Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Nowa płyta M.I.A. - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe albumy (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- Wątek: Nowa płyta M.I.A. (/showthread.php?tid=8027)



Nowa płyta M.I.A. - AKT! - 26.04.2010 11:52 PM

Soulbowl.pl napisał(a):M.I.A. wraca z nową płytą. Jej kolejny, póki co niezatytułowany album ukaże się już 29 czerwca. Tymczasem artystka opublikowała pierwszy, niemalże 9-minutowy, teledysk promujący, do utworu “Born Free”. Robi wrażenie! Takie, że YouTube odmówił zamieszczenia go na swoim serwisie, ze względu na mnogość bardzo brutalnych scen. Ale nie to tutaj jest najważniejsze, ważniejszy jest sam koncept, myśl, która to wszystko spaja. Sama realizacja jest zresztą na bardzo wysokim poziomie. Obraz można potraktować jak krótkometrażowy film, i wtedy też wypadanie rewelacyjnie. Jestem pod wielkim wielkim wrażeniem. Sam utwór robi świetne tło, ale to nie on tu jest najważniejszy, choć wedle zapowiedzi słychać inspiracje Animal Collective.

Uwaga: ze względu zawarte mocne sceny przemocy, poniższe wideo przeznaczone jest dla osób, które ukończyły 18 lat.

http://vimeo.com/11219730
Teledysk roku!


- saferłel - 27.04.2010 11:47 AM

A już myślałem, że udało się jej nagrać coś porywającego....Zaczęło się dobrze, ale po 20 sekundach zrozumiałem, że to dudnienie nie zmieni się przez najbliższej 9 minut. W kółko to samo. Teledysk taki sobie. Trochę się wynudziłem, ale rozumiem, że jako przedstawicielka pewnego odłamu rasowego w UK chciała pokazać problem uciskania i dyskryminacji. Wszystko za grube pieniądze (syndrom Lady Gagi). Czekam na normalne single version, chociaż nie wiem czy to się da fajnie poskładać.


- furbul - 27.04.2010 11:54 AM

A ja chciałem o tym napisać. Teledysk zajebisty. Piosenka bardzo dobra. Czekam na płytę Icon_wink


- AKT! - 27.04.2010 01:03 PM

saferłel napisał(a):Czekam na normalne single version, chociaż nie wiem czy to się da fajnie poskładać.
Jest już w sieci w HQ.

Dla mnie teledysk jest rewelacyjny! I niesie ze sobą nie tylko spektakularne obrazy, świetne ujęcia, dobrą reżyserię, ale przede wszystkim ładunek emocjonalny i przekaz umysłowy.

Najlepszy od ubiegłorocznych "Beyond Here Lies Nothin'" Dylana i "La superbe" Benjamina Biolaya.


- Vaxey - 28.04.2010 05:39 PM

Super! Icon_biggrin Zarówno Kala jak i Arular były świetne i z niecierpliwością będę czekał na kolejny krążek. Myślałem, że to There Spaces For Ol Dat I See będzie pierwszym singlem... Icon_smile2

Kawałek bardzo ok


- furbul - 13.08.2010 09:31 PM

Jest teledysk do "XXXO".

http://www.youtube.com/watch?v=sfbQ5mHWkOs&feature=popular

Nudziarstwo i tandeta. A szkoda. Icon_frown


- AKT! - 14.08.2010 09:24 PM

Oj tam, oj tam. Taka właśnie jest Majka przecież. Dla mnie świetnie komponuje się z utworem. No i w sumie dość oryginalny, no inspirowany internetowymi gifami. Poza tym lecące w próżni konie robią wrażenie. Mi się zdecydowanie podoba. Utwór dużo zyskuje Icon_smile


- furbul - 15.08.2010 02:12 AM

Nie konie tylko jednorożce. I nie oj tam, oj tam tylko tak. Nudny ten teledysk i niestety nie reprezentuje sobą nic. Szkoda. Wiem, że 'Majka' w nim wykorzystuje wszystko, co najbardziej tandetne, ale czy jest w tym coś głębszego? Ja nic takiego nie widzę :/


- AKT! - 15.08.2010 02:46 PM

Nie wszystko musi mieć w sobie coś głębszego. "Born Free" miało, "XXXO" niekoniecznie, ale jak dla mnie to zupełnie inne kategorie piosenek. Są takie, które mogłyby rozpocząć rewolucję i takie, przy których co najwyżej można popląsać. A przy "XXXO" nieźle się pląsa i klip (lekko psychodeliczny zresztą) doskonale to podkreśla. No i Maya wygląda tu niezwykle ładnie Icon_smile


- furbul - 15.08.2010 03:27 PM

XXXO jako piosenka jest udane. Nawet bardzo. Tego nigdy nie kewstionowałem. Po prostu teledysk bardzo mnie odstrasza.
aaktt napisał(a):No i Maya wygląda tu niezwykle ładnie Icon_smile
Właśnie nie. Mi się dużo bardziej podobała w teledyskach z poprzedniej płyty.


- AKT! - 15.08.2010 03:38 PM

No tu może jest nieco przedobrzona i nadmiernie wypacykowana, ale prezentuje się naprawdę fajnie Icon_smile