Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ścianka - Dni wiatru
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
Krótko mówiąc płyta jest znakomita. Byłaby jeszcze lepsza, gdyby nie dwa utwory, w których zespół po części poszedł na łatwiznę nagrywając prymitywny podkład. Spychacz jest lepszy, ale jest utworem niespójnym. Znając wcześniej tylko Piotrka i Irysa podejrzewałem, że ten drugi utwór rozniesie pozostałe. Pomyliłem się, bo wprawdzie jest bardzo dobry, ale to co wyżej jest jeszcze lepsze, a pierwsza czwórka rewelacyjna. Przyznam się, że następne przesłuchanie mogłoby zmienić skład pierwszej czwórki, bo poziom jest niezwykle wyrównany.

1. Dni wiatru
2. Latający pies
3. 19 XI
4. Oceans Fall Down

5. Czarny autobus
6. The Iris Sleep Under The Snow
7. Spychacz


8. Piotrek
9. ***
15.12.2009 12:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 516
Dołączył: Aug 2008
Post: #22
 
Cieszy mnie twoja opinia, bo mnie ciekawiła. No i cieszy pierwsza dwójka, bo to super utwory. 19 XI też kiedyś miałem w czolówce, ale chyba mnie już trochę znudził, albo sam nie wiem co, ale tym razem niżej go umieściłem. Zaś "Oceans fall down" ma świetne efekty, ale też już tak mnie nie bierze jak te 8 lat temu.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.12.2009 12:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
Miszon napisał(a):Cieszy mnie twoja opinia, bo mnie ciekawiła. No i cieszy pierwsza dwójka, bo to super utwory. 19 XI też kiedyś miałem w czolówce, ale chyba mnie już trochę znudził, albo sam nie wiem co, ale tym razem niżej go umieściłem. Zaś "Oceans fall down" ma świetne efekty, ale też już tak mnie nie bierze jak te 8 lat temu.
Dla mnie cała czwórka jest super, a kolejna treójka też smakowita. A jeżeli chodzi o 19 XI to brzmi mi bardzo floydowsko z okresu Wish you, a kilka innych utworów budzi z kolei skojarzenia z UmmąGummą. Natomiast jeden utwór (ale z następnej płyty) kojarzy mi się z Siekierką Gienka. A tak w ogóle to tą płytę oceniam znacznie wyżej niż Ścianę Floydów (to a propos komentarza Yacy'ego).
15.12.2009 12:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 516
Dołączył: Aug 2008
Post: #24
 
Dlatego też nie bez kozery napisałem, ze jest tu coś z Floydów. W zasadzie to jakby były solówki, to byłoby bardzo floydowo. Ale (może na szczęście) ich nie ma, przynajmniej nie w takim rozumieniu, w jakim się zwykle ma na myśli solówki.
Dla mnie to w każdym razie jedna z najlepszych polskich płyt w historii.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.12.2009 12:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #25
 
kajman napisał(a):(...) płyta jest znakomita, a byłaby jeszcze lepsza, gdyby nie dwa utwory, w których zespół po części poszedł na łatwiznę nagrywając prymitywny podkład

a nie wiesz, mając prawie 60 lat, że że z prymitywnych podkładów najczęściej rodzi się największa sztuka? Icon_eek2 wstydziłbyś się! :roll:
15.12.2009 01:11 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):(...) płyta jest znakomita, a byłaby jeszcze lepsza, gdyby nie dwa utwory, w których zespół po części poszedł na łatwiznę nagrywając prymitywny podkład
a nie wiesz, mając prawie 60 lat, że że z prymitywnych podkładów najczęściej rodzi się największa sztuka? Icon_eek2 wstydziłbyś się! :roll:
Pozwolę się z tą opinią nie zgodzić. Podkład jest podstawą i jeżeli on jest kiepski, to każda budowla jeżeli nawet nie runie, to będzie się chwiać w posadach.
15.12.2009 01:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #27
 
... tak jak największe skamieniałości tego forum Icon_neutral2
15.12.2009 01:54 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
Listoholik napisał(a):... tak jak największe skamieniałości tego forum Icon_neutral2
Czy nie przesadzasz z samokrytyką? Icon_eek2
15.12.2009 10:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #29
 
och, zawsze miałem niskie poczucie wartości Icon_razz
15.12.2009 11:11 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #30
 
1. The Iris Sleeps Under the Snow
2. ***
3. Latający pies
4. 19 XI
5. Oceans Fall Down
6. Dni wiatru
7. Czarny autobus
8. Spychacz
9. Piotrek

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
15.12.2009 04:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
Miszon napisał(a):Dlatego też nie bez kozery napisałem, ze jest tu coś z Floydów.

A ja jednak usłyszałem Sonic Youth w ''Piotrku'' i słucham dalej. Płyta mnie zaskoczyła bardziej niż myślałem. Spodziewałem się bardziej rozmytego post-rocka, na pewno nie AŻ TAK minimalistycznego i mrocznego.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.12.2009 07:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
Płyta jest dobra, bardzo mi się podoba (słaba, ale jednak ''4'' Icon_razz2). Nie jest niestety tak genialna jak myślałem.
''Latający Pies'' absolutnie mnie rozłożył na łopatki i od razu załapał się bardzo wysoko w hierarchii najlepszych polskich kawałków wszech czasów. Genialny numer. ''Piotrek'' okazał się jakimś psychodelicznym koszmarem z innej rzeczywistości i pozostawił po sobie niezapomniane wrażenie na lata, ''Oceans'' pokochałem za plemienny klimat, a ''19 XI'' za post-rockowe rozedrganie najwyższych lotów, ma w sobie coś z shoegazingu Icon_wink
Tylko ''Czarny Autobus'' mnie nieco zmęczył. Niby fajne, noise'owe, ale mogli mu spokojnie odłożyć z 4-5 minut i lepiej zespolić całość. ''Dni Wiatru'' podobnie. Troszkę zbyt ambientowo i ascetyczie.

01. Latający pies
02. Piotrek
03. Oceans Fall Down
04. 19 XI
05. The Iris Sleeps Under the Snow
06. ***
07. Spychacz
08. Dni wiatru
09. Czarny Autobus

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.12.2009 12:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #33
 
Miszon, 16 dni minęło, kiedy wyniki?
28.12.2009 11:45 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #34
 
01. The Iris Sleep Under The Snow
02. Latający Pies
03. Dni wiatru
04. Piotrek
05. ***
06. Oceans Fall Down
07. Spychacz
08. 19 XI
09. Czarny autobus
28.12.2009 12:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 516
Dołączył: Aug 2008
Post: #35
 
Listoholik napisał(a):Miszon, 16 dni minęło, kiedy wyniki?
Mam małe świąteczno-noworoczne odcięcie od kompa, stąd opoźnienie. Ale oto są. Nie wiem, czy dobrze remisy potraktowałem, ale poszedłem na logikę, czyli na wyższe miejsce decydujące (choć logiczniej byłoby chyba najniższe miejsce decydujące):

1. Latający pies (6 + 7 + 6 + 8 + 7 + 9 + 8) 51
2. The Iris Sleep Under The Snow (9 + 5 + 9 + 4 + 9 + 5 + 9) 50
3. Piotrek (3 + 9 + 8 + 2 + 1 + 8 + 6) 37
4. Dni wiatru (5 + 6 + 4 + 9 + 4 + 2 + 7) 37
5. 19 XI (8 + 3 + 3 + 7 + 6 + 6 + 2) 35
6. *** (7 + 1 + 7 + 1 + 8 + 4 + 5) 33
7. Oceans Fall Down (4 + 2 + 5 + 6 + 5 + 7 + 4) 33
8. Spychacz (1 + 8 + 1 + 3 + 2 + 3 + 3) 21
9. Czarny autobus (2 + 4 + 2 + 5 + 3 + 1 + 1) 18

Osób: 7

Walka jak widać bardzo zacięta, zarówno o zwycięstwo, jak i o podium. Tylko dwa utwory odstają od reszty. 4 punkty dzieli miejsca 3 i 7! Jak widać - bardzo wyrównana płyta Icon_smile2
Niezwykła rzecz - mimo 4 spośród 7 możliwych pierwszych miejsc nie dało zwycięstwa! To chyba dobrze, że płyty która stała się symbolem awangardy nie wygrywa jedyny utwór nagrany "aby dało się coś zagrać w radio" (jak mówili sami członkowie zespołu), lecz utwór stojący okrakiem między piosenkowością, a awangardą. Niejako zapowiedź następnej płyty zespołu.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
30.12.2009 01:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ścianka - Białe wakacje Listoholik 29 3 611 27.12.2009 02:44 PM
Ostatni post: bugman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości