Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pet Shop Boys - Popular Up
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Pet Shop Boys - Popular Up
Dla tych wszystkich którzy już powoli wkręcają się w letnią atmosferę przygotowałem specjalny zestaw piosenek PSB zatytułowany ''Popular Up''. Znajdują się na nim aż 22 kompozycje, wybrane spośród około 30-35. Kryteria wyboru były proste. Trzeba było być jak najbardziej ''letnim'', przebojowym, szybkim utworem, jednym słowem wakacyjnym hitem. Zespół miał trochę takich pozytywnie usposabiających numerów, więc trochę się tego zebrało, a i tak trzeba było odrzucić parę wartościowych nagrań. Na zestaw składają się zarówno singlowe hity, piosenki z płyt oraz b-sidy. Zestaw doskonale będzie umilał letnie popołudnia i polecam go wszystkim, nawet tym, którzy do PSB mają stosunek obojętny. Na ten czas ta płyta się sprawdzi.

[Obrazek: popularupfront.jpg]

Tracklista:

01. up against it
02. did You see me coming?
03. I get along
04. I'm not scared
05. se a vida e (that's the way life is)
06. metamorphosis
07. the truck driver and his mate
08. a different point of view
09. somewhere
10. new york city boy
11. pandemonium
12. shameless
13. I wouldn't normally do this kind of thing
14. domino dancing
15. single
16. one in a million
17. I didn't get where I am today
18. a red letter day
19. the sodom and gomorrah show
20. saturday night forever
21. all over the world
22. go west/decadence

Tracks 1, 5, 6, 7, 9, 15, 18, 20 taken from ''Bilingual era''
Tracks 8, 12, 13, 16, 22 taken from ''Very era''
Tracks 2, 11, 21 taken from ''Yes era''
Tracks 4, 14 taken from ''Introspective era''
Track 3 taken from ''Release era''
Track 10 taken from ''Nightlife era''
Track 17 taken from ''Pop-Art era''
Track 19 taken from ''Fundamental era''

Link: http://www.sendspace.com/file/rprsnu

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.05.2009 04:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #2
 
Ciekawy pomysł Icon_smile2 Na pewno posłucham :->

[Obrazek: kleschko.png]
22.05.2009 05:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #3
 
Mała uwaga - jeśli piszesz wszystkie tytuły małymi literami to "I" też powinno być tak zapisane, w przeciwnym razie jesteś bardzo niekonsekwentny.

"Did You See Me Coming?" faktycznie brzmi bardzo letnio, lubię podkład muzyczny bardzo. Jakbyś miał jakiś Instrumental, to ja bardzo chętnie Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.05.2009 08:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Czy ciebie też dopadł syndrom uzi?

Napisałeś to tak jakby ta ''wielka niekonsekwencja'' była strasznym grzechem. Zresztą ''I'' powinno się zwykle z dużej litery pisać. W tym wypadku powodem była jednak czcionka, jaką zastosowałem na okładce gdy wpisywałem trackliste, ona po prostu wymagała ode mnie pisania ''I'' dużą literą, bo inaczej by nie wyszło :/
Jestem po raz kolejny przerażony czepialstwem.

DYSMC mam w intrumental, ale na co ci wersja bez wokalu?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.05.2009 09:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #5
 
może po to, że wokal podczas seksu rozprasza Icon_mrgreen
22.05.2009 10:34 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #6
 
W czasie gdy wszyscy będą zasłuchiwali się w POPULAR UP ja włączę sobie PLEASE i posłucham ze dwa razy pod rząd Icon_razz Icon_mrgreen
Sporym rozczarowaniem dla mnie jest brak utworów z pierwszej płyty PSB lub chociaż z tego okresu... Na początku miałem ochotę na tę składankę, ale ... sorki nie "zakupię" jej Icon_razz
A przecież na pewno masz jakieś "letnie" wersje tych utworów ... Szkoda Icon_frown

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
22.05.2009 11:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Letnie wersje jakich utworów? I czemu ta ochota nagle Ci przeszła?, skoro widziałeś już na początku, że nie ma nic z ''Please''?

Na tej pierwszej płycie nie ma po prostu nic co by pasowało stylistycznie pod ten album. To nie jest moje super Best-Of, to jest oczywiście pewien rodzaj takiej płyty, ale utwory muszą spełniać konkretne wymogi, to piosenki letnie, szybkie, słoneczne, do zabawy, nie po to by się zastanawiać nad zapisem nutowym poszczególnych kawałków, dopatrywać się drugiego dnia w tekstach itp....''Please'' tam nie pasuje, tak jak nie pasuje mroczny ''Fundamental'', ''Nightlife'' czy ''Behaviour''.
Ale jak chcesz - tkwij ciągle w 1986 roku Icon_razz2, żadna składanka PSB Ci nie dogodzi, jak będziesz chciał ją tylko pod ''Please'' słuchać ;P

W każdym razie w planach jest druga płyta w podobnej konwencji, ale poruszająca inny temat (skoro teraz jest słoneczny pop, to tamta może być ''dark pop'' od PSB) i może na tamtej coś z ''Please'' będzie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.05.2009 11:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #8
 
saferłel napisał(a):DYSMC mam w intrumental, ale na co ci wersja bez wokalu?
Poproszę Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.05.2009 11:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Proszę.
http://www.sendspace.com/file/1tpdh4

To może od razu wypisać Ci wszystkie instrumentale PSB i piosenki gdzie śpiewa Chris Lowe Icon_razz

Swoją drogą do sieci niedługo powinna wyciec (w końcu) instrumentalna wersja ''Yes''. Ktoś mam nadzieję zripuje ją z tego limitowanego vinyla...

PS - nagraj swoje wokale pod DYSMC i spróbuj wylansować Icon_razz2 Może pobijesz Neila Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.05.2009 11:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #10
 
Dziękuję Icon_wink2

saferłel napisał(a):To może od razu wypisać Ci wszystkie instrumentale PSB i piosenki gdzie śpiewa Chris Lowe Icon_razz

PS - nagraj swoje wokale pod DYSMC i spróbuj wylansować Icon_razz2 Może pobijesz Neila Icon_razz2
Ha ha ha, na żarty Ci się zebrało Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.05.2009 11:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
No ja nie wiem co planujesz zrobić z tym instrumental version. Czy to idzie do czołówki audycji, na listę, dzwonek na komórkę, piosenka podwieczorkowa, zainicjujesz nią pierwszy dzień lata...

W każdym to oryginalna sytuacja z tą chęcią to bez-wokalowej wersji Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.05.2009 11:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #12
 
A może lubię po prostu zwyczajnie wersje instrumentalne? Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.05.2009 11:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #13
 
Liczę na jakąś jesienną składankę Icon_wink2

.
23.05.2009 07:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Heheh, pewnie wiele osób liczy, bo wiele lubi ich bardziej spokojne oblicze Icon_wink Nawet pamiętam piękne zdanie Rafała, który opisał ich jako ''mistrzów nostalgicznego dance''.

Na pewno coś się przygotuje, już moja w tym głowa, a dla Konrada będzie specjalna wersja ''instrumental'' Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.05.2009 10:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pet Shop Boys - Nonetheless Szymek79 3 161 03.04.2024 05:46 PM
Ostatni post: kajman
  Kristeen Young - The Beauty Shop kajman 1 113 14.07.2022 05:49 PM
Ostatni post: kajman
  Pet Shop Boys - Super Szymek79 6 1 492 04.04.2016 06:00 PM
Ostatni post: Szymek79
  Pet Shop Boys - Electric Szymek79 41 8 807 28.09.2013 06:47 PM
Ostatni post: Tomekk
  Backstreet Boys - In a World Like This Szymek79 0 636 18.06.2013 11:20 AM
Ostatni post: Szymek79
  Pet Shop Boys - Ecstatic saferłel 0 930 21.01.2013 03:45 PM
Ostatni post: saferłel
  Pet Shop Boys - Elysium drwycior 13 3 052 05.12.2012 03:09 PM
Ostatni post: saferłel
  Rumer - Boys Don't Cry Szymek79 5 1 326 17.07.2012 01:04 PM
Ostatni post: Szymek79
  Pet Shop Boys - Format saferłel 6 1 415 07.01.2012 04:12 PM
Ostatni post: saferłel
  Pet Shop Boys - The Most Incredible Thing saferłel 5 1 296 03.12.2010 01:11 PM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości