Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa płyta M.I.A.
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #1
Nowa płyta M.I.A.
Soulbowl.pl napisał(a):M.I.A. wraca z nową płytą. Jej kolejny, póki co niezatytułowany album ukaże się już 29 czerwca. Tymczasem artystka opublikowała pierwszy, niemalże 9-minutowy, teledysk promujący, do utworu “Born Free”. Robi wrażenie! Takie, że YouTube odmówił zamieszczenia go na swoim serwisie, ze względu na mnogość bardzo brutalnych scen. Ale nie to tutaj jest najważniejsze, ważniejszy jest sam koncept, myśl, która to wszystko spaja. Sama realizacja jest zresztą na bardzo wysokim poziomie. Obraz można potraktować jak krótkometrażowy film, i wtedy też wypadanie rewelacyjnie. Jestem pod wielkim wielkim wrażeniem. Sam utwór robi świetne tło, ale to nie on tu jest najważniejszy, choć wedle zapowiedzi słychać inspiracje Animal Collective.

Uwaga: ze względu zawarte mocne sceny przemocy, poniższe wideo przeznaczone jest dla osób, które ukończyły 18 lat.

http://vimeo.com/11219730
Teledysk roku!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.04.2010 11:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
A już myślałem, że udało się jej nagrać coś porywającego....Zaczęło się dobrze, ale po 20 sekundach zrozumiałem, że to dudnienie nie zmieni się przez najbliższej 9 minut. W kółko to samo. Teledysk taki sobie. Trochę się wynudziłem, ale rozumiem, że jako przedstawicielka pewnego odłamu rasowego w UK chciała pokazać problem uciskania i dyskryminacji. Wszystko za grube pieniądze (syndrom Lady Gagi). Czekam na normalne single version, chociaż nie wiem czy to się da fajnie poskładać.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.04.2010 11:47 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #3
 
A ja chciałem o tym napisać. Teledysk zajebisty. Piosenka bardzo dobra. Czekam na płytę Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
27.04.2010 11:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #4
 
saferłel napisał(a):Czekam na normalne single version, chociaż nie wiem czy to się da fajnie poskładać.
Jest już w sieci w HQ.

Dla mnie teledysk jest rewelacyjny! I niesie ze sobą nie tylko spektakularne obrazy, świetne ujęcia, dobrą reżyserię, ale przede wszystkim ładunek emocjonalny i przekaz umysłowy.

Najlepszy od ubiegłorocznych "Beyond Here Lies Nothin'" Dylana i "La superbe" Benjamina Biolaya.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.04.2010 01:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Vaxey Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 286
Dołączył: Feb 2010
Post: #5
 
Super! Icon_biggrin Zarówno Kala jak i Arular były świetne i z niecierpliwością będę czekał na kolejny krążek. Myślałem, że to There Spaces For Ol Dat I See będzie pierwszym singlem... Icon_smile2

Kawałek bardzo ok

[Obrazek: deac51903e76357e.jpg]
28.04.2010 05:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #6
 
Jest teledysk do "XXXO".

http://www.youtube.com/watch?v=sfbQ5mHWk...re=popular

Nudziarstwo i tandeta. A szkoda. Icon_frown

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
13.08.2010 09:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #7
 
Oj tam, oj tam. Taka właśnie jest Majka przecież. Dla mnie świetnie komponuje się z utworem. No i w sumie dość oryginalny, no inspirowany internetowymi gifami. Poza tym lecące w próżni konie robią wrażenie. Mi się zdecydowanie podoba. Utwór dużo zyskuje Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.08.2010 09:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #8
 
Nie konie tylko jednorożce. I nie oj tam, oj tam tylko tak. Nudny ten teledysk i niestety nie reprezentuje sobą nic. Szkoda. Wiem, że 'Majka' w nim wykorzystuje wszystko, co najbardziej tandetne, ale czy jest w tym coś głębszego? Ja nic takiego nie widzę :/

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
15.08.2010 02:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #9
 
Nie wszystko musi mieć w sobie coś głębszego. "Born Free" miało, "XXXO" niekoniecznie, ale jak dla mnie to zupełnie inne kategorie piosenek. Są takie, które mogłyby rozpocząć rewolucję i takie, przy których co najwyżej można popląsać. A przy "XXXO" nieźle się pląsa i klip (lekko psychodeliczny zresztą) doskonale to podkreśla. No i Maya wygląda tu niezwykle ładnie Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.08.2010 02:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #10
 
XXXO jako piosenka jest udane. Nawet bardzo. Tego nigdy nie kewstionowałem. Po prostu teledysk bardzo mnie odstrasza.
aaktt napisał(a):No i Maya wygląda tu niezwykle ładnie Icon_smile
Właśnie nie. Mi się dużo bardziej podobała w teledyskach z poprzedniej płyty.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
15.08.2010 03:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #11
 
No tu może jest nieco przedobrzona i nadmiernie wypacykowana, ale prezentuje się naprawdę fajnie Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.08.2010 03:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kult - Ostatnia płyta neo01 28 1 458 30.07.2021 08:48 PM
Ostatni post: Szymek79
  Dream Theater - nowa płyta (06.2011) pabloyd 0 811 21.03.2011 08:21 PM
Ostatni post: pabloyd
  Krzak - nowa płyta pabloyd 0 718 29.01.2011 02:20 PM
Ostatni post: pabloyd
  Nowa plyta RADIOHEAD bugman 12 1 759 22.09.2010 03:43 PM
Ostatni post: bugman
  Coldplay nowa EP-ka Anonymous 57 10 084 19.07.2009 06:59 PM
Ostatni post: bugman
  Żywiołak - Nowa Ex-tradycja abd3mz 9 2 575 23.04.2009 07:18 PM
Ostatni post: Miszon
  Trzeszcząca płyta Yacy 1 1 294 27.11.2007 08:50 PM
Ostatni post: drwycior
  Zamierzam kupić nową płytę Konrad 15 3 893 21.09.2007 07:56 PM
Ostatni post: Konrad

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości