Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
alternatywna
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #41
 
PaTToN napisał(a):PS czy są gdzieś inne fora (oprócz jednego na którym sam postuje listy) na których prezentowane są prywatne listy przebojów?

Trafiłem przez przypadek na jakieś zagraniczne forum LinkIcon_razz

PS. Przepraszam ze nie temat Icon_wink2
19.11.2009 06:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 134
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #42
 
to ja też nie na temat:

http://fatherandy2.proboards.com/index.cgi?board=PC

ja to znalazłem dzięki blogowi zbysza, który ... też tam postuje swoją listę Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
19.11.2009 06:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
 
Też tam byłem.

Ale chyba z takich stron nie będziemy wliczali rzeczy na ''alternatywną''?, a ściśle mówiąc, lis, które na nich są zawarte ;P

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.11.2009 06:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
PaTToN Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 505
Dołączył: Sep 2009
Post: #44
 
To są zagraniczne listy więc chyba nie powinny być wliczane
Warto jednak zaznajomić się z TYM tematem sądze że takie zestawienia powinny znaleźć się na reprezentatywnej liście

Chomik Last.fm
19.11.2009 06:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
 
To przypuszczalnie to, o czym pisał michal91d. Dzięki! Zamierzam je wykorzystać, jeżeli ich autorzy się zgodzą. Prosiłbym też o inne namiary, jeżeli takowe posiadacie.
19.11.2009 08:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #46
 
nie żebym coś miał do tych list, ale... przypuszczam, że wysłanie im wiadomości zachęci ich do wejścia na forum... i nadejdą czasy klubowych utworów na pierwszym... niektórzy będą się cieszyć, niektórzy nie...
19.11.2009 08:50 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #47
 
kajman napisał(a):Tak lekko offtopiąc dodam, że LP3 liczę na ok. 10 sposobów (a i to tylko z braku czasu)
Jestem baardzo ciekawy na jakich 10 sposobów można liczyć LP3. Icon_wink2

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
19.11.2009 09:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #48
 
Ja się oczywiście zgadzam, żeby moją listę liczyć do różnych podsumowań Icon_cool2
Mimo wszystko pomysł tworzenia "alternatywnej" listy forumowej uważam za niepotrzebny. Skoro użytkownicy nie chcą tutaj postować swoich list, to chyba również nie chcą być na tym forum, a liczenie ich prywatnych list do podsumowania na nowo jakby wciąga je do mycharts. Natomiast jeśli wyrażą na to zgodę, to rzecz jasna zestawienie takie mogłoby istnieć, ale jak już napisałem uważam je za zbędne.
19.11.2009 09:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yoda Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 499
Dołączył: Jul 2009
Post: #49
 
Oczywiście się zgadzam aby moją listę brano do jakichkolwiek podsumowań, rankingów itp.
michal91d napisał(a):nie żebym coś miał do tych list, ale... przypuszczam, że wysłanie im wiadomości zachęci ich do wejścia na forum... i nadejdą czasy klubowych utworów na pierwszym... niektórzy będą się cieszyć, niektórzy nie...
Ja uważam, że im więcej list na mycharts tym lepiej niezależnie czy na listach będą utwory, które się mi podobają czy nie
furbul napisał(a):
kajman napisał(a):Tak lekko offtopiąc dodam, że LP3 liczę na ok. 10 sposobów (a i to tylko z braku czasu)
Jestem baardzo ciekawy na jakich 10 sposobów można liczyć LP3. Icon_wink2
Ja też jestem bardzo ciekawy Icon_wink2
19.11.2009 11:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
 
Przede wszystkim zacznę od tego, że moje podsumowanie dotyczą wykonawców. Podsumowuję ich systemem tradycyjnym, preferencyjnym i w jednym przypadku potęgowym. Systemem tradycyjnym liczę 20 i 30. Systemem preferencyjnym zwykłym 16, 20, 25, 30, 32 i 50. Jest jeszcze system preferencyjny zindywidualizowany dla 20 i 30. System potęgowy ogranicza mnie praktycznie do 10. A dodatkowo jeszcze robię systemem preferencyjnym zwykłym podsumowania LP3 z LPMN i obu TWC (bez polskiego). Przy czym regularnie co tydzień to tylko to, co na czerwono. To tak w ogólnych zarysach, w szczegółach to byłoby strasznie dużo pisania.
20.11.2009 12:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
 
Ja i tak nic z tego nie rozumiem, ale nie martwi mnie to Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.11.2009 12:10 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
 
saferłel napisał(a):Ja i tak nic z tego nie rozumiem, ale nie martwi mnie to Icon_biggrin
No i słusznie. Niektórzy z tych, którym wytłumaczyłem to dokładnie też tego nie mogli zrozumieć. Icon_mrgreen
20.11.2009 12:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #53
 
Forumowa jest odzwierciedleniem naszych list. Dla mnie ona powinna istnieć. Zawsze z miłą chęcią zaglądam co się na niej dzieje. A poza tym nie mam nic przeciwko innym zestawieniom. Staram się wklejać swoją Listę zawsze na czas, ba, nawet często przed czasem. Również nie mam nic przeciwko aby służyła innym podsumowaniom.

P.S. W e-migrancie na miejsce 1 przychodzi już ponad 100 głosów. Wielu z Was głosuje. Dzięki wielkie.
20.11.2009 02:42 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
 
kajman napisał(a):No i słusznie. Niektórzy z tych, którym wytłumaczyłem to dokładnie też tego nie mogli zrozumieć.
Miałem okazję poznac na żywo te statystyki przy okazji zlotu. Bardzo ciekawe, ale rzeczywiście niektóre sposoby są dla mnie mało zrozumiałe.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
20.11.2009 10:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yoda Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 499
Dołączył: Jul 2009
Post: #55
 
kajman napisał(a):Systemem tradycyjnym liczę 20 i 30. Systemem preferencyjnym zwykłym 16, 20, 25, 30, 32 i 50. Jest jeszcze system preferencyjny zindywidualizowany dla 20 i [color=red]30[/color
Czy mógłbyć wytłumaczyć co to za liczby?
Z góry dziękuję Icon_wink2
20.11.2009 12:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
 
Yoda napisał(a):
kajman napisał(a):Systemem tradycyjnym liczę 20 i 30. Systemem preferencyjnym zwykłym 16, 20, 25, 30, 32 i 50. Jest jeszcze system preferencyjny zindywidualizowany dla 20 i 30
Czy mógłbyć wytłumaczyć co to za liczby?
Z góry dziękuję Icon_wink2
Te liczby to ilość utworów z listy, które biorę do podsumowań. Przy czym do top32 biorę ilość faktyczną (czyli jeżeli jest miejsce podwójne 18, to u mnie po nim jest miejsce 20, a nie tak jak oficjalnie 19), a tylko w przypadku top50 oficjalne.
20.11.2009 05:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #57
 
kajman napisał(a):Podsumowuję ich systemem w jednym przypadku potęgowym

a system silni, system postępu geometrycznego i system różniczki zupełnej gdzie? Icon_razz
proponuję jeszcze by niektóre listy całkować, z pewnością się do tego nadają Icon_mrgreen
20.11.2009 05:51 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):Podsumowuję ich systemem w jednym przypadku potęgowym
a... system postępu geometrycznego... gdzie? Icon_razz
Dzięki! Przez tą wypowiedź zauważyłem, że nie wyraziłem się ściśle. Chodziło mi o system wykładniczy czyli oparty na zasadzie na której opiera się ciąg geometryczny.
20.11.2009 07:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
PaTToN Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 505
Dołączył: Sep 2009
Post: #59
 
Ja również nic nie zrozumiałem Icon_wink2
Ważne że kajman to rozumie Icon_lol

Chomik Last.fm
20.11.2009 07:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #60
 
oj Krzysiu, jesteś niesamowity w tym co robisz Icon_smile2
musisz pewnie też jakieś diagnostyczne testy psychologiczne przeprowadzać każdemu forumowiczowi? i w ten sposób uzyskany iloraz IQ stosować w ciągu geometrycznym do jego personalnej listy Icon_mrgreen
20.11.2009 07:38 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości