Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wehikuł Czasu - 1994
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #21
RE: Wehikuł Czasu - 1994
Ja kibicowałem Niemcom w 1990, 1992 i 1996, ale w 1994 akurat nie.

Co do łyżwiarzy i Romeo i Julii - tak, doszedłem już do tego, że to Klimowa/Ponomarienko. Griszczuk/Płatow to tańczyli brawurowo jive'a.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.04.2024 10:20 PM przez Miszon.)
10.04.2024 10:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 539
Dołączył: Nov 2008
Post: #22
RE: Wehikuł Czasu - 1994
barb42 napisał(a):Masz jeszcze czas na regularne seanse gdziekolwiek?
kompletnie nie, ale to nie jest kwestia braku czasu, choć czas jest tu dość istotny.
Uroki życia na prowincji, żeby pojechać do kina musiałbym tyle samo czasu spędzić w drodze w obie strony co na seansie. A jeśli już jestem w mieście, to zazwyczaj mam do załatwienia sporo tematów i na kino nie starcza czasu.
Zresztą, nigdy nie lubiłem kina. Chodząc tam samemu tylko się dobijam, patrząc na pary które przyszły do kina a nie na film. A jeśli się z kimś spotykam, to po to by pogadać a nie przesiedzieć ten czas w kinie, dla mnie to jest bez sensu.
W ostatnich 6-7 latach byłem w kinie dwa razy, sam.
W Zakopanem, gdy drugi dzień z rzędu non stop padało i nie dało się wyjść w góry i zamiast włóczyć się po knajpach na Krupówkach poszedłem na "Kler".
I gdy siedziałem 3 dni na szkoleniu w Łodzi, to z nudów poszedłem wieczorem na "Voltę" Machulskiego.

Nowych filmów praktycznie nie oglądam, chyba że żywo interesuje mnie tematyka ("Ostatnia rodzina" czy film o Berbece), ale to też raczej czekam na to, aż będzie szansa obejrzeć poza kinem.

No i jasne, że wolę oglądać stare filmy niż te nowe, nawet jeśli już je widziałem - jestem już w takim wieku, że często i tak już nie pamiętam, jak się kończyły.
Generalnie najlepiej pod tym względem wspominam łata 2014-16, kiedy pracowałem w ochronie i na nocnych zmianach właściwie cały czas oglądałem Stopklatkę czy Kino Polska, nadrobiłem wtedy mnóstwo zaległości i braków.
10.04.2024 10:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #23
RE: Wehikuł Czasu - 1994
Haha, ciekawe plusy pracy nocami Icon_smile2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
10.04.2024 10:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #24
RE: Wehikuł Czasu - 1994
Musiałem się upewnić co to za mecz Niemców i już wiem - to było jedno z najszczęśliwszych rozstrzygnięć w historii tej dyscypliny!
A co do X muzy to ja akurat miałem fazę, że filmy mogłem oglądać tylko w kinie. Dziś już sytuacja się unormowała i nie wiem do jakich kin Ty chodzisz, bearze, ale w moim jest dużo i samotnych ludzi, jak i 'kumpelskich' par.
11.04.2024 05:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
barb42 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Feb 2023
Post: #25
RE: Wehikuł Czasu - 1994
Bear, seans dla stróżów i bezrobotnych prostytutek, tak komentowałam porę emisji dobrego filmu w TVP.
11.04.2024 07:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
deFranco Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Apr 2024
Post: #26
RE: Wehikuł Czasu - 1994
(10.04.2024 09:10 PM)barb42 napisał(a):  I po czwarte tak powiadam, że cieszy mnie fan łyżwiarstwa figurowego, tylko się upewnię - nadal lubisz dyscyplinę?

U mnie od zawsze na pierwszym miejscu piłka nożna. Po za nią niewiele oglądam
sportu. Łyżwiarstwo figurowe jest nielicznym wyjątkiem, ale od lat ograniczam
się już tylko do solistek. Może jeszcze popatrzę na pary taneczne jak występują nasi.
Pierwszy kontakt to było Sarajewo, z którego mam jakieś przebłyski. Potem Calgary i jakoś się wkręciłem.
Ale oglądam w zasadzie tylko IO, MŚ, ME. Resztę sezonu
raczej odpuszczam. Maniakiem nie jestem. Tylu wspomnień co Miszon nie mam.
Po prostu lubię sobie popatrzeć Icon_wink

(10.04.2024 10:10 PM)neo01 napisał(a):  A ja nie rozumiem, jak można przeżyć boleśnie porażkę Niemców Icon_rolleyes Icon_wink

Ano można. Przez 30 lat niemiecka piłka była moim wielkim hobby i wielką namiętnością.
W latach 1990-2010 obejrzałem wszystkie mecze niemieckiej
reprezentacji. Nawet urlopy w woju starałem się planować tak by w domu być
na mecz Niemców. No i oczywiście Bundesliga. Generalnie interesowała
mnie niemiecka piłka lat 80 i 90-tych.
Kilkanaście lat temu już odpuściłem, ale nadal kibicuje niemieckim zespołom
w pucharach i reprezentacji na turniejach. To mi chyba zostanie już do końca.

Żeby nie było, pasja i hobby to jedno, ale numerem 1 zawsze Lech Poznań Icon_twisted
11.04.2024 10:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 539
Dołączył: Nov 2008
Post: #27
RE: Wehikuł Czasu - 1994
2-8 kwietnia 1994

[Obrazek: 97992a8944de1440med.jpg]

Rząd RP złożył formalny wniosek o przyjęcie Polski do Unii Europejskiej.

W katastrofie lotniczej zginęli Juvénal Habyarimana, prezydent Rwandy i Cyprien Ntaryamira, prezydent Burundi.
W Rwandzie rozpoczęła się krwawa wojna domowa między plemionami Hutu i Tutsi.
Masowe mordy ludności z plemienia Tutsi w stolicy kraju Kigali. Pochodząca z plemienia Hutu umiarkowana premier i p.o. prezydenta Agathe Uwilingiyimana została brutalnie zamordowana wraz z mężem przez Gwardię Prezydencką.
Pracownik transportowego przedsiębiorstwa lotniczego FedEx Auburn Calloway, który miał zostać zwolniony za oszustwo w swoim CV, zaatakował po starcie z Memphis w stanie Tennessee załogę lotu 705, aby po doprowadzeniu do katastrofy zapewnić odszkodowanie swej rodzinie. Po długotrwałej krwawej walce został obezwładniony, a ciężko ranni piloci sprowadzili samolot bezpiecznie na ziemię.
Otwarto most przyjaźni tajsko-laotańskiej na Mekongu.

---

8 kwietnia 1994 w pomieszczeniu nad garażem przy rezydencji Cobainów odnaleziono ciało Kurta. Znalazł je elektryk Gary Smith, który przyjechał zainstalować system ochronny. Sekcja zwłok wykazała, że muzyk zmarł trzy dni wcześniej z powodu postrzału w głowę. Przy ciele muzyka znaleziono strzykawki oraz list pożegnalny skierowany do fanów, córki i żony.
"Od lat nie ekscytuje mnie ani słuchanie, ani pisanie muzyki. Z tego powodu mam tak silne poczucie winy, że trudno mi wyrazić je słowami. Chodzi o to, że nie mogę was nabierać. (...) Największą zbrodnią, jaką mógłbym popełnić, byłoby zniechęcenie ludzi do mojej twórczości udawaniem, pozorowaniem, że doskonale się bawię. (...) Nie mogę się uwolnić od poczucia winy i frustracji, od empatii dla wszystkich. Tyle w was dobra i po prostu za bardzo kocham ludzi. Tak bardzo, że jest mi zbyt... smutno i czuję się mało wrażliwy oraz niewdzięczny... Więc pamiętajcie: lepiej ze sobą skończyć, niż stopniowo odchodzić w cień".

Urna z prochami Cobaina została złożona przez Courtney Love w buddyjskim klasztorze Namgyal w Ithace w stanie Nowy Jork.

Klub 27, stan na kwiecień 1994:
Rober Johnson (1938, prawdopodobnie otruty przez męża kobiety, do której bluesman miał się zalecać)
Brian Jones (1969, utonięcie w basenie)
Jimi Hendrix (1970, zadławienie się wymiocinami)
Janis Joplin (1970, przedawkowanie heroiny)
Jim Morrison (1971, zawał serca)
Kurt Cobain (1994, samobójstwo)


---

FILM TYGODNIA

Psy 2. Ostatnia krew

Data premiery: 5 kwietnia 1994
Reżyseria: Władysław Pasikowski
Główne role: Bogusław Linda, Cezary Pazura, Artur Żmijewski
Muzyka: Michał Lorenc, Tomek Lipiński

Zdjęcia do filmu kręcono w następujących lokacjach: Warszawa, Tomaszów Mazowiecki, Łódź, Radom, Częstochowa, Widawa, Spała i Hawaje.

Był to największy sukces frekwencyjny w karierze Władysława Pasikowskiego - film zebrał ponad 1 mln widzów w polskich kinach.

Był (krótki) moment, gdy uważałem ten film za lepszy od pierwszej części. Dziś jednak nie mogę dać mu pełnej 5, bo ta historia jest po prostu fatalnie zakończona.
Ponoć taki finał wymusili producenci, by zostawić furtkę do 3 części i jestem w stanie w to uwierzyć bardziej niż w fakt, że będący u swojego szczytu Pasikowski sam wymyślił takie zakończenie.
Są dwie wersje pierwotnego scenariusza -  w jednej na koniec Nowy zabija Maurera w hotelu, w drugiej Franz sam strzela w sobie w łeb (byłoby to nawiązaniem do tego, co nie udało mu się na koniec pierwszej części).

Żal, że polskie kino zupełnie nie wykorzystało talentu Artura Żmijewskiego, który do kreowania takich zimnych sk... miał zdecydowanie większe predyspozycje, niż do roli poczciwego detektywa w sutannie rozwiązującego kryminalne zagadki Sandomierza.

4.5/5

---

PŁYTA TYGODNIA

Emu
- trzeci album studyjny Varius Manx, pierwszy nagrany z Anitą Lipnicką.
Kaseta została wydana w kwietniu 1994 roku, zaś płytę wydano w czerwcu 1994 przez Zic Zac.

Do tego albumu nie mam żadnego sentymentu. Nie jestem pewny, czy w tamtych czasach poznałem go w całości (w kartonie ze starymi kasetami jej nie ma więc możliwe, że nigdy jej nie miałem).
Fizycznie nabyłem dopiero po latach, gdy w Empiku wyszła w dwupaku z "Elfem", i przesłuchałem chyba tylko raz.
Trzy killery i reszta przyjemnych ale jednak wypełniaczy po angielsku.
To, co najlepsze dopiero ma przyjść.

4/5

---

Puchar Narodów Afryki wszedł w fazę pucharową.

Ćwierćfinały
Zair - Nigeria 0:2 (Yekini51', 71'k)
Egipt - Mali 0:1 (S. Traoré 64')
Zambia - Senegal 1:0 (Sakala 38')
Ghana - Wybrzeże Kości Słoniowej 1:2 (Akonnor 77' - Tiéhi 30', A. Traoré 81')

Półfinały
Zambia - Mali 4:0 (Litana 8', Saileti 30', K. Bwalya 47', Malitoli 73')

MECZ TYGODNIA

06/04/1994
1/2 Pucharu Narodów Afryki
Nigeria - Wybrzeże Kości Słoniowej 2:2, karne 4:2

0:1 Michel Bassole 19'
1:1 Ben Iroha 26'
1:2 Michel Bassole 31'
2:2 Rashidi Yekini 40'


Karne
1:0 Finidi George
1:1 Basile Aka Kouame
--- Samson Siasia
1:2 Vilasco Fallet
2:2 Jay Jay Okocha
--- Michel Bassole
3:2 Sunday Oliseh
--- Amani Yao
4:2 Rashidi Yekini

Peter Rufai - Ben Iroha, Uche Okechukwu, Isaac Semitoje (74' Uche Okafor), Stephen Keshi (102'
Nduka Ugbade), Jay Jay Okocha, Sunday Oliseh, Daniel Amokachi, Finidi George, Samson Siasia, Rashidi Yekini
Manager: Clemens Westerhof

Alain Gouaméné - Dominique Abouo, Basile Aka Kouame, Lassina Dao, Vilasco Fallet, Tchiressoua Guel, Serge Maguy, Donald Olivier Sié, Joël Tiéhi (57' Amani Yao), Abdoulaye Traore (44' Ahmed Ouattara), Michel Bassole
Manager: Henryk Kasperczak



(długie, ale warto znaleźć kwadrans, świetnie się to ogląda - esencja afrykańskiej piłki, taktyczna beztroska, akcja za akcją, sam Yekini powinien mieć w tym meczu z 5 goli)

Iworyjczycy nie obronią tytułu mistrza Afryki, Henryk Kasperczak na swój pierwszy finał PNA musi jeszcze zaczekać, wtedy chyba nie wytrzymał ciśnienia - w protokole meczowym jest ciekawa adnotacja:
Incidents: Henryk Kasperczak sent to the stands (90')

W finale z Nigerią zmierzy się Zambia (rok po katastrofie lotniczej, w której zginęła cała ówczesna reprezentacja...), ale o tym w następnym odcinku.

---

Nr 74, 08.04.1994

1 1 2 Pink Floyd HIGH HOPES (2}
2 2 6 Houk TRANSMISSION INTO YOUR HEART (2)
3 4 5 Big Day W ŚWIETLE I WE MGLE
4 5 4 R.E.M. TRY NOT TO BREATHE
5 3 9 Hey MISIE (2)
6 7 2 Varius Manx ZANIM ZROZUMIESZ
7 N 1 Nirvana ALL APOLOGIES
8 15 11 Nirvana PENNYROYAL TEA
9 10 9 Big Day MÓJ ZNAK
10 9 10 Bruce Springsteen STREETS OF PFILADELPHIA (2)

11 6 8 Ankh KRAINA UMARŁYCH
12 8 12 Marillion THE GREAT ESCAPE
13 14 4 The Cranberries LINGER
14 16 8 Alice In Chains NO EXCUCES
15 26 2 Crash Test Dummies MMMM MMMM MMMM
16 11 6 Elektryczne Gitary SPOKÓJ GRABARZA
17 13 14 Aerosmith AMAZING (2)
18 12 6 Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski NIE PRZENOŚCIE NAM STOLICY DO KRAKOWA
19 18 9 Mariah Carey WITHOUT YOU
20 17 10 Republika REINKARNACJE

21 N 1 Pearl Jam INDIFFERENCE
22 20 28 Pearl Jam CRAZY MARY (2)
23 24 4 Soundgarden SPOONMAN
24 21 14 Wilki BALLADA EMANUEL (1)
25 19 11 Enigma RETURN TO INNOCENCE
26 23 7 Sinead O'Connor YOU MADE ME A THIEF OF YOUR HEART
27 30 2 Robert Janowski W NAS I WOKÓŁ NAS
28 22 12 Pearl Jam DAUGHTER
29 27 4 Cocteau Twins BLUEBEARD
30 N 1 Roxette SLEEPING IN MY CAR

Wypadły:
25 23 4 Harlem BINGO
28 24 17 Oddział Zamknięty RZEKA (2)
29 25 22 Grzegorz Turnau CICHOSZA (2)

14.04.2024 06:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 539
Dołączył: Nov 2008
Post: #28
RE: Wehikuł Czasu - 1994
9-15 kwietnia

[Obrazek: 0ce5470e1667bbd0med.jpg]

Na Giełdzie Papierów Wartościowych miał miejsce „czarny poniedziałek”.

29 żołnierzy i cywilów zginęło w północnym Iraku wskutek omyłkowego ostrzelania dwóch własnych helikopterów UH-60 Black Hawk, przez amerykańskie myśliwce F-15.
W Marrakeszu podpisano porozumienie o utworzeniu Światowej Organizacji Handlu (WTO).

---

Puchar Narodów Afryki

Mecz o III miejsce
Wybrzeże Kości Słoniowej - Mali 3:1 (Koné Clofie 2', Ouattara 67', Sié 70' - Diallo 46')

Finał
Nigeria - Zambia 2:1 (Amunike 5', 47' - Litana 3')

Król strzelców: Rashidi Yekini, Nigeria - 5 goli

Nigeria po 14 latach odzyskuje tytuł najlepszej drużyny Afryki, jako jedyna z najlepszej czwórki jedzie na mundial.
Srebro dla Zambii po lotniczej tragedii sprzed roku to jest coś po prostu niewiarygodnego.
Henryk Kasperczak ze swoim pierwszym medalem PNA, ale dla WKS to rozczarowanie - nie obronili mistrzostwa, co dla naszego trenera oznaczało koniec przygody z iworyjską piłką (zaraz po turnieju objął reprezentację Tunezji).

PŁYTA TYGODNIA

Let Love In
- ósmy studyjny album zespołu Nick Cave and the Bad Seeds, wydany 12 kwietnia 1994 r.

Miłość, śmierć, krew.
W tej kolejności.

Klasyczny Cave, który dla mnie mógłby się zacząć od tej płyty (wcześniej miewał tylko przebłyski, tutaj objawił się pełen geniusz).

5 gwiazdek na AllMusic.
Ja z pamięci bym dał 4,5, ale włączyłem sobie ostatniej nocy, i nie chce wyjść inaczej.

5/5.

---

Odbyły się ostatnie mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów

Grupa A
AS Monaco - FC Barcelona 0:1 (Stoiczkow 14)
Galatasaray SK - Spartak Moskwa 1:2 (Cihat 86 - Onopko 54, Karpin 82)

1 FC Barcelona 10
2 AS Monaco 7

3 Spartak Moskwa 5
4 Galatasaray SK 2

Grupa B
FC Porto -  A.C. Milan 0:0
RSC Anderlecht - Werder Brema 1:2
(Bosman 44 -  Bode 33, 65)

1 A.C. Milan 8
2 FC Porto 7

3 Werder Brema 5
4 RSC Anderlecht 4

Półfinały (jeden mecz) odbędą się na stadionach zwycięzców grup.

---

MECZ TYGODNIA

13/04/1994, Cannes
Polska – Arabia Saudyjska 1:0
(Tomasz Wieszczycki 86)


Woźniak (46′ Robakiewicz) - Jałocha, Łapiński, Jegor (46′ Bąk) - Szewczyk, Gęsior, Czerwiec (46′ Moskal), Rudy (46′ Fedoruk), Wieszczycki - Dąbrowski, Leśniak

11 miesięcy bez zwycięstwa, 3 gole w siedmiu ostatnich spotkaniach. Tak przed wylotem do Francji na spotkanie towarzyskie z Arabią Saudyjską wyglądał bilans reprezentacji Polski. Dla Saudyjczyków był to sprawdzian przed mistrzostwami świata, co ciekawe ekipa Arabii zapłaciła Polsce za to spotkanie, które odbyło się na stadionie Pierre’a de Coubertina w Cannes.

W pomeczowej relacji krytykowano styl gry Polaków, choć początek był obiecujący. Przez pierwszy kwadrans Polacy dominowali nad Azjatami. Chwalono grającego w pierwszej połowie Andrzeja Rudego. Groźne sytuacje miała także Arabia. Said Dueran oddał strzał nożycami w poprzeczkę bramki Andrzeja Woźniaka. Polski bramkarz ratował remis także w sytuacji sam na sam z Ghoshalanem Fahadem. Wynik starcia w 86. minucie ustalił Tomasz Wieszczycki. Wykorzystał on dobre podanie Romana Dąbrowskiego i z dwunastu metrów pokonał bramkarza Arabii Saudyjskiej Adaira. Debiutujący w kadrze gracz ŁKS miał wcześniej jeszcze dobre okazje, lecz ich nie wykorzystał.
Spotkania nie transmitowała polska telewizja, dlatego też mecz oglądało łącznie… 100 osób. 
Debiut w reprezentacji zaliczyli: Wieszczycki, Dąbrowski i Robakiewicz, dla którego było to jedyne spotkanie w kadrze.

---

Nr 75, 15.04.1994

1 1 3 Pink Floyd HIGH HOPES (3}
2 2 7 Houk TRANSMISSION INTO YOUR HEART (2)
3 6 3 Varius Manx ZANIM ZROZUMIESZ
4 4 5 R.E.M. TRY NOT TO BREATHE
5 3 6 Big Day W ŚWIETLE I WE MGLE
6 7 2 Nirvana ALL APOLOGIES
7 5 10 Hey MISIE (2)
8 8 12 Nirvana PENNYROYAL TEA
9 13 5 The Cranberries LINGER
10 10 11 Bruce Springsteen STREETS OF PFILADELPHIA (2)

11 9 10 Big Day MÓJ ZNAK
12 15 3 Crash Test Dummies MMMM MMMM MMMM
13 N 1 Marilliion THE HOLLOW MAN
14 11 9 Ankh KRAINA UMARŁYCH
15 21 2 Pearl Jam INDIFFERENCE
16 14 9 Alice In Chains NO EXCUCES
17 17 15 Aerosmith AMAZING (2)
18 27 3 Robert Janowski W NAS I WOKÓŁ NAS
19 12 13 Marillion THE GREAT ESCAPE
20 N 1 Nick Cave And The Bad Seeds DO YOU LOVE ME?

21 23 5 Soundgarden SPOONMAN
22 22 29 Pearl Jam CRAZY MARY (2)
23 16 7 Elektryczne Gitary SPOKÓJ GRABARZA
24 20 11 Republika REINKARNACJE
25 18 7 Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski NIE PRZENOŚCIE NAM STOLICY DO KRAKOWA
26 24 15 Wilki BALLADA EMANUEL (1)
27 30 2 Roxette SLEEPING IN MY CAR
28 26 8 Sinead O'Connor YOU MADE ME A THIEF OF YOUR HEART
29 N 1 Rush STICK IT OUT
30 N 1 The Smashing Pumkins DISARM


Wypadły:
19 18 9 Mariah Carey WITHOUT YOU
25 19 11 Enigma RETURN TO INNOCENCE
28 22 12 Pearl Jam DAUGHTER
29 27 4 Cocteau Twins BLUEBEARD
20.04.2024 09:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wehikuł Czasu - 1993 bear 211 11 471 29.01.2024 09:10 PM
Ostatni post: Miszon
  Wehikuł Czasu - 1992 bear 92 2 499 03.01.2023 03:00 AM
Ostatni post: bear

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości