Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wehikuł Czasu - 1992
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #81
RE: Wehikuł Czasu - 1992
A to ja wiedziałem o tym Bolesławie chyba zanim zobaczyłem Schmeichela w jakimkolwiek meczu (na pewno jeszcze przed przejściem do MU i Euro'92, chyba w Piłce Nożnej był o nim artykuł i wspomniano ten fakt).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
30.12.2022 01:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #82
RE: Wehikuł Czasu - 1992
[Obrazek: de079b949ff8.png]

KINO I TV

W tej kategorii komentarze zbiorcze, bo pisząc o filmach czuję się najmniej pewnie i swobodnie.
W polskim kinie rok 1992 nie był przesadnie bogaty, na szczęście z czasem będzie łatwiej.
W kwestii filmu rozstrzygnięcie było od początku oczywiste, ale chcę zaznaczyć, że myśląc o tej kategorii obejrzałem pierwszy raz "Pamiętnik znaleziony w garbie" i świetnie było odkryć taką perełkę.
Co do aktorów, to mam przeczucie, że panowie z dwóch pierwszych miejsc zdominują tę kategorię na najbliższe lata (a gdy za 6 lat spotkają się w pewnej czesko - polskiej produkcji, to nie będzie już czego zbierać...).
A jeśli chodzi o aktorki, to tutaj miałem największy zgryz i dylemat, czy jednak w kontekście tego roku jeszcze nie odpuścić - szczególnie, że o zwycięstwie decyduje tak naprawdę Teatr Telewizji, a Angeli z "Psów" tak naprawdę wcale nie chciałem doceniać, bo to nie była żadna wybitna rola.
Ale później będzie łatwiej...


POLSKA

Film

1. Psy
2. Pamiętnik znaleziony w garbie
3. Czarne słońca
(Rozważane także): Pograbek, Europa Europa

Aktor
1. Bogusław Linda (Psy, Pamiętnik znaleziony w garbie)
2. Olaf Lubaszenko (Psy, Pamiętnik znaleziony w garbie, Pogranicze w ogniu)
3. Cezary Pazura (Psy, Pamiętnik znaleziony w garbie, Pogranicze w ogniu)
Rozważani także: Jan Frycz (Czarne słońca), Marek Kondrat (Psy), Janusz Gajos (Psy), Edward Linde - Lubaszenko (Psy, Pamiętnik znaleziony w garbie)

Aktorka
1. Anna Seniuk (Moralność Pani Dulskiej - Teatr Telewizji, Europa Europa)
2. Joanna Trzepiecińska (Papierowe małżeństwo)
3. Agnieszka Jaskółka (Psy)


ŚWIAT

Na świecie, co oczywiste, było znacznie większe pole manewru, choć gdy zobaczyłem jak wyglądały Oscary za rok 1992, to w pierwszej chwili chciałem w ogóle odpuścić temat filmowy. Po głębszej analizie okazało się jednak, że pamiętam i lubię wiele filmów z tego roku (kilka zupełnie przypadkiem obejrzałem w ostatnich latach) i że będzie z czego wybierać.
Ostatnia scena z "Ostatniego Mohikanina" to coś, co zostaje w człowieku na zawsze. "Czas patriotów" również pozostawił we mnie trwały ślad. A " Świat Wayne’a" to coś, do czego po prostu chce się wracać i sam wracałem conajmniej kilka razy.
Al Pacino w "Zapachu kobiety" był absolutnie genialny, podobnie jak John Malkovich w obejrzany dopiero po latach filmie "Myszy i ludzie", na fali fascynacji wiadomo jakiego polskiego zespołu. A Gene Hackman zawsze w roli tych złych wypadał fenomenalnie.
Jeśli chodzi o aktorki, to tutaj przypadek trochę podobny jak na rodzimej scenie, ale tu akurat wszystkie trzy kojarzą mi się bardzo z tymi filmami i wątpliwości nie miałem

Film
1. Ostatni Mohikanin
2. Czas patriotów
3. Świat Wayne’a
Rozważane także: 1492 - Wyprawa do raju, Bez przebaczenia, Dracula, Myszy i ludzie, Nagi instynkt, Zapach kobiety, Wściekłe psy, Zły porucznik, Kevin sam w Nowym Jorku

Aktor
1. Al Pacino (Zapach kobiety)
2. John Malkovich (Myszy i ludzie)
3. Gene Hackman (Bez przebaczenia)
Rozważani także: Gérard Depardieu, Morgan Freeman, Harrison Ford, Anthony Hopkins, Keanu Reeves

Aktorka
1. Winona Ryder (Dracula)
2. Juliette Binoche (Wichrowe wzgórza)
3. Sharon Stone (Nagi instynkt)
01.01.2023 09:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #83
RE: Wehikuł Czasu - 1992
Nie wiem co to ten Pamiętnik w garbie - pierwsze słyszę!
Popytam może Olafa przy okazji o ten film, widzę że tam grał.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.01.2023 09:43 PM przez Miszon.)
01.01.2023 09:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #84
RE: Wehikuł Czasu - 1992
No zagrał tam mega rolę i dzięki niej tutaj jest, bo przecież nie dzięki roli w "Psach", bo tam poszedł po hamburgery i gdy zaczęła się akcja w hotelu to zginął jako jeden z pierwszych, "bo nie mam broni... nie mam kur*a broni".
Jak już będziesz z nim rozmawiał to podpytaj go też o to, ile prawdy było w tym, że to on miał być w "Psach" Olem, i ta postać była pisana pod niego. Pasikowskiego nie pytaj, on powie by miejsce w wypowiedzi przeznaczyć na pozdrowienia dla użytkowników forum mycharts, a potem zdziwi się że w 2023 roku istnieją w Polsce jeszcze jakieś internetowe fora.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.01.2023 09:54 PM przez bear.)
01.01.2023 09:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 086
Dołączył: Dec 2009
Post: #85
RE: Wehikuł Czasu - 1992
Pazura twierdzi, że ta rola była pod niego, byłoby dziwne po "Krollu" i z takim imieniem, gdyby było inaczej.
A dlaczego zagrał taką małą rólkę? Nie pamiętam dokładnie, ale chodziło o jakiś wyjazd zagraniczny bodajże i nie mógł wtedy dłużej być na planie.

WOLNE MEDIA!!!
01.01.2023 11:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #86
RE: Wehikuł Czasu - 1992
Widujemy się często, zanotuję to sobie, żeby nie zapomnieć i spytać.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
01.01.2023 11:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #87
RE: Wehikuł Czasu - 1992
a po co on aż tak często przychodzi? przecież teraz to nawet umowę odnawia się telefonicznie Icon_wink2.
02.01.2023 01:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #88
RE: Wehikuł Czasu - 1992
Np. płacić rachunki XD .

Poza tym jak załatwiał telefonicznie, to tyle rzeczy mu nawciskali, że głowa mała Icon_razz .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2023 08:32 AM przez Miszon.)
02.01.2023 08:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #89
RE: Wehikuł Czasu - 1992
lol
02.01.2023 03:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #90
RE: Wehikuł Czasu - 1992
Tak - ma on, nazwijmy to, dość artystyczną duszę. Przykładowo nie płaci przez 2-3 miesiące, bo "zapomina", potem blokują mu wszystko, to przychodzi i płaci zaległości plus powiedzmy 500 czy 1000 złotych górką.
Albo - zapomniał hasło do odblokowania tableta. Powiedziałem, że niestety musi oddać do serwisu (chodziło nie o PIN, zainstalował jakąś apkę dla bezpieczeństwa, McAfee czy coś i zapomniał do niej hasła Icon_lol ), ale że ma też zbity ekran, to policzą za wymianę ekranu. To kupił od razu nowy tablet, za kilka tysięcy złotych, bo mu szkoda było czasu Icon_wink2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2023 03:28 PM przez Miszon.)
02.01.2023 03:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #91
RE: Wehikuł Czasu - 1992
uff, jakie szczęście, że nie zbił sobie szyby w mieszkaniu Icon_mrgreen.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.01.2023 12:47 AM przez ku3a.)
03.01.2023 12:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #92
RE: Wehikuł Czasu - 1992
Mieszkania zmienia jakoś raz w roku, więc w sumie... Nie wnikam Icon_wink .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
03.01.2023 01:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #93
RE: Wehikuł Czasu - 1992
W obliczu tego co piszesz, ta wiadomość którą żyła okolica w ostatnich miesiącach jakoś mniej przestaje dziwicIcon_razz

https://czestochowa.naszemiasto.pl/czest...c1-9029291
03.01.2023 03:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wehikuł Czasu - 1994 bear 27 676 20.04.2024 09:41 AM
Ostatni post: bear
  Wehikuł Czasu - 1993 bear 211 11 469 29.01.2024 09:10 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości