Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koronawirus
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 089
Dołączył: Dec 2009
Post: #221
RE: Koronawirus
EVENo napisał(a):Wracając do domu mijałem PZU, tam przed wejściem bez maseczek stało 6 osób, po to aby 3 osoby w maseczkach mogły być w środku xD
To są właśnie te absurdy, które powodują, że coraz bardziej tracę wiarę w zdrowy rozsądek większości ludzi. Maseczka tylko po to, żeby nie dostać mandatu, a w innych sytuacjach hulaj dusza, piekła nie ma.
A w ogóle to już mam powyżej wszystkiego tej całej sytuacji, z którą mamy do czynienia od prawie dwóch lat [sic!] i która całkiem zdestabilizowała moje i tak nie najlepiej poukładane życie - ja chcę trochę normalności! Icon_rolleyes (sorry, musiałem).

WOLNE MEDIA!!!
12.01.2022 10:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #222
RE: Koronawirus
Niestety, przez głupków takich jak Djokovič albo kurator oświaty (sic!) w małopolskim sytuacja będzie trwała jeszcze długo.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.01.2022 10:30 AM przez Miszon.)
12.01.2022 10:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 016
Dołączył: Sep 2017
Post: #223
RE: Koronawirus
Najśmieszniejsze jest to, że chwilę po tym, jak to napisałem, sam wolałem wyjść na chłód, bo dzielę ocieplane pomieszczenie z moimi kochanymi współpracownikami, co to nigdy nie rozumio czemu zarabiam więcej od nich. I o ile zazwyczaj jedyne co mi u nich przeszkadza to puszczanie jakiegoś gówna z Tic Toca na telefonie, tak dzisiaj dopisali do tego kaszlelnie i smarkanie, zupełnie nic nie robiąc sobie z faktu, że może akurat ja nie mam ochoty być chory xD

neo01 napisał(a):Maseczka tylko po to, żeby nie dostać mandatu
Raz też natknąłem się na narrację "A wiecie ile byłoby zakażeń gdyby ludzie nie nosili maseczek?"
A ja się właśnie zastanawiam ile by ich było gdyby nosili. Bo wcale nie noszą. Pracuję w Katowicach na trzy zmiany, dojeżdżam autobusem i tramwajem (T.Love, T.Love, T.Love, T.Love), więc obserwuję ludzi o każdej porze dnia i nocy i od początku pandemii jest to samo - ponad połowa ludzi albo nie nosi (głównie młodzi) albo nosi pod nosem (tutaj w każdym wieku). Więc mówienie, że maseczki coś hamują trochę mija się z celem, bo zwyczajnie nie wiemy jak by to wyglądało gdyby ludzie je nosili Icon_razz2

Radio Epsilon
12.01.2022 10:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #224
RE: Koronawirus
Miszon napisał(a):Niestety, przez głupków takich jak Djokovič albo kurator oświaty (sic!) w małopolskim sytuacja będzie trwała jeszcze długo.
Niestety, przez głupków takich jak Premier Australii albo Profesor Horban (sic!) sytuacja będzie trwała jeszcze długo.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
12.01.2022 10:57 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #225
RE: Koronawirus
Brawa dla premiera Australii, że mówi że pieniądze nie mogą wygrać z rozsądkiem. Szkoda, że u nas ważniejsze są głosy wyborców i rząd starannie ukrywa wszelkie dane o pandemii, żeby się nie narazić swoim wyborcom.
Szpitale na własną rękę robią statystyki żeby lepiej leczyć, ciekawe że władze ani od nich ich nie wymagają, ani też jak szpitale chcą te zebrane dane przekazać, to nie chce.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.01.2022 11:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #226
RE: Koronawirus
Miszon napisał(a):Brawa dla premiera Australii,
Patrząc całościowo na jego aktywność - a śledzę - stworzył z normalnego kraju kraj totalitarny.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
12.01.2022 11:37 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #227
RE: Koronawirus
Walczy dzielnie o życie mieszkańców, nie daje się, nie boi się przegranych wyborów. Szacun.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.01.2022 11:52 AM przez Miszon.)
12.01.2022 11:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #228
RE: Koronawirus
Miszon napisał(a):Walczy dzielnie o życie mieszkańców, nie daje się, nie boi się przegranych wyborów.
Zabranianie zdrowym ludziom iść do pracy i zamykanie ich w obozach - niech walczy dzielnie dalej. Pomimo hardrockowych lokdałnów (które nawet WHO ocenia jako rozwiązanie złe dla zdrowia) mamy:
1 stycznia - lato - Australia zgłasza 35 326 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV2. Najwięcej od początku pandemii.
Liczba hospitalizacji wzrosła do 1 742 i osiągnęła najwyższy poziom od początku pandemii.
W Australii 91,4% populacji powyżej 16 lat przyjęło dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19.
1 stycznia - lato - Australia zgłasza 72 401 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV2 w ciągu doby. To ponad 10% wszystkich zgłoszonych przypadków zakażeń przez ten kraj od początku pandemii.
Australia od 31 stycznia 2022 r. skraca okres podania szczepienia przypominającego przeciw COVID-19 do trzech miesięcy.
Nowa Południowa Walia. Mandaty dla dzieci na kwotę 2,1 mln dolarów. W okresie od 1 lipca 2020 r. do 10 listopada 2021 r. mandatami za nieprzestrzeganie obostrzeń w kwocie od 1000 do 5000 dolarów ukarano 2 920 dzieci w wieku od 10 do 17 lat.
Trzech nastolatków uciekło z obozu kwarantanny. Każdy z nich miał negatywny wynik testu na COVID-19. Zarządzono obławę.
Obóz dla aresztanów dokowych - często zdrowych - składa się z identycznie wyglądających baraków i ma wspomóc walkę z wirusem.
Można tak przytaczać całą masę ku..stwa, jakiego się dopuszcza ta granda. Zdrowie to nie tylko Covid - wbijcie sobie to to głowy.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
12.01.2022 02:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #229
RE: Koronawirus
dziobaseczek napisał(a):Zdrowie to nie tylko Covid - wbijcie sobie to to głowy.
Ale tu chodzi o to, że covid nie zablokował leczenia pozostałych, tak jak było w 2020. Zakażenia mogą być, w zasadzie im więcej tym lepiej. Grunt, żeby było mało ciężkich przypadków i zgonów (zgonów widzę u nich średnia 25. Widać różnicę w stosunku do Polski, gdzie jest dużo niższy próg zaszczepionych - u nas na dzisiaj przykładowo 16 tys zakażeń zgonów ponad 600, średnia pewnie z ok. 450).

W ogóle - statystyki samych zakażeń, preferowane przez rządzących w Polsce, tak naprawdę nie są wiele warte (a na nie głównie media zwracają uwagę). Dla systemu zdrowotnego istotniejsze jest, ile osób przechodzi chorobę ciężko i ile w starciu z nią umiera - to umożliwia zrobienie jakiegoś planu walki z nią. Ale, jak pisałem, u nas rządzący danych, które by pomogły nie chcą zbierać, nie chcą udostępniać, ogólnie mają to wszystko w dupie, a tak naprawdę boją się o głosy, bo wiedzą że tam gdzie mają najwyższe poparcie tam z jednej strony najmniej szczepień, z drugiej najwięcej zgonów.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.01.2022 03:10 PM przez Miszon.)
12.01.2022 03:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #230
RE: Koronawirus
Miszon napisał(a):Grunt, żeby było mało ciężkich przypadków i zgonów.
Mówmy o Australii - 91,4% populacji powyżej 16 lat przyjęło dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19 - Liczba hospitalizacji wzrosła do 1 742 i osiągnęła najwyższy poziom od początku pandemii. a zobacz śmiertelność - dotychczasowy rekord - 30.08.2020 - 41 zgonów - Dzień 11.01.2022 - zgonów 50 przy - rekord - przepraszam - nic tu się nie trzyma kupy. Łącznie z tym, czy ci - najczęściej starsi ludzie, którzy zmarli na Omikrona czy z Omikronem. Już są pomruki, by wracać do głębokiego lockdowmnu. Grunt - to tutaj jest wprowadzenie zamordyzmu - nic więcej.
wiedziałem, że padnie tej argument.
Miszon napisał(a):Zakażenia mogą być, w zasadzie im więcej tym lepiej.
Są lekarze, którzy określają Omikrona, jako żywą szczepionkę Ale ni wuja - 3, miesiące i jedziemy kolejne szpryce, lokdałny, kary, obozy i cała masa aberracji. Nie zauważyłem takiego podejścia na antypodach - wręcz 1 zakażenie spowodowało totalne zamknięcie w Nowej Zelandii. Tak jak w Australii. A potem brnięcie w to. Brawo, nie boi się przegranych wyborów. Szacun.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
12.01.2022 03:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #231
RE: Koronawirus
Miszon napisał(a):W ogóle - statystyki samych zakażeń, preferowane przez rządzących w Polsce, tak naprawdę nie są wiele warte
wszystkie statystyki są wuja warte.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
12.01.2022 03:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #232
RE: Koronawirus
Nie, statystyki są po to, aby wyciągać z nich wnioski.
Można je stosować z pożytkiem - patrz siatkówka, gdzie każda drużyna ma swojego statystyka, który na bieżąco podaje trenerowi wyliczenia z gry.
Albo w ogóle nic z nich nie wyciągać, licząc na fuksa.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.01.2022 03:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #233
RE: Koronawirus
Miszon napisał(a):Nie, statystyki są po to, aby wyciągać z nich wnioski
Z tych konkretnych nie da się wyciągnąć żadnych, to czysta amatorka a władze podejmują decyzje na podstawie fusów w herbacie

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
12.01.2022 03:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #234
RE: Koronawirus
Tak robią, bo nie wykorzystują danych.
Wiem, że szpitale same zbierają różne dane na swoje cele, żeby lepiej leczyć i z nich korzystają. Ale nikogo "na górze" nie interesuje, żeby te dane od nich pozbierać i zanalizować w jednej dużej bazie.
Dlatego wychodzi taka amatorka na podstawie fusów w herbacie.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.01.2022 03:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #235
RE: Koronawirus
Miszon napisał(a):Ale nikogo "na górze" nie interesuje, żeby te dane od nich pozbierać i zanalizować w jednej dużej bazie.
dlatego dziękuję za potwierdzenie - władze Australii - to jeden z powodów - zasługują na obalenie a nie brawa.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
12.01.2022 04:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #236
RE: Koronawirus
Pisałem o Polsce.
dziobaseczek napisał(a):1 zakażenie spowodowało totalne zamknięcie w Nowej Zelandii
Zważywszy na okoliczności (brak zakażeń przez wiele miesięcy, a także możliwość zrobienia czegoś takiego, dzięki wykorzystaniu swojego izolowanego położenia) - logiczne, bardzo sensowne, choć niepopularne posunięcie. Dokładnie takiego bym oczekiwał będąc mieszkańcem Nowej Zelandii. Kolejny raz brawa.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.01.2022 10:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #237
RE: Koronawirus
Czytam że Australia mimo wysokich wskaźników zachorowań doszła do wniosku że zmniejsza obostrzenia dla nieszczepionych, bo nie ma dużo ciężkich przypadków, czyli kolejny raz wykazuje się rozumem.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
26.01.2022 02:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 016
Dołączył: Sep 2017
Post: #238
RE: Koronawirus
Covid zaatakował hutę, wiele osób udało się na kwarantannę (właśnie czytam na RMF24, że ponad milion Polaków na niej jest). Brak obsady oznacza, że nie da się zorganizować trzech zmian. Nocną więc odwołano. Jaki jest tego skutek? Choć jeszcze w poniedziałek dyrektor kazał przychodzić do pracy 15 minut później, niż zawsze, aby poszczególne ekipy nie podawały sobie rąk w szatni (co oczywiście też nie wyszło, bo jak ktoś dojeżdża autobusem to się w te 15 minut i tak nie wstrzeli), tak już w środę pozostałości z popołudniowej i pozostałości z nocnej zmiany zostały zamienione na jedną zmianę. Wymieszane składy, aby w razie czego szybciej się zarazić xD Bo tak jak we wtorek nie miałem kontaktu z osobą, która miała kontakt z osobą, która miała kontakt z osobą, którą podejrzewało się o wirusa, tak już w środę miałem bezpośredni kontakt z całą trójką osób, co to jeszcze we wtorek stanowiły dla mnie śmiertelne zagrożenie.

Boshe, jak ja bym czasem chciał być głupszy, niż jestem i nie dostrzegać tych debilizmów.

Radio Epsilon
27.01.2022 12:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 130
Dołączył: Dec 2014
Post: #239
RE: Koronawirus
Albo inaczej: jakby świat był wspaniały bez naszych kochanych mediów.
27.01.2022 12:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #240
RE: Koronawirus
U znajomej w pracy ludzie po pewnym czasie przestali zglaszac że są chorzy (o ile rzecz jasna mieli tylko lekkie objawy, jak przeziębienie), bo wtedy odsyłano ich do domu i wszystkich pozostałych testowano i też do domu dodatnich na kwarantannę. Ponieważ jak siedzą w domu to nie robią premii, no to tracili sporo kasy. Po pewnym czasie nastała niepisana zasada że kierownik siedzi cicho i nie zgłasza wszystkich, niejako cedując odpowiedzialność na osobę chorą (bo kierownik też nie robił wtedy premii).
Skutek, niestety, tragiczny: jedna osoba zmarła, a jedna ledwo się uratowała, skończyła pod respiratorem i ogólnie 3 tygodnie w szpitalu. Nie z pracowników, ale chłopak czy dziewczyna jednego z nich (30 parę lat...).
Niestety, znam jeszcze 2 podobne przypadki...

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.01.2022 12:43 PM przez Miszon.)
27.01.2022 12:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości