Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
Adam1992 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 806
Dołączył: May 2012
Post: #1
Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
Temat ściągnięty z kompletnie innego tematycznie forum, ale myślę, że wątek bardzo ciekawy. Icon_wink

Pewnie każdy z was ma w głowie coś, na co inni słuchacze nawet by nie wpadli albo nie myśleli że dany temat polega jakiejkolwiek dyskusji. W tym wątku chciałbym abyście się nimi podzielili i dowiedzieli się, czy to serio takie niezwykłe.

Zacznę jako pierwszy i liczę, że ktoś podchwyci temat. Icon_wink

My Bloody Valentine to nudy (chociaż wpływowe i ważne)

Teledysk do "These Are The Days Of Our Lives" Queen nie przestawia pożegnania Freddiego z fanami, a to, co może zrobić AIDS z człowiekiem.

Pharrell Williams to jedna z najważniejszych osób w muzyce XXI wieku która miała (i wciąż ma) wpływ na scenę tworząc/współtworząc wspaniałe rzeczy i inspirując kolejnych artystów.

Metallica nie nagrała nigdy słabej w 100% płyty.

Radiohead to jedna z najbardziej przereklamowanych grup muzycznych na świecie, która nawet jak bierze się za dobry pomysł, to nie potrafi go odpowiednio rozwinąć. Do tego jęczenie Thoma Yorke'a jest nieznośne - najlepsze kawałki z nim to te featy dla UNKLE i PJ Harvey.

Myslovitz z Rojkiem zmarnowało szansę na międzynarodowy sukces.

Fryderyki to kółko wzajemnej adoracji wokół Nosowskiej, niezależnie jak beznadziejny materiał by nagrała.

Kaliber 44 i Paktofonika są dla mnie asłuchalne, ich płyty zestarzały się strasznie.

Nie będzie już w Polsce radia komercyjnego, które na swojej liście przebojów będzie miało wymieszanie gatunków, tak jak to było dawno temu na Slipie, 30 Tonach czy Hop Bęcu w RMF FM.

Taco Hemingway kompletnie nie potrafi rapować.

Eminem to znakomity raper i beznadziejny muzyk.

To na razie tyle, zapraszam. Icon_wink
03.02.2020 09:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #2
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
Hihi, parę coverów uważam za lepsze od oryginału. Stripped Rammsteinu, czy Smells Like Teen Spirit Goi to na początek.
03.02.2020 09:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 000
Dołączył: Sep 2017
Post: #3
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
Na płycie The Division Bell jest więcej, niż jeden dobry utwór Icon_lol

thestranglers napisał(a):Stripped Rammsteinu
Podpisuję się, znakomity cover.

Radio Epsilon
03.02.2020 09:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #4
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
Haha, serio dość kontrowersyjne, choć na siłę uznam High Hopes.
03.02.2020 09:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
Blue Monday to zapowiedź disco polo.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
03.02.2020 10:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 000
Dołączył: Sep 2017
Post: #6
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
(03.02.2020 10:04 PM)Miszon napisał(a):  Blue Monday to zapowiedź disco polo.
xD

Ten temat zmierza w dobrą stronę.

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.02.2020 10:07 PM przez EVENo.)
03.02.2020 10:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 000
Dołączył: Sep 2017
Post: #7
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
(03.02.2020 09:58 PM)thestranglers napisał(a):  Haha, serio dość kontrowersyjne, choć na siłę uznam High Hopes.
A czekaj, mam kolejne:
Tylko prawdziwi fani Pink Floyd mogą wypowiadać się na temat Pink Floyd Icon_twisted

Radio Epsilon
03.02.2020 10:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #8
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
Fear Inoculum to fatalna płyta , 0.5/10
03.02.2020 10:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 000
Dołączył: Sep 2017
Post: #9
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
Adam1992 napisał(a):My Bloody Valentine to nudy (chociaż wpływowe i ważne)
Wydaje mi się, że nigdy nie słyszałem. To znaczy nazwę zespołu tak, ale co oni grają, kiedy powstali i jaki brzmi ich największy przebój - za cholerę nie wiem.

Adam1992 napisał(a):Metallica nie nagrała nigdy słabej w 100% płyty.
W 100% słabej to chyba nikt nie nagrał.

Adam1992 napisał(a):Fryderyki to kółko wzajemnej adoracji
A to na pewno, ale nie tylko Nosowskiej rzecz jasna.

Radio Epsilon
03.02.2020 10:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #10
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
Większość tego, co padło w pierwszym poście to prawda, niemal zero kontrowersji.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
03.02.2020 10:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #11
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
(03.02.2020 09:54 PM)EVENo napisał(a):  Na płycie The Division Bell jest więcej, niż jeden dobry utwór Icon_lol
miało być kontrowersyjnie, a ty sypiesz faktami Icon_razz

na TDB jest co najmniej sześć ( 6 ) lepszych utworów od bardzo dobrego HH.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
03.02.2020 10:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Adam1992 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 806
Dołączył: May 2012
Post: #12
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
Cytat:W 100% słabej to chyba nikt nie nagrał.

A "St. Anger"? Icon_biggrin

To w ogóle dziwna płyta. Widocznie muzycy bardzo chcieli wyładować skumulowaną wewnętrzną złość spowodowaną ówczesnymi wydarzeniami (między innymi konflikt z Napsterem, odejście Newsteda i odwyk Hetfielda). Chcąc po raz kolejny dopasować się do nowych czasów, a pamiętajmy, że na topie był wtedy Korn, System of a Down, Linkin Park czy Limp Bizkit wykorzystali sukces nu metalu. Zespół, który ma w składzie tak dobrego gitarzystę, jak Kirk Hammett, postanowił po 6 latach milczenia z nowym materiałem nie zawrzeć w nim ani jednej gitarowej solówki. To jest dopiero kontrowersja, bo solówki Hametta to atrybut Metalliki na każdym albumie przecież.

Cytat:A to na pewno, ale nie tylko Nosowskiej rzecz jasna.
Wiadomo, ale ona od razu przyszła mi do głowy. O.S.T.R. jeszcze w sumie.
03.02.2020 10:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #13
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
(03.02.2020 09:40 PM)Adam1992 napisał(a):  My Bloody Valentine to nudy (chociaż wpływowe i ważne)
Heh, może i nudy, ale co w takim razie powiedzieć o tych wszystkich zespołach, które się nimi inspirowały? Icon_wink
Z MBV przeprosiłem się całkowicie po przesłuchaniu EP's 1988-1991. Nie można im odmówić ani zmysłu melodycznego, ani zapału do eksperymentów, zwłaszcza brzmieniowych - a najlepiej łączenia obu tych rzeczy w całkowicie nierozerwalną jedność. Prawie każdy inny zespół shoegaze to zwyczajne alt-rockowanie za ścianą dźwięku - MBV przeniosło ten nurt na zupełnie inny poziom.

Cytat:Pharrell Williams to jedna z najważniejszych osób w muzyce XXI wieku która miała (i wciąż ma) wpływ na scenę tworząc/współtworząc wspaniałe rzeczy i inspirując kolejnych artystów.
Co w tym kontrowersyjnego? Icon_wink

Cytat:Radiohead to jedna z najbardziej przereklamowanych grup muzycznych na świecie, która nawet jak bierze się za dobry pomysł, to nie potrafi go odpowiednio rozwinąć.
Może zgodziłbym się z tym, gdyby nie istniały takie płyty, jak The Bends, OK Computer i Kid A. Icon_wink

Cytat:Myslovitz z Rojkiem zmarnowało szansę na międzynarodowy sukces.
To całkiem możliwe.

Cytat:Nie będzie już w Polsce radia komercyjnego, które na swojej liście przebojów będzie miało wymieszanie gatunków, tak jak to było dawno temu na Slipie, 30 Tonach czy Hop Bęcu w RMF FM.
Nic kontrowersyjnego, od 30 lat radio komercyjne monotonicznie idzie w dół.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
03.02.2020 11:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #14
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
Adam1992 napisał(a):Pharrell Williams to jedna z najważniejszych osób w muzyce XXI wieku która miała

ja chyba nawet nie wiem kto to jest , to jest ten od Happy ?
03.02.2020 11:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #15
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
Tak, i od Nerd.
03.02.2020 11:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #16
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
(03.02.2020 11:06 PM)tomas585 napisał(a):  ja chyba nawet nie wiem kto to jest , to jest ten od Happy ?

Proponuję przejrzeć:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Neptun...iscography
oraz
https://en.wikipedia.org/wiki/Pharrell_W...iscography

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
03.02.2020 11:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #17
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
właśnie przeglądam

myślałem że Nerd. to tytuł piosenki Icon_biggrin
03.02.2020 11:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
Jak bym zaczął wymieniać moje kontrowersyjne opinie to by to zajęło kilka stron. Może odniosę się kontrowersyjnie do niektórych z wypowiedzi.
Adam1992 napisał(a):Kaliber 44 i Paktofonika są dla mnie asłuchalne, ich płyty zestarzały się strasznie.
Ich płyty nigdy się do słuchania nie nadawały jak zresztą ponad 90% hipu-hopu.
thestranglers napisał(a):Hihi, parę coverów uważam za lepsze od oryginału.
Ponad 60% coverów wykonywanych przez artystów reprezebtujących jako taki poziom jest lepsze od oryginałów.
Miszon napisał(a):Blue Monday to zapowiedź disco polo.
Muzyka disco polo reprezentuje znacznie wyższy poziom niż Blue Monday.
Adam1992 napisał(a):A "St. Anger"?
To jedna z najlepszych płyt Metallici (niestety dwa pierwsze single to pomyłka).
Adam1992 napisał(a):solówki Hametta to atrybut Metalliki na każdym albumie przecież
Solówki w 3/4 są nie tyle niepotrzebne, ale niewskazane. Cierpią na nich utwory, w których się znajdują.
03.02.2020 11:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #19
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
Swego czasu w Trójce leciała biografia Myslovitz, z której wynikało, że zespół poddał się w złym momencie i że była to głównie decyzja Rojka. Zabrakło im cierpliwości, a Rojkowi odpowiedniego angielskiego, by swobodnie się wypowiadać w wywiadach.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
03.02.2020 11:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Adam1992 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 806
Dołączył: May 2012
Post: #20
RE: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o muzyce.
A ja bym z chęcią poczytał wpis Kajmana. Icon_wink
04.02.2020 12:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
duży usmiech Roszkowski o muzyce AKT! 32 1 168 06.09.2022 02:11 PM
Ostatni post: Miszon
  Przy muzyce o koronawirusie EVENo 27 2 554 09.04.2021 01:47 PM
Ostatni post: neo01
  Ageizm w muzyce prz_rulez 15 1 909 16.03.2019 12:38 AM
Ostatni post: Miszon
  Konfikt pokoleń w muzyce abd3mz 29 4 919 13.02.2009 05:33 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości