Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #1
Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
Zasady w pigułce:
- Użytkownicy typują w każdej rundzie album, który ich zdaniem powinien odpaść z zabawy.
- Głosy muszą być pogrubione i powinny znajdować się w osobnej linijce. Głosy niepogrubione będą niezaliczone. Głosy, które nie będą w osobnych linijkach mogą zostać przeoczone.
- Terminy głosowania do każdej rundy są nieprzekraczalne. Głosowanie kończy zegar, a nie ja. Ja tylko liczę głosy. Te pogrubione i w osobnych linijkach.

Pełna wersja Regulaminu (Click to View)
*****************************************************************************

Przetrwają Najsilniejsi — Queen

[Obrazek: queen-1985.jpg]

I. RUNDA

[01] Queen (1973)
[02] Queen II (1974)
[03] Sheer Heart Attack (1974)
[04] A Night at the Opera (1975)
[05] A Day at the Races (1976)
[06] News of the World (1977)
[07] Jazz (1978)
[08] The Game (1980)
[09] Flash Gordon (1980)
[10] Hot Space (1982)
[11] The Works (1984)
[12] A Kind of Magic (1986)
[13] The Miracle (1989)
[14] Innuendo (1991)
[15] Made in Heaven (1995)
[16] The Cosmos Rocks [+ Paul Rodgers] (2008)

Koniec pierwszej rundy: 31 stycznia (niedziela), 21:00

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
25.01.2021 04:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
Flash Gordon
Może są płyty gorsze, ale ciężko je porównywać z płytą z muzyką ilustracyjną. Słuchałem tego ze 2-3 razy w życiu i więcej mi się nie chciało.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
25.01.2021 04:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #3
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
na zdjęciu brakuje Paula Rogersa Icon_mrgreenIcon_mrgreenIcon_mrgreen

The Cosmos Rocks

Miszon, a tej ww. słuchałeś?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
25.01.2021 04:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #4
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
Tak słuchałem. Więcej razy niż Flasha. Aczkolwiek akurat tej nie mam, jako jedynej z zestawienia.
To jest średnio Queen, lepiej jakby to było pod inną nazwą, ale nie jest tragiczna. Są gorsze.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.01.2021 04:50 PM przez Miszon.)
25.01.2021 04:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #5
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
Yacy napisał(a):na zdjęciu brakuje Paula Rogersa
Nie zmieścił się. Icon_lol Widzisz przecież jakie duże zdjęcie dałem, a tak by co niektórzy upierali się by wkleić też najnowszego zastępcę, czyli Adama Lamberta. Icon_eek

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
25.01.2021 04:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 000
Dołączył: Sep 2017
Post: #6
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
Na zdjęciu są zarówno Paul Rodgers, jak i Adam Lambert, tylko po prostu zasłaniają ich włosy Briana Maya.

Radio Epsilon
25.01.2021 05:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #7
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
The Cosmos Rocks

wyrzucam bez słuchania i bez żalu, chociaż oni mieli dużo płyt które wywalę bez żalu a je słuchałem

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
25.01.2021 05:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #8
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
Dziwne trochę to wywalanie bez słuchania... Icon_neutral

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
25.01.2021 06:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Adam1992 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 806
Dołączył: May 2012
Post: #9
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
The Cosmos Rocks
25.01.2021 08:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #10
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
EVENo napisał(a):Na zdjęciu są zarówno Paul Rodgers, jak i Adam Lambert, tylko po prostu zasłaniają ich włosy Briana Maya.
Najpewniej masz rację. Icon_lol
Miszon napisał(a):Dziwne trochę to wywalanie bez słuchania...
Bo to nie jest wyrzucanie merytoryczne, tylko ideowe! I w sumie ja też tak powinienem zrobić, bo kapelę tylko z Freddiem w składzie uważam za tę jedyną właściwą, to jednak nie zamierzam przyłączać się do grona oskarżycielskiego. Icon_idea
Jednak o ile płyta z Rodgersem w ogóle jakoś mi nie przeszkadza i dlatego zapewne nie uzyskała najgorszej oceny z całego ich repertuaru, to wszelkie koncertówki z Adamem Lambertem uważam za jedno wielkie nieporozumienie! Icon_redface
Bo w pierwszym przypadku chłopaki zapewne mieli (po tych latach ciszy) jakieś nowe kompozycje i zwyczajnie chcieli je wdrożyć w życie, więc przystali na tę współpracę z Paulem. A że to zasadniczo okazało się niewypałem potwierdza raczej fakt że nie było kontynuacji? Icon_rolleyes W przypadku zaś odświeżania starych kompozycji na koncertach ze zdolnym młodzieńcem potwierdza pierwszą tezę (zespół nie miał dalszych pomysłów na nowe nagrania) i uzupełnia drugą, że tu chodziło o kasę, która w pewnym momencie przestała się zgadzać z oczekiwaniami legend rocka. Icon_rolleyes

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
25.01.2021 10:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #11
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
Taylor akurat chciał nagrywać nowe piosenki z Lambertem, ale May chyba zniechęcony złym przyjęciem Cosmos Rocks, wybił mu to z głowy.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.01.2021 12:14 AM przez Miszon.)
26.01.2021 12:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
Miszon napisał(a):Dziwne trochę to wywalanie bez słuchania...
Ja będę wywalał te co znam, bo są tak złe, że te których nie znam gorsze chyba być nie mogą. Tylko jeszcze nie wiem którą bo cztery są równie beznadziejne.
26.01.2021 12:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #13
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
Hot Space
26.01.2021 12:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #14
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
Dla mnie po prostu Queen tylko z Mercurym Icon_razz2 a takie płyty po latach zwykle i tak nie są niczym ciekawym. Dobrze, że jest to Queen, a nie Black Sabbath, gdzie tych płyt bez oryginalnego wokalisty nagrali stanowczo za dużo...

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
26.01.2021 01:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #15
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
W Black Sabbath można powiedzieć, że oryginalny wokalista nie był taki oryginalny, centrum zespołu stanowił raczej Iommi, a wokaliści się zmieniali. Są przecież wyznawcy innych wokalistów, dla których "BS tylko z (tu wstaw)".
I Ozzy tam chyba tylko śpiewał, nie brał udziału w tworzeniu?
W Queen najlepsze było to, że każdy członek zespołu miał swój twórczy, ważny wkład i każdy dostarczał raz na jakiś czas jakiegoś przeboju.
Można przecież też powiedzieć, że "dla mnie Queen tylko z Deaconem" i to też nie będzie dziwne, zważywszy że on akurat żyje.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
26.01.2021 10:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #16
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
(26.01.2021 10:00 AM)Miszon napisał(a):  W Black Sabbath można powiedzieć, że oryginalny wokalista nie był taki oryginalny, centrum zespołu stanowił raczej Iommi, a wokaliści się zmieniali. Są przecież wyznawcy innych wokalistów, dla których "BS tylko z (tu wstaw)".
I Ozzy tam chyba tylko śpiewał, nie brał udziału w tworzeniu?
Może i Ozzy rzadko pisał liryki, ale przecież to nie znaczy, że poza tym i śpiewem nic nie wnosił do zespołu. Widać przecież, że już np. Black Sabbath z Dio prezentuje całkowicie inny styl i podejście do swojej muzyki, a i sam jego wokal również znacznie wpływał na wydźwięk tej muzyki. Po jednej stronie masz przecierającego szlaki blues-hard-rocka brzmiącego jak z horroru, czasem folkowego, czasem progresywnego, z wokalem chropowatym, niepokojącym, a pełnym pasji, a po drugiej - takie typowe już NWOBHM, gdzie głównie są albo proste czadowe kawałki, albo podniosłe, monumentalne ballady, zazwyczaj z "operowymi" zaśpiewami. Jest tak nawet jak się porówna sąsiadujące ze sobą "13" i "The Devil You Know", choć po drodze były jeszcze te wszystkie płyty z innymi wokalistami (które, myślę, że jednak nie mają zbyt wielu aż tak gorących zwolenników). To spora zmiana. Natomiast sam Iommi wydał kilka solowych płyt, z których pierwsza, aby podbić sprzedaż, również ukazała się pod szyldem Black Sabbath... i bardzo delikatnie mówiąc nie zapisało się to w historii rocka. Tak więc uważam, że "Black Sabbath tylko z Ozzym/Dio/Martinem" jak najbardziej ma sens (choć uważam, że dwie ostatnie możliwości są baardzo smutne Icon_razz2).

Cytat:W Queen najlepsze było to, że każdy członek zespołu miał swój twórczy, ważny wkład i każdy dostarczał raz na jakiś czas jakiegoś przeboju.
Można przecież też powiedzieć, że "dla mnie Queen tylko z Deaconem" i to też nie będzie dziwne, zważywszy że on akurat żyje.
A to są jakieś płyty Queen bez udziału Deacona? XD

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.01.2021 06:40 PM przez Dobromiera.)
26.01.2021 06:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 000
Dołączył: Sep 2017
Post: #17
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
Artur.O napisał(a):A to są jakieś płyty Queen bez udziału Deacona? XD
Właśnie chyba do tego dąży Miszon, że argumentowanie wyboru Cosmic Rocks brakiem Mercurego równie dobrze można zastąpić brakiem Deacona.

Radio Epsilon
26.01.2021 06:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #18
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
A faktycznie, Deacona również tam nie było.

A płytę w międzyczasie posłuchałem i takiej sztampy to już dawno nie słyszałem. Z Queen to nic wspólnego nie ma na pewno.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.01.2021 07:59 PM przez Dobromiera.)
26.01.2021 07:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #19
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
(26.01.2021 06:39 PM)Artur.O napisał(a):  
Cytat:W Queen najlepsze było to, że każdy członek zespołu miał swój twórczy, ważny wkład i każdy dostarczał raz na jakiś czas jakiegoś przeboju.
Można przecież też powiedzieć, że "dla mnie Queen tylko z Deaconem" i to też nie będzie dziwne, zważywszy że on akurat żyje.
A to są jakieś płyty Queen bez udziału Deacona? XD
No właśnie Cosmos Rocks.
Deacon wycofał się z muzyki w 1997, ostatnie nagranie z nim to Only Good Die Young.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
26.01.2021 08:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #20
RE: Przetrwają najsilniejsi - QUEEN
To ja może włożę kij w szprychy świetnie pędzącej maszyny i zagłosuję (bez dogłębnego sprawdzania pozostałych głosów) na płytę dla niektórych bardzo ważną:
[01] Queen (1973)

To takie młodzieńcze granie z rockowym pazurem, ale to akurat nie jest coś co w ich brzmieniu kręci mnie najmocniej. Wygląda to tak, że najbardziaj czarowali mnie popowymi melodiami i tą niesamowitą aurą tajemniczości, orientu i czegoś czego nawet nie potrafię nazwać...
A na początku swej kariery jeszcze tego u nich nie słyszałem. Icon_twisted

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
30.01.2021 04:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy Dobromiera 425 48 102 04.10.2021 07:12 PM
Ostatni post: neo01
  Przetrwają najsilniejsi - T.Love EVENo 237 5 930 28.09.2021 03:30 PM
Ostatni post: neo01
  Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson Dobromiera 164 5 658 30.07.2021 06:05 PM
Ostatni post: Gansenrozes
  Przetrwają najsilniejsi - Happysad neo01 134 4 823 11.06.2021 04:05 PM
Ostatni post: Miszon
  Przetrwają najsilniejsi - Genesis thestranglers 225 8 154 14.05.2021 08:15 PM
Ostatni post: Yacy
  Przetrwają najsilniejsi - The Cranberries Yacy 95 4 581 28.01.2021 10:50 PM
Ostatni post: Yacy
  Przetrwają najsilniejsi - Metallica EVENo 292 10 358 21.12.2020 03:22 PM
Ostatni post: kajman
  Przetrwają najsilniejsi - Lao Che Dobromiera 204 7 060 10.11.2020 12:26 AM
Ostatni post: Kondziowsky
  Przetrwają najsilniejsi - Pet Shop Boys Dobromiera 192 9 904 17.10.2020 12:06 AM
Ostatni post: Dobromiera
  Przetrwają najsilniejsi - Led Zeppelin Dobromiera 224 9 575 27.08.2020 11:22 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości