Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WIELKI ZAGRANICZNY PRYWATNY TOP WSZECHCZASÓW
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #101
 
Tearsi są cool Icon_wink Mają kilka wielkich hitów i dość równe albumy. Myślałem, że prędzej na listę załadujesz ''Everybody Wants'' itd....ale przecież ''Sowing'' to też wielki hit, chyba ich ostatni taki rozpoznawalny wszędzie? Bardzo mnie cieszy to miejsce.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.09.2009 12:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #102
 
Numer 100 nie dla mnie niestety, 99 trochę lepszy, ale bez rewelacji.
98 - świetne wykonanie, bardzo mi sie podoba. 97 - przyzwoite, ale osobiście wolę "You Give Love a Bad Name" Może jeszcze sie pojawi... Icon_wink2

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
01.09.2009 01:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #103
 
furbul napisał(a):Może jeszcze sie pojawi... Icon_wink2

Ja mam nadzieję, że Bon Jovi wykorzystało już jednak swój zestaw w tym topie :roll:

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.09.2009 01:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #104
 
# 92. Suzanne Vega - Luka [1987] -"Lukę" znam, "Luce" nie mogę nic zarzucić, ale jednocześnie "Luka" po mnie spływa i nie czuję się "Luką" zainteresowany
# 91. Garbage - Milk [1996] - wydaje mi się, że znam ten utwór, ale nie jestem do końca pewien; boję się cokolwiek napisać, bo Saferłel mnie zje Icon_mrgreen - Garbydź mają swoje unikalne brzmienie i klimat i chociaż brzmi to wszystko zwykle fajnie, to jakoś też mnie nie za bardzo dotyka; może powinienem przesłuchać jakąś ich płytę w całości; single brzmią bardzo latami 90tymi
# 90. Simply Red – It' s Only Love [1989] - "If You Don't Know Me by Now" to dobry utwór, choć niekoniecznie w wykonaniu Simply Red; "It's Only Love" zaskakująco miłe, takie trochę soulujące - nie przepadam za nimi, ale ten kawałek na +
# 89. Tears For Fears - Sowing The Seeds Of Love [1989] - początek trochę jak "Vulture" Wolfa, później jest trochę bardziej konwencjonalnie, wydaje mi się, że Beatlesi tak właśnie mogliby brzmieć, gdyby nagrywali w latach 80tych. Póki co zdecydowanie najbardziej podoba mi się z tego topu to nagranie (i Eurythmics). A z mojego co Ci się podoba? Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.09.2009 02:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #105
 
Tears for Fears do pewnego momentu totalnie nie trawiłem, ale potem zagrali tak jak Beatlesi i od razy mi się to spodobało. Na tej liście na razie mój numer 2 za Przyjaciółmi.
01.09.2009 02:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #106
 
aaktt napisał(a):bo Saferłel mnie zje

Czy zawsze jak pojawia się utwór ważnego dla mnie artysty, to ktoś musi o tym WYRAŹNIE wspomnieć, dodając, że konsekwencje krytyki mogą być dla niego złe Icon_lol ? Już nie pierwszy raz tak się dzieję Icon_biggrin

aaktt napisał(a):może powinienem przesłuchać jakąś ich płytę w całości; single brzmią bardzo latami 90tymi

Może....a brzmią latami 90, bo są z lat 90 Icon_wink2 Swoją drogą ostatnio przeglądałem sobie ich klipy na youtube i widzę, że wersja albumowa ''Milk'', która jest dużo lepsza niż remix Trickyego zniknęła Icon_sad Jak ktoś jest chętny poznać całą magię utworu, to niech się zmobilizuje i poszuka klipu z albumówką Icon_wink

aaktt napisał(a):"It's Only Love" zaskakująco miłe, takie trochę soulujące

Właśnie zawsze myślałem, że może SR będą taką grupą, która może nas połączyć....w sensie muzycznych fascynacji :roll:

Cytat:wydaje mi się, że Beatlesi tak właśnie mogliby brzmieć, gdyby nagrywali w latach 80tych.

To jest bardzo ciekawe stwierdzenie. Jak pomyślałem o nich pod tym kątem, to nabrało sensu Icon_smile I samo Swoing to hit na miarę przebojów Beatles Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.09.2009 02:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #107
 
saferłel napisał(a):Ja mam nadzieję, że Bon Jovi wykorzystało już jednak swój zestaw w tym topie :roll:
Też nie jestem jakimś ich zagorzałym fanem, ale 'You Give Love...' jest dobre, nawet bardzo dobre.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
01.09.2009 02:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #108
 
saferłel napisał(a):Czy zawsze jak pojawia się utwór ważnego dla mnie artysty, to ktoś musi o tym WYRAŹNIE wspomnieć, dodając, że konsekwencje krytyki mogą być dla niego złe Icon_lol ? Już nie pierwszy raz tak się dzieję Icon_biggrin
Widzisz - boimy się Ciebie Icon_mrgreen

Cytat:Może....a brzmią latami 90, bo są z lat 90 Icon_wink2
Tak, tak, ale właśnie takie brzmienie bardzo kojarzy mi się z latami 90tymi, tzn. nie tylko takie, ale takie też właśnie. Dodam jeszcze, że Sheryl Crow miała jeden utwór w podobnym stylu do Garbage - "Tomorrow Never Dies" Icon_wink2

saferłel napisał(a):Właśnie zawsze myślałem, że może SR będą taką grupą, która może nas połączyć....w sensie muzycznych fascynacji :roll:
Wiesz co, ja za nimi nigdy nie przepadałem, ale może nie słyszałem właściwych utworów, bo np. "It's Only Love" mi się spodobało od razu. Muszę się im bliżej przyjrzeć!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.09.2009 02:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #109
 
aaktt napisał(a):Dodam jeszcze, że Sheryl Crow miała jeden utwór w podobnym stylu do Garbage - "Tomorrow Never Dies" Icon_wink2

Hehe i już nie pamiętasz jak się nim zachwycałem? Icon_wink2 To mój numer 2 po ''Run Baby Run'', a może nawet numer 1...
Ba, przecież w rankingu moich ulubionych piosenek z Bonda bije właśnie Garbage Icon_smile

Odnośnie SR - Ja nie wiem co znasz, aczkolwiek to zespół, który po prostu określany jest jako najlepszy band pop/soulowy. Warto więc poznać coś, jeśli się takie granie lubi. Te dwa gatunki wiążą się z nim nierozerwalnie, ale szczególnie właśnie w okresie lat 80. Już płyta ''Stars'' z 91 jest nieco inna, ale i tak przewijają się w niej pewne motywy.

aaktt napisał(a):Widzisz - boimy się Ciebie Icon_mrgreen

Nie ma powodu Icon_razz Ja zawsze chętnie podyskutuję i zmierzę się z krytyką wymierzoną w pupili Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.09.2009 02:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #110
 
A ja dalej nadrabiam. 96 nie muszę słuchać, a nawet nie mam ochoty słuchać. Nudzi mnie bardzoIcon_sad
95. Bardzo dobry. Zwłaszcza, że to Gunsi, do których jakoś nigdy mnie nie ciągnęło. Przyjemnie się słuchało.
94. Stay jest znane bardzo. Strasznie rzewny utwór.
93. Tak. Tak jak myślałem, znam to z mało ciekawego coveru sprzed kilku lat. Wersja Eurythmics mi się bardziej podoba. Dużo bardziej.
92. My name is Luka(sz) Icon_mrgreen Lubię od czasu do czasu, ale nie nałogowo.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
01.09.2009 02:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #111
 
Listoholik napisał(a):On swój zespół już tutaj ma - a jaki jest Twój ulubiony zespół, (który też ma tu być)? Icon_smile
to ja czekam na Coldplay Icon_razz
01.09.2009 03:48 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #112
 
michal91d napisał(a):czekam na Coldplay

no, a jaki niby ich utwór miałby się pojawić w moim top 100?
01.09.2009 03:53 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #113
 
Listoholik napisał(a):
michal91d napisał(a):czekam na Coldplay
no, a jaki niby ich utwór miałby się pojawić w moim top 100?
ja nie wiem Icon_razz
01.09.2009 03:58 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #114
 
jak nie wiesz, to nie będzie Icon_razz
nie będę spałniał niewypowiedzianych głośno życzeń Icon_mrgreen
01.09.2009 04:00 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #115
 
# 88.
Red Box - For America [1986]


[Obrazek: s160629.jpg]


Pod koniec lat 90-tych mieliby szansę być w Top 20 Topu Wszechczasów, dziś sukces, że nadal udało im się utrzymać dobrą formę, i są w Top 100. Utwór, który niezwłocznie kojarzy się z LP3.
01.09.2009 04:04 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #116
 
No nie!! Nie raz szukałem tej piosenki i nigdy nie wiedziałem co to Icon_biggrin Już podejrzewałem o nią kilka ekip, ale zawsze trop okazywał się mylny, a tu wystarczyło wyszukać link i proszę Icon_biggrin Z tego co kojarzę, to Ci od ''Chenko''? Też niezły hit, może się pojawi.

''For America'' to naprawdę fajne nagranie. Kilka charakterystycznych rzeczy, takich jak chór czy te zabawne podrygiwania syntezatora, pamięta się na zawsze Icon_smile Ma w sobie coś z tzw. ''american shit'', ale to....ale to tylko jej służy na dobre Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.09.2009 05:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #117
 
Listoholik napisał(a):michal91d napisał/a:
czekam na Coldplay



no, a jaki niby ich utwór miałby się pojawić w moim top 100?
"Trouble" nie będzie? Icon_cry
01.09.2009 05:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #118
 
Ja tam bym przeżył bez żadnego Coldplay Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.09.2009 05:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #119
 
koszMarek ciesz się tym, co jest, a nie tym czego ewentualnie nie będzie :roll:
01.09.2009 05:32 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #120
 
michal91d napisał(a):to ja czekam na Coldplay Icon_razz
Nie licz na to, przecież oni nie nagrywali w latach 80tych ani we wczesnych 90tych Icon_razz2

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
01.09.2009 05:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Ostrzeżenie MÓJ WIELKI TOP WSZECH CZASÓW II Listoholik 40 9 490 08.05.2016 03:14 AM
Ostatni post: Listoholik
  WIELKI POLSKI PRYWATNY TOP WSZECHCZASÓW. edycja II Listoholik 148 21 658 10.09.2013 11:21 PM
Ostatni post: Listoholik
  WIELKI POLSKI PRYWATNY TOP WSZECHCZASÓW Listoholik 340 48 524 30.07.2013 02:51 PM
Ostatni post: thestranglers
  !!!!! TOP WSZECHCZASÓW ON THE DANCEFLOOR !!!!! Listoholik 59 8 547 19.11.2010 01:23 AM
Ostatni post: Listoholik
  POLSKIE PŁYTY WSZECHCZASÓW Listoholik 13 7 459 29.05.2009 09:44 PM
Ostatni post: bugman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości