Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #21
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
(03.02.2020 09:40 PM)Adam1992 napisał(a):  Radiohead to jedna z najbardziej przereklamowanych grup muzycznych na świecie, która nawet jak bierze się za dobry pomysł, to nie potrafi go odpowiednio rozwinąć. Do tego jęczenie Thoma Yorke'a jest nieznośne - najlepsze kawałki z nim to te featy dla UNKLE i PJ Harvey.
Serce Serce Serce

Rock progresywny skończył się w latach 70. Teraz jest to tylko nudne licytowanie się w tym, kto stworzy jak najdłuższy utwór.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.02.2020 12:23 AM przez dannar.)
04.02.2020 12:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 015
Dołączył: Sep 2017
Post: #22
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
O tym, która młoda wokalistka zostanie światową gwiazdą pop decyduje to z iloma producentami się prześpi.

Wystarczająco kontrowersyjnie? Icon_razz2

Radio Epsilon
04.02.2020 12:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #23
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
(04.02.2020 12:19 AM)dannar napisał(a):  Rock progresywny skończył się w latach 70. Teraz jest to tylko nudne licytowanie się w tym, kto stworzy jak najdłuższy utwór.
Zgadzam się w 95%. Te pozostałe 5% to avant-prog, który jeszcze do końca lat 80. trzymał całkiem dobry poziom, pomimo iż najwybitniejsze dzieła tamtego okresu ukazywały się w dosłownie setkach egzemplarzy. A tak to funkcjonalnie rolę rocka progresywnego przejęły post-punk, nowa fala i industrial.

A jeszcze dorzucę, że najmniej ciekawymi nurtami prog rocka są rock symfoniczny (chociaż Yes i ELP są spoko) i próby łącznie hard rocka z progiem (rzeczy typu Uriah Heep).

(04.02.2020 12:42 AM)EVENo napisał(a):  O tym, która młoda wokalistka zostanie światową gwiazdą pop decyduje to z iloma producentami się prześpi.
Ciekawe, z kim spała Roxie Coal. Icon_cool

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
04.02.2020 12:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Adam1992 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 806
Dołączył: May 2012
Post: #24
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
Gdyby Freddie Mercury nie zachorował na AIDS i dożył kolejnych dwóch dekad po wydaniu "Innuendo" i "Made In Heaven" to otrzymalibyśmy jego wspólny utwór z Davidem Guettą.

U2 po wydaniu "Achtung Baby" kolejne albumy wydaje tylko po to by wydawać.
04.02.2020 01:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #25
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
Akurat z tym progresywny to nie kontrowersyjny, ale raczej popularny pogląd. Obecny nawet w wypowiedziach muzyków tego nurtu (wg Frippa po 1975 nie wyszło żadne ważne dzieło gatunku).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
04.02.2020 02:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 733
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
Artur.O napisał(a):Ciekawe, z kim spała Roxie Coal.
A ona jest światową gwiazdą?
Adam1992 napisał(a):U2 po wydaniu "Achtung Baby" kolejne albumy wydaje tylko po to by wydawać.
U2 najlepsze rzeczy zaczął nagrywać w XXI stuleciu.

A z takich moich klasycznych stwierdzeń:

Biorąc okres od ok. 1965 to lata 90-te były najgorsze w historii muzyki.

Elektronika zaszkodziła muzyce z powodu braku wyobraźni muzyków.

99% muzyków preferuje sukces komercyjny nad tworzenie muzyki.
04.02.2020 09:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 127
Dołączył: Dec 2014
Post: #27
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
kajman napisał(a):U2 najlepsze rzeczy zaczął nagrywać w XXI stuleciu.
tylko to jest kontrowersyjne

ja na przykład nie rozumiem czemu Pink Floyd są tak chwaleni, Wish You Were Here to numer harcerski do ognicha, reszta przekombinowana bez klimatu, i dziwię się codziennie że wątek z nimi nie schodzi z tapety i wzbudza takie emocje
04.02.2020 09:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #28
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
Nie wiem na ile to będzie wzbudzało kontrowersje na tym forum, ale poza nim na pewno trochę budzi - Ed Sheeran to najbardziej przereklamowany muzyk XXI w., żaden z niego artysta, a wtórny i nijaki grajek.
04.02.2020 09:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #29
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
Za to takie Queen nie ma sobą nic do zaoferowania. Freddy, wokalnie naśladujący bohaterów Looney Tunes, to również nic ciekawego. Icon_wink
04.02.2020 11:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #30
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
kajman napisał(a):Muzyka disco polo reprezentuje znacznie wyższy poziom niż Blue Monday.
Nie jestem aż takim znawcą dp, by to stwierdzić Icon_wink2 .
Ale za to jakiś przebój OMD, niestety nie wiem teraz który, ma taką zagrywkę na klawiszach, która na maxa jest discopolowa, nie wiem nawet czy nie została jakoś przekopiowana, z lekką zmianą, w którymś ze znanych przebojów nurtu, lecz z racji że patrz pierwsze zdanie mojej wypowiedzi, to nie wiem dokładnie, który to przebój był. Ale jakiś klasyk DP, z początku lat '90 zapewne.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
04.02.2020 11:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #31
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
Adam1992 napisał(a):A ja bym z chęcią poczytał wpis Kajmana. Icon_wink
to jest wałkowane na trzech forach równolegle od kilkunastu lat; prawie każdy wpis kajmana to taki wpis xD

najbardziej kontrowersyjne jest, gdy kajman nie jest kontrowersyjny!

tomas585 napisał(a):ja chyba nawet nie wiem kto to jest
o chłopie; katujesz ten siermiężny rok z lat 70. i 80., a nie masz pojęcia o współczesnych klasykach

Artur.O napisał(a):Nie można im odmówić ani zmysłu melodycznego, ani zapału do eksperymentów, zwłaszcza brzmieniowych - a najlepiej łączenia obu tych rzeczy w całkowicie nierozerwalną jedność
o to to; można uważać mbv za nudne, ale ja tam słyszę zupełnie nową jakość w muzyce; trzeba się z nimi osłuchać i wtedy jedynie dać się ponieść; to oczywiście może wcale nie nastąpić, ze szkodą dla słuchającego Icon_wink

Adam1992 napisał(a):Eminem to znakomity raper i beznadziejny muzyk.
ja myślę, że on miał wyczucie muzyczne też (albo ktoś mu je odstąpił); oczywiście, że był znakomitym (technicznie) raperem, miał charyzmę, choć dla mnie za dużo wykorzystywał masowych patentów na generowanie kontrowersji i na tym w sumie w dużej mierze zrobił karierę; od kiedy wytrzeźwiał i się zestarzał zrobił się nudny i wtórny, momentami aż cringe'owy; jest tak wielu lepszych raperów obecnie, że naprawdę szkoda życia na słuchanie eminema

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.02.2020 12:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 127
Dołączył: Dec 2014
Post: #32
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
Miszon, idź dziś na koncert OMD.
04.02.2020 01:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #33
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
Nie jestem aż takim masochistą.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
04.02.2020 01:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 127
Dołączył: Dec 2014
Post: #34
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
Nawet na Maid of Orleans?
04.02.2020 01:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #35
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
myślę, że wyobrażasz sobie ich muzykę inaczej, niż faktycznie grają Icon_wink


— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.02.2020 01:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #36
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
O, albion-disco poleciało wyżej, nawet ciekawa nuta, ale tych klawiszy rodem z disco-polo nie usłyszałem, a szkoda. Icon_twisted

Artur.O napisał(a):Ciekawe, z kim spała Roxie Coal.
No właśnie, a któż to taki? Icon_rolleyes
thestranglers napisał(a):tylko to jest kontrowersyjne
E tam, jak dla mnie to w tym stwierdzeniu nie ma nic kontrowersyjnego! Dodałbym tylko że nie najlepsze w XXI wieku, bo U2 od początku kariery utrzymują wysoki poziom. Icon_arrow W końcu irlandzka marka zobowiązuje.

I tak mnie naszło, ale to moje osobiste przemyślenia, że the Beatles nagrywali prostą muzykę dla plebsu, a Pink Floyd (znowu ta nazwa Icon_lol) bardziej wyrafinowaną dla inteligentów. Icon_wink

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
04.02.2020 01:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #37
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
Muzyka The Beatles jest wyrafinowana. Mówili o tym nawet Leonard Bernstein w swoim programie o muzyce (Norwegian Wood sobie gdzieś znajdźcie). Albo taka oto analiza If I Fell:



Swoją drogą, smutna konstatacja: kiedyś TVP pokazywała Spotkania z Muzyką, gdzie opowiadano o harmonii, budowie utworów, muzyce klasycznej itp, a teraz puszcza pierdy Zenka do których pląsa ten wieśniak Kurski, który powinien się że wstydu chować, a nie chwalić że taką kupę ludziom do mózgu wbija Icon_confused2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.02.2020 02:11 PM przez Miszon.)
04.02.2020 02:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 733
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
Sundrajta napisał(a):No właśnie, a któż to taki?
Roksana Węgiel jak mniemam.
AKT! napisał(a):myślę, że wyobrażasz sobie ich muzykę inaczej, niż faktycznie grają
Wystarczy posłuchać kilka utworów i wiesz o nich wszystko. Utwory brzmią prawie tak samo.
Miszon napisał(a):Nie jestem aż takim masochistą.
Też nie byłbym. W całym ich dorobku znalazłem 13 dobrych utworów.
Miszon napisał(a):Muzyka The Beatles jest wyrafinowana.
Rzekłbym, że tylko tych późnych. Ale wtedy to poziom wyrafinowania mają większy niż Pink Floyd.
04.02.2020 02:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #39
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
Podałem włąśnie przykład wczesnych, który jest wyrafinowany.
Yesterday zresztą też jest, żeby daleko nie szukać.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.02.2020 02:46 PM przez Miszon.)
04.02.2020 02:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 015
Dołączył: Sep 2017
Post: #40
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
Miszon napisał(a):powinien się że wstydu chować
Kurski i wstyd? Nie sądziłem, że w 2020 roku ktoś jeszcze może się łudzić, że to możliwe Icon_razz2

Radio Epsilon
04.02.2020 02:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
duży usmiech Roszkowski o muzyce AKT! 32 1 175 06.09.2022 02:11 PM
Ostatni post: Miszon
  Przy muzyce o koronawirusie EVENo 27 2 556 09.04.2021 01:47 PM
Ostatni post: neo01
  Ageizm w muzyce prz_rulez 15 1 923 16.03.2019 12:38 AM
Ostatni post: Miszon
  Konfikt pokoleń w muzyce abd3mz 29 4 927 13.02.2009 05:33 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości