Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pet Shop Boys - Electric
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 582
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #1
Pet Shop Boys - Electric
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Pet Shop Boys wydadzą w tym roku swój kolejny album. Płyta nosi tytuł "Electric" i trafi do sprzedaży w czerwcu a jej producentem jest Stuart Price.




[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
14.03.2013 03:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Pet Shop Boys - Electric
Już pisałem chyba w tym temacie swego czasu Icon_razz2

....w sumie nie ma sensu przenosić, bo tam nikt nic nie napisał. Widocznie małe zainteresowanie projektem Icon_wink

A tak na poważnie, to tego można było się spodziewać. Bardzo dobrą wiadomością jest fakt, że album wyprodukuje Stuar Price, którego chyba nie trzeba przedstawiać miłośnikom muzyki elektroniczny. To atut na samym starcie w przeciwieństwie do postaci poprzedniego, dosyć anonimowego jednak producenta. Teaser brzmi zabawnie. Zupełnie jak nie PSB. Mix old-schoolu z czymś nowym, trochę jak Daft Punk w jednej z wariacji. Mam wrażenie, że to może być album koncepcyjnie podobny do "Introspective" z 6-7 długimi, progresywnymi numerami, bez singli, bardziej w klimacie nagrań DJ-skich.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.03.2013 03:45 PM przez saferłel.)
14.03.2013 03:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Pet Shop Boys - Electric
Właśnie dorwałem zaskakujący i bardzo smutny artykuł z musicweek. Okazało się, że po 28 latach (a może należałoby napisać "po spędzeniu całej kariery") Pet Shop Boys odchodzą z Parlophone, co jest pośrednio związane z rozpadem EMI (heh, wróżyłem nie od dzisiaj) i przejęciem jej sub-wytwórni przez Warner Music Group, gdzie PSB nie chcieli stacjonować. Nigdy nie życzyłem dobrze EMI, ale odejście z Parlophone to szok. Każda płyta z mojej kolekcji ma piękny znaczek tego wiekowego labela Icon_sad To koniec pewnej ery, koniec niezwykłej historii...ciężko w to uwierzyć Icon_sad

[Obrazek: 25z55bd.png]

Od teraz PSB zwiążą się z Kobalt Music Group. Co kryje się za tą marką?

Cytat:Kobalt Music Group is the leading global, independent music publisher and music services company offering copyright royalty administration, creative, licensing, label services (including distribution, marketing, product release management) and performing (neighbouring) rights management for artists, songwriters and other content owners.

Niedawno KMG uruchomiło Kabel Music Services, kwazi-label odpowiedzialny bezpośrednio za kwestię dystrybucji i promocji płyt, który pozostawia jednak dużą swobodę działania samym artystom. Nie wiem do końca jak to działa, ale podobno KMS dysponuje dużymi środkami pieniężnymi przeznaczanymi na marketing. Tak więc Pet Shop Boys weszli w coś nowego, oryginalnego, coś co jest, jak rozumiem, rodzajem firmy outsourcingowej w porównaniu do zwykłej wytwórni płytowej. Na stronie Kobalt można znaleźć informację, że KMS wydał już m.in. "Push the Sky Away" Nicka Cave'a i The Bad Seeds (i przyczynił się do największego komercyjnego sukcesu grupy w historii) , reedycję "Rumours" Fletwood Mac oraz album "Amok" projektu Atoms for Peace.

Podsumowując - nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło Icon_smile Nowa jakość? Być może.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.03.2013 09:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #4
RE: Pet Shop Boys - Electric
(14.03.2013 03:33 PM)saferłel napisał(a):  Już pisałem chyba w tym temacie swego czasu Icon_razz2

....w sumie nie ma sensu przenosić, bo tam nikt nic nie napisał. Widocznie małe zainteresowanie projektem Icon_wink

Wstyd!

(14.03.2013 03:33 PM)saferłel napisał(a):  Bardzo dobrą wiadomością jest fakt, że album wyprodukuje Stuart Price, którego chyba nie trzeba przedstawiać miłośnikom muzyki elektronicznym. To atut na samym starcie w przeciwieństwie do postaci poprzedniego, dosyć anonimowego jednak producenta.
Pełna zgoda. Skądinąd dopiero niedawno dowiedziałem się, że powinienem znać tego pana pod 4 aliasami (w tym jedna nazwa zespołuIcon_eek), na szczęście wszystkie mniej lub bardziej lubię Icon_wink

(14.03.2013 03:33 PM)saferłel napisał(a):  Mix old-schoolu z czymś nowym, trochę jak Daft Punk w jednej z wariacji.
Mi się skojarzyło z grami na konsole Icon_wink
(14.03.2013 03:33 PM)saferłel napisał(a):  Mam wrażenie, że to może być album koncepcyjnie podobny do "Introspective" z 6-7 długimi, progresywnymi numerami, bez singli, bardziej w klimacie nagrań DJ-skich.
Nie miałbym nic przeciwko, to mój ulubiony album grupy po "Very". A może nawet na równi.

(14.03.2013 09:51 PM)saferłel napisał(a):  Na stronie Kobalt można znaleźć informację, że KMS wydał już m.in. "Push the Sky Away" Nicka Cave'a i The Bad Seeds (i przyczynił się do największego komercyjnego sukcesu grupy w historii), reedycję "Rumours" Fletwood Mac oraz album "Amok" projektu Atoms for Peace.
Na stronie grupy wśród jej "klientów" zauważyłem m.in. Dave'a Grohla, Trenta Reznora i, co mnie bardzo ucieszyło, Ivę Daviesa z Icehouse.
15.03.2013 01:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #5
RE: Pet Shop Boys - Electric
Nie dziwi mnie niechęć współpracy z krwiopijcami z Warner Music Group. WMG zarżnęli mnóstwo talentów traktując je jak dojne krowy. PSB jako wielka legenda może im pokazać środkowy palec, choćby z faktu, że te nowe płyty to dla nich już zabawa i spokojnie mogą się podłączyć do jakiejś mniejszej stajni lub wydawać płyty nawet własnym sumptem.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
15.03.2013 09:43 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: Pet Shop Boys - Electric
Coś się dzieje, w końcu! Z OS:

Cytat:The final mix of the new "Electric" album is due to be completed at the end of this week and we will be announcing the full track-listing and the release date on this site next Tuesday, April 30th. We will also be previewing the cover artwork. On the same day we will also be announcing all the dates of Pet Shop Boys' "Electric" tour of North America. Make sure you're here next week!

Wszystko wskazuje na to, że nie będzie singla. Dziwne. Takie nie-popowe działanie Icon_wink
24.04.2013 02:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #7
RE: Pet Shop Boys - Electric
Jednak jest singiel, nosi tytuł "Axis" i można już go posłuchać. Jest zgodnie z zapowiedziami klubowo, mało słychać Neila. Album ma ukazać się w urodziny mojego taty Icon_smile, czyli 15 lipca.



30.04.2013 11:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 582
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #8
RE: Pet Shop Boys - Electric
[Obrazek: Pet-Shop-Boys-Electric-2013-1200x1200-300x300.png]

Tracklista:

1. “Axis”
2. “Bolshy”
3. “Love Is a Bourgeois Construct”
4. “Fluorescent”
5. “Inside a Dream”
6. “The Last to Die”
7. “Shouting in the Evening”
8. “Thursday” (feat. Example)
9. “Vocal”

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
30.04.2013 01:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #9
RE: Pet Shop Boys - Electric
Intrygujące tytuły Icon_smile Szczególnie miło kojarzy mi się Inside a Dream - z solowym utworem Jane Wiedlin z The Go-Go's. Mam niezdrową słabość do Example, ale nie wiem, czy zaproszenie go na tę płytę było dobrym pomysłem, chyba, że to jakiś inny.
30.04.2013 02:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: Pet Shop Boys - Electric
Mam jakieś 10 minut internetu dzisiaj, więc tylko napiszę, że "Axis" nie jest singiel jako takim. To promo z rodzaju "Invisible" z ostatniej płyty.

Oto co zespół napisał na OS:

Pet Shop Boys new album, "Electric", will now be released worldwide on July 15th (international dates vary) and is the first to appear on their own label x2 through Kobalt Label Services. Produced by Stuart Price, "Electric" features nine tracks in total – eight brand new songs plus a cover of Bruce Springsteen’s "The last to die" - and has a running length of 50 minutes. The British singer and rapper, Example, performs on one track, "Thursday". The album was recorded in London, Berlin and Los Angeles over the last six months with one track, "Fluorescent", written and recorded within the last month. Neil and Chris comment: “Our latest album often evolves as a response to our previous album and, whereas ‘Elysium’ had a reflective mood, ‘Electric’ is pretty banging! And working with Stuart Price on a studio album is something we have wanted to do for a very long time. The artwork (shown here) is by Farrow.

Tytuły świetne Icon_smile Pozdrawiam do wirtualnego zobaczenia za tydzień!

PS - Axis cudem zgrany prymitywną metodą na mp3 Icon_biggrin Ciekawe co im wyszło, podobno to instrumentalno-wokalny track, nie na odwrót Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.04.2013 09:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #11
RE: Pet Shop Boys - Electric
Byłem ciekawy, co to za piosenka Springsteena i okazuje się, że do tej pory nosiła tytuł...Last to Die. Ciekawe, czy powtarzany przez wszystkich przerobiony tytuł przetrwa do premiery Icon_smile
01.05.2013 12:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: Pet Shop Boys - Electric
Wow, "Axis" jest świetne! Icon_cool Instrumentalno-wokalny kawałek, nie odwrotnie.
06.05.2013 05:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Pet Shop Boys - Electric
Jeszcze w ramach uzupełniania (teraz na spokojnie można w końcu siąść i dopisać):

- album ukaże się w oficynie x2, nowym labelu stworzonym przez sam zespół
- płyta podobno trwa równe 50 minut, a z czasów poszczególnych numerów wynika, że jest dosyć rozbudowana i progresywna jak na typowy materiał PSB
- w wywiadzie dla stereogum wokalista stwierdził, że to będzie "pretty banging record" oraz "more experimental" Icon_wink
- poniżej wersja albumowa "Axis", która znajdzie się na "Electric"...i nowe, świetne foto - taki image lubię Icon_smile





[Obrazek: PETSHOP.jpg]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.05.2013 01:12 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: Pet Shop Boys - Electric
[Obrazek: file.php?id=893]

Na horyzoncie widać ląd. I w końcu jakieś wiarygodne oraz renomowane źródło informacji.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.05.2013 02:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 582
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #15
RE: Pet Shop Boys - Electric



[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
13.05.2013 08:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
RE: Pet Shop Boys - Electric
Chciałbym być uprzedzony Icon_razz2, ale poniżej są już czysto muzyczne fakty, które są zbyt dobre, żeby nadal marudzić Icon_razz2

Dzisiaj potężna dawka dobrych wiadomości. Na stronie grupy pojawił się trailer nowej piosenki:





Fantastyczny. Zaciągający zimnym stylem Visage, progresywny (będzie miał ponad 6 minut i to słychać), enigmatyczny trailer wykrojony z nagrania "Flourescent".

A oprócz tego magazyn The Quietus umieścił na swojej stronie recenzję całej płyty - track-by-track. Bezwzględnie pozytywna i gloryfikująca każdą nutę wzdłuż i wszerz "Electric". Wyboldowałem te najważniejsze wiadomości:

Cytat:

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.05.2013 12:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: Pet Shop Boys - Electric
Pierwsza recenzja "Electric" z tzw. wysoko nakładowej i mainstreamowej prasy Icon_razz2

[Obrazek: visq.jpg]

"If you have ever loved this band, the you wil surely love this album. After 30 years many artists set themselves the tricky task of recalling past highlights without succumbing the auto-plagiarism. With "Electric", Pet Shop Boys have succeeded spectacularly"


Ucieszyła mnie w pewien sposób ta recenzja, bo chociaż fanem Q i ich polityki recenzji nie jestem, to skoro niezależny zespól dostaje 4/5, to znaczy, że recenzja nie została kupiona Icon_lol I jaka znaczna poprawka względem noty "Elysium"!

PS - "Love is a bourgeois construct" znów nazwane jedną z ich najlepszych piosenek w historii. Ogromnie ciekawi mnie ten numer.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.06.2013 12:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #18
RE: Pet Shop Boys - Electric
saferłel napisał(a):Ucieszyła mnie w pewien sposób ta recenzja, bo chociaż fanem Q i ich polityki recenzji nie jestem, to skoro niezależny zespól dostaje 4/5, to znaczy, że recenzja nie została kupiona Icon_lol I jaka znaczna poprawka względem noty "Elysium"!
aaa to ten sam magazyn co dał Mylo Xyloto 5/5 Icon_biggrin

Ja mam swoje zdanie na temat PSB na tym forum, ale siedzę cicho Icon_razz2
22.06.2013 12:09 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: Pet Shop Boys - Electric
No właśnie takie akcje jak z Bowiem czy Coldplay i U2 każą przypuszczać (a raz zostały potwierdzone), że Q bardzo marnie opiera się pewnemu lobby Icon_wink

Michał, znamy Twoje zdanie. Zawsze je jakoś w "drugim obiegu" uwidaczniasz.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.06.2013 12:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #20
RE: Pet Shop Boys - Electric
To może być lepsze niż Ultimate Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
22.06.2013 01:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pet Shop Boys - Nonetheless Szymek79 3 151 03.04.2024 05:46 PM
Ostatni post: kajman
  Lenny Kravitz - Blue Electric Light Szymek79 5 176 23.03.2024 09:36 AM
Ostatni post: kajman
  Kristeen Young - The Beauty Shop kajman 1 111 14.07.2022 05:49 PM
Ostatni post: kajman
  Pet Shop Boys - Super Szymek79 6 1 489 04.04.2016 06:00 PM
Ostatni post: Szymek79
  Janelle Monaé - The Electric Lady Szymek79 16 2 914 07.09.2013 04:08 PM
Ostatni post: michal91d
  Orchestral Manoeuvres in the Dark - English Electric saferłel 11 2 994 21.03.2013 03:21 AM
Ostatni post: saferłel
  Pet Shop Boys - Ecstatic saferłel 0 928 21.01.2013 03:45 PM
Ostatni post: saferłel
  Pet Shop Boys - Elysium drwycior 13 3 044 05.12.2012 03:09 PM
Ostatni post: saferłel
  Rumer - Boys Don't Cry Szymek79 5 1 324 17.07.2012 01:04 PM
Ostatni post: Szymek79
  Pet Shop Boys - Format saferłel 6 1 412 07.01.2012 04:12 PM
Ostatni post: saferłel

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości