Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajman30 nr 145 z 28.08.09
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 765
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
kajman30 nr 145 z 28.08.09
Jak do tej pory lista była zdominowana przez czwórkę wykonawców to wystarczył jeden tydzień, żeby była zdominowana przez pięciu. I dominacja jest tak silna, że 23 (spośród 24) piosenki piątki wykonawców zmieściły się w top30.
A stało się tak za przyczyną debiutu aż 3 piosenek jednego wykonawcy, po jednej w każdej z 3 najlepszych 10. I myślę, że dla części osób jest to oczywiste, że chodzi tutaj o zespół Bez Jacka.
Inna sprawa, że musiałem dokonać pewnych manipulacji myślowych, żeby te piosenki się znalazły, bo w pewnym momencie stwierdziłem, że nie spełniają one warunków dopuszczających do kajman30. Ale udało mi się ominąć te przeszkody.
Madonna na pewno nie zaliczała się do ulubionych utworów Bez Jacka. Ale słuchając go w najnowszej wersji stwierdziłem, że został on napisany na zespół z towarzyszeniem chóru, tylko tak się składało, że sam o tym nie wiedział, no ale kiedy się dowiedział to zabrzmiał właśnie tak jak powinien. To wszystko zadecydowało, że utwór znalazł się na podium, chociaż nie dał rady pokonać najlepszej dwójki.
Zwiewność także bardzo dobrze brzmi z chórem, ale jeszcze nie do końca mi wszystko w tym utworze pasuje. Nie komponuje mi się fragment z solówkami z resztą utworu, gdzieś coś mi zgrzyta, ale to mimo wszystko poddaje się urokowi całości i stąd miejsce 14.
Jaskółka to moja ulubiona piosenka Skaldów (chociaż jak zwasze mocno naciskana przez Ty), którą BJ rewelacyjnie zaadaptowali. Oni tak, ale niestety wersja z Całusem jest najsłabszą z mi znanych ich wykonań. Momentami brzmi płasko, instrumenty nie chodzą tak, jak powinny (szczególnie gitary). No ale jest to tak cudowna kompozycja, że potrafi sobie dać radę z tymi niedociągnięciami i zabrzmieć wystarczająco dobrze na miejsce 27.
No tak, ten trójdebiut przyćmił fakt, że jest wykonawca, który sumą indywidualnych osiągnięć przyćmił pozostałych wykonawców. Bo jednak jak się ma wszystkie trzy piosenki w top10 przy takiej konkurencji to jest mie lada wyczyn. A to tym razem udało się Crimson Jazz Trio. W tej trójce prym wiodą Pictures of a city, które już tydzień temu załapało się na podium, a teraz dołożyło dwa oczka i dosyć pewnie zwyciężyło. Ale pozostałe dwa utwory też znacznie awansowały (The court of the Crimson King z 13 na 5, a The Islands suite z 19 na 10).
To wszystko nie mogło nie wywrzeć wpływu na pozostałą trójkę wielkich, chociaż dwójka z nich wyszła z tego względnie obronną reką, nawet z drobnymi zyskami. Tylko Goryle, które w dodatku trapią nieszczęśliwe wypadki zdecydowanie oddały pole.
...and who's the god now po chwilowym kryzysie tydzień temu tym razem powrócił do walki o szczyt, ale tym razem niestty musiał się zadowolić drugim miejscem. Poza tym zyskały dwa najniżej ostatnio notowane utwory (Tusan homichi i Indukted), no a do tego na 22 miejscu zadebiutowała Sansara.
TMV może poszczycić się tylko tym, że Desperate graves zajęło najwyższe (siódme) miejsce w swojej karierze.
A to jeszcze nie koniec nowości w top30. Tutaj daje się zauważyć wpływ zabawy o nazwie Topłyta, bo pewnie w innym przypadku nigdy bym nie usłyszał Girl with one eye, zdecydowanie najciekawszego nagrania na płycie Florence (no i istotne okazało się to, że nie tylko ja mam taką opinię).
Przy takim tłoku to już nie ma prawa wcisnąć się do top30. Prawa nie ma, a jednak to uczyniło. Jazz nowoorleński to zdecydowanie nie moja bajka, ale Kings of dogs jest na tyle ciekawym utworem, że mi to niebajkwanie zupełnie nie przeszkadza, a szczególnie w tym tygodniu, kiedy utwór zaliczył 18-oczkowy skok.
Tym razem praktycznie najciekawsze rzeczy działy się w top30, bo wprawdzie poza nim jest jeszcze kilka sporych skokow, ale nie mają one już takiego ciężaru gatunkowego. Najciekawszym wydarzeniem jest ostatni debiut. Nie za wysoki, bo na miejscu 64, ale cieszy mnie to, bo Two birds to już druga piosenka Reginy Spektor na mojej liście.
Nowości pojawiające się po pobycie w poczekalni są pomarańczowe, z jej pominięciem czerwone. Powroty do zestawienia z poczekalni są niebieskie, z leżakowni błękitne, a z niebytu fioletowe. Skoki o minimum 10 miejsc nadal zaznaczam na zielono. W poczekalni kolor błękitny, czerwony i fioletowy oznaczają to samo co w Top66.

1. 3. 5 PICTURES OF THE CITY - The Crimson Jazz Trio
2. 5. 6 …AND WHO'S THE GOD NOW!? - Indukti & Maciej Taft
3. N. 1 MADONNA - Bez Jacka & Chór Voce Angeli & Krakowska Orkiestra Kameralna
4. 1. 27 PUPPET SHOW - Sleepytime Gorilla Museum
5. 13. 6 THE COURT OF THE CRIMSON KING - The Crimson Jazz Trio
6. 4. 3 LARKSPUR - The Veils
7. 9. 3 DESPERATE WAVES - The Mars Volta
8. 2. 5 NINTH WAVE - Indukti & Robert Majewski
9. 7. 30 THE COMPANIONS - Sleepytime Gorilla Museum
10. 19. 4 ISLANDS SUITE - The Crimson Jazz Trio
11. 8. 7 TUSAN HOMICHI TUVOTA - Indukti & Nils Frykdahl
12. 6. 24 HELPLESS CORPSES ENACTMENT - Sleepytime Gorilla Museum
13. 10. 70 SUMMERS LOST - Hurt
14. N. 1 ZWIEWNOŚĆ - Bez Jacka & Chór Voce Angeli & Krakowska Orkiestra Kameralna
15. 15. 8 COPERNICUS - The Mars Volta
16. 14. 7 LUCIFORMS - The Mars Volta
17. 20. 27 THE SALT CROWN - Sleepytime Gorilla Museum
18. 21. 8 TUSAN HOMICHI - Indukti
19. 12. 27 THE GREENLESS WREATH - Sleepytime Gorilla Museum
20. N. 1 GIRL WITH ONE EYE - Florence + the Machine
21. 17. 19 WIDENING EYE - Sleepytime Gorilla Museum
22. N. 1 SANSARA - Indukti
23. 18. 30 FORMICARY - Sleepytime Gorilla Museum
24. 16. 38 THIS I LOVE - Guns n'Roses
25. 29. 103 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
26. 23. 26 OSSUARY - Sleepytime Gorilla Museum
27. N. 1 JASKÓŁKA - Bez Jacka & Słodki Całus od Buby
28. 46. 8 KING OF THE DOGS - Iggy Pop
29. 35. 2 INDUKTED - Indukti
30. 30. 9 LARK TONGUES IN ASPIC PT. 2 - Dream Theater
31. 24. 11 NO TWILIGHT WITHIN THE COURTS OF THE SUN - Steven Wilson
32. 28. 5 IF THE STARS WERE MINE - Melody Gardot
33. 40. 33 PRZYJDŹ DO MNIE DWA - Elżbieta Adamiak
34. 22. 20 BATTLE FOR THE SUN - Placebo
35. 25. 11 WITH WORDS & CAKE - Faun Fables
36. 26. 12 THINKING ' BOUT YOU - Yusuf
37. 36. 7 THE DEVIL YOU + ME - The Notwist
38. 38. 38 CZARNO-CZARNY FILM - Jean Lubera & Piotr Nalepa
39. 33. 7 LEFT OUT - Riverside
40. 37. 5 SINCE WE'WE BEEN WRONG - The Mars Volta
41. 31. 7 SWIMMER'S CHANT - Mew
42. 39. 20 SORRY - Guns n'Roses
43. 42. 10 GREMLIN HOLIDAY - Kira Kira
44. 32. 14 THE ANKWARD WIND WHEEL - Kayo Dot
45. 34. 18 MAY YOUR HEARTS STAY STRONG - Cloud Cult
46. 44. 97 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec
47. 48. 49 ALL NIGHTMARE LONG - Metallica
48. 43. 14 LADY IN BLUE - Tori Amos
49. 45. 19 CHAOS - Archive
50. 60. 10 STOCKHOLM - OSI
51. P. 9 HIFI BOSSANOVA - Matt Bianco
52. 49. 16 KORYTARZE - Justyna Steczkowska
53. 47. 9 BE SOMEBODY - Kings of Leon
54. 65. 6 THE WANTING COMES IN WAVES/REPAID - The Decemberists
55. 64. 8 FEBRUARY 13TH - The Pineapple Thief
56. 62. 3 ARCAEDION - Children of Nova
57. 50. 15 THE PROVINCE - IQ
58. 51. 3 TAKE YOUR FINGERS FROM MY HAIR - Dream Theater
59. 56. 10 SKYLARK - Renee Olstead
60. 52. 3 LA LLORONA - Beirut
61. 55. 5 DESTINED SOLITAIRE - Beardfish
62. 53. 4 MONEY MADE - AC/DC
63. 58. 20 UCIEKAJ MOJE SERCE - Nosowska
64. N. 1 TWO BIRDS - Regina Spektor
65. 66. 12 CRAZY - Roberta Gambarini
66. 54. 11 iVIVA LA GLORIA! - Green Day


poczekalnia:
57. COLLAPSE/COLLIDE - Archive
61. A LOOKING IN VIEW - Alice in Chains
63. TOY COLLECTION - Katie Melua
PEARLS - India.Arie & Dobet Gnahore
DEVIL IN THE DETAILS - Placebo
PERFECT LOVE - Graham Coxon
HAY LOFT - Mother Mother
STALKERS OF THE DRIFT - Virus
BEACH BOX DISASTERS - Kira Kira
THE UNITED STATES OF EURASIA - Muse
ROCK'N'ROLL DREAM - Crooked X

leżakownia:
11. ANGLE OF REPOSE - Sleepytime Gorilla Museum
27. PICTURES - Faun Fables
41. LATAWCE - Żywiołak
59. SHIVER - Yoke Shire

nieszczęśliwa 666:
IT COMES AND IT GOES - Dido
KOKAINA - Nosowska
THE WILLING VICTIM - Von Hertzen Brothers
KEBAB W CIENKIM CIEŚCIE - Zacier

przyszłość?:
ŚNI SIĘ LASOM LAS - Bez Jacka & Słodki Całus od Buby
LITTLE LOOK - Eleanor McEvoy & Banana Boat
NADZIEJA - Cisza Jak Ta
WHEN I'M BORED - The Barlights
STILL UNBROKEN - Lynyrd Skynyrd
A TERAZ IDĘ - Mariusz Lubomski
28.08.2009 12:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #2
 
Icon_eek2 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3

reszta może kiedy indziej...
28.08.2009 12:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
2 goryle w dziesiątce?? 5 w dwudziestce??
dżizas, rewolucja, myślałem, że za 8 lat to nastąpi Icon_razz.
28.08.2009 10:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 765
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
No to teraz moja 11 extra tym razem w dwóch grupach.
Rezerwa:
1. Art Bears - The Bath Of Stairs (1979)
2. White Lies - Nothing To Give (2009)
3. The United Jazz + Rock Ensemble - Story Board (1992)
4. Argent - Cast Your Spell Uranus (1971)
Grupa główna:
7. Hatfield And The North - Son Of There's No Place Like Homerton (1974)
Jeden z najbardziej znanych wykonawców stylu Canterbury. Piękna rozbudowana kompozycja.
6. Skeleton Crew - Que Viva / Onwards And Upwards (1984)
Dwa utwory, bo tylko w takim zlepku udało mi się zdobyć. W grupie Fred Frith, czyli od razu pachnie awangardą w najlepszym wydaniu.
5. TV On The Radio - Lover's Day (2008)
Dla mnie najciekawszy utwór z płyty. Pozakręcane rytmy, zwariowana instrumentacja; oj dzieje się mnóstwo ciekawego w tym utworze.
4. Robert Plant & Alison Krauss - Polly Come Home (2007)
Proste środki i niewiele urozmaiceń pozwalają w tym utworze wytworzyć niesamowity klimat.
3. Art Bears - Maze (1978)
Instrumentarium i sposób śpiewania budzą we mnie skojarzenia z muzyką kościelną, chociaż byłoby niesamowicie awangardowa muzyka kościelna. Ale jak na Freda Fritha to brzmi raczej konwencjonalnie. Icon_wink2
2. Gaba Kulka - Over (2009)
Ależ perełka! Zagęszczone rytmy, zmienne tempa i klimaty, niezwykle spójne instrumentarium i w to wszystko wpleciony świetnie głos Gaby.
1. Idiot Flesh - Heavy Metal Beer (1992)
No i kolejny raz u mnie awangarda. Zgrzytliwe dźwięki na przemian z napieprzaniem na perkusji, w warstwie wokalnej głownie pokrzykiwania, a na początku zupełnie się na to nie zapowiadało (ale tylko przez 20kilka sekund). Dla niezorientowanych informacja, że to pierwszy zespół Nilsa Frykdahla.

I z innej beczki - pechowiec tygodnia.
Charlie Winston - Like A Hobo
28.08.2009 05:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
kajman napisał(a):3. N. 1 MADONNA - Bez Jacka & Chór Voce Angeli & Krakowska Orkiestra Kameralna

Łooooo, a już myślałem.... Icon_mrgreen Ten tytuł z przodu przez chwilę mnie zmylił.

Jacków wielu, ale niestety mojego ulubionego nie ma Icon_sad Za to podobnie jak u Sebastiania, cieszę się z miejsca drugiego i szóstego (chociaż u niego chyba na piątym ''Larkspur'' stacjonuje). Ostatnia nowości, czyli Regina, sprawiła mi największą radość Icon_smile Florence też należy do bardzo mile widzianych u mnie artystek, ale niestety ten utwór to słaby punkt jej repertuaru. Po za tym dużo staruchów, o których pisałem setki razy i dosyć małe ruchy.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.08.2009 05:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 966
Dołączył: Nov 2007
Post: #6
 
ku3a napisał(a):2 goryle w dziesiątce?? 5 w dwudziestce??
dżizas, rewolucja, myślałem, że za 8 lat to nastąpi Icon_razz .
mnie akurat troszkę to niepokoi.
Z nowości które zadebiutowały - jeden z trzech utworów Bez Jacka - podoba mi się bardzo ten środkowy.
Sansara i Dziewczyna Cyklop to kolejne fantastyczne debiuty. I najbardziej mnie jeszcze zastanawia jak sobie dziewczę poradzi pośród zdecydowanej przewagi kilku mocnych grup wykonawców.
29.08.2009 06:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Nowość na 20 spodziewana, choć jej wysokość to lekkie zaskoczenie.
kajman napisał(a):Jak do tej pory lista była zdominowana przez czwórkę wykonawców to wystarczył jeden tydzień, żeby była zdominowana przez pięciu. I dominacja jest tak silna, że 23 (spośród 24) piosenki piątki wykonawców zmieściły się w top30.
To dobrze, że w tej siódemce są Gunsi. Icon_smile2
Coś krótka lista z poczekalnią w tym tygodniu.
kajman napisał(a):leżakownia:
41. LATAWCE - Żywiołak
A to chyba przeze mnie. Ale chyba jej stamtąd nie wyciągnę. Icon_neutral2
Aro napisał(a):jeden z trzech utworów Bez Jacka - podoba mi się bardzo ten środkowy.
Może dlatego, że początek brzmi trochę jak Crimsoni. Icon_wink2 A dokładnie "Epitaph". Icon_smile2
Mi również z wszystkich Jacków poznanych tu i na innej listy podoba się "Zwiewność".
30.08.2009 08:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 539
Dołączył: Nov 2008
Post: #8
 
kajman napisał(a):leżakownia:
27. PICTURES - Faun Fables
może uda się ich stamtąd wyciągnąć Icon_razz

świetnie że niższemu (choć lepszemu Icon_wink2 ) Dream Theater udało się jednak wejść na listę.
bardzo mi się podoba numer jeden i inne karmazynowe akcenty, choć nie słucham tego albumu za często a na swoją listę wpuściłem utwór z wokalem - troszkę nieśmiało podchodzę do takiej muzyki, bo chyba jeszcze nie czuję się gotowy by słuchać jazzu w większych ilościach, chyba jeszcze do tego nie dorosłem...

P.S. ja też zdecydowanie wybieram "Zwiewność"
30.08.2009 08:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 765
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
ku3a napisał(a):2 goryle w dziesiątce?? 5 w dwudziestce??
dżizas, rewolucja, myślałem, że za 8 lat to nastąpi
Za 8 lat może nastąpi to kolejny raz bo Goryle są uparte i nieraz jeszcze powrócą (chyba).
saferłel napisał(a):kajman napisał/a:
3. N. 1 MADONNA - Bez Jacka & Chór Voce Angeli & Krakowska Orkiestra Kameralna
Łooooo, a już myślałem.... Ten tytuł z przodu przez chwilę mnie zmylił.
1. Jacków wielu, ale niestety mojego ulubionego nie ma Icon_sad
2. Za to podobnie jak u Sebastiania, cieszę się z miejsca drugiego i szóstego (chociaż u niego chyba na piątym ''Larkspur'' stacjonuje).
6. Ostatnia nowości, czyli Regina, sprawiła mi największą radość Icon_smile
4. Florence też należy do bardzo mile widzianych u mnie artystek, ale niestety ten utwór to słaby punkt jej repertuaru.
5. Po za tym dużo staruchów, o których pisałem setki razy i dosyć małe ruchy.
3. Nic nie jest niemożliwe. Jak Madonna zacznie śpiewać chórki w Indukti to ma szanse się i u mnie załapać. Inne możliwości też niewykluczone... ale mało realne.
1. A ja myślałem, że ulubiony to ten z przyszłości?
2. Cieszę się, że się cieszysz. Ale może spodoba Ci się jeszcze coś Indukti.
6. Mi także, bo poprzednia poznana piosenka z tej płyty trochę mnie rozczarowała.
4. No cóż, nie tylko ja sądzę inaczej. Dla mnie (i nie tylko) to zdecydowany numer 1 z płyty.
5. Jak na moją listę to i tak ich jest niezwykle mało w czołowce.
Aro napisał(a):1. mnie akurat troszkę to niepokoi.
2. Sansara i Dziewczyna Cyklop to kolejne fantastyczne debiuty. I najbardziej mnie jeszcze zastanawia jak sobie dziewczę poradzi pośród zdecydowanej przewagi kilku mocnych grup wykonawców.
1. Mnie niepokoi tylko Angle, które pewnie już nie wróci. Przy okazji bardzo wiele wskazuję, że w kolejnym notowaniu będę miał nowy numer 1.
2. także na:
Gary napisał(a):Nowość na 20 spodziewana, choć jej wysokość to lekkie zaskoczenie.
Przyznam się, że nie wiem, bo pojawiła się w momencie, kiedy miałem alternatywę: top25 albo przyszłość? Akurat podpasowała, więc trafiła tam gdzie jest, ale teraz będzie trudniej. No ale poziom jest taki, że każdy z top 50 dwa lata temu byłby w top10, o ile nie top5.
Gary napisał(a):kajman napisał/a:
Jak do tej pory lista była zdominowana przez czwórkę wykonawców to wystarczył jeden tydzień, żeby była zdominowana przez pięciu. I dominacja jest tak silna, że 23 (spośród 24) piosenki piątki wykonawców zmieściły się w top30.
1. To dobrze, że w tej siódemce są Gunsi.
Coś krótka lista z poczekalnią w tym tygodniu.
kajman napisał/a:
leżakownia:
41. LATAWCE - Żywiołak
A to chyba przeze mnie. Ale chyba jej stamtąd nie wyciągnę.
1. też tak uważam. Z chęcią bym widział w top10. Ale inne także.
41. I tak dzięki Tobie się jeszcze trzymało, więc i tak było dobrze.
Gary napisał(a):Aro napisał/a:
jeden z trzech utworów Bez Jacka - podoba mi się bardzo ten środkowy.
Może dlatego, że początek brzmi trochę jak Crimsoni. A dokładnie "Epitaph".
bear napisał(a):P.S. ja też zdecydowanie wybieram "Zwiewność"
U mnie odbiór idzie trochę inaczej, bo nie sposób, przynajmniej przy pierwszych przesłuchaniach nie patrzeć na to przez pryzmat poprzednich wersji Bez Jacka. Zresztą wszystkie brzmią świetnie.
No i chyba dałem plamę, bo mi się wydawało, że to cytat i to z In the court...
bear napisał(a):kajman napisał/a:
leżakownia:
27. PICTURES - Faun Fables
może uda się ich stamtąd wyciągnąć
1. świetnie że niższemu (choć lepszemu ) Dream Theater udało się jednak wejść na listę.
2. bardzo mi się podoba numer jeden i inne karmazynowe akcenty, choć nie słucham tego albumu za często a na swoją listę wpuściłem utwór z wokalem - troszkę nieśmiało podchodzę do takiej muzyki, bo chyba jeszcze nie czuję się gotowy by słuchać jazzu w większych ilościach, chyba jeszcze do tego nie dorosłem...
27. Skoro u Ciebie jest 24 to nie ma problemu.
1. Nic nie poradzę, ale ta po 3 minutach z akiem zaczyna mi przeszkadzać perkusja. Gdyby nie ona, to byłby znacznie wyżej (podobnie mam z Sorry Gunsów).
2. Skoro Ci się podoba to bardzo dobrze. A myślę, że to nie kwestia dorośnięcia lecz przyzwyczajenia się. Chociaż nie każdy się do każdego przyzwyczaja. Ja na przykład muzykę klasyczną toleruję, momentami lubię, lecz raczej się do niej nie przyzwyczaję.
30.08.2009 09:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #10
 
kajman napisał(a):3. N. 1 MADONNA - Bez Jacka & Chór Voce Angeli & Krakowska Orkiestra Kameralna
Jak to było z tą abstrakcją? Icon_wink2 Icon_razz
kajman napisał(a):A TERAZ IDĘ - Mariusz Lubomski
Mi jednak głos Lubomskiego w tym utworze przeszkadza...
jeśli dobrze policzyłem to mamy 30 wspólnych nagrań w Top50.
kajman napisał(a):2. White Lies - Nothing To Give (2009)
kajman napisał(a):2. Gaba Kulka - Over (2009)
Może trzeba przesłuchać.
A tak z innej beczki to ja całą dyskografię Gentle Giant mam już na dysku. Icon_wink2
31.08.2009 11:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 765
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
abd3mz napisał(a):
kajman napisał(a):3. N. 1 MADONNA - Bez Jacka & Chór Voce Angeli & Krakowska Orkiestra Kameralna
Jak to było z tą abstrakcją? Icon_wink2 Icon_razz
kajman napisał(a):A TERAZ IDĘ - Mariusz Lubomski
1. Mi jednak głos Lubomskiego w tym utworze przeszkadza...
4. jeśli dobrze policzyłem to mamy 30 wspólnych nagrań w Top50.
kajman napisał(a):2. White Lies - Nothing To Give (2009)
kajman napisał(a):2. Gaba Kulka - Over (2009)
Może trzeba przesłuchać.
A tak z innej beczki to ja całą dyskografię Gentle Giant mam już na dysku. Icon_wink2
3. Oj chyba mam zaciemnienie. Z jaką abstrakcją?
1. Mi nie, ale zdecydowanie wolę Bez Jacka.
4. Chyba bywało lepiej, ale nie jest to zły wynik. Icon_wink2 Icon_mrgreen
2. WL byli w niższej grupie, ale i tak zaskoczyli mocno pozytywnie. Natomiast Gaba wyjątkowo mi podeszła.
31.08.2009 02:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #12
 
31.08.2009 02:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Cytat:U mnie odbiór idzie trochę inaczej, bo nie sposób, przynajmniej przy pierwszych przesłuchaniach nie patrzeć na to przez pryzmat poprzednich wersji Bez Jacka. Zresztą wszystkie brzmią świetnie.
No to przynajmniej ja mam lepiej, bo nie znam twórczości zespołu w ogóle i brak mi porównania. Ale muszę przyznać, że po 3 przesłuchaniach Madonna dogania "Zwiewność". (to chyba nie przez to, że wczoraj szykując sobie top, przesłuchałem 2 płyty Madonny? Icon_lol )
31.08.2009 06:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 765
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Gary, wsłuchaj się w text. Icon_wink2 To nie o tej Madonnie śpiewa Bez Jacka. Icon_lol
31.08.2009 06:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
kajman napisał(a):To nie o tej Madonnie śpiewa Bez Jacka
Apropo Madonny. Właśnie słucham tego albumu i coś czuję, że może on zdominować Twój top Madonny. Icon_smile2
01.09.2009 08:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 765
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Gary napisał(a):
kajman napisał(a):To nie o tej Madonnie śpiewa Bez Jacka
Apropo Madonny. Właśnie słucham tego albumu i coś czuję, że może on zdominować Twój top Madonny. Icon_smile2
Nie wiem czy do Niego sięgnę, bo niestety widziałem film.
01.09.2009 09:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Wiedziałem. A ja filmu nie widziałem, a muzyka mnie zaskoczyła.
01.09.2009 09:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości