Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wojna na Ukrainie
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 461
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #21
RE: Wojna na Ukrainie
W związku z poparciem reżimu rosyjskiego przez czeskiego piosenkarza Jaromira Nohavicę, wszystkie koncerty tego artysty w Polsce zostały odwołane.

https://muzyka.interia.pl/koncerty/news-...Id,5869430

Piosenkarz został wyróżniony przez Władimira Putina Medalem Puszkina za "popularyzację języka i kultury rosyjskiej za granicą", i nie ma zamiaru go oddać.

Miasto w którym mieszkam - Zabrze - na poniedziałkowym posiedzeniu Rady Miejskiej zdecydowało o zerwaniu współpracy partnerskiej z rosyjskim Kaliningradem i wysłaniu pomocy humanitarnej do ukraińskiego partnera - miasta Równe.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
04.03.2022 09:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #22
RE: Wojna na Ukrainie
Niestety, ale Nohavica od dawna był znany z nieciekawych wypowiedzi i zachowań, dlatego jego promowanie przez Trójkę mnie nieco denerwowało.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
04.03.2022 10:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 086
Dołączył: Dec 2009
Post: #23
RE: Wojna na Ukrainie
Masakra, nie wiedziałem o tym Icon_sad

WOLNE MEDIA!!!
04.03.2022 11:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 015
Dołączył: Sep 2017
Post: #24
RE: Wojna na Ukrainie
Ta wojna to jedno wielkie "sprawdzam". Wychodzą na jaw pewne fakty, kto z kim, jak i dlaczego.

Radio Epsilon
04.03.2022 03:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 086
Dołączył: Dec 2009
Post: #25
RE: Wojna na Ukrainie

WOLNE MEDIA!!!
05.03.2022 10:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #26
RE: Wojna na Ukrainie
kolej_grzesiek napisał(a):W związku z poparciem reżimu rosyjskiego przez czeskiego piosenkarza Jaromira Nohavicę, wszystkie koncerty tego artysty w Polsce zostały odwołane.
Myślałem o jego koncercie w Teatrze Muzycznym w Łodzi w listopadzie '21, ale wczesną jesienią miałem kompletnie inne wydatki i jeszcze póki co brak perspektyw na pracę etatową. A gdyby listopad '21 wydarzył się w marcu '22 i gdybym się dowiedział o przyczynie, odetchnąłbym zapewne z ulgą, choć jego muzykę uważam za dobrą.
05.03.2022 04:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #27
RE: Wojna na Ukrainie
(04.03.2022 11:13 AM)neo01 napisał(a):  Masakra, nie wiedziałem o tym Icon_sad
Artykuł sprzed ładnych paru lat:

https://wyborcza.pl/7,113768,22162903,co...skiej.html

Donosił na przyjaciela za czasów komuny, wiele razy wypowiadał się ksenofobicznie, wielokrotnie chwalił Putina i dostał od niego order...

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
05.03.2022 06:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 086
Dołączył: Dec 2009
Post: #28
RE: Wojna na Ukrainie
"Idziemy po was". Rzeczywiście idą:
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/oth...np1taskbar

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.03.2022 08:21 PM przez neo01.)
05.03.2022 08:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #29
RE: Wojna na Ukrainie
Miszon napisał(a):Donosił na przyjaciela za czasów komuny, wiele razy wypowiadał się ksenofobicznie, wielokrotnie chwalił Putina i dostał od niego order...
To ja się takich rzeczy o Jarku dowiaduję... Icon_cry
05.03.2022 09:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #30
RE: Wojna na Ukrainie
Myślałem że przynajmniej te jego wypowiedzi o uchodźcach czy imigrantach są powszechnie znane.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
06.03.2022 01:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 086
Dołączył: Dec 2009
Post: #31
RE: Wojna na Ukrainie
Bardzo ciekawy wywiad o roli Chin:
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/oth...np1taskbar

WOLNE MEDIA!!!
07.03.2022 03:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 015
Dołączył: Sep 2017
Post: #32
RE: Wojna na Ukrainie
Swoją drogą, to sprawa teraz drugorzędna, ale czyżbym popełnił błąd w tytule tego wątku? W mediach wszędzie piszą "w Ukrainie".

Za granicą wciąż bezsensowna śmierć, u nas "na szczęście" tylko pierwszy jeździec. Benzyna po 7, ojro po 5. Polski ład i ruski czołg stanowią przepis na drożyznę. A na prawdziwe skutki putinowskiego pierdolca przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Szkoda, że do kolonizacji Marsa jeszcze długa droga. Ruszyłbym nawet dziś.

Radio Epsilon
07.03.2022 04:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #33
RE: Wojna na Ukrainie
EVENo napisał(a):W mediach wszędzie piszą "w Ukrainie"
Mnie takie określenie również drażni, jednakże słownik PWN jednoznacznie tego nie wyjaśnia, ale nowa forma "w Ukrainie" jest jak najbardziej poprawna (politycznie). Icon_lol

Jednak myślę, że co do naszego południowego sąsiada pozostaniemy z formą "na Węgrzech", bo to ewidentny przydupas Putina (tfu! znowu z dużej litery - przyzwyczajenie ortograficzne). Icon_twisted
I pomyśleć, że przez całe lat FIDES to był (i jest?) wzór dla naszej ekipy rządzącej. Oby bratni (no czy nadal, to nie wiem) naród węgierski, 3 kwietnia pokazał im środkowy palec!
Przecież oni tam mają nieograniczony dostęp do internetu(?) i nie muszą polegać jedynie (tak jak w Rosji) na rządowej telewizji? Icon_rolleyes

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
07.03.2022 05:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #34
RE: Wojna na Ukrainie
Przyznam że też zwróciłem na to uwagę, że nagle wszędzie widzę określenie "w Ukrainie" ,którego wcześniej chyba NIGDY nie widziałem!
Jakaś nowa moda, czy tak się wszyscy zmówili?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
07.03.2022 05:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 157
Dołączył: Jul 2021
Post: #35
RE: Wojna na Ukrainie
Mi to "w" też nie pasuje. Jakiś tydzień temu poszukalam uzasadnienia. " Mądre glowy" tłumaczą to tak:
- "w" odnosi się do "w kraju" jako coś bardziej podkreślającego niezależność państwową,
-"na" - bardziej pasuje do krainy geograficznej (jak "na Mazurach"), czyli terytorium stanowiącego część jakiegoś państwa.

A jak w tym wszystkim wytłumaczyć "na Węgrzech"?
07.03.2022 05:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 086
Dołączył: Dec 2009
Post: #36
RE: Wojna na Ukrainie
Węgry były kiedyś częścią cesarstwa Austro-Węgierskiego, tak jak Ukraina Rusi czy Królestwa Polskiego, więc może dlatego tak to w naszym języku wygląda.

Tak że błędu żadnego nie ma, ale rzeczywiście teraz raczej wszyscy starają się mówić "w" i bardzo dobrze. Język zmienia się na naszych oczach, tym razem w bardzo słusznej "sprawie".

WOLNE MEDIA!!!
07.03.2022 05:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #37
RE: Wojna na Ukrainie
Podobno to dla Ukraińców jest istotne - tak mówiono w Radiu 357 - wiec można to robić ze względu na nich. Ale poprawne są obydwie formy.

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
07.03.2022 05:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #38
RE: Wojna na Ukrainie
neo01 napisał(a):Język zmienia się na naszych oczach, tym razem w bardzo słusznej "sprawie"
Ja bym zamienił. Icon_lol
gioconda2 napisał(a):A jak w tym wszystkim wytłumaczyć "na Węgrzech"?
Oj nie czytałaś uważnie tego co wyżej napisałem?

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
07.03.2022 05:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 086
Dołączył: Dec 2009
Post: #39
RE: Wojna na Ukrainie
Sundrajta napisał(a):Przecież oni tam mają nieograniczony dostęp do internetu(?) i nie muszą polegać jedynie (tak jak w Rosji) na rządowej telewizji?
Na Węgrzech właściwie wszystkie istotne opozycyjne media zostały przejęte lub zniszczone. Nie jestem pewien jak to jest do końca z portalami, ale wydaje mi się, że też kiepsko. Tak więc w necie to mogą sobie pewnie po angielsku prawdziwe informacje poczytać.
Sundrajta napisał(a):Putina (tfu! znowu z dużej litery - przyzwyczajenie ortograficzne).
Słyszałem jeszcze inną wersję: "fiutin" - i do niej bardzo mocno się przychylam.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.03.2022 06:10 PM przez neo01.)
07.03.2022 05:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 086
Dołączył: Dec 2009
Post: #40
RE: Wojna na Ukrainie
Embargo na ropę, skąpaną w krwi niewinnych ludzi do USA - brawo, prezydent Biden!!!

Naprawdę mam nadzieję, że odpowiedzialni za to wszystko, za śmierć dzieci, za śmierć ludzi z odwodnienia, za to morze krwi i łez odpowiedzą za to tak, jak na to zasługują - bo tego, że dobro zwycięży jestem pewien!

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.03.2022 10:19 PM przez neo01.)
08.03.2022 08:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości