Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
alternatywna
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
alternatywna
Przykro mi to pisać, ale czuję od pewnego czasu dyskomfort licząc Forumową. Przez bardzo długi czas była ona reprezentatywnym podsumowaniem publikowanych w necie list przebojów. Niestety ostatnio zdecydowanie nie mam takiego odczucia. Przyczyn jest kilka: odejście kilku osób z tego forum, zaprzestanie publikacji list przez kilka osób, nieregularne postowanie no i notoryczne poślizgi w przypadku kilku list. Ostatnio do Forumowej brałem pod uwagę 32 listy, chociaż jeszcze nie tak dawno przekraczałem czterdziestkę.
Moim zdaniem jest potrzeba stworzenia drugiego podsumowania, które po pierwsze będzie obejmować także listy publikowane w innych miejscach. Nie będę ukrywał, że myślę o listach publikowanych na radioastrologu, ale chciałbym dotrzeć też do innych. Być może osoby publikujące tutaj niezbyt regularnie robią to systematycznie w innym miejscu albo są listy osób, które tutaj w ogóle nie publikują. Oczywiście listy będę uwzględniał w podsumowaniach tylko w przypadku wyrażenia zgody przez jej twórcę.
W związku z tym prosiłbym o wyrażenie zgody (lub informację o braku takowej) przez użytkowników tego forum w tym wątku. Do osób, które nie ustosunkują się do mojej prośby będę docierał drogą PW, ale o ile nie ma możliwości wysłania jednocześnie do większej ilości osób, będzie to czynność czasochłonna, a ja chciałbym pierwsze takie podsumowanie umieścić w najbliższy weekend.
Zasady tworzenia podsumowania będę podobne do tworzenia Forumowej, a jedyną istotną różnicą będzie dopuszczenie do podsumowania list postowanych z drobnym poślizgiem (do nocy z piątku na sobotę - gdybym takie zasady stosował do Forumowej to w tym tygodniu byłyby liczone 3 listy więcej).
Podsumowanie to będzie istniało niezależnie od Forumowej chyba że po pewnym czasie uznacie, że Forumowa nie jest już potrzebna. I jeszcze jedno - będzie się ono ukazywać także na forum Radioastrolog oraz (jeżeli będzie taka potrzeba) także w innych miejscach.
18.11.2009 12:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #2
 
Moja lista jest zawsze dostępna do wszelakich podsumowań lub rankingów Icon_wink2

.
18.11.2009 12:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Dzięki!
18.11.2009 12:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 123
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #4
 
Ja tez nie mam nic przeciwko, a nawet jestem za Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.11.2009 12:34 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Thanks!
Dla odmiany, żeby nie było jednostajnie.
18.11.2009 12:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #6
 
czyli nie ma już potrzeby postowania list na tym forum, postujmy je w innych miejscach, kajman-gończy dotrze tam i je policzy? ;/

a na poważnie, to co, zatęskniło Ci się za dezederterami? wiem, że aktualni forumowicze Cię nudzą i nie zaspakajają Twojego wyobrażenia o tym miejscu.
cóż, leć do dezerterów, pędź, trop, trop, trop! Icon_wink2
18.11.2009 12:39 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Listoholik napisał(a):1. czyli nie ma już potrzeby postowania list na tym forum, postujmy je w innych miejscach, kajman-gończy dotrze tam i je policzy? ;/
2. a na poważnie, to co, zatęskniło Ci się za dezederterami? wiem, że aktualni forumowicze Cię nudzą i nie zaspakajają Twojego wyobrażenia o tym miejscu. cóż, leć do nich, pędź, trop, trop, trop! Icon_wink2
1. Gdybym tak myślał, to też mógłbym stąd odejść, a nie zamierzam.
2. Do tamtych list i tak mam dojście. I brakuje mi ich list tutaj, a to forum już nie jest takie, jak przedtem. Także dlatego, że nie postuje np. jszmiles czy Greg, chociaż ich listy były całkowicie odmienne od moich gustów, ale na pewno poszerzały to forum.
EDIT: I prosiłbym o odpowiedź na pytanie, czy zgadzasz się na liczenie Twojej listy w takim podsumowaniu.
18.11.2009 12:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #8
 
odpowiedź na Twoje pytanie: z Gregiem tak, jak najbardziej, ale z jszmiles'em, bearem czy innymi abd3mz'etami zdecydowanie nie!
18.11.2009 12:53 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
moim zdaniem im więcej takich podsumowań, zestawień, topów, tym mniejsza ranga każdego z nich.
ale oczywiście moja lista może być wliczana.
18.11.2009 01:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #10
 
Listoholik napisał(a):czy innymi abd3mz'etami zdecydowanie nie!
ja zdecydowanie tak Icon_smile2I nawet inne Listoholiki mi nie przeszkadzają Icon_razz
18.11.2009 11:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 063
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Mnie też możesz wliczać. Tak szczerze mówiąc czy Ty kajmanie narzekasz na brak pracy :?: 32 listy do przeliczenia co tydzień to mało :?: W sumie to dobry pomysł, z tym, że wymagający dodatkowej pracy.

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
18.11.2009 12:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Ja też zgadzam sie, ale szczerze mowiąc najbardziej będzie mnie interesowała ta z Mycharts i mam nadzieję, że jej nie zaprzestaniesz. Liczenie wszystkiego co się rusza (jest gdzieś tam w innych miejsach) to taki trochę rozgardiasz, ale w sumie nic nie mam do tego. Jedynie chciałbym aby Forumowa Mycharts dotyczyła naszego społeczeństwa forowego.
Konrad napisał(a):kajmanie narzekasz na brak pracy 32 listy do przeliczenia co tydzień to mało
Hehe, też tak pomyślałem. I z tylu list da się zrobić świetną listę podsumowującą.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
18.11.2009 12:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Listoholik napisał(a):z Gregiem tak, jak najbardziej, ale z jszmiles'em, bearem czy innymi abd3mz'etami zdecydowanie nie!
Nie wiedziałem, że jest wielu abd3mz Icon_eek2 Mógłbyś coś napisać o innych, bo o jednym wiem?
ku3a napisał(a):moim zdaniem im więcej takich podsumowań, zestawień, topów, tym mniejsza ranga każdego z nich.
Jest w tym sporo racji, ale ranga Forumowej bardzo się zmniejszyła ostatnio (zresztą całe forum też mocno podupadło).
Konrad napisał(a):Tak szczerze mówiąc czy Ty kajmanie narzekasz na brak pracy :?: 32 listy do przeliczenia co tydzień to mało :?: W sumie to dobry pomysł, z tym, że wymagający dodatkowej pracy.
Niedawno miewałem 44 więc 32 to niewiele. A nie chodzi mi o brak pracy, lecz o reprezentatywność, chociaż jeżeli sporo będzie takich osób jak listoholik to będziemy się mogli z nią pożegnać.
tadzio3 napisał(a):1. szczerze mowiąc najbardziej będzie mnie interesowała ta z Mycharts i mam nadzieję, że jej nie zaprzestaniesz.
2. Liczenie wszystkiego co się rusza (jest gdzieś tam w innych miejsach) to taki trochę rozgardiasz, ale w sumie nic nie mam do tego.
1. Jedynie chciałbym aby Forumowa Mycharts dotyczyła naszego społeczeństwa forowego.
1. Forumowa będzie pojawiała się nadal i będzie dotyczyła tylko list publikowanych na tym forum.
2. Rozgardiasz jest wtedy, kiedy listę Grega liczę tylko wtedy, kiedy tutaj zapostuje, podobnie (chyba) jest z listą caligooli, kiedy np. piotreklp3, Kertoip i mrsap (przykłady z ostatniego tygodnia) nie będą mieli poślizgu. Znaczna część ruchów wynika z tego typu przyczyn; poza tym także z list nieregularnych lub postowanych z inną częstotliwością. Tych ostatnich nie da się uregulować, ale te poprzednie po części tak. Forumowa nie jest stabilna (ostatnio wyjątkowo), a chciałbym, żeby to nowe podsumowanie takie było.
18.11.2009 03:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adr Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 558
Dołączył: Mar 2008
Post: #14
 
kajman napisał(a):Przez bardzo długi czas była ona reprezentatywnym podsumowaniem publikowanych w necie list przebojów.
Była i jest nadal reprezentatywna - znajdź mi inne miejsce, gdzie tyle osób swoje listy postuje. I nigdy nie będzie doskonała, całkowita, to normalne. I chciałbym też zauważyć, że różne osoby odchodziły już wcześniej.

Rozumiem i popieram przesłanki, ale raczej jestem przeciw tworzeniu kolejnej listy. Po pierwsze:
ku3a napisał(a):moim zdaniem im więcej takich podsumowań, zestawień, topów, tym mniejsza ranga każdego z nich.
Po drugie - taka lista spełniająca wspomniane przez kajmana funkcje już istnieje, to jest właśnie Forumowa LP na mychartsie. Po trzecie - co wiąże się z wcześniejszymi punktami: moim zdaniem jest to trochę nie fair w stosunku do innych forumowiczów i w ogóle do "mychy".

Ja osobiście czuję sentyment do tego miejsca, bo dzięki temu forum moja lista przetrwała i za kilka tygodni będzie obchodzić 15-lecie. Nie komentuję dużo, ostatnio w zasadzie w ogóle, ale bardzo lubię przeglądać i czytać prywatne notowania, bo od zawsze byłem maniakiem wszelkich muzycznych rankingów. Chciałbym, żeby została jedna wspólna lista. Idealnie by było, gdyby osoby "obrażone" na mychę udzieliły zezwolenia swoim "pełnomocnikom" na wklejanie list tutaj.

Może za poważnie do tego podchodzę, nie wiem. Jeśli uda ci się kajmanie zebrać większą liczbę osób, niż np. te 32, to będzie fajnie, w przeciwnym razie taka zabawa nie ma sensu. Zresztą, nawet jeśli pomysł nie do końca mi się podoba, nie mam zamiaru nikomu zakazywać brania mojej (i nie-mojej) listy do jakichkolwiek następnych podsumowań. Proszę korzystać, postuję ją na publicznym forum i się jej nie wstydzę. Icon_razz
18.11.2009 04:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
PaTToN Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 505
Dołączył: Sep 2009
Post: #15
 
Ja jestem za włączeniem mojej listy do wszelkich podsumowań Icon_smile2

PS czy są gdzieś inne fora (oprócz jednego na którym sam postuje listy) na których prezentowane są prywatne listy przebojów?

Chomik Last.fm
18.11.2009 07:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #16
 
kajman napisał(a):jeżeli sporo będzie takich osób jak listoholik to będziemy się mogli z nią pożegnać.

z nią, w znaczeniu, że Forumową?
czy nie przesadzasz przypadkiem kajman? :roll:

jednego Listoholika winić za grzech pychy i lenistwa innych forumowiczów? Icon_razz
no nie mów, że przeze mnie ludzie nie postują tu swoich list i za chwil parę forumowa upadnie i zniknie z planety ziemia?
18.11.2009 07:53 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Mi się ten pomysł nie podoba. W końcu to FORUMOWA lista. A to co proponujesz wydaje mi się być ''zliczaniem rzeczy, które nawiną się pod rękę w internecie''. Powstałaby taka ogólna lista, do której równie dobrze mógłbyś zaliczyć jakieś top-notowanie 20 dance chart Radia Ozorków, bo je też pewnie można w internecie znaleźć. ''Nie widzę'' tego jeszcze ze strony organizacyjnej.
Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że kilka list prowadzonych jest już tylko na blogach (już nie na mycharts), kilka na forum astrologa (niektóre nawet się dublują), ale to już nie jest nasze forum. Mi zależy tylko na mocnej pozycji FORUMOWEJ - to wszystko. Jeżeli interesuje cię tworzenie równoległego zestawienia obejmującego dodatkowe 5-10 list, które znajdziesz gdzie indziej, to nie ma problemu. Oczywiście jeśli ostateczny werdykt będzie zupełnie odmienny od mojej wizji, to i tak zgadzam się na wliczanie DLP do zestawu. To tylko moja opinia.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.11.2009 08:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
kajman po prostu tęskni za "To co nienazwane" i zaczyna czuć, że zasady jego listy za bardzo go ograniczają i powoli będzie wprowadzać zmiany Icon_razz.
18.11.2009 08:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #19
 
tak się tylko zastanawiam: do czego ta alternatywa ma być?
do gorszej Twoim zdaniem forumowej? Icon_confused2

saferłel napisał(a):mógłbyś zaliczyć jakieś top-notowanie 20 dance chart Radia Ozorków

a co Ty masz do Ozorkowa, co? Icon_razz
a w ogóle skąd znasz tak dobrze topografię województwa łódzkiego? od razu musisz po łódzkiem jechać? mało masz swoich śląskich miast? Icon_razz
18.11.2009 08:21 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #20
 
kajman, pamiętasz ten link, który kiedyś Ci wysłałem z kilkoma prywatnymi listami przebojów (one ciągle powstają i są aktualizowane). Wątpię, żebyś chciał widzieć utwory z tych list w czołówce...
ale:
* zgadzam się na wliczanie mojej listy
* skoro tak brakuje niektórym list z astrologa to może warto stworzyć wątek z ich cotygodniowym podsumowaniem
18.11.2009 08:26 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości