Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 4.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suede - Coming Up
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Suede - Coming Up
[Obrazek: 0000107147_350.jpg]
02.09.96

Wakacje! Czas, kiedy należy odkurzyć kilka ważnych płyt, na których słuchanie przez cały rok albo nie mamy czasu, albo też marazm dnia codziennego skutecznie zniechęca nas do ich ponownego rozpieczętowania. Któż bowiem chciałby dręczyć się muzyką słońca oraz radości w momencie, gdy za oknem wichura, deszcz, a następnego dnia trzeba wstać na 7:00 do szkoły.

''Coming Up'' to jedna z moich ulubionych wakacyjnych pozycji, być może nawet ta najbardziej ''naj''. Wydana w 1996 roku była szczytowym osiągnięciem Suede, którzy po art-rockowym i antyradiowym ''Dog Man Star'' postanowili jakby od niechcenia napisać album podsumowujący brytyjską muzykę pop lat 90. Udało się. Pięć dużych przebojów w brytyjskiej top 10 oraz pięć pomniejszych, które i tak wszyscy znali doskonale ze względu na masową sprzedaż ''Coming Up'' nie tylko na rodzimym rynku. Trzeci LP od Suede to perfekcyjna letnia płyta, trafiająca do uszu nawet największych pop-malkontentów. Odjazdowa rzecz na poziomie równym lub nawet przewyższającym dokonania Blur, Oasis czy Pulp.

01. Trash
02. Filmstar
03. Lazy
04. By the Sea
05. She
06. Beautiful Ones
07. Starcrazy
08. Picnic by the Motorway
09. The Chemistry Between Us
10. Saturday Night

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.05.2011 04:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #2
 
saferłel napisał(a):Wakacje!
Icon_sad
Dobra, to w wakacje posłucham.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
22.05.2011 05:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Cóż, podejrzewam, że niektóre osoby będą się czepiać pewnych zwrotów. To już chyba taka dziwna tradycja Icon_sad Możesz słuchać w wakacje, ale nie poczekam na ciebie Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.05.2011 06:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #4
 
Jak wakacje to ja chcę!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.05.2011 08:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #5
 
Ta płyta to jedna z najbardziej niezwykłych słodko-gorzkich zjawisk w historii muzyki. Najeżona jest pięknymi melodiami, radosna, pobudzająca, ale każdy kto zna perypetie muzyków Suede wie, że nie trudno doszukiwać się podtekstów. To Wytwórnia hitów. Tu wszystko jest idealne. Ta płyta była jak fatamorgana i jest nią po dziś dzień.
tą płytę odbiera się różnie w zależności od dyspozycji dnia, bo Picnic by the Motorway brzmi lepiej w ponury dzień a She brzmi lepiej na prywatce.
Ale obiektywnie oceniając od 1-10

01. Trash - 10
02. Filmstar -10
03. Lazy - 10
04. By the Sea - 10
05. She - 10
06. Beautiful Ones - 10
07. Starcrazy - 10
08. Picnic by the Motorway - 10
09. The Chemistry Between Us - 10
10. Saturday Night - 10

zimny - suchy obiektywizm - płyta idealna

a teraz ocena pod kątem rankingów (saferłel mnie rozszarpie Icon_smile) - od 10 do 1

1. Trash
2. She
3. Beautiful Ones
4. Picnic by the Motorway
5. Starcrazy
6. Lazy
7. The Chemistry Between U
8. Filmstar
9. By the Sea
10. Saturday Night

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
24.05.2011 10:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #6
 
Nawet! Jeśli potraktuję Twórcę tego wątku, jako młodocianego oszołoma bez matury, to i tak zagłosuję! Bo to co napisał dziobaseczek mnie tchnęło, i te tylko słowa w tej chwili wydają się być święte! Zatem kult ludziom Wielkim, z epoki matury na oceny, nie na procenty! Icon_razz I jaka tam część tego forum odda tu głos, wybitnie mi tu zwisa, bo świadczyć to może tylko o poziome społeczeństwa nie potrafiącego obliczyć całki z funkcji 17x^4 Icon_razz Reasumując, to płyta wybitna! WIELKA! I choć są inne płyty Suede, które cenię bardziej!!! To przywołując sałaty myślowe z tamtych lat, i podczas kolejnych aktualnych przesłuchań, na pewno daję też 10 na 10, a reszta niech będzie milczeniem! A kto tak nie myśli nie jest wart miana człowieka przez duże CZ ;-P Powietrze po burzy w mojej centralnej części Polski pachnie mi niczym tęcza zagrana na harfie traf aniołów sprzedających watę cukrową na obłokach z karabinów... Bo Suede wielkim zespołem jest i już! I za wolność słowa bynajmniej do Ciebie nie strzelają. A kto się obraża płynie właśnie wodami czarnego Hadesu na drugi brzeg, ja dostaję inne białe ścieżki Icon_wink2

01. Beautiful Ones
02. Saturday Night
03. Filmstar
04. By the Sea
05. Lazy
06. Trash
07. She
08. Starcrazy
09. Picnic by the Motorway
10. The Chemistry Between Us
26.05.2011 01:40 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #7
 
Cytat:I jaka tam część tego forum odda tu głos, wybitnie mi tu zwisa, bo świadczyć to może tylko o poziome tego społeczeństwa nie potrafiącego obliczyć całki z funkcji 17x^4 :Icon_razz
(17/5)x^5? Icon_biggrin3
postaram się przesłuchać Icon_smile2 a do wakacji jeszcze miesiąc, ciężki miesiąc...
26.05.2011 11:18 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #8
 
michal91d napisał(a):(17/5)x^5?

no prosze ;]
pijany byłem i za prostą funkcję wymyśliłem Icon_razz


aha, i sorry za powyższe wypociny, jeśli ktoś poczuł się nimi urażony!!!
26.05.2011 01:40 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #9
 
Listoholik napisał(a):Zatem kult ludziom Wielkim, z epoki matury na oceny, nie na procenty!
Cokolwiek ćpasz, odstaw to jak najszybciej.
Illusions of grandeur, huh?
Icon_sad

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.05.2011 01:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #10
 
Bardzo dobra płyta! Icon_surprised

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.05.2011 12:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Uff, a już myślałem, że znienawidzisz głos Andersona ;] Chociaż i tak pewnie w najlepszym razie na 3'5 się skończy, bo pewnie zaczynali z pułapu: ''muszą być źli!'' Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.05.2011 01:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #12
 
ja lubie i cenie suede ale zeby ta plyte abolutem nazywac ? Icon_eek2 Icon_eek2
29.05.2011 01:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #13
 
saferłel napisał(a):Uff, a już myślałem, że znienawidzisz głos Andersona ;] Chociaż i tak pewnie w najlepszym razie na 3'5 się skończy, bo pewnie zaczynali z pułapu: ''muszą być źli!'' Icon_razz2
Nie, zaczynali z pułapu normalnego dla nieznanych mi wykonawców, czyli 2.5. Choć prawdę mówiąc wcale nie są tacy nieznani, bo dwóch pierwszych płyt już kilkakrotnie słuchałem, ale żadnej jak dotąd nie potrafiłem ocenić i wydaje mi się, że ta pójdzie na pierwszy ogień i przetrze szlak, skoro już się spodobała Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.05.2011 01:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
To w ogóle jestem zdziwiony, że u ciebie jest jakiś pułap i jest to 2'5 <034>

Radek - nie kręć, przecież zawsze w rozmowach ze mną narzekasz na Suede i masz ich w pupie. I to ja się tylko dziwie, że taki fan britpopu ich nie kupuje Icon_biggrin3

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.05.2011 11:18 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #15
 
Jest, ale to nie jest tak, że płytę, której nie słuchałem oceniam na 2.5 Icon_mrgreen
W ogóle tak sobie kiedyś założyłem, ale prawda jest taka, że jak mi się spodoba coś, to ten pułap początkowy nie ma żadnego znaczenia. On bardziej się liczy wśród znanych i lubianych wykonawców, którzy startują z trójki i czasami ledwo tę trójkę bronią nowymi płytami, ale nie mam serca dać im mniej Icon_smile No i jest pułap dla nielubianych wykonawców, czyli Myslovitz, i wynosi dwa Icon_mrgreen

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.05.2011 12:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #16
 
Nie będę czekał do wakacji. Posłuchałem teraz, kiedy sesja coraz szerzej się uśmiecha.
Fajna płyta, bardzo słoneczna, co mi wynagrodziło za dzisiejszą pogodę. 3,5/5

1. Lazy
2. Starcrazy
3. Saturday Night
4. Trash
5. Beautiful Ones
6. Filmstar
7. She
8. The Chemistry Between Us
9. By the Sea
10. Picnic by the Motorway

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
29.05.2011 09:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Ale ocena cieniutka Icon_frown

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.05.2011 09:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #18
 
saferłel napisał(a):Ale ocena cieniutka Icon_frown

cieniutka ? sam dajesz 3.4 plytom miedzy 3 a 3,5 wlasnie wiec nie marudz.a ocena sluszna
29.05.2011 11:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Co ty gadasz w ogóle? Nie mogę zrozumieć o czym piszesz, to raz. Dwa, nie wiem o jakich płytach mowa. Trzy, ''Coming Up'' to nie jest pierwsza z brzegu rzecz. W sumie dla mnie 3'5 gwiazdki dla Suede przy równej ocenie Łukasza dla nowego Myslovitz czy jakiegoś tam Patricka Wolfa zakrawa o profanacje tak wybitnego albumu. To jest całkowite niedocenienie po jednym, półtora przesłuchaniu Icon_sad Urodziłem się w pokoleniu ludzi, którzy inaczej patrzą na pewne rzeczy. Szkoda Icon_sad

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.05.2011 11:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #20
 
Czy Ty trochę nie przesadzasz? Już nie będę pisał o subiektywizmie, bo to jest bardziej niż jasne, ale czy warto się unosić w wypadku niezgodności czy płyta jest bardzo dobra, czy może bardzo bardzo dobra?
Tak, odsłuchałem półtora raza. Niemal zawsze tak robię z płytami do topowania. To mi wystarczy by ustalić mniej-więcej hierarchię. A i przy okazji stwarzam sobie pewną opinię o nich. Gdybym miał słuchać po pięć, siedem razy płyt z Toppowania, które chcę zatopować, nie miałbym czasu na to, co sam sobie wybieram do poznania. A i takie pozycje dostają dwa odsłuchy, bo taki system jest u mnie najbardziej efektywny. Jeśli coś jest na rzeczy staram się wracać do płyty i rewidować tę cenną notę na RYMie.
Może nie powinienem był wspominać o ocenie przy wklejaniu wyników skoro to tak słabo na Ciebie działa.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
29.05.2011 11:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości