Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Monika Brodka-Granda
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #21
 
Cytat:Co do "Excipit", akcent Monika ma fatalny niestety Icon_smile
NIc dziwnego, powiedziała że nie zna w ogóle francuskiego i śpiewała czysto fonetycznie.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
14.09.2010 07:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #22
 
Rozumiem, to nie jest bezpośredni zarzut. Bardzo rzuciło mi się to w uszy. I pewnie dlatego nie denerwuje bugmana, bo to po prostu nie brzmi jak francuski Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.09.2010 09:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #23
 
Jasne. Sting 'La belle dame sans regrets' też pod względem językowym zaśpiewał bardzo słabo, a mimo to jest to dobry kawałek Icon_smile2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
14.09.2010 10:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #24
 
No nie wiem, mnie boli kaleczenie francuskiego akurat. Ja na przykład też mam bardzo problematyczną wymowę, więc na śpiewanie piosenki w tym języku, będąc muzykantem, bym się nie odważył Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.09.2010 10:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #25
 
http://www.myspace.com/monikabrodka

2 nowe numery na majspejsie tym razem

K.O. sliczne sliczne sliczne! nei to 7 pisoenek juz znam Icon_razz2 utwierdzam sie w przekonaniu ze to zajebisty krazek
15.09.2010 12:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
przemek
Unregistered

 
Post: #26
 
Posłuchałem całej płyty, jestem pod dużym wrażeniem. I nawet ta "Nosowskowatość" nie razi, wycofuję się ze swojego zarzutu Icon_smile
19.09.2010 07:38 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #27
 
Ja się wycofuję z zarzutu odnośnie akcentu w "Excipit"; to był jakiś niefortunny fragment, generalnie nie jest aż tak źle, mogłaby jeszcze trochę poćwiczyć, ale sam wiem, że to wcale nie jest takie proste, a mimo wszystko całość utworu brzmi bardzo fajnie Icon_smile2

Ogólnie album naprawdę dobry, nie spodziewałem się, że mnie nie zawiedzie, zwłaszcza, że te fragmenty z amazonu jakoś mnie nie przekonały, a tu proszę album na światowym poziomie i po polsku na dodatek! Boli mnie "Syberia" jedynie i mogłoby być więcej skocznych kawałków Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.09.2010 12:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #28
 
Proszę proszę. Nie ma rozczarowania. Nawet małego.
Trochę się obawiałem wolnych utworów, ale zupełnie niepotrzebnie. Wszystkie brzmią bardzo dobrze. No może Syberia jest słabsza od tego całego interesu, ale i tak nie jest z nią najgorzej. Plus dobre teksty.
Najlepsze utwory:
1. Granda
2. Szysza
3. W pięciu smakach
4. Krzyżówka dnia.
Wreszcie polski pop, którego nie musimy się wstydzić. Oby tylko Monika nie zatęskniła szybko za RMFem i następne wydawnictwa również szły w tę stronę.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
19.09.2010 03:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
Yeah Yeah Yeahs'owa ''Granda'' oraz tweepopowa, nawiązująca do ''Pana Latawca'' ''Szysza'' są bezkonkurencyjne.
Zarówno muzycznie prezentują się bardzo ''zachodnio'', co odbieram tylko i wyłącznie w pozytywnych kategoriach, jak i pod względem tekstowym. W końcu polski artysta tworzy coś z wizją! W tym roku w polskim popie królują artyści pokroju Kombii, no ale może teraz coś się zmieni.
Świetnie wypada też K.O., które zaskakuje folkowym, niezwykle dojrzałym miksem z elementami brytyjskiego popu z najwyższej półki [bezpośrednich skojarzeń nie mam, ale cząstki Goldfrapp, Garbage, Pulp czy tematów Bondowskich (HA!) wyłapuję]
Tuż poza top 3 plasuje się electropopowa ''Krzyżówka'' (trochę La Rouxowe Icon_biggrin), singlowe ''W pięciu smakach'' oraz minimalistyczny ''Bez tytułu''.

Na końcu stawki znajdują się ''Hejnał'' (no bo co ty tak właściwie jest Icon_razz2 - chociaż pewnie kajman uznałbym go za najlepszy) oraz post-Czesławśpiewowy ''Saute''. Niestety jarmarczny klimat jego twórczości jest tu wyraźnie słyszalny.

Generalnie jestem zadowolony, nawet bardzo jak na polski album Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.09.2010 03:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
Pff... Jarmarczny?. Obruszyłem się. Foch! Icon_razz
20.09.2010 12:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #31
 
saferłel napisał(a):Nie mogę już słuchać takich narzekań. Co Wy z tym podrabianiem Nosowskiej macie? Czy na polskiej, wybitnie ubogiej w tych klimatach scenie nie miejsca na dwie równorzędne piosenkarki? Ja jakoś nie odczułem wrażenia kopiowania Nosowskiej. Materiał jak materiał. Na poziomie, to się liczy.
A ja odczułem. Nie bronię nikomu wykonywania takiego samego stylu, ale nie chcę żeby brzmiał jak inny wykonawca. W 'Saute' mi po prostu podjeżdża Nosem, ale tylko tylko. Bo ciesze się, że czerpie takie inspiracje Icon_wink2

Płyty jeszcze nie znam. Ale to co znam podoba się coraz mocniej.
20.09.2010 01:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #32
 
Ja się wkręciłem, nie spodziewałem się, że mi się uda aż tak, ale teraz w zasadzie wszystko mniej lub bardziej mi się podoba, nawet "Syberia" i "Saute" Icon_smile
Chyba nawet kupię tę płytę, trzeba wspierać zdolnych rodzimych Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.09.2010 07:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #33
 
aaktt napisał(a):Ja się wkręciłem, nie spodziewałem się, że mi się uda aż tak, ale teraz w zasadzie wszystko mniej lub bardziej mi się podoba, nawet "Syberia" i "Saute" Icon_smile
Chyba nawet kupię tę płytę, trzeba wspierać zdolnych rodzimych Icon_smile2

saute od poczatku moj faworyt. ja plyte mma zamowiona juz ;] nalezy sie medal brodzi za ta plyte. bo ilez mozna tylko dabrowska i dabrowska ;]
20.09.2010 11:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brodka - BRUT Szymek79 17 947 14.05.2021 02:39 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości