Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przetrwają najsilniejsi - HEY
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 120
Dołączył: Dec 2009
Post: #161
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
(05.12.2019 10:24 PM)kajman napisał(a):  
1981 napisał(a):A "Teksański" bardziej wkurza niż porywa.
Zdecydowanie. Najgorszy utwór w ich dorobku.
A u Miszona na 1. miejscu jego topu Icon_mrgreen U mnie gdzieś w 5. dziesiątce chyba i mam co do akurat niego obecnie podobne zdanie co 1981. Ale jednak znaczenie różnimy się w odbiorze tej płyty. "Eksperyment", a przede wszystkim piękne "Fate" i czadowy "Schisophrenic..." to także esencja tego kultowego krążka.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.12.2019 10:48 PM przez neo01.)
05.12.2019 10:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 554
Dołączył: Aug 2008
Post: #162
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Eksperyment to chyba najlepszy przykład jak dziadowa produkcja zepsuła te numery. W oryginale ten numer ledwo można zdzierżyć. A wersja CDN pokazała że to jednak dobry numer.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
05.12.2019 10:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 120
Dołączył: Dec 2009
Post: #163
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Fakt, że teraz brzmi mocno średnio. Ale mam do niego niesamowity sentyment.

WOLNE MEDIA!!!
05.12.2019 11:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #164
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Fire
06.12.2019 05:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 076
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #165
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Dobra, przeanalizowałem sprawę i prawdopodobnie z pozostałych w zabawie najsłabiej wypada Fire. Nie dlatego, że to słaba płyta - no przepraszam, ale ograniczenie jej do "Teksańskiego", "Dreams", "Zazdrości" i "...nadziei" to jak ograniczenie Ho! do "Is It Strange" i "Ja sowa" Icon_smile - ale jednak kolejne płyty bardziej rozwiną ich styl, oraz Kasia jeszcze rozwinie warsztat.

A poza tym nie chcę żeby MURP już odpadł.Icon_twisted

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.12.2019 11:28 AM przez Dobromiera.)
06.12.2019 11:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #166
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
MURP to moja ulubiona płyta Hey, ale dużo tu na forum tradycjonalistòw (przynajmniej w tej zabawie), więc Góra jeszcze dwie rundy przed nią.
06.12.2019 11:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 554
Dołączył: Aug 2008
Post: #167
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
[sic!]
Liczę na to, że kajman i jeszcze ktoś mnie wesprze i uratujemy MURPa, a Fire'a też Icon_wink .
A dlaczego ta płyta, to napisze nieco później.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
06.12.2019 12:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 554
Dołączył: Aug 2008
Post: #168
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
(05.12.2019 10:48 PM)neo01 napisał(a):  A u Miszona na 1. miejscu jego topu Icon_mrgreen
a także najprawdopodobniej na pierwszym piosenek polskich w ogóle. Są owszem lepsze, ale ta jest ulubiona.

Czy prezentacji wyników można prosic, aby były napisane głosy, które zdobyły płyty w poprzednich rundach?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.12.2019 12:23 PM przez Miszon.)
06.12.2019 12:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 651
Dołączył: May 2008
Post: #169
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
[2] Ho! (1994)

ani melodyka, ani brzmienie tej płyty mi się nie widzą

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.12.2019 12:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 120
Dołączył: Dec 2009
Post: #170
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Miszon napisał(a):Czy prezentacji wyników można prosic, aby były napisane głosy, które zdobyły płyty w poprzednich rundach?
Powiem szczerze, że świadomie z tego zrezygnowałem, bo odniosłem wrażenie, że przy Bitlach trochę za duży wpływ na nasze glosy miały kombinacje z tym związane (co oczywiście jest jak najbardziej w porządku, ale jednak wolałbym, żeby w pierwszej kolejności decydowały merytoryczne wybory, a i tak bardzo łatwo to sobie znaleźć). Tak więc przemyślę to, ale wolałbym jednak tego nie ułatwiać Icon_wink

AKT! napisał(a):ani melodyka, ani brzmienie tej płyty mi się nie widzą
Brzmienie mogę zrozumieć, ale melodyka tam jest akurat jedna z lepszych wśród polskich płyt lat 90-tych w ogóle - oczywiście dla lubiącego rocka Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.12.2019 02:32 PM przez neo01.)
06.12.2019 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 203
Dołączył: Jul 2014
Post: #171
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Melodyka jest w porządku, a i do brzmienia nie mam żadnych zastrzeżeń, bo akurat kilka dni temu ją sobie odświeżyłem i wynik wyszedł taki, że spokojnie teraz znalazłaby się w czołówce mojej listy albumów! Zatem na pewno w tej rundzie nie dostanie karniaka i muszę się jeszcze zastanowić, której płycie go przyznać?

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
06.12.2019 02:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 154
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #172
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
(06.12.2019 02:29 PM)neo01 napisał(a):  Powiem szczerze, że świadomie z tego zrezygnowałem, bo odniosłem wrażenie, że przy Bitlach trochę za duży wpływ na nasze glosy miały kombinacje z tym związane
popieram Icon_smile2 jeśli ktoś chce grać strategicznie niech sobie liczy Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
06.12.2019 02:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 120
Dołączył: Dec 2009
Post: #173
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
O, dzięki za ten głos Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
06.12.2019 03:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 554
Dołączył: Aug 2008
Post: #174
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Hah, taka piłka Icon_smile2 .
Ok, w sumie też popieram.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
06.12.2019 03:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 651
Dołączył: May 2008
Post: #175
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Yacy napisał(a):popieram Icon_wink jeśli ktoś chce grać strategicznie niech sobie liczy Icon_wink
myślę tak samo Icon_smile

neo01 napisał(a):Brzmienie mogę zrozumieć, ale melodyka tam jest akurat jedna z lepszych wśród polskich płyt lat 90-tych w ogóle - oczywiście dla lubiącego rocka Icon_wink
za bardzo poszli w hardrockowe-niemal-metalowe klimaty; to jest dla mnie wyjątkowo trudna stylistyka, którą mogą obronić dla mnie fantastyczne refreny albo zjawiskowa produkcja, a tego tu nie znalazłem; wolę już "fire" z całą jego przypałowością Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.12.2019 04:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 554
Dołączył: Aug 2008
Post: #176
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
(06.12.2019 12:19 PM)Miszon napisał(a):  [sic!]
Liczę na to, że kajman i jeszcze ktoś mnie wesprze i uratujemy MURPa, a Fire'a też Icon_wink .
A dlaczego ta płyta, to napisze nieco później.
Skoro miałem się wytłumaczyć proszę bardzo:
- owszem, doceniam to, że płyta pokazała iż istnieje życie zespołu po Banachu
- ale jednak przejście z grania riffowego na granie akordowe, przy jednoczesnej rezygnacji z solówek (prawie) oraz niewątpliwie gorszej warstwie melodycznej (nie zawsze, są momenty), jednocześnie przy zachowaniu jednak podobnego stylu jako ogółu spowodowało, że to taka płyta "w rozkroku" między starym a nowym Heyem
- denerwują mnie tytuły, które sprawiają, że nie mogę zapamiętać, który numer jest który
- co prawda z płyty były aż 3 duże przeboje, czyli więcej niż na dwóch poprzednich krążkach łącznie, ale jednak aż 2 z nich tak średnio mi podchodzi (koncertowo to w ogóle mi nie podchodzą, pamiętam 2 koncerty, gdzie zagrali te piosenki jedna po drugiej i nie muszę chyba pisać, że to był wyjątkowo dla mnie nudny fragment koncertu. W dodatku raz to było na samym początku, co utrudniło mi wejście w koncert, niejako przesuwając dla mnie jego właściwy początek
- za dużo numerów na płycie po prostu nie lubię: Fotografia, Zeroekran, Antiba, Pea Sorela. Dodając jeszcze takie sobie 2 single, no to już mamy połowę płyty niespecjalnie dla mnie
- teksty są tu wyjątkowo feministyczne, przez co do mnie nie trafiają, tekstowo to chyba najbardziej "nosowska solowo" płyta

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
07.12.2019 12:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 024
Dołączył: Sep 2017
Post: #177
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Yacy napisał(a):popieram jeśli ktoś chce grać strategicznie niech sobie liczy
Ja też dziękuję za ten głos, na zapas Icon_wink

Radio Epsilon
07.12.2019 12:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Starless Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 217
Dołączył: Apr 2015
Post: #178
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Skoro wypadł mój płytowy numer dwa to głosuję nadal na mój numer dziewięć:
[7] Music Music (2003)

Jeśli dobrze widzę na razie Fire prowadzi, jak odpadnie nie będzie mi szkoda, u mnie na siódmym. Icon_wink
08.12.2019 12:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 120
Dołączył: Dec 2009
Post: #179
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
AKT! napisał(a):fantastyczne refreny
No ale właśnie tam takie są! Poza tym - są mocniejsze gitary, ale żeby od razu metal? Icon_lol "Ja sowa", "Ho", "Is it strange" chociażby to przecież niewinne ogniskowe ballady Icon_smile
Miszon napisał(a):denerwują mnie tytuły, które sprawiają, że nie mogę zapamiętać, który numer jest który
No tutaj to pojechałeś grubo. A na "Music Music" umiesz zapamiętać? Przecież tam to już w ogóle jest totalna masakra. A w ogóle to nigdy bym nie wpadł na to, żeby przez takie bzdury obniżać ocenę płyty. Zresztą chyba nie jest tak źle z tym zapamiętaniem tytułów, skoro wymieniłeś 4 których nie lubisz, a to nie są raczej znane rzeczy.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.12.2019 06:35 PM przez neo01.)
08.12.2019 05:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 076
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #180
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Nie no, ja się zgodzę, że refreny na Ho! nie są specjalnie wyróżniające. Płyta broni się tekstami, ale jak próbuję sobie coś zanucić z tej płyty, to z ust wychodzą mi bardzo płaskie melodie...

"Ja sowa" to niewinna ogniskowa ballada? To jest naprawdę ciężki kawałek w refrenach; ale w takim razie rozumiem, czemu subtelna Heyowa elektronika jest dla ciebie tak nie do zaakceptowania. Icon_razz2

A z [sic!] to nie było czterech przebojów? "Cisza...", tytułowy, "Romans...", "Cudzoziemka...". Szczerze mówiąc ciężko mi skrytykować któryś z tych kawałków. Podobnie np. "Zeroekran" właśnie wydaje mi się kolejnym mocnym tekstowo punktem.

A tytuły na "Music Music" kocham całym serduszkiem.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
08.12.2019 06:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy Dobromiera 425 50 059 04.10.2021 07:12 PM
Ostatni post: neo01
  Przetrwają najsilniejsi - T.Love EVENo 237 6 993 28.09.2021 03:30 PM
Ostatni post: neo01
  Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson Dobromiera 164 6 282 30.07.2021 06:05 PM
Ostatni post: Gansenrozes
  Przetrwają najsilniejsi - Happysad neo01 134 5 338 11.06.2021 04:05 PM
Ostatni post: Miszon
  Przetrwają najsilniejsi - Genesis thestranglers 225 9 200 14.05.2021 08:15 PM
Ostatni post: Yacy
  Przetrwają najsilniejsi - QUEEN Sundrajta 301 10 975 21.03.2021 10:16 PM
Ostatni post: thestranglers
  Przetrwają najsilniejsi - The Cranberries Yacy 95 5 027 28.01.2021 10:50 PM
Ostatni post: Yacy
  Przetrwają najsilniejsi - Metallica EVENo 292 11 312 21.12.2020 03:22 PM
Ostatni post: kajman
  Przetrwają najsilniejsi - Lao Che Dobromiera 204 7 796 10.11.2020 12:26 AM
Ostatni post: Kondziowsky
  Przetrwają najsilniejsi - Pet Shop Boys Dobromiera 192 10 613 17.10.2020 12:06 AM
Ostatni post: Dobromiera

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości