Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ścianka - Dni wiatru
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 516
Dołączył: Aug 2008
Post: #1
Ścianka - Dni wiatru
No dobra, czas lecieć z koksem. Ostrzegałem już wcześniej, że skoro był Sufjan Stevens, a szczególnie skoro było The Pop Group, to czas na coś równie alternatywnego. Po prostu - to nie muzyka, lecz sztuka. Icon_cool2

[Obrazek: dni_wiatru1.JPG]

premiera: 22 lutego 2001
wydawca: Sissy Records

1. Dni wiatru
2. Latający pies
3. Piotrek
4. 19 XI
5. Spychacz
6. The Iris Sleep Under The Snow
7. Czarny autobus
8. ***
9. Oceans Fall Down

Maciej Cieślak
Jacek Lachowicz
Arkady Kowalczyk
Andrzej Koczan
oraz
Rogulus + Glenski - na puzonach
Justyna Kuszewska - zapowiedź kolejowa, śmiech w spychaczu

Nagrano i zmiksowano XI-XII 1999 w studio im. Adama Mickiewicza w Sopocie, produkcja Ścianka & Wojtek Wesołowski, mastering: Michał Czerw, montaż: Tomek Bonarowski Bonar Studio 2001.


Np. tutaj:
http://chomikuj.pl/Miszon/*c5*9acianka

Miłych wrażeń! Icon_mrgreen

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.12.2009 01:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Kiedyś przymierzałem się do posłuchania ich dyskografii, ale zrezygnowałem ze względu na chwilowy brak ''post rockowego ducha'' w swoim ciele. Teraz jest dobra okazja, by to nadrobić. Faktycznie, to jest szansa na świetny krążek, o ile porównania do Sonic Youth, Radiohead, Velver Underground i Jesus And Mary Chain są prawdziwe. Z chęcią poznam.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.12.2009 01:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 516
Dołączył: Aug 2008
Post: #3
 
Tak, to jest świetna płyta. Ale lojalnie ostrzegam - to nie jest typowa płyta. Czy też typowa muzyka. Zresztą, puszczałem kiedyś 1 kawałek (Piotrek) w Hey Joe i trochę mówiłem o nim w kontekście całej płyty. To takie plastyczne malowanie dźwiękiem, industrialne, niepokojące, spokojne lub szalone.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.12.2009 01:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
I takie coś z definicji powinienem polubić Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.12.2009 01:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 516
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
 
Mam nadzieję w takim razie że się nie zawiedziesz. Akurat zimą z racji na ciemne dni i długie noce to dobry termin na tą płytę Icon_smile2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.12.2009 01:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #6
 
aż niepradopodobna, że nagrywano to już 10 lat temu.. krążek totalny, racja, na jesienny długi wieczór, za oknem mgła i wiatr dobija nam się do okien. a my mamy swoje 'dni wiatru' w ciepłym pokoju. bardzo lubię tę płytę, od lat, nieprzerwanie.
12.12.2009 02:31 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #7
 
Listoholik napisał(a):aż niepradopodobna, że nagrywano to już 10 lat temu.. krążek totalny, racja, na jesienny długi wieczór, za oknem mgła i wiatr dobija nam się do okien. a my mamy swoje 'dni wiatru' w ciepłym pokoju. bardzo lubię tę płytę, od lat, nieprzerwanie.

calkowicie sie zgadzam. listek znow cie lubie Icon_razz2

od siebie dodam ze:

1. zna ktos scianke oprocz mnie :DDDD dziekuje wam
2. plyta najtrudsniejsza w dyskografii scianki
3. z radiohead to maja bardzo malo wspolnego, tak samo nie widzep orownan do SY, wogole ta plyte bym nie szufladkowal
4. jedna z najlepszych plyt na polskim rynku (w sumie to ja uwielbiam wszystko z pod reki cieslaka/lachowicza Icon_biggrin)
5. 1 dam top Icon_biggrin
6. a najbardziej ze scianki lubie "piosenkowe" BIALE WAKACJE (niech ktos wrzuci top tej plyty Icon_biggrin)

1. The Iris Sleep Under The Snow (oczywiste, jedyna PIOSENKA na plycie, przepiekna ballada)
2. 19 XI
3. ***
4. Latający pies
5. Dni wiatru
6. Oceans Fall Down
7. Piotrek
8. Czarny autobus
9. Spychacz
12.12.2009 09:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #8
 
bugman napisał(a):ja uwielbiam wszystko z pod reki cieslaka/lachowicza

to tak jak ja Icon_smile a na last.fm należę m.in. do grup: ścianki i lenny valentino Icon_smile
12.12.2009 09:43 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 516
Dołączył: Aug 2008
Post: #9
 
bugman napisał(a):niech ktos wrzuci top tej plyty
Z racji tego, że mam także tą płytę, to niewykluczone że to uczynię. Icon_smile2 Aczkolwiek nad jej piosenkowością bym polemizował, bo jest tak pół na pół - echa awangardy plus ładne piosenki.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
13.12.2009 12:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #10
 
Miszon napisał(a):
bugman napisał(a):niech ktos wrzuci top tej plyty
Z racji tego, że mam także tą płytę, to niewykluczone że to uczynię. Icon_smile2 Aczkolwiek nad jej piosenkowością bym polemizował, bo jest tak pół na pół - echa awangardy plus ładne piosenki.

napisalem PIOSENKOWOSC kolego w cudzyslowiu, wiec to nie sa takie NORMALNE piosenki, choc taki lady pank np to by z miast i nieba hiciora pewnie zrobil Icon_biggrin

a got my shoes i 1 i 2 rozkladam niena kawalki (widziec to na zywo, rewelacja!)
13.12.2009 03:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #11
 
słyszałem o nich dużo dobrego, chętnie sprawdzę Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.12.2009 03:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #12
 
w ogole miszon to gratuluje odwagi za zamieszczenie dni wiatru jako 1 plyty scianki

pewien jestem ze wielu po ulyszneiu piotrka czy spychacza ucieknie od scianki gdzie pieprz rosnie ;p
13.12.2009 04:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #13
 
bugman napisał(a):w ogole miszon to gratuluje odwagi za zamieszczenie dni wiatru

ja już od miesiąca nie zgłosiłem żadnego tytułu w Topłycie
teraz, po przetarciu drogi, zastanawiam się, by nie dać kolejnej płyty Ścianki Icon_mrgreen
13.12.2009 05:04 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 516
Dołączył: Aug 2008
Post: #14
 
bugman napisał(a):pewien jestem ze wielu po ulyszneiu piotrka czy spychacza ucieknie od scianki gdzie pieprz rosnie ;p
Ja po usłyszeniu tych kawałków kupiłem tę płytę. A także "Białe wakacje" Icon_mrgreen . Wcześniej widziałem ich raz w TV z rockowym repertuarem i raczej mnie nie zaciekawili.
Aczkolwiek moja siostra na tych kawałkach to się bała, a w nocy jak raz puściłem, to schowała się ze strachu pod kołdrę, aż do rodziców skarżyła, że ją straszę Icon_lol .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
13.12.2009 05:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #15
 
a ja ze Ścianek lubię najbardziej tę Floydowską Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
13.12.2009 05:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #16
 
to Yacy, mało masz jej na tej płycie Icon_wink2
13.12.2009 05:43 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 516
Dołączył: Aug 2008
Post: #17
 
Ustawianie kolejności na tej płycie jest nieco nieuczciwe, bo jak porównać "Spychacz" do "Oceans fall down", a to z kolei do "Iris..."?
Ale chciałem, aby ci którzy nie znali tej płyty mogli ją poznać, dlatego też wypadałoby wrzucić jakąś kolejność. Np. taką. Oczywiście, zależy jakie brać kryteria, bo równie dobrze mogłoby to być zupełnie inaczej, jeśliby wziąć pod uwagę nie "niesamowitość" i "przełomowość", tylko "przebojowość". Największe problemy oczywiście ze Spychaczem, który przy innym nastroju moim mógłby być w ostatniej trójce. No, ale np. tak niech będzie:

1. Piotrek


2. Spychacz
3. Latający pies
4. Dni wiatru

5. The Iris Sleeps Under the Snow
6. Czarny autobus
7. 19 XI

8. Oceans fall down
9. ***

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
14.12.2009 01:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #18
 
A mój top wygląda tak:

1. The Iris Sleep Under The Snow
2. Piotrek
3. ***
4. Latający pies
5. Oceans Fall Down
6. Dni wiatru
7. 19 XI
8. Czarny autobus
9. Spychacz
14.12.2009 01:35 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 516
Dołączył: Aug 2008
Post: #19
 
saferłel napisał(a):o ile porównania do Sonic Youth, Radiohead, Velver Underground i Jesus And Mary Chain są prawdziwe
Słabo znam te zespoły (poza Radiohead), ale nieszczególnie widzę związek. Już naprawdę bliżej tu do Floydów Icon_wink2 (choć też daleko).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
14.12.2009 02:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #20
 
Listoholik napisał(a):A mój top wygląda tak:

1. The Iris Sleep Under The Snow
2. Piotrek
3. ***
4. Latający pies
5. Oceans Fall Down
6. Dni wiatru
7. 19 XI
8. Czarny autobus
9. Spychacz

no to nr 1 i 9 nam sie zgadza. milo Icon_biggrin
14.12.2009 04:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ścianka - Białe wakacje Listoholik 29 3 611 27.12.2009 02:44 PM
Ostatni post: bugman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości