Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
T.Love - Hau! Hau!
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #1
T.Love - Hau! Hau!
Jest już druga wrzutka, więc zakładam temat dla całego albumu. Premiera 22 kwietnia.

PONURA ŻNIWIARKA




POCHODNIA



Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.01.2022 10:37 PM przez EVENo.)
27.01.2022 10:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 101
Dołączył: Dec 2009
Post: #2
RE: T.Love - Hau! Hau!
Ta "Żniwiarka" brzmi całkiem OK, fajny vibe i do tego ta harmonijka w finale przyjemnie wszystko dopełnia.
Ale muszę też powiedzieć, że "Pochodnię" oceniam po kilku razach znacznie lepiej - ten refren po prostu tak się wkręca pod czaszkę, że trudno się od niego uwolnić (mimo że brzmi trochę jak dp Icon_razz2).
Tak że jest całkiem nieźle i tylko szkoda, że tak długo trzeba czekać na całość...

WOLNE MEDIA!!!
28.01.2022 12:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #3
RE: T.Love - Hau! Hau!
neo01 napisał(a):ten refren po prostu tak się wkręca pod czaszkę, że trudno się od niego uwolnić
Coś w tym jest. Też mieszam się w emocjach, bo mam świadomość, że piosenka jest słaba jak herbata Saga, ale mimo to cały czas ją nucę.
neo01 napisał(a):tylko szkoda, że tak długo trzeba czekać na całość...
Oh, przepraszam, że mam urodziny dopiero pod koniec kwietnia Icon_wink

Radio Epsilon
28.01.2022 12:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: T.Love - Hau! Hau!
Po słabiutkiej Pochodni wrzucili kapitalną Żniwiarkę, której dam dziewięć. Niestety na LP357 wrzucili ten pierwszy kawałek i pewnie na tym poprzestaną.
30.01.2022 10:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #5
RE: T.Love - Hau! Hau!
19.04.2022 02:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: T.Love - Hau! Hau!
lepsze to od Pochodni, ale do Żniwiarki startu nie ma. No i właśnie to dodali do zestawu do 357.
19.04.2022 07:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 101
Dołączył: Dec 2009
Post: #7
RE: T.Love - Hau! Hau!
Bardzo przyjemny kawałek, na mocne 7 na teraz.

WOLNE MEDIA!!!
19.04.2022 08:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #8
RE: T.Love - Hau! Hau!
Nie mogę oczywiście powiedzieć, że płyta jest rozczarowująca, bo nie miałem wobec niej praktycznie żadnych oczekiwań. Chciałoby się jednak dostać coś więcej...

Piosenkom niekiedy brakuje tej lekkości Pochodni, czy ostatniego singla i po pierwszym razie wygląda na to, że te dwie piosenki to najmocniejsze punkty albumu. Momentami dźwięków jest wręcz za dużo, co odbiera muzyce naturalność. Wpływ Benedka jest jednak odczuwalny przez większość materiału i trzeba oddać, że ta płynność z jaką pracuje gitara robi robotę i przyjemnie buja.

Wolałbym w tym wszystkim jednak więcej surowości. Przede wszystkim odnoszę wrażenie, że reszta składu nie do końca się odnalazła się w tych kompozycjach. Boli momentami przesadna prostota perkusji, brak wyrazistości w brzmieniu pozostałych instrumentów. Niby wszystko jest na swoim miejscu, ale proporcje się nie zgadzają. Albo coś jest zbyt przytłumione, albo zbyt głośne. A przy obecnej formie Muńka to właśnie tło jest niezwykle istotne, bo trzeba jakoś zatuszować jego niedociągnięcia Icon_wink

I poniekąd to robią, bo płyta jest niewątpliwie rockowa. To miła odmiana po solowej płycie. Pomaga saksofon, nie wiem kto na nim grał, bo Tom Pierzchalski nie jest wymieniony w obecnym składzie i dlatego takiej ilości tego instrumentu się totalnie nie spodziewałem.

Nie chcę tradycyjnie zwalać wszystkiego złego na produkcję... ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ten materiał można było zagrać o niebo lepiej. Bo wszystko się tu zgadza, melodie są fajne, manewry instrumentalne, choć nie zawsze naturalne, są interesujące. Sporo rzeczy tu przykuwa uwagę. Gdzieś te teksty Muńka, jakimś cudem, schodzą momentami na dalszy plan (a są one w miarę bezpieczne, poza oczywistymi wyjątkami jak tytułowy numer, ogólnie jednak są po prostu "okej"). Całość jednak jest jakaś taka... za bardzo? Brzmi to niekiedy dosyć męcząco, co jest wrażeniem wręcz absurdalnym biorąc pod uwagę fakt, że płyta jest spójna i lekka. No właśnie, miała być lekka, ale gdzieś coś po drodze sprawiło, że się tę lekkość jak gdyby wpycha nam na siłę. Jak gdyby ktoś uznał, że jest zbyt prosto, zbyt bezpiecznie i bez efektu wow, więc ten efekt wow chciano jakoś wymusić. Zupełnie niepotrzebnie, bo wyszły z tego tylko jakieś udziwnienia, które przeszkadzają w odbiorze.

Koniec końców więc chyba jednak mogę powiedzieć, że album jest rozczarowujący, bo miał potencjał na to, aby być lepszy. I nawet ciężko mi powiedzieć, co mi w nim tak bardzo przeszkadza, ale przeszkadza.

Ale tak czy siak zdążyłem się z większością piosenek już polubić, więc jedynie szkoda, że płyta taka krótka Icon_wink
22.04.2022 04:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: T.Love - Hau! Hau!
Po sześciu utworach oceniałbym płytę jako słabą, na szczęście cztery ostatnie bardzo dobre utwory podnoszą wartość albumu.
Pochodnia zabrzmiała mi zdecydowanie najsłabiej ze wszystkiego.
26.04.2022 11:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #10
RE: T.Love - Hau! Hau!

Radio Epsilon
10.06.2022 04:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: T.Love - Hau! Hau!
Szkoda, że to akurat wybrali. Jest tam sporo fajnych rzeczy.
10.06.2022 09:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości