesjonalną piłkę z trybun stadionu. Nie mówiąc już o Sobiechu, który Hannoverze 96 grał niewiele, ale nawet nie to bulwersuje. Najgorsze jest to, że on w zasadzie nigdy nawet jak strzelał dużo w Poloni przez Franza nie był powoływany. No i ta całą kadrę tak można by prześledzić, ale to może innym razem. Podsumuje może tylko, że ja nie mam nic przeciwko naturalizowanym piłkarzom, ale po prostu muszą oni dostawać powołania za porządną grę. Tak jak Obraniak czy Perquis i wtedy to ma sens.

Pomijając jednak wszystkie problemy związane z organizacją turnieju cieszę się, że to jednak się już dziej i oczywiście będę kibicował Polsce oraz Holandii. Najgorszą mamy obronę, bo Wasilewski jako stoper to jednak chyba dość duże ryzyko. On nawet na boku obrony miał lekkie problemy z wracaniem, ale może jakoś to będzie. Radziłbym naszym piłkarz zastosować się do odwiecznej tradycji naszego narodu, tak jak przedstawia to Kazik w „Polska Jest Ważna”. Mój typ na Polska – Grecja 3:2 (bo wygrać musimy, ale obronę mamy dziurawą).

O nowościach:

DEAF HAVANA FT. PORTIA CONN - LITTLE WHITE LIES

I chyba właśnie z okazji tego piłkarskiego święta chłopaki z Deaf Havana postanowili nakręcić teledysk, który opisuje typowy dzień kibica. Czyli mecz z kolegami, a potem zabawa do rana w nocnym klubie, gdzie spotykają cudowną Portię Conn. Cały wideoklip nagrany w estetyce lat osiemdziesiątych (rok 1982) z retro koszulkami West Ham i mojego ukochanego Arsenalu w pierwszych scenach przy piwku i meczu. No, a muzycznie oczywiście rewelacyjnie, bo cała płyta „Fools and Worthless Liars” bardzo mi się podoba, co zresztą chyba ostatni było nieźle zaznaczone na pierwszym miejscu w notowaniu 72. Całość w ostatnim refrenie uzupełnia rewelacyjnie wokalnie Portia Conn. Po prostu rewelacyjne dźwięki prostej rockowej muzyki, przy, których po prostu od razu dobrze się bawię.

LOST PROPHETS - BRING 'EM DOWN

Od czasu debiutu Lost Prophets minął już trochę czasu, a tak się składa, że jestem z zespołem związany już od pierwszego singla, który to przebojem wdarł się na moją listę i przebywał na nie z okrągły rok. Mowa oczywiście o "Shinobi vs. Dragon Ninja"! Co to były za czasy i jaki ja byłem młody, chciałoby się powiedzieć, ale jak już pisałem wcześniej ciężko uwierzyć w to jak ten czas leci? I w związku z upływem kolejnych dwóch lat dostajemy właśnie kolejną porcję muzyki od zespołu Lost Prophets. Na pierwszy ogień idzie „Bring 'Em Down”, który może nie jest tak przebojowy jak dawne kawałki zespołu, ale za jest bardzo mocy, a takie granie zawsze mi się podoba. Pewnie pięć lat temu podobałby mi się jeszcze bardziej, ale wiadomo gusta się zmieniają, a i czasem przestajemy słuchać jakiegoś zespołu i potem na powrót nie można się już tak łatwo przystosować. Niemniej jednak z biegiem czasu piosenka „Bring 'Em Down”, podoba mi się coraz bardziej. Bez trudu można odnaleźć w utworze charakterystyczną do brzmienia zespołu gitarę, oraz przejścia do refrenów, które są wyśpiewywane, a przecież tekst zwrotki najczęściej to taki pseudo śpiew, bardziej recytacja. Ale chyba za to najbardziej fanie lubią Lost Prophets.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.06.2012 10:16 AM przez marsvolta.)
08.06.2012 11:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: MOJA LISTA notowanie 75(175) - 01.06.2012
Arctici bardzo ładnie. U mnie ostatnio się trochę odbili, co oczywiście cieszy.
Lostprophets... Taki trochę powrót do korzeni, mam mieszane uczucia. Muszę sobie w końcu posłuchać dokładnie ich starszych płyt.
08.06.2012 11:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MOJA LISTA - PODSUMOWANIE ROKU 2012 marsvolta 1 1 088 03.01.2013 08:15 PM
Ostatni post: marsvolta
  MOJA LISTA notowanie 104(181) - 28.12.2012 marsvolta 2 1 085 31.12.2012 12:58 PM
Ostatni post: marsvolta
  MOJA LISTA notowanie 103(181) - 21.12.2012 marsvolta 6 1 418 27.12.2012 04:21 PM
Ostatni post: prz_rulez
  MOJA LISTA notowanie 102(181) - 14.12.2012 marsvolta 1 831 16.12.2012 09:19 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  MOJA LISTA notowanie 101(181) - 07.12.2012 marsvolta 1 894 07.12.2012 06:52 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA notowanie 100(180) - 30.11.2012 marsvolta 2 1 204 05.12.2012 05:46 PM
Ostatni post: marsvolta
  MOJA LISTA notowanie 99(180) - 23.11.2012 marsvolta 6 1 842 29.11.2012 03:14 AM
Ostatni post: prz_rulez
  MOJA LISTA notowanie 98(180) - 16.11.2012 marsvolta 14 3 124 21.11.2012 02:24 PM
Ostatni post: prz_rulez
  MOJA LISTA notowanie 97(180) - 09.11.2012 marsvolta 1 779 12.11.2012 04:19 PM
Ostatni post: thestranglers
  MOJA LISTA notowanie 96(180) - 02.11.2012 marsvolta 3 1 178 11.11.2012 10:02 PM
Ostatni post: dziobaseczek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości