Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WIELKI ZAGRANICZNY PRYWATNY TOP WSZECHCZASÓW
emigrant
Unregistered

 
Post: #641
 
Nie pamiętam czy było ale skoro jest Like A Prayer to chyba jest jeszcze szansa na Frozen?

Szczerze to sądząc po Twojej Liście lista-lista TOP 100 sądziłem, że podsumowanie wypadnie bardziej rockowo.
21.09.2009 12:08 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #642
 
# 09.
Dead Can Dance - Ullyses [1988]


[Obrazek: s1185.jpg]


Utwór nie singlowy, ale w przypadku tego zespołu trudno o single. Wybrany do promocji z płyty „The Serpent's Egg” przez Marka Niedźwieckiego, jako jeden z dwóch utworów tego zespołu, który trafił na Listę Trójki. Przeze mnie oceniony w niedawnym Topie tego arcyduetu za ten najważniejszy ich utwór. W Topie Wszechczasów także wysoka 9 pozycja. Ktoś to przeczuwał?
21.09.2009 04:53 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #643
 
Ten drugi a raczej pierwszy z miejsca stał się dla mnie jednym z wielkich 1985 roku.
21.09.2009 06:17 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 629
Dołączył: Jun 2007
Post: #644
 
Ja się nie spodziewałem, a tego utworu nie kojarzę. Zresztą żadnego ich utworu, którego nie ma na płycie "Within the Realm of a Dying Sun" nie kojarzę.
21.09.2009 06:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #645
 
Listoholik napisał(a):Ktoś to przeczuwał?

Icon_wink2 Oczywiście.

U mnie też szansa na top 100 w przypadku tej piosenki! Chociaż lidera mam innego, o czym dobrze wiesz Icon_biggrin CUDO! Najlepsza piosenka z tych ostatnich. Zasłużyła na top 10!

Uwielbiam Dead Can Dance!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.09.2009 06:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #646
 
Pamiętam te ciemne noce kiedy się wsłuchiwałem w dźwięki DCD

"Within the Realm of a Dying Sun" natomiast to jedna z moich największych perełek wszech czasów.
21.09.2009 06:25 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 949
Dołączył: Jun 2007
Post: #647
 
Chyba mi się porobiło trochę zaległości.
Listoholik napisał(a):# 19. Marillion - Kayleigh [1985]
Cieszy bardzo Marillion, chociaż szkoda, że brak starych nagrań zespołu, na którym się wzorował.
Listoholik napisał(a):# 15. Phil Collins - In The Air Tonight [1981]
Zdecydowanie najlepszy Collins solo. Pokazał, że na perkusji jest niesamowity.
Listoholik napisał(a):# 13. Peter Gabriel with Kate Bush - Don't Give Up [1986]
Ulubiony utwór wykonywany przez duet (przy okazji mój nr 1 Petera i nr 2 Kate).
Listoholik napisał(a):oj, pewnie nie, pomarudzi zaraz, że nie na pierwszym Icon_wink
To Twój top, więc cieszę się z miłych wiadomości.
Listoholik napisał(a):# 10. Madonna - Like A Prayer [1989]
Utwór kojarzyłem bardzo pozytywnie, niestety nowe przesłuchanie mnie rozczarowało.
Listoholik napisał(a):# 09. Dead Can Dance - Ullyses [1988]
Uwielbiam DCD, a ten utwór to jeden z moich ulubionych, możliwe nawet, że najbardziej.
21.09.2009 07:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #648
 
kajman napisał(a):Uwielbiam DCD

Fajnie, nigdy o tym nie pisałeś Icon_wink Zrób jakiś top!! Icon_smile2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.09.2009 07:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #649
 
O, kajman jaki powściągliwy dziś w słowach Icon_smile Twoje opinie mogę nawet odbierać jako pochlebstwo, bardzo miło Icon_smile
21.09.2009 07:10 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 159
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #650
 
Listoholik napisał(a):Ktoś to przeczuwał?
tak, ale zostawił sobie aby typować w top5... Żeby było jasne - chodzi mi o DCD, bo jeśli chodzi o utwór to musiałbym zajrzeć do przyklejonych Icon_razz

DCD za nisko, a Madonna chyba jednak za wysoko...

osiem utworów zostało... ciekawe... a ja mam z dychę kandydatów... Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
21.09.2009 07:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #651
 
Yacy napisał(a):DCD za nisko

Nawet w top 100 wszech czasów u ciebie tego nie ma Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.09.2009 07:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 159
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #652
 
no zgadza się ! ale ja myślałem, że to top 100 Listoholika, a nie mój... Spodziewałem sie tu DCD wyżej. Nie napisałem, że szkoda, załamka itp... bo gdybym tak oceniał to Madonna o 350 pozycji za wysoko Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
21.09.2009 07:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #653
 
# 08.
Portishead - Glory Box [1994]


[Obrazek: s966637.jpg]
LIVE


Myślę, że to ten utwór wywrócił mi trochę odbieranie muzyki na lewą stronę. Już nie zachwycałem się tym co proste, równe, melodyjne i wypolerowane. Zaczęły podobać mi się rzeczy krzywe, chropowate i muzycznie udziwnioneIcon_smile To narodziny trip hopu, który wszedł już na stałe do mojego ulubionego repertuaru.
15 lat temu zacząłem układać swoją prywatną listę przebojów w takiej formie, w jakiej trwa ona do dziś. To był jeden z pierwszych numerów_1 i singiel roku 1994.
21.09.2009 07:24 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 159
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #654
 
no tak czyżby to ostatni z alternatywnych...?
to wyżej już pewnie tylko klasyka... a może nie? Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
21.09.2009 07:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #655
 
Yacy napisał(a):no zgadza się ! ale ja myślałem, że to top 100 Listoholika, a nie mój... Spodziewałem sie tu DCD wyżej. Nie napisałem, że szkoda, załamka itp... bo gdybym tak oceniał to Madonna o 350 pozycji za wysoko Icon_mrgreen

OK, dla mnie inaczej to zabrzmiało Icon_razz2 Samo ''DCD za nisko'' jest właśnie raczej takie jakby ''narzekające''. Gdybyś wprost napisał: ''Spodziewałem się u ciebie DCD nieco wyżej....''
Ale to nieważne Icon_wink2

Portishead - genialnie!!! Jeszcze lepsze chyba od DCD. Po cichu liczyłem na ''Sour Time'', ale ''Glory Box'' to też klasyk. Jedna z najlepszych pozycji w tym topie!

Yacy napisał(a):to wyżej już pewnie tylko klasyka... a może nie? Icon_smile2

A P to nie była klasyka Icon_razz ? Ja tam chciałbym do końca taką klasykę, a nie Metallicę i Dire Straits Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.09.2009 07:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #656
 
apropos, fani Metallici jeszcze się doczekają Icon_razz2
21.09.2009 07:39 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #657
 
Cytat:apropos, fani Metallici jeszcze się doczekają Icon_razz2

A już myślałem, że ten top nie zostanie nimi dotknięty.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.09.2009 07:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 656
Dołączył: May 2008
Post: #658
 
saferłel napisał(a):Bardzo lubię to nagranie, chociaż sama artysta miałaby w moim topie innych przedstawicieli.
Pawle, po raz kolejny muszę zwrócić uwagę, że nie ma takiej formy jak "ta artysta" Icon_redface2

Samej piosenki Madonny szczególnie nie lubię, ale nie jest też zła. Miewała znacznie gorsze rzeczy Icon_smile
Dwóch kolejnych po tytułach nie kojarzę.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.09.2009 07:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #659
 
Listoholik napisał(a):apropos, fani Metallici jeszcze się doczekają Icon_razz2

Bardzo się ciesze z tego powodu Icon_biggrin3
21.09.2009 07:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #660
 
Ale tutaj po prostu mi się ''k'' wymknęło z szyku Icon_lol Jasne, nie ma żadnej logiki w pisaniu ''ta artysta''. Zabawnie, że przy okazji naszej dzisiejszej dyskusji ten błąd wyszedł. Ale idioty ze mnie nie zrobisz i ja sam też nie zrobię z siebie Icon_lol . Ewentualnie na upartego mogłem dać ''ten artysta''. Ale i tak częściej piszę ''normalnie'' jak ty to określasz, bo to bardziej naturalne.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.09.2009 07:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Ostrzeżenie MÓJ WIELKI TOP WSZECH CZASÓW II Listoholik 40 9 640 08.05.2016 03:14 AM
Ostatni post: Listoholik
  WIELKI POLSKI PRYWATNY TOP WSZECHCZASÓW. edycja II Listoholik 148 22 325 10.09.2013 11:21 PM
Ostatni post: Listoholik
  WIELKI POLSKI PRYWATNY TOP WSZECHCZASÓW Listoholik 340 49 442 30.07.2013 02:51 PM
Ostatni post: thestranglers
  !!!!! TOP WSZECHCZASÓW ON THE DANCEFLOOR !!!!! Listoholik 59 8 769 19.11.2010 01:23 AM
Ostatni post: Listoholik
  POLSKIE PŁYTY WSZECHCZASÓW Listoholik 13 7 544 29.05.2009 09:44 PM
Ostatni post: bugman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości