Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wszech Czasów Top numer jeden
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #21
 
A ja sobie nietypowo pokomentuję. Icon_wink2
Adameks napisał(a):198. The Eagles - Hotel California (unpludged)
Nie słyszałem.
Adameks napisał(a):187. Nirvana - Where Did You Sleep Last Night
Nie wiem kto wykonywał oryginał... :roll:

no i jeszcze kilku nie znam. Icon_wink2
o. Icon_mrgreen
22.09.2009 11:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Adameks Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 275
Dołączył: Oct 2008
Post: #22
 
To dzisiaj pojedziem prawdopodobnie dwoma dziesiątkami.

180. King Crimson - In The Wake Of Poseidon
Gdybym stworzył top moich ulubionych zespołów, Crimsoni byliby w pierwszej piątce... o czym jeszcze pewnie będzie się można przekonać Icon_wink2.
179. Deep Purple - Soldier Of Fortune
Jedna z pierwszych mp3 na moim komputerze Icon_mrgreen, pamiętam że chyba szukaliśmy czegoś o żołnierzach na jakąś lekcje do szkoły Icon_razz.
178. Jose Gonzales - Heartbeats
Ta delikatna, gitarowa piosenka zawsze będzie mi się kojarzyć z cudnymi kolorowymi piłeczkami Icon_wink2.
177. Stare Dobre Małżeństwo - Z Nim Będziesz Szczęśliwsza
Myślałem że trochę mniej mam polskości, a tu proszę, jak na razie w każdej dziesiątce coś się znajdzie Icon_smile2. Chyba jeden z najbardziej znanych utworów SDM. Chyba muszę bardziej im przyjrzeć i poszukać innych takich perełek.
176. The Beatles - Come Together
Aż siedem utworów Beatlesów znalazło się w setce poza dwusetką, a i tak kilka się w niej znalazło... to świadczy chyba o ich mocy Icon_smile2 .
175. Gary Moore - The Messiah will come again
Jeden z najładniej rzeźbiących gitarzystów, a utwór poznany dzięki NL (dzięki Gary Icon_wink2)
174. The Beatles - Octopuses Garden
Nurkujemy w głębiny, i zaglądamy do ogródka ośmiornic... siadamy w cieniu i jest cudnie.
173. Jimi Hendrix - Hear My Train A Comin' (electric)
Gitar u mnie troszku będzie, kiedyś gdzieś przeczytałem, że nie ma sensu robić rankingu najbardziej uzdolnionych gitarzystów, bo Jimiego nie można z nikim porównać i byłby gdzieś daleko poza numeracją.
172. Led Zeppelin - When the Leeve breaks
Ale mi się 10 ułożyła, prawie sami giganci rocka... Zeppelini po raz pierwszy. Kiedy robiłem top ich płyt IV była zdecydowanie z przodu... teraz nie byłbym tego taki pewny.
171. Kate Bush - Cloudbusting
I na koniec tej dziesiątki pani Kaśka Krzaczek. Uwielbiam jej głos, jej piosenki, ją... (ahh...)

A w następnym odcinku:
- O zwierzątkach
- O pokoju
- O wzroku
22.09.2009 12:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Adameks Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 275
Dołączył: Oct 2008
Post: #23
 
abd3mz napisał(a):
Adameks napisał(a):198. The Eagles - Hotel California (unpludged)
Nie słyszałem.
http://www.youtube.com/watch?v=1U1cjI7gPqg
Adameks napisał(a):187. Nirvana - Where Did You Sleep Last Night
Nie wiem kto wykonywał oryginał... :roll: [/quote]
To bardziej taka Hamerykańska tradycyjna piosenka, ale (za wikipedią) w takiej Nirvanowej formie to pierwszy nagrał Leadbelly
22.09.2009 12:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #24
 
Adameks napisał(a):171. Kate Bush - Cloudbusting
I na koniec tej dziesiątki pani Kaśka Krzaczek. Uwielbiam jej głos, jej piosenki, ją...

na taką miłość, to stosunkowo za nisko Icon_confused2
22.09.2009 06:00 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
180. King Crimson - In The Wake Of Poseidon
No to na pewno moja czołówka Crimsonów, więc i czołowka topu wszechczasów.
Adameks napisał(a):Gdybym stworzył top moich ulubionych zespołów, Crimsoni byliby w pierwszej piątce... o czym jeszcze pewnie będzie się można przekonać Icon_wink2.
U mnie też by byli i byliby także w pierwszej jedynce.
176. The Beatles - Come Together
Aż siedem utworów Beatlesów znalazło się w setce poza dwusetką, a i tak kilka się w niej znalazło... to świadczy chyba o ich mocy Icon_smile2 .
Beatlesi w utworze rozpoczynającym jedną z ich 3 najlepszych płyt. Świetne nagranie.174. The Beatles - Octopuses Garden
Nurkujemy w głębiny, i zaglądamy do ogródka ośmiornic... siadamy w cieniu i jest cudnie.
172. Led Zeppelin - When the Leeve breaks
Adameks napisał(a):Ale mi się 10 ułożyła, prawie sami giganci rocka... Zeppelini po raz pierwszy. Kiedy robiłem top ich płyt IV była zdecydowanie z przodu... teraz nie byłbym tego taki pewny.
U mnie już na pewno nie, chociaż wydaje mi się, że 2 miejsce jest niezagrożone. Ale to za sprawą dwóch piosenek... a tą także bardzo lubię.
171. Kate Bush - Cloudbusting
Mam nadzieję, że to nie ostatnia Kasia. U mnie to jej numer 3 i mam nadzieję, że u Ciebie nie jest wyżej.
22.09.2009 09:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Adameks Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 275
Dołączył: Oct 2008
Post: #26
 
170. Pink Floyd - One of These Days
Rozpoczynamy kolejną dziesiątkę następnym z gigantów (Hmm... czy któryś z dominatorów mojego Topu się jeszcze nie pojawił :?: Icon_wink2. Wspaniałe rozpoczęcie wspaniałego albumu.
169. Bob Marley - Redemption Song
Bob Marley... kojarzy się od razu z regeae, Jamajką i jointami, a tutaj w troszkę innej stylistycznie piosence o odkupieniu.
168. Myslovitz - Polowanie na Wielbłąda
Ojej, znowu dziesiątka z Polskością. Myslovitz to dla mnie jeden z najlepszych obecnie polskich zespołów, a m.in ta piosenka jest czymś, co może poruszyć. (A film dość mierny Icon_wink2 )
167. The Beatles - I Am the Walrus
Znowu Beatlesi... oni chyba mieli jakąś zdolność do układania fantastycznych piosenek o podwodnym świecie... Refren śpiewam za każdym razem gdy to słyszę Icon_mrgreen.
166. Stevie Ray Vaughn - Texas Flood
Jak kiedyś ktoś usłyszy jak zamiast dzwonka komuś w telefonie dzwoni ten utwór, to ten ktośto ja Icon_razz. Kolejny świetny pan gitara w 200.
165. Raz, Dwa, Trzy - Piosenka Starych Kochanków
A to jedna z nowszych piosenek na Topie. Może to dlatego że nie brałem pod uwagi rzeczy z CPU, bo by miały bardzo z górki. Raz, Dwa, Trzy jest podobne do McGuyvera. On potrafił zrobić coś z niczego. Oni z czegoś potrafią zrobić coś więcej.
164. Deep Purple - When A Blindman Cries
Chyba najbardziej balladowa z ballad purpli, przepiękna.
163. John Lennon - Imagine
Kolejna z piosenek której nie znać nie wypada, dla mnie najbardziej poruszający z wszystkich jego utworów.
162. Mira Kubasińska & After Blues - Zobacz jak Pięknie
Pamiętam, kiedy pierwszy raz ten utwór usłyszałem... ciary mnie przeszły... i tak było przez następne kilkanaście tygodni, kiedy to na LP3 kibicowałem przede wszystkim temu wspaniałemu nagraniu.
161. Pink Floyd - Welcome to the Machine
Jaka ładna Klamra floydowa się zrobiła. Witamy w maszynie, z jednego z najwspanialszych albumów wszech czasów.

A w następnym odcinku:
- Co dzisiaj byłoby nieprawdą, a jutro będzie prawdą,
- Co może być prawdą i dzisiaj i jutro,
- Co jest wszędzie.
22.09.2009 10:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #27
 
Adameks napisał(a):- Co jest wszędzie.

all is full of love
22.09.2009 10:23 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
170. Pink Floyd - One of These Days
161. Pink Floyd - Welcome to the Machine
Te dwa utwory na moim topie Floydów dzieliły 52 miejsca. Welcome to mój numer 4 ogólnie i numer 3 z płyty.
168. Myslovitz - Polowanie na Wielbłąda
Mój Myslovitz nr 2 i to bezdyskusyjnie i jedyny w ich top3 bez "domieszek".
167. The Beatles - I Am the Walrus
Na pewno mój top10 Beatles, chociaż na MMT niekoniecznie w top3.
165. Raz, Dwa, Trzy - Piosenka Starych Kochanków
Bardzo lubię, ale u mnie w cieniu Zielonego.
164. Deep Purple - When A Blindman Cries
Bardzo dobrze mi się ten utwór kojarzy.
22.09.2009 11:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #29
 
Ach, "I Am the Walrus" jest wspaniałe!
"Imagine" zresztą też, nawet pojawiło się w moim tegorocznym top 100.
Z tego zestawu bardzo lubię także "Redemption Song". Polecam wersję Lauryn Hill i Ziggy'ego Marleya.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.09.2009 11:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
Adameks napisał(a):187. Nirvana - Where Did You Sleep Last Night
wspaniale, że jest w dwusetce! uwielbiam ten numer.
Adameks napisał(a):177. Stare Dobre Małżeństwo - Z Nim Będziesz Szczęśliwsza
rozdziera serce. za każdym razem...
23.09.2009 12:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #31
 
Adameks napisał(a):165. Raz, Dwa, Trzy - Piosenka Starych Kochanków
Pierwszy tak naprawdę wielki numer, który ukazał się za "moich czasów".
23.09.2009 01:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 541
Dołączył: Nov 2008
Post: #32
 
wypadałoby zacząć tu komentować, a jest co Icon_razz
Adameks napisał(a):198. The Eagles - Hotel California (unpludged)
u mnie top50, ale głównie dzięki tej fenomenalnej wersji akustycznej na kilka gitar, którą poznałem w bardzo przyjemnach okolicznościach... Icon_wink2
Adameks napisał(a):196. Dire Straits - Romeo & Juliet
uwielbiam taki Dire Straits, to jedno z większych zapomnień mojego pierwszego topu... ale z tamtej płyty chyba równie mocno lubię "Tunnel Of Love"
Adameks napisał(a):193. RPWL - Hole in the Sky
świetny kawałek, choć już dawno nie słuchałem, muszę sobie koniecznie przypomnieć dokonania tej grupy przed moim kolejnym topem
Adameks napisał(a):187. Nirvana - Where Did You Sleep Last Night
jeden z najmocniejszych momentów na płycie Unpludged,na pewno moja czołówka Nirvany
Adameks napisał(a):182. Bob Dylan - Blowin' in the Wind
ale najmocniejsza jest wersja oryginalna, choć z innych bardzo podoba mi się wykonanie Katie Melua
Adameks napisał(a):180. King Crimson - In The Wake Of Poseidon
u mnie znacznie wyżej, jedno z najlepszych karmazynowych nagrań
Adameks napisał(a):179. Deep Purple - Soldier Of Fortune
niedawno sobie odkurzyłem Icon_razz
Adameks napisał(a):164. Deep Purple - When A Blindman Cries
u mnie znacznie wyżej Icon_razz
Adameks napisał(a):163. John Lennon - Imagine
u mnie w top20 Icon_razz
Adameks napisał(a):161. Pink Floyd - Welcome to the Machine
z mojej płyty wszech czasów
23.09.2009 07:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Adameks Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 275
Dołączył: Oct 2008
Post: #33
 
Tym razem suche wyniki, bo był komentarz, ale komputer postanowił że go tam być nie powinno...

160. Queensryche - Silent Lucidity
159. Björk - All is Full of Love
158. Lynyrd Skynyrd - Tuesday's Gone
157. Dire Straits - Your Latest Trick
156. Hey - Dreams
155. Jethro Tull - Aqualung
154. King Crimson - Cadence and Cascade
153. Lou Reed - Perfect Day
152. King Crimson - Lizard
151. Genesis - The Musical Box

A w następnym odcinku:
- Lepiej uważać, bo inaczej będzie zimno
- bo mokro będzie na pewno,
- i wysuszyć się nie można będzie...
23.09.2009 11:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #34
 
Adameks napisał(a):był komentarz, ale komputer postanowił że go tam być nie powinno...

bo oczywiście, nie masz żadnego edytora tekstu do pisania tych elaboratów wcześniej, tylko na żywca piszesz wszystko na bieżąco na forum? Icon_eek2
współczuję :roll:



Adameks napisał(a):159. Björk - All is Full of Love

EDIT: a jednak zgadłem Icon_mrgreen
23.09.2009 11:16 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
Björk - All is Full of Love
Dire Straits - Your Latest Trick
Hey - Dreams
Jethro Tull - Aqualung
Genesis - The Musical Box


Tego się słucha Icon_smile2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.09.2009 11:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #36
 
Listoholik napisał(a):
Adameks napisał(a):był komentarz, ale komputer postanowił że go tam być nie powinno...

bo oczywiście, nie masz żadnego edytora tekstu do pisania tych elaboratów wcześniej, tylko na żywca piszesz wszystko na bieżąco na forum? Icon_eek2
współczuję :roll:
Edytory tekstu też czasem odmawiają współpracy. Najlepszym się zdarza Icon_wink2 Kumpel kiedyś na teście praktycznym z informatyki po skończeniu zadania przypadkowo wcisnął reset nogą. Na szczęście zdążył przed czasem zrobić to jeszcze raz, ale znowu nie zapisał i po raz drugi przypadkowo zresetował Icon_mrgreen

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.09.2009 11:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #37
 
jak nic, początkowe stadium nerwicy natręctw, ewentualnie pikaczu z ADHD Icon_wink2
23.09.2009 11:32 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
 
Adameks napisał(a):157. Dire Straits - Your Latest Trick
fajnie, że przedstawiciel mojej pierwszej dziesiątki znalazł się u Ciebie w dwusetce Icon_smile2
24.09.2009 10:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #39
 
177. Stare Dobre Małżeństwo - Z Nim Będziesz Szczęśliwsza
sam top SDM u mnie mniej więcej w tych samych okolicach Icon_wink2

171. Kate Bush - Cloudbusting
ja wolę Babooshkę Icon_smile2

168. Myslovitz - Polowanie na Wielbłąda
moj nr 1 Myslo i jakieś 120 oczek wyżej Icon_wink2

162. Mira Kubasińska & After Blues - Zobacz jak Pięknie
u mnie w okolicach 100!!!

157. Dire Straits - Your Latest Trick
u mnie już w okolicach 20, a wczesniej ok. 40/50

156. Hey - Dreams
mój nr 1 Heya i 140 oczek wyżej...

no ładnie mnóstwo z mojego top100... To ciekawe co będzie w Twoim top100... Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
24.09.2009 10:34 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Adameks Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 275
Dołączył: Oct 2008
Post: #40
 
150. Red Box - Chenko
Sto pięćdziesiątkę otwiera Red Box, grupa której zbyt dobrze nie znam (praktycznie kilka utworów), ale jeden z nich powala.
149. The Rolling Stones - Wild Horses
Pan Borysewicz powiedział kiedyś, że Każdy zespół ma swoje Wild Horses. Stonesi na pewno mają Icon_razz
148. The Moody Blues - Nights In White Satin
Co tu dużo mówić, ten utwór też praktycznie wszyscy znają, jeden z tych ponadczasowych... u mnie dopiero (aż :?Icon_smile w środku drugiej setki.
147. Portishead - Glory Box
Chyba już klasyka, a może też i wzór trip hopu, potrafi oczarować... dźwiękami, melodią, wokalem...
146. U2 - One
Jak się Bono dowiedział że ludzie grają one na weselach, to się mocno zdziwił. (Tak samo inteligentne jak granie Windą do Nieba Icon_razz). Dla niektórych najlepszy utwór U2, czy dla mnie też :?: Icon_wink2
145. Joe Satriani - Allways You, Allways With Me
Kolejny pan gitara. Piękna gitarowy utworek... grzechotki grzechoczą, klaskacze klaszczą, gitarka na podkładzie gitarzy (?), a on gra... i gra... i gra.
144. Pink Floyd - The Thin Ice
Floyd po raz kolejny, nigdy nie przepadałem za Ścianą tak jak za innymi albumami Floydów (w tym przypadku nie przepadałem znaczy coś w stylu "tylko uwielbiałem"), ale znajduje się na niej kilka niesamowitych perełek. Cieńki lód jest jedną z nich.
143. Bill Withers - Ain't No Sunshine
Ile coverów tej piosenki powstało :?: Może by zrobić zawody, kto zna najwięcej Icon_mrgreen . Przepiękny motyw, najlepszy w oryginale.
142. Led Zeppelin - Fool In the Rain
Ojej, znalazło się nawet coś wesołego. Głupek na deszczu i mistrzostwo Zeppelinów.
141. Lao Che - Przebicie do Śródmieścia
A na koniec lało... ogólnie to lało lubie, ale bez przesady, ale ten utwór jest tak naładowany emocjami, że ciary rzadko kiedy nie chcą się pojawić .

A w następnym odcinku:
- Smacznego,
- Dzisiaj,
- Do widzenia,
24.09.2009 10:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości