Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koronawirus
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #81
RE: Koronawirus
jakoś się złożyło, że ostatnio mniej chodzę do sklepów Icon_wink2 ale wydaje mi się, że świadomość jest coraz większa.
oczywiście sporadyczne przypadki się zdarzają...

mnóstwo sytuacji takich zwykłych, codziennych okazuje się obecnie wielkimi problemami.
np.
ja jestem na zwolnieniu. w sumie wyjdzie mi ponad 30 dni. okazuje się, że aby podjąć pracę muszę mieć badanie lekarskie wykonane przez lekarza medycyny pracy.
wszyscy (bez żadnej przesady) w naszym mieście nie przyjmują.
jeśli w ciągu tygodnia to się nie zmieni, a przecież wiadomo, że się nie zmieni, to nie będę mógł podjąć pracy.
nawet w systemie Home Office.
znaczy pracę będę mógł podjąć ale tylko i wyłącznie na czarno, bo pensji nie dostanę. firma po prostu nie może mi zlecać robót bez papierka...

a miesiąc temu? umówiłbym się z panią doktor na 8.00 i pewnie przed 9.00 zniósłbym papierek do kadr. i już...
podobno rząd ma się zająć w tym tygodniu zawieszeniem badań pierwszych, okresowych i kontrolnych. podobno.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
22.03.2020 08:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #82
RE: Koronawirus
EVENo napisał(a):Nawet jeśli jedna osoba zginęła, to już ponieśliśmy porażkę.
Ale na tym właśnie polega życie na Ziemi i żadnym naszym działaniem tego nie zmienimy!
Yacy napisał(a):no to faktycznie mam zupełnie odmienne zdanie.
To może trochę na uspokojenie paniki, bo emocji jestem tego pewien nie umniejszę, a wręcz przeciwnie:
https://itvp.tv/2020/03/19/dr-wolfgangiem-wodarg/

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
23.03.2020 02:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #83
RE: Koronawirus
To jak już odwracamy kota ogonem, to inni widzą ogromne straty pieniężne, nadchodzący kryzys gospodarczy i odwołane masowe imprezy zapewniające rozrywkę, a ja widzę czystą wodę w Wenecji, świeże powietrze w Chinach i brak korków na ulicach. Ja wiem, jak to zabrzmi, ale w moim osobistym życiu ta "panika" przynosi póki co same dobre rzeczy. Inaczej będę śpiewał jak zginie mi ktoś bliski albo nagle stracę robotę, no ale
Sundrajta napisał(a):na tym właśnie polega życie na Ziemi
.

Radio Epsilon
23.03.2020 04:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #84
RE: Koronawirus
Miszon napisał(a):Bo nie znam przykładu historycznego, który by tę twoją teorię potwierdzał.
Polacy podporządkowywali się, gdy byli rządzeniu twardą ręką.
gdy rządy nie były zbyt silne - to kraj pogrążał się w chaosie (końcówka XVIII wieku itd.).
ale to tylko moje rozważania. Na razie jak widać - jesteśmy zdyscyplinowani.
23.03.2020 11:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #85
RE: Koronawirus
Yacy napisał(a):ja jestem na zwolnieniu. w sumie wyjdzie mi ponad 30 dni. okazuje się, że aby podjąć pracę muszę mieć badanie lekarskie wykonane przez lekarza medycyny pracy.
wszyscy (bez żadnej przesady) w naszym mieście nie przyjmują.
jeśli w ciągu tygodnia to się nie zmieni, a przecież wiadomo, że się nie zmieni, to nie będę mógł podjąć pracy.
nawet w systemie Home Office.
znaczy pracę będę mógł podjąć ale tylko i wyłącznie na czarno, bo pensji nie dostanę. firma po prostu nie może mi zlecać robót bez papierka...
Jacku, dlatego wchodzi nowa specustawa, która zawiesza przepisy o obowiązkowych badaniach kontrolnych przez cały okres stanu epidemii i takie badania będziesz musiał zrobić do 60 dni po ustaniu stanu epidemii.
Więc nie ma się co przejmować - możesz legalnie pracować Icon_smile
23.03.2020 11:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #86
RE: Koronawirus
z tego co wiem to prace trwają. musi wejść do piątku inaczej nic mi nie daje...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
23.03.2020 11:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #87
RE: Koronawirus
Projekt brzmi tak - że stan zwieszenia przepisów związanych z obowiązkowymi badaniami dla pracowników będzie obowiązywał wstecz od dnia ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego.
23.03.2020 11:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #88
RE: Koronawirus
(23.03.2020 11:14 PM)Tomekk napisał(a):  Na razie jak widać - jesteśmy zdyscyplinowani.
Na razie właśnie nie wszyscy są zdyscyplinowani. Nie chodzi tylko o te skrajne przypadki ludzi, którzy z jakichś bardziej lub mniej istotnych powodów omijają kwarantannę albo uciekają ze szpitali, ale też o ludzi, którzy sobie spacerują, czasem nawet gromadnie (przykład: Trójmiasto) albo o rodziców z dziećmi, którzy sobie chodzą na plac zabaw...
Takich trzeba dyscyplinować, jeżeli chcemy, aby po Świętach Polska mogła zacząć funkcjonować względnie normalnie (raczej o otwieraniu restauracji, kin, teatrów trzeba zapomnieć co najmniej do maja, nawet może czerwca, ale przynajmniej urzędy, szkoły, uczelnie, kościoły mogłyby być otwarte dla ludzi)
23.03.2020 11:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #89
RE: Koronawirus
(23.03.2020 11:33 PM)Tomekk napisał(a):  Projekt brzmi tak - że stan zwieszenia przepisów związanych z obowiązkowymi badaniami dla pracowników będzie obowiązywał wstecz od dnia ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego.
o, to dziękuję za info. Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
23.03.2020 11:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #90
RE: Koronawirus
inżynierek napisał(a):raczej o otwieraniu restauracji, kin, teatrów trzeba zapomnieć co najmniej do maja, nawet może czerwca, ale przynajmniej urzędy, szkoły, uczelnie, kościoły mogłyby być otwarte dla ludzi
no wiesz, szkoły to raczej będą na samym końcu otwarte
24.03.2020 12:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
elton1985 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 60
Dołączył: Nov 2019
Post: #91
RE: Koronawirus
O tak, drobne biznesy zostawić zamknięte, ale kościoły otworzyć. Bardzo mądrze, inżynierku.
24.03.2020 12:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #92
RE: Koronawirus
(23.03.2020 11:19 PM)Tomekk napisał(a):  Jacku, dlatego wchodzi nowa specustawa, która zawiesza przepisy o obowiązkowych badaniach kontrolnych przez cały okres stanu epidemii i takie badania będziesz musiał zrobić do 60 dni po ustaniu stanu epidemii.
Z tego co ja wiem, zmiana przepisów ma dotyczyć tylko badań okresowych, a wstępnych i kontrolnych nie.

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
24.03.2020 01:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #93
RE: Koronawirus
neon.ka napisał(a):Z tego co ja wiem, zmiana przepisów ma dotyczyć tylko badań okresowych, a wstępnych i kontrolnych nie.
to się okaże dopiero. Co do wstępnych to nie wiem, bo nie wyczytałem, że przepisy dotyczące wstępnych mają być zawieszone, więc może masz rację.
W piątek podobno ma być głosowanie nad ustawą.
24.03.2020 06:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #94
RE: Koronawirus
Państwo kłamie na całego. Bezprawnie przedłuża termin kwarantanny. Icon_evilIcon_evilIcon_evil
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.03.2020 04:22 PM przez Aro.)
27.03.2020 03:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
elton1985 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 60
Dołączył: Nov 2019
Post: #95
RE: Koronawirus
Gdzie takie info?
27.03.2020 04:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #96
RE: Koronawirus
Termin kwarantanny liczony jest nie od dnia przekroczenia granicy, tylko od daty wpływu karty lokalizacyjnej do bazy właściwego sanepidu.
Czyli teoretycznie karta może krążyć cały rok po kraju z danymi osobowymi i osoby objęte kwarantanną będą siedzieć w domach cały rok. Icon_twisted

mam nadzieję, ze mój brat nie odpuści i będzie żądał odszkodowania. Icon_evil
27.03.2020 04:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #97
RE: Koronawirus
To faktycznie jaja.
27.03.2020 04:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #98
RE: Koronawirus
Już wiem czemu "korona" wirus. Bo cofnie nas do średniowiecza Icon_mrgreen

A jednak, stało się! Pandemia wpłynęła znacząco na moje życie! Dzięki akcji "Zostań w domu" spędzam teraz więcej czasu... poza domem!
Do pracy jeżdżę teraz tramwajem 4:45, bo ten 5:15 jest przepełniony. To znaczy motorniczy chyba sobie z tego nic nie robi, ale ja już tak. Podobnie jest z powrotem. Tramwaj podjeżdża, ja zaglądam i decyduję. Jak wsiądę pod Spodkiem to wsiądę pod Spodkiem, ale jak nie wsiądę pod Spodkiem, to idę spacerkiem na kolejny przystanek, bo tam zazwyczaj wysiada najwięcej osób i jadę następnym. Jutro z kolei chcę iść na zakupy i pewnie też spędzę poza domem trzy razy więcej czasu, niż normalnie Icon_razz2

Radio Epsilon
02.04.2020 04:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #99
RE: Koronawirus
Taka rewelacja, prezes mojej firmy wkurzył się, że wydał grube hajsy na maseczki, a i tak nikt ich nie nosi, więc kazał je nosić żeby mu nie było przykro Icon_mrgreen

Radio Epsilon
12.05.2020 09:34 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #100
RE: Koronawirus
ludzie są lekkomyślni; widziałem wczoraj materiał o tym, co się działo w weekend nad polskim morzem; nóż się w kieszeni otwiera

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.05.2020 10:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości