Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wehikuł Czasu - 1992
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #21
RE: Wehikuł Czasu - 13.11.1992
M.in. u Świerczewskiego. Poza tym Koseły i jakiegoś zawodnika, który ostatecznie na IO nie pojechał, teraz zapomniałem nazwiska.
Testosteron.
Właściwie to czytałem o tym już w latach '90, jakoś chyba nawet przed IO. Ale sprawa dziwnie ucichła. Raz na jakiś czas coś tam pobrzmiewało nieśmiało, ale bardzo nieśmialo. Niedawno, ze 2 lata temu jakoś mocniej zabrzmiała, ale chyba znowu wygasła, bo nikomu nie było na rękę robić z tego afery.

O, znalazłem nawet artykuł sprzed roku, tam piszą że kolejnych 4 zawodników było na granicy normy:
https://przegladsportowy.onet.pl/igrzysk...ka/r75cl81

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.11.2022 10:34 PM przez Miszon.)
14.11.2022 10:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #22
RE: Wehikuł Czasu - 13.11.1992
To ja tylko o hokeju pamiętałem/usłyszałem.
14.11.2022 11:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #23
RE: Wehikuł Czasu - 13.11.1992
Hokej nie był zamieciony pod dywan, bo na IO "barszczyk" wyskoczył.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.11.2022 11:48 PM przez Miszon.)
14.11.2022 11:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #24
RE: Wehikuł Czasu - 13.11.1992
Ta, Kwasigroch, czy jak on się zwał...
15.11.2022 12:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 540
Dołączył: Nov 2008
Post: #25
RE: Wehikuł Czasu - 13.11.1992
W czasie pandemii obejrzałem sobie na spokojnie mecz z Włochami i tam rzeczywiście nasi na tle rywala wyglądali jak króliki z reklamy Duracella, a przecież Włosi byli kadrowo jedną z najmocniejszych ekip na tamtych igrzyskach. Dziwnie się to oglądało...
Sprawa wracała co jakiś czas, Janusz Atlas regularnie nazywał tamtą drużynę "brojlerami Wójcika". Kilka lat temu dziennikarskie śledztwo przeprowadził Piotr Żelazny, ale mnie nie przekonał. Zresztą chłop na każdym kroku pokazuje, że ma tym punkcie coś w rodzaju obsesji i z krucjaty przeciwko tamtej drużynie zrobił sobie sens życia, przez co nie za bardzo mu wierzę.
Prawdę pewnie zabrał z sobą do grobu Janusz Wójcik.
Ja wolę wierzyć, że w tej kadrze zbyt wielu było już świadomych piłkarzy u progu zagranicznych karier, by świadomie coś przyjmowali, za dużo mieli do stracenia.
15.11.2022 12:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #26
RE: Wehikuł Czasu - 13.11.1992
thestranglers napisał(a):Ta, Kwasigroch, czy jak on się zwał...
bym obraził człowieka, a tym winnym był niejaki Jarosław Morawiecki
15.11.2022 12:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #27
RE: Wehikuł Czasu - 13.11.1992
(15.11.2022 12:27 AM)bear napisał(a):  Ja wolę wierzyć, że w tej kadrze zbyt wielu było już świadomych piłkarzy u progu zagranicznych karier, by świadomie coś przyjmowali, za dużo mieli do stracenia.
w całej sprawie rozchodzi się właśnie o to, że oni przyjmowali to nieświadomie, a Wójcik im wmówił, że to odżywki plus jego mowy motywacyjne dają takie efekty.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.11.2022 12:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 540
Dołączył: Nov 2008
Post: #28
RE: Wehikuł Czasu - 1992
(Nie będę otwierał za każdym razem nowego wątku, niech to płynie rocznikami)

[Obrazek: b4db8e58d60a.jpg]

● 20 listopada wybuchł pożar na zamku w Windsorze. Dla zebrania funduszy potrzebnych do prac budowlanych udostępniono do zwiedzania część pałacu Buckingham. Po odbudowie zamek ponownie otwarto dla zwiedzających w 1997 roku.
W książce "Ja. Rozmowa z Lechem Wałęsą" były prezydent wyjawia, że przewidział pożar.
"Widziałem w pałacu, jak królowa kłóci się ze swoim mężem Filipem. Kłóciła się z nim zupełnie normalnie. Głupio mi się zrobiło, gdy przez przypadek wszedłem w trakcie awantury.
- Proszę pani, ten pałac zaraz się pani spali.
- Panie prezydencie, niech pan nie przesadza.
- Nic nie przesadzam. Chodziłem po tych pokojach, korytarzach. Gniazdka niezabezpieczone, powyrywane, druty niezailozowane.
To się musiało spalić."


● W Peru aresztowano grupę oficerów, którzy planowali zabójstwo prezydenta Alberto Fujimoriego.
● Raport Światowej Organizacji Meteorologicznej donosi o bezprecedensowym poziomie zubożenia warstwy ozonowej zarówno w Arktyce, jak i na Antarktydzie.
● W złych warunkach pogodowych spowodowanych przez cyklon Forrest samolot Vietnam Airlines Flight 474 rozbił się w pobliżu Nha Trang, zginęło 30 osób.
● prezydent Rosji Borys Jelcyn zwrócił Koreańczykom czarną skrzynkę samolotu Korean Air Flight 007, który został zestrzelony przez Sowietów w 1983 roku. Nie wyjaśniła ona wiele poza tym, co i tak było wiadome wcześniej: że samolot niewątpliwie nie realizował misji szpiegowskiej i że formalnie znajdował się nad terytorium Związku Radzieckiego.

---

17. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbywał się w Gdyni.

Najważniejsze nagrody:
Film: "Wszystko co najważniejsze...", reż. Robert Gliński
Reżyseria: Władysław Pasikowski, "Psy"
Scenariusz: Stanisław Tym, "Rozmowy kontrolowane"
Główna rola kobieca: Teresa Budzisz - Krzyżanowska "Odjazd"
Główna rola męska: Bogusław Linda "Psy"
Drugoplanowa rola kobieca: Agnieszka Jaskółka "Psy"
Drugoplanowa rola męska: Janusz Gajos "Szwadron"
Muzyka: Michał Lorenc "Psy"

Podczas tego festiwalu swoją premierę miał film "Psy".
W pierwszych sześciu tygodniach wyświetlania zgromadził w kinach 300 tys. widzów, wówczas był to niesamowity sukces.
Jerzy Pilch w recenzji dla „Tygodnika Powszechnego” zarzucał filmowi Pasikowskiego, iż ten buduje swoją popularność na grubiaństwach językowych i obsceniczności. Andrzej Wajda komentował film następująco: „Pasikowski jako taki specjalnie mnie nie interesuje. Natomiast interesuje mnie jego publiczność. Bo on coś wie o tej publiczności, czego ja nie tylko nie wiem, ale może nawet nie chciałbym wiedzieć”.

---

MECZ TYGODNIA

18/11/1992 (13:00) Iława (12300 widzów)
Polska - Łotwa 1:0 (0:0)
1-0 Grzegorz Mielcarski (70)


Matysek (46' Kłak) - Wałdoch, Rzepka, Jałocha, Kobylański, Staniek, Jegor, Czerwiec, Fedoruk, Cebula (46' Węgrzyn), Mielcarski (T) Andrzej Strejlau
Igošins - Astafjevs, Aleksejenko, Gņedojs, Ševļakovs, Ērglis, Stradiņš (46' Glazovs), Jemeļjanovs (70' Monjaks), Gilis (46' Popkovs), Linards, Jeļisejevs (T) Jānis Gilis





Za stroną jeziorakilawa.pl:
Środa, 18 listopada 1992 roku, ten dzień na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Iławy. Na stadionie Jezioraka pierwsza reprezentacja Polski pokonała 1:0 drużynę Łotwy. Spotkanie miało podwójnie historyczny wydźwięk. Po raz pierwszy bowiem region Warmii i Mazur gościł w oficjalnym meczu futbolową drużynę biało-czerwonych. Ponadto na iławskim stadionie padł nigdy później niepobity rekord frekwencji.
Dzień przed meczem w hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych w Iławie młodzież ćwiczyła doping. Okazją było spotkanie (około 100 osób) z Józefem Młynarczykiem oraz piłkarzami (Aleksander Kłak, Jerzy Brzęczek, Grzegorz Mielcarski). Byłego bramkarza reprezentacji pytano, jak gra się w klubach zachodnich, jego młodszych kolegów zaś, gdzie zamierzają grać. Piłkarze odpowiadali wymijająco. I tylko Brzęczek stwierdził, że nie wyklucza możliwości reprezentowania Jezioraka, bo Iława bardzo mu się podoba
. (Patrząc na to w jakim kierunku zmierza jego trenerska kariera, to chyba jest coraz bliżej pracy nad szóstym pod względem powierzchni jeziorem w Polsce - dopisek mój)
Już kilkadziesiąt minut przed meczem stadion był pełny. Spóźnialscy siadali więc na skarpie pod orzełkiem, a nawet na pobliskich dachach. Ponad 12 tysięcy widzów oklaskiwało dobry występ biało-czerwonych i zasłużone zwycięstwo. Rytm nadawała orkiestra dęta zespołu szkół zawodowych. Młodzież grała marsze, a przed meczem „Mazurka Dąbrowskiego”.
Od początku spotkania reprezentanci Polski ruszyli do ataku i uzyskali wyraźną przewagę. Łotysze swą defensywną taktyką zmusili zespół Andrzeja Strejlaua do ataku pozycyjnego.
Zwycięstwo nad Łotyszami po golu Grzegorza Mielcarskiego ucieszyło Kazimierza Górskiego, który był na trybunach iławskiego stadionu. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, jak zwykle oszczędny w słowach, powiedział zawodnikom krótko: „Dziękuję, chłopcy”.
Iława zdała egzamin na piątkę, a trener Strejlau po zakończeniu spotkania podkreślał, że takiej atmosfery jak na stadionie Jezioraka dawno nie spotkał na żadnym z polskich stadionów.






(A za dokładnie 10 lat znów będziemy mierzyć się z Łotyszami...)

---

Nr 2, 20.11.1992

⬆3⬇16 ➡5 N 6

1 1 2 Guns N' Roses NOVEMBER RAIN
2 2 2 R.E.M. DRIVE
3 3 2 Pearl Jam JEREMY
4 8 2 Wilki ABORYGEN
5 7 2 Kult CZARNE SŁOŃCA
6 4 2 Metallica NOTHING ELSE MATTERS
7 6 2 Queen THESE ARE THE DAYS OF OUR LIVES
8 5 2 Brian May TOO MUCH LOVE WILL KILL YOU
9 N 1 Stare Dobre Małżeństwo CZARNY BLUES O CZWARTEJ NAD RANEM
10 N 1 Kat ŁZA DLA CIENIÓW MINIONYCH


11 11 2 U2 LOVE IS BLINDNESS
12 10 2 Róże Europy, Edyta Bartosiewicz JEDWAB
13 9 2 Wilki SON ON THE BLUE SKY
14 N 1 Dżem OSTATNIE WIDZENIE
15 N 1 Pearl Jam BLACK

16 13 2 T. Love NABRANI
17 15 2 Ira NIE ZATRZYMAM SIĘ
18 12 2 Kitaro, Jon Anderson AGREEMENT
19 14 2 Mancu WYPRAWY
20 17 2 Golden Life OPRÓCZ

21 16 2 Elektryczne Gitary WYTRĄCIŁAŚ
22 22 2 Sinead O'Connor SUCCES HAS MADE A FAILURE OF OUR HOME
23 N 1 Obywatel G.C. TOBIE WYBACZAM
24 N 1 Kobranocka SOWIETY

25 19 2 Tasmin Archer SLEEPING SATELLITE
26 27 2 Eric Clapton LAYLA
27 24 2 Guns N' Roses YESTERDAYS
28 21 2 The Cure A LETTER TO ELISE
29 18 2 Maanam W CISZY NAWET KAMIEŃ ROŚNIE
30 23 2 Suzanne Vega IN LIVERPOOL

Wypadły:
20 Freddie Mercury, Montserrat Caballe BARCELONA
25 Red Hot Chilli Peppers BREAKING THE GIRL
26 Dire Straits THE BUG
28 Joe Cocker UNCHAIN MY HEART
29 Extreme REST IN PEACE
30 Annie Lennox WALKING ON BROKEN GLASS


Playlista:
Alannah Myles SONG INSTEAD OF A KISS
Budka Suflera TWOJE RADIO
Daab OBOK SIEBIE
Ira TWÓJ CAŁY ŚWIAT
Iron Maiden FEAR OF THE DARK
John Mellencamp JAILHOUSE ROCK
Kult DZIEWCZYNA SIĘ BAŁA POGRZEBÓW
KSU USTRZYKI
Metallica SAD BUT TRUE
Michael Jackson HEAL THE WORLD
Michał Lorenc KOŁYSANKA (Z FILMU "PSY")
Roxette QUEEN OF RAIN
Wilki BENIAMIN
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.11.2022 01:05 PM przez bear.)
20.11.2022 01:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #29
RE: Wehikuł Czasu - 1992
(20.11.2022 01:01 PM)bear napisał(a):  18/11/1992 (13:00) Iława (12300 widzów)
Polska - Łotwa 1:0 (0:0)
1-0 Grzegorz Mielcarski (70)
Icon_eek
pewnie o innych meczach przez Ciebie opisanych nie będę mógł napisać: byłem tam! Icon_smile2 nie da się ukryć, że było to WYDARZENIE!
(20.11.2022 01:01 PM)bear napisał(a):  Rytm nadawała orkiestra dęta zespołu szkół zawodowych. Młodzież grała marsze, a przed meczem „Mazurka Dąbrowskiego”.
szkoda, że mecz w Iławie nie odbył się pół roku wcześniej Icon_mrgreen od września studiowałem, a w czerwcu po raz ostatni zagrałem w orkiestrze,

najlepsza nowość to faktycznie SDM.
a najlepszy utwór moim zdaniem to CZARNE SŁOŃCA!
chociaż dużo dobrego oprócz Kultu jest w tym zestawieniu.
może z wyjątkiem właśnie OPRÓCZ Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
20.11.2022 01:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 540
Dołączył: Nov 2008
Post: #30
RE: Wehikuł Czasu - 1992
Yacy napisał(a):byłem tam!
Icon_eekIcon_razz wow.
Czyli nie znam jeszcze tylko 1299 innych uczestników tego wydarzenia Icon_wink
Wiadomo, że świat i Polska poszły do przodu i dzisiaj mamy kilka wielkich i pięknych stadionów, ale trochę szkoda, że nie ma już szans na to by kadra grała czasami w mniejszych ośrodkach.
Ostatnim takim był chyba Ostrowiec Świętokrzyski, dawniej zdarzało się to częściej i zawsze było świętem dla lokalnej społeczności.
A w jakim z największych miast w Polsce nigdy nie zagrała reprezentacja?
Yacy napisał(a):może z wyjątkiem właśnie OPRÓCZ
też się trochę dziwię, że tak dobrze mi teraz brzmi. Ale największym zaskoczeniem jest dla mnie to, jak broni się "Layla", bo w tej wersji nigdy nie lubiłem, a teraz nawet mi się zaczęła podobać.
20.11.2022 11:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #31
RE: Wehikuł Czasu - 1992
(20.11.2022 11:30 PM)bear napisał(a):  Czyli nie znam jeszcze tylko 1299 innych uczestników tego wydarzenia Icon_wink
oj, chyba 12299 Icon_smile2

mimo, że mnie nie widać, to jednak w 2:24... mnie widać Icon_mrgreen
siedziałem jakieś 20 m od budynku klubowego, raczej wyżej niż niżej.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
20.11.2022 11:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #32
RE: Wehikuł Czasu - 1992
bear napisał(a):- Proszę pani, ten pałac zaraz się pani spali.
- Panie prezydencie, niech pan nie przesadza.
- Nic nie przesadzam. Chodziłem po tych pokojach, korytarzach. Gniazdka niezabezpieczone, powyrywane, druty niezailozowane.
Słyszałem o tym niedawno w Radio 357, jak wspominali Elżbietę jak zmarła. Uśmiałem się Icon_lol .
bear napisał(a):Korean Air Flight 007
Tak, to była głośna sprawa. Pamiętam nawet odcinek Sensacji 20 wieku na ten temat. W grze (planszowej) Zimna Wojna jest nawet karta z tym wydarzeniem (i jest to mocna karta) Icon_smile2 .
bear napisał(a):Podczas tego festiwalu swoją premierę miał film "Psy".
Obejrzałem dopiero kilkanaście (10? 20? 15? Jakaś okrągła rocznica) lat później. Lepszy niż oczekiwałem (potem obejrzałem jeszcze raz, utwierdzając się w swej opinii), naprawdę dobry film, wtedy zapewne robił duże wrażenie.
bear napisał(a):on coś wie o tej publiczności, czego ja nie tylko nie wiem, ale może nawet nie chciałbym wiedzieć”
Dobry tekst Icon_biggrin3 .
bear napisał(a):Polska - Łotwa 1:0
Kompletnie nie kojarzę takiego meczu Icon_eek . Nie miałem go na pewno w swojej rozpisce meczów reprezentacji (zapisywałem wyniki, strzelców, oraz dawałem ocenę gry naszej reprezentacji w skali 1-10).
bear napisał(a):A w jakim z największych miast w Polsce nigdy nie zagrała reprezentacja?
Pewnie Zielona Góra. Tam tylko żużel Icon_razz .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.11.2022 11:49 PM przez Miszon.)
20.11.2022 11:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 540
Dołączył: Nov 2008
Post: #33
RE: Wehikuł Czasu - 1992
Miszon napisał(a):Pewnie Zielona Góra. Tam tylko żużel
druga część odpowiedzi jest prawdą, pierwsza nie Icon_razz w ramach podpowiedzi - to miasto też gra dalej w tegorocznej edycji Pucharze Polski.
Miszon napisał(a):Obejrzałem dopiero kilkanaście (10? 20? 15? Jakaś okrągła rocznica) lat później. Lepszy niż oczekiwałem (potem obejrzałem jeszcze raz, utwierdzając się w swej opinii), naprawdę dobry film, wtedy zapewne robił duże wrażenie.
obejrzałem pierwszy raz jako jeszcze trochę większy dzieciak, wtedy człowieka śmieszyły wulgaryzmy, ale do tego filmu trzeba chyba dojrzeć, bo tylko z wiekiem można wyłapać wszystkie smaczki - i życiowe, i historyczne.
Myślę, że gdybym dziś miał układać top polskich filmów, to chyba byłoby pozamiatane (choć był moment, że drugą część uważałem za lepszą od pierwszej. Ale to był moment).
Ale ja uwielbiam Pasikowskiego, więc nie jestem tutaj obiektywny.
21.11.2022 12:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: Wehikuł Czasu - 1992
Postawiłbym na Toruń.
21.11.2022 08:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 540
Dołączył: Nov 2008
Post: #35
RE: Wehikuł Czasu - 1992
kajman napisał(a):Postawiłbym na Toruń.
Brzmi jak hasło wyborcze, choć w Twoim przypadku lepsze byłoby "(wy)Liczyłbym na Toruń".
Taka tam, niezobowiązująca podpowiedź na emeryturę Icon_razz
21.11.2022 09:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #36
RE: Wehikuł Czasu - 1992
Miszon napisał(a):Pewnie Zielona Góra. Tam tylko żużel .
Zielona Góra wcale nie jest duża. Jest sporo mniejsza od Rzeszowa, a Rzeszów jest średnim miastem, coś o tym wiem Icon_wink Zresztą u nas podobnie, żużel i siatka, choć ostatnio Stal i Resovia w 1 lidze.
bear napisał(a):w ramach podpowiedzi - to miasto też gra dalej w tegorocznej edycji Pucharze Polski.
No to musi być Wrocław (a stawiałem na Poznań).

WOLNE MEDIA!!!
21.11.2022 12:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #37
RE: Wehikuł Czasu - 1992
Zielona Góra jest zdaje się w ścisłej czołówce największych miast w Polsce. 70% powierzchni to lasy, ale to szczegół Icon_wink .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
21.11.2022 02:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #38
RE: Wehikuł Czasu - 1992
Zawsze definiowało się wielkość miasta na podstawie liczby ludności i tak podają rankingi, gdzie jest poza pierwszą 20. A tak przy okazji, wiedzieliście, że po ostatnim spisie ludności Wrocław jest już na podium, wyprzedzając Łódź?

WOLNE MEDIA!!!
21.11.2022 04:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #39
RE: Wehikuł Czasu - 1992
neo01 napisał(a):Zawsze definiowało się wielkość miasta na podstawie liczby ludności i tak podają rankingi, gdzie jest poza pierwszą 20
Wiem. Tak tylko sobie zażartowałem.
Co do Łodzi - tak, ona z rankingu na ranking coraz gorzej przędzie (nomen omen - dobrze przędła, póki przędła).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
21.11.2022 04:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
RE: Wehikuł Czasu - 1992
neo01 napisał(a):Wrocław jest już na podium, wyprzedzając Łódź
Ja się zatrzymałem na czasach, kiedy Łódź była przed Krakowem.
Miszon napisał(a):Zielona Góra jest zdaje się w ścisłej czołówce największych miast w Polsce.
Pamiętam, że kiedyś Świnoujście było czwarte czy nawet trzecie. Nie wiem jak teraz (sprawdziłem i widzę, że to nieco więcej niż połowa tego, co kiedyś).
21.11.2022 06:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wehikuł Czasu - 1994 bear 27 681 20.04.2024 09:41 AM
Ostatni post: bear
  Wehikuł Czasu - 1993 bear 211 11 475 29.01.2024 09:10 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości