Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 4.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suede - Coming Up
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
Wiem, że przesadzam. Chyba za bardzo lubię prowokować do dyskusji i widzę wokoło zbyt dużo niepotrzebnych znaków zapytania. Spieprzyłem wątek tej wspaniałej płyty. It's been a bad day.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.05.2011 11:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #22
 
saferłel napisał(a):''Coming Up'' to nie jest pierwsza z brzegu rzecz. W sumie dla mnie 3'5 gwiazdki dla Suede przy równej ocenie Łukasza dla nowego Myslovitz czy jakiegoś tam Patricka Wolfa zakrawa o profanacje tak wybitnego albumu.
Skoro nowe Myslovitz jest wyznacznikiem jakości płyty Suede, to wychodzi na to, że jeśli dam tej trójkę, to bardziej ją docenię niż Łukasz ze swoim 3.5 Icon_mrgreen

To hipotetycznie oczywiście, bo to nie jest płyta na trzy Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
30.05.2011 12:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
Nie o to mi w tym wszystkim chodziło, ale niestety wyszło jak wyszło. Sorry seems to be the hardest wooooord.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.05.2011 12:10 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #24
 
aaktt napisał(a):Skoro nowe Myslovitz jest wyznacznikiem jakości płyty Suede, to wychodzi na to, że jeśli dam tej trójkę, to bardziej ją docenię niż Łukasz ze swoim 3.5 Icon_mrgreen
Świetna konkluzja! Icon_mrgreen

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
30.05.2011 12:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #25
 
No to moja kolejność:

1. Beautiful Ones
2. Saturday Night
3. Filmstar
4. Trash
5. The Chemistry Between Us
6. By the Sea
7. She
8. Starcrazy
9. Picnic by the Motorway
10. Lazy
30.05.2011 05:56 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #26
 
Kolejność jeszcze dzisiaj, ale zanim - brzmi jak melodyjny David Bowie przełomu lat 70tych i 80tych. Glam rock z Art Popowymi ciągotami. Ten Britpop w tagach na RYMie to jakaś podpucha. Ale podoba mi się, to najważniejsze Icon_wink2 Ja daję mocną czwórkę, z nadzieją na więcej może kiedyś tam jak się jeszcze bardziej osłucham.

I tak sobie pomyślałem, że byłoby fajnie gdyby David Bowie właśnie nagrał album z coverami Suede wyprodukowany przez Briana Eno Icon_surprised

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
03.06.2011 04:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
Tej płycie britpopowości absolutnie nie można odmówić Icon_eek2 Inspiracje glam rockiem są nadzwyczaj wyraźne, ale wciąż fundamentem jest jedyny słuszny pop z Wysp. Żadna podpucha!

Ja też swoją kolejność wrzucę jeszcze dzisiaj.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.06.2011 04:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
Super płyta. 5 wraca do niej na okres wakacji, może na dłużej.

01 - Beautiful Ones
02 - Trash
03 - By the Sea
04 - Saturday Night
05 - The Chemistry Between Us
06 - Picnic by the Motorway
07 - She
08 - Starcrazy
09 - Lazy
10 - Filmstar

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.06.2011 06:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
Nie wiem dlaczego Suede kojarzyło mi się z synthpopem. Już się nie kojarzy, ale przynajmniej ta płyta średnio mnie przekonuje. Wszystkie utwory są co najmniej poprawne, ale tylko dwa na pograniczu bardzo dobrego i bardzo dobra pierwsza dwójka.

1. Picnic by the Motorway
2. Starcrazy
3. By the Sea
4. Saturday Night
5. The Chemistry Between Us
6. Filmstar
7. Lazy
8. Beautiful Ones
9. She
10. Trash
12.06.2011 01:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości