Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Monika Brodka-Granda
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #1
Monika Brodka-Granda
Utwory:
1. Szysza
2. Granda
3. Krzyżówka dnia
4. Sauté
5. Hejnał
6. W pięciu smakach
7. Bez tytułu
8. K.O.
9. Syberia
10. Kropki kreski
11. Excipit
Dodaj do profilu:


http://muzyka.onet.pl/30274,7494791,70063,stream.html

5 piosenek.

Granda-1 z najlepszych jak nie najlepszych polskich piosenek 2010!
Excipit-kapitalny numer zapsiewany po francusku. nak oncu monika pokazuje sile swego glosu mniam!
bez tytulu-calkowicie elektroniczny numer. bardzo mi sie podoba
Saute-nosowska nosowska! ale co tego jak numer swietny

singiel znany. ogolnie. Icon_eek2 Icon_eek2 Icon_eek2 jak to brodka taka plyte mogla nagrac ? jak nic kupuje! zapowiada sie znakomita rzecz
13.09.2010 04:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #2
 
Prawda. "Granda" jest fantastyczna.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
13.09.2010 04:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Nie mam jakiejś wtyczki i nie będę specjalnie instalował. Są inne linki do tego?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.09.2010 07:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
przemek
Unregistered

 
Post: #4
 
No Nosowską zalatuje aż za bardzo, ale to jedyny zarzut (tyle, że duży).

Nie widziałem żadnych innych linków.
13.09.2010 07:30 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #5
 
saferłel napisał(a):Są inne linki do tego?
Wątpię.
Ja dzięki tym piosenkom jeszcze bardziej czekam na płytę ;]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
13.09.2010 08:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Bardzo proszę, postarajcie się o ripa dla mnie Icon_wink Free Sound Recorded nie gryzie Icon_razz2

Już bym zainstalował i tę wtyczkę...tylko że naprawdę nie mogę :/

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.09.2010 08:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #7
 
Wszystkie cztery kawałki o lepsze od singla. Trochę mnie rażą teksty i "podrabianie" Nosowskiej. Ale to jest JAKIEŚ! i to bardzo.
13.09.2010 08:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #8
 

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
13.09.2010 10:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #9
 
furbul napisał(a):Sample: http://www.amazon.co.uk/Granda/dp/B00427...m_ap_alb11

na brytyjskiej stronie sample do polskiej plyty. swiat sie konczy. kurde 34 minuty tylko plyta ma.buu krotko krotko ;/
13.09.2010 10:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Wersja angielska ''Grandy'' podobała mi się bardziej.

Płyta wydaje się być OK.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.09.2010 11:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
mateusz91 napisał(a):Wszystkie cztery kawałki o lepsze od singla. Trochę mnie rażą teksty i "podrabianie" Nosowskiej. Ale to jest JAKIEŚ! i to bardzo.
Nie mogę już słuchać takich narzekań. Co Wy z tym podrabianiem Nosowskiej macie? Czy na polskiej, wybitnie ubogiej w tych klimatach scenie nie miejsca na dwie równorzędne piosenkarki? Ja jakoś nie odczułem wrażenia kopiowania Nosowskiej. Materiał jak materiał. Na poziomie, to się liczy.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.09.2010 11:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #12
 
saferłel napisał(a):Wersja angielska ''Grandy'' podobała mi się bardziej.
Mi przy pierwszym odsłuchu również. Jednak słuchając po raz kolejny i kolejny bardzo spodobał mi się polski tekst. teraz twierdzę, że brzmią równie udanie. Jestem przekonany, że wezmę sobie "Grandę" na drugiego singla.

mateusz91 napisał(a):Trochę mnie rażą teksty i "podrabianie" Nosowskiej.
Ja nie odczułem jakiegoś wielkiego podrabiania Nosowskiej. Może jedynie teksty łączy podobny rodzaj humoru, ale poza tym nie słyszę dużych związków.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
13.09.2010 11:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #13
 
sceptycznie podchodziłem do tej płyty, ale przesłuchałem fragmenty na Amazonie i... naprawdę może być ciekawie Icon_biggrin3
a gdzie można posłuchać "Grandy" po angielsku?
14.09.2010 09:49 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #14
 
http://www.youtube.com/watch?v=0IwoFibijpo
Tutaj, ale tylko fragmentu.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
14.09.2010 10:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Sądzę, że Konrad (aaktt) mógłby napisać o ''Grandzie'', że to typowe polskie grafomaństwo. Natomiast wersja angielska jest zdecydowanie bardziej ''uniwersalna''.

Z drugiej strony polska wersja jest ciekawiej zaśpiewana, bez żadnych sterylnych ulepszeń wokalu.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.09.2010 02:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #16
 
Tak, to prawda, to trochę grafomania, ale zauważam inspirację klasycznym polskim songwriterstwem, mimo wszystko. Przede wszystkim podejście do tematu jest ciekawe, a sam temat jest wyraźny i niebanalny. Poza tym muzycznie jest bardzo interesująco, co trochę usprawiedliwia tekst.

Co do tej "drugiej Nosowskiej" mam takie same odczucia jak Paweł. Polski rynek jest zbyt ograniczony momentami czy może raczej polscy słuchacze za bardzo go limitują takim paskudnym podejściem do sprawy. Na zachodzie jest bardzo wielu podobnie brzmiących wykonawców i o ile robią coś fajnego, a nie tylko tanią zrzynkę, to podobieństwo nigdy nie jest głównym argumentem przeciw. A Brodka zrobiła niewątpliwie coś fajnego i powinniśmy się tylko cieszyć, że ma dobre inspiracje Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.09.2010 03:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #17
 
Brodka podoba mi się w każdym wcieleniu. Ta płyta (oceniam po przesłuchaniu kilku utworów) także. Pierwszy singiel - świetny, być może nr 1 na mej liście :?: Icon_cool2
Pozostałe piosenki również ciekawe. "Granda" po polsku lepsza od wersji angielskiej.
Brodka eksperymentuje i dobrze jej to wychodzi. Co z tego, że podobnie do Nosowskiej. Jak dla mnie to kolejny argument za tym, żeby mieć ten album Icon_mrgreen
Pierwsze dwie płyty były stricte popowe (może tak było w kontrakcie - nie wiem). Teraz nie mogę się doczekać na resztę nagrań. Oprócz wyżej wymienionych wyróżniłbym także "Excipt" i "Bez Tytułu".
14.09.2010 04:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #18
 
Co do "Excipit", akcent Monika ma fatalny niestety Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.09.2010 05:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #19
 
Nie wiem, bo nie znam tego języka Icon_razz
14.09.2010 05:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #20
 
excipt kocham. genialne!jak zabojadow jezyk mnie irytowal to tu mi sie bardoz bardoz podoba.a ze ma akcent taki a nie inny-nigdy doskonalego miecn ie bedzie bo nie jest francuska ;]

ale GRANDA-rozpierducha! numer jesieni jak nic! ;]
14.09.2010 06:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brodka - BRUT Szymek79 17 947 14.05.2021 02:39 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości