Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Outkast
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #21
RE: Mychartsowy Top Outkast
to ja dziękujęIcon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.05.2023 07:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #22
RE: Mychartsowy Top Outkast
Bust
Pink & Blue

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
20.05.2023 11:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 934
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #23
RE: Mychartsowy Top Outkast
Crumblin' Erb
When I Look In Your Eyes

http://rateyourmusic.com/~meni
20.05.2023 11:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 934
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #24
RE: Mychartsowy Top Outkast
AKT! napisał(a):idlewild blue
Nie znałem, sprawdziłem... no i się teraz tego skojarzenia nie pozbędę.
Czekałem na Gahana aż wjedzie z "Reach Out, Touch Faith" Icon_lol

To oczywiście nie jest takie nachalne i za bardzo się różni no ale. Icon_mrgreen

http://rateyourmusic.com/~meni
20.05.2023 11:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 130
Dołączył: Dec 2014
Post: #25
RE: Mychartsowy Top Outkast
meni napisał(a):To oczywiście nie jest takie nachalne i za bardzo się różni no ale.
André 3000 powinien uwzględnić Martina i z racji wieku to jemu powinno się przypomnieć, a nie synowi. Chytry
Niedawno na podcaście z Markiem Niedźwieckim przypomniała mi się historia ze stońskim ASMB. Icon_cool
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.05.2023 09:23 PM przez thestranglers.)
21.05.2023 08:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #26
RE: Mychartsowy Top Outkast
meni napisał(a):Nie znałem, sprawdziłem... no i się teraz tego skojarzenia nie pozbędę.
Czekałem na Gahana aż wjedzie z "Reach Out, Touch Faith" Icon_lol
whaaaat? Icon_eek aż sobie włączę pod tym kątem xD

dzięki, panowie za zgłoszenia ^^

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.05.2023 12:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
RE: Mychartsowy Top Outkast
Instrumentalnie jest czasami przyzwoicie, ale jak zaczynają śpiewać czy coś w tym rodzaju to nie jestem w stanie zdzierżyć. Ostatecznie znalazłem jeden utwór, który brzmi względnie przyjemnie. Ale to jeden z najgorszych topów jakie się tutaj pojawiły.
21.05.2023 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #28
RE: Mychartsowy Top Outkast
Dobra, znalazłem dwa nagrania, które mogę zgłosić (na plejce AKT!-a rzecz jasna):

ATLiens
Dracula's Wedding

[& Kelis]

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
22.05.2023 01:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #29
RE: Mychartsowy Top Outkast
Synthesizer
Mainstream
Da Art of Storytellin' (Pt. 1)


Jakby ktoś jeszcze nie zgłosił, a chciał, to poniżej pozostałe propozycje AKTa:
(16.05.2023 11:18 AM)AKT! napisał(a):  we luv deez hoez -- outkast na rapowo, ale z niesamowicie przebojowym refreniem w formie zabawnej wyliczanki i nieco dziwacznym bitem podbitym gitarką

liberation -- ośmiominutowy prog-neo-soulowy opus o szeroko rozumianej wolności z mocnymi wokalizami cee-lo i eryką badu w chórkach

my favorite things -- drum and bass spotyka post-bop w szalonej reinterepretacji jazzowej odsłony "my favorite things" coltrane'a
22.05.2023 08:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 159
Dołączył: Jul 2021
Post: #30
RE: Mychartsowy Top Outkast
Mam wolne przebiegi, to zgłoszę z powyższego:

We Luv Deez Hoez
Liberation
22.05.2023 10:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #31
RE: Mychartsowy Top Outkast
My Favorite Things

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
22.05.2023 11:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #32
RE: Mychartsowy Top Outkast
ekstra, można słuchać <3

uaktualniłem wcześniejszą plejkę o resztę zgłoszonych utworów (w kolejności alfabetycznej):



brakuje "Land of a Million Drums":

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.05.2023 01:27 PM przez AKT!.)
23.05.2023 01:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 130
Dołączył: Dec 2014
Post: #33
RE: Mychartsowy Top Outkast
ZAMYKAM PRZYJMOWANIE PROPOZYCJI
23.05.2023 03:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #34
RE: Mychartsowy Top Outkast
spędziłem dzisiaj lwią część dnia z tą plejlistą i z bólem odrzuciłem kilka numerów, które miałem nadzieję z pewnością zmieścić w dyszce; ułożyłem koniec końców dwie bardzo uczciwie -- chociaż nie zmieściłem "the land of a million drums", które kiedyś było u mnie na a40 numerem jeden, a dzisiaj chyba zabrzmiało mi trochę płasko; bardzo zabrakło mi "the whole world" na liście propozycji, które przegapiłem bo było singlem z ich składaka z przebojami, o którym zawsze zapominam -- pewnie powalczyłoby u mnie o dyszkę, ale z pewną niepewnością -- na samym "speakerboxxx/the love below" znalazłem jeszcze przynajmniej 6 numerów, które chętnie bym rozważył do mojej dwudziestki w tym "love hater" z freejazzowymi pasażami, którego nigdy nie traktowałem jak prawdziwej piosenki, a ostatnio odkryłem go na nowo i trochę o nim zapomniałem; ja u outkast zdecydowanie wolałem progresywne funkujące szaleństwo niż ich uliczno rapowy flex; jakkolwiek płyty z lat 90. są superkultowe, za dużo na nich rapowej konwencji, nawet jeśli częściowo zbudowanej przez nich samych, która mnie zwykle mało zajmuje i mało obchodzi; ale w kontrze do kajmana, choć nie celowo, mogę zupełnie uczciwie napisać, że dla mnie to jeden z najlepszych topów, jakie się tu pojawiły Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.05.2023 07:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
barb42 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Feb 2023
Post: #35
RE: Mychartsowy Top Outkast
(21.05.2023 08:43 PM)kajman napisał(a):  Instrumentalnie jest czasami przyzwoicie, ale jak zaczynają śpiewać czy coś w tym rodzaju to nie jestem w stanie zdzierżyć. Ostatecznie znalazłem jeden utwór, który brzmi względnie przyjemnie. Ale to jeden z najgorszych topów jakie się tutaj pojawiły.
No wiesz, ja z pięć razy pomyślałam, że "pewnie kajman też to wskaże", a Ty o jednym utworze piszesz?
Przyznaję szczerze, znałam mocno wybiórczo twórczość, ale odkrywane utwory w zdecydowanej większości - brawo Outkast. Ciężko będzie uciąć do 10.
26.05.2023 10:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 089
Dołączył: Dec 2009
Post: #36
RE: Mychartsowy Top Outkast
Kajman nie cierpi hip-hopu...

WOLNE MEDIA!!!
26.05.2023 11:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
barb42 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Feb 2023
Post: #37
RE: Mychartsowy Top Outkast
Dracula"s Wedding jest hip-hopowym kawałkiem? Już kiedyś o tym pisałam, etykietki na słoiki, nie na piosenki. Icon_wink
26.05.2023 11:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #38
RE: Mychartsowy Top Outkast
barb42 napisał(a):Dracula"s Wedding jest hip-hopowym kawałkiem? Już kiedyś o tym pisałam, etykietki na słoiki, nie na piosenki. Icon_wink
Serce

neo01 napisał(a):Kajman nie cierpi hip-hopu...
ale chyba i tak woli hip hop od chopina?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.05.2023 01:12 PM przez AKT!.)
26.05.2023 01:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 089
Dołączył: Dec 2009
Post: #39
RE: Mychartsowy Top Outkast
barb42 napisał(a):Dracula"s Wedding jest hip-hopowym kawałkiem?
Może to nie jest old school hip hop, ale jednak bit jest można powiedzieć hip-hopowy i nawet te próby śpiewu są bardzo rytmiczne, tak że zbytnio od gatunku imo nie odbiega.]

WOLNE MEDIA!!!
26.05.2023 01:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
RE: Mychartsowy Top Outkast
barb42 napisał(a):Dracula"s Wedding jest hip-hopowym kawałkiem?
Wokalnie jest wkurzający (poza krótkim fragmentem w środku), ale jeszcze bardziej dobija podkład, jeden z najgorszych z tych, jakie u nich słyszałem.
neo01 napisał(a):jednak bit jest można powiedzieć hip-hopowy
nie analizowałem czy hipowo-hopowy, w każdym razie nie do przejścia.
barb42 napisał(a):etykietki na słoiki, nie na piosenki
Słoików na szczęście nie słucham.
barb42 napisał(a):Ty o jednym utworze piszesz
Jeden utwór przesłuchałem bez bólu uszu.
barb42 napisał(a):Ciężko będzie uciąć do 10.
U mnie problemem było znalezienie dziesięciu, na które mógłbym ze spokojnym sumieniem zagłosować.
AKT! napisał(a):chyba i tak woli hip hop od chopina?
Chopina w wersjach popowych czasami mogę słuchać.
26.05.2023 03:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości