Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strachy Na Lachy - Autor
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 008
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #1
Strachy Na Lachy - Autor
Napisane 2 października:

22 października premiera najnowszego krążka Strachów "Autor", z piosenkami Jacka Kaczmarskiego.
[Obrazek: autor_male.png]
"...Singlem promującym wydawnictwo będzie utwór "Czerwony autobus", jego dostępność w sklepach przewidujemy w połowie października. "Czerwony autobus" doczeka się także teledysku - jego autorami są Paweł Popko i Ola Maślanka. Płycie towarzyszyć będą koncerty premierowe w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Łodzi, Zabrzu i Gdańsku. Regularna trasa koncertowa odbędzie się w lutym i marcu przyszłego roku. W składzie Strachów zaszła także jedna zmiana personalna: partie instrumentów klawiszowych na całej płycie "Autor" nagrali Pan Areczek i Tom Horn, który jest także realizatorem albumu. ..."

Źródło: http://www.strachynalachy.art.pl

-----------------
Dodane 11 października

"...Kompozytor trzech utworów z płyty "Autor", Przemysław Gintrowski, odmówił Strachom zgody na wydanie "Autoportretu Witkacego"* i "A my nie chcemy uciekać stąd"* ? dwóch kluczowych dla płyty utworów, do których słowa napisał Jacek Kaczmarski (...) Po dłuższym namyśle, w bólach, SP RECORDS i SNL decydują o wydaniu dzieła niepełnego, uzupełnionego słynnym songiem "Mury" (...) Brak dwóch utworów wymusza na zespole konieczność innego ułożenia piosenek na płycie. Z zamkniętej, szczegółowo przemyślanej koncepcji płyty, będącej w zamyśle muzyków, zamkniętą opowieścią - album staje się zbiorem utworów ułożonych wg klucza muzycznego, co w przypadku wydawnictwa, którego środek ciężkości opiera się o SŁOWA jest aktem bezsilności i rozpaczy..."

STRACHY NA LACHY - "AUTOR"

1. Siedzimy tu przez nieporozumienie
(Jacek Kaczmarski / Włodzimierz Wysocki)
2. Ballada dla obywatela miasteczka P (Jacek Kaczmarski / Georges Brassens)
3. Czerwony autobus (Jacek Kaczmarski / Zbigniew Łapiński)
4. Przedszkole (Jacek Kaczmarski)
5. Walka Jakuba z aniołem (Jacek Kaczmarski / Przemysław Gintrowski)
6. Mury ( Jacek Kaczmarski / Lluis Llach)
7. Szklana góra ((Jacek Kaczmarski
8. Encore jeszcze raz (Jacek Kaczmarski)
9. Kazimierz Wierzyński (Jacek Kaczmarski)


Bonusy

10. Szklana góra (Jacek Kaczmarski) (wersja Wolny Tybet)
11. Kazimierz Wierzyński (Jacek Kaczmarski) (remix trzeci)
12. Czerwony autobus (Jacek Kaczmarski / Zbigniew Łapiński) (remix drugi)



źródło: http://www.strachynalachy.art.pl/?p=new_view&id=79

Usunąłem stary temat i założyłem nowy, bo i tak by mi połączyło posty Icon_evil

.
11.10.2007 01:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 008
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #2
 
"4 listopada 2007 roku o godz. 20:00 w radiowej Trójce odbędzie się koncert SNL promujący płytę "Autor"."

źródło: http://www.strachynalachy.art.pl

.
29.10.2007 04:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 684
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Bardzo fajna płyta

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
31.10.2007 01:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 008
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #4
 
tadzio3 napisał(a):Bardzo fajna płyta
Jak na razie to najlepsza wydaje mi się piosenka "Szklana Góra" Icon_smile2

.
01.11.2007 02:06 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 684
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
stavanger napisał(a):
tadzio3 napisał(a):Bardzo fajna płyta
Jak na razie to najlepsza wydaje mi się piosenka "Szklana Góra" Icon_smile2
Jeszcze swojej ulubionej nie mam, ale ta jest rzeczywiście bardzo dobra.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
07.11.2007 04:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 008
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #6
 
Ja dodam jeszcze "Kazimierz Wierzyński" no i te dwie "zakazane" :roll: piosenki, które na płycie się nie znalazły. Icon_razz
W sumie tylko dwa pierwsze numery mi nie podchodzą, no i Mury które już znam na pamięć Icon_cool2

.
07.11.2007 05:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 008
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #7
 
stavanger napisał(a):W sumie tylko dwa pierwsze numery mi nie podchodzą,
No i w zestawie do głosowania na LP3 pojawiła sie jedna z tych dwóch piosenek: "Siedzimy tu przez nieporozumienie" Icon_confused2

.
22.11.2007 11:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 082
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
ale zaglosowales Icon_wink2
23.11.2007 02:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 008
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #9
 
ku3a napisał(a):ale zaglosowales Icon_wink2
Tak, zagłosowałem, ale jak na 3 singla wybiorą "Mury", to już się poważnie zastanowie Icon_cool2

.
23.11.2007 11:43 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 008
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #10
 
Gdzieś czytałem, że wersje Kaczmarskiego nie są znane:

Szklana Góra: http://www.wrzuta.pl/audio/rHGm5ENeU0/21...klana_gora
Walka Jakuba z Aniołem: http://holka.wrzuta.pl/audio/gdXfuMNSGg/..._z_aniolem
Czerwony autobus (Kaczmarski): http://lia.lp.wrzuta.pl/audio/kHJ4ljcdBK...kaczmarski
Czerwony autobus (Gintrowski): http://www.wrzuta.pl/audio/4TWLC2XXOk/pr...ny_autobus
Encore jeszcze raz: http://www.wrzuta.pl/audio/smYqsG6iev/ja...eszcze_raz
A my nie chcemy uciekać stąd: http://serp.wrzuta.pl/audio/59FPtPw2wd/j...iekac_stad

.
14.02.2008 11:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 070
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #11
 
stavanger napisał(a):Szklana Góra: http://www.wrzuta.pl/audi...ki-szklana_gora
Wielkie dzięki!!! Nie mogłem jakoś znaleźć tej wersji w sieci, ale ja na wrzutę raczej nie wchodzę.
Jeszcze raz wielkie dzięki!!!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
15.02.2008 12:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 070
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #12
 
No to przesłuchałem całość. I moim - nowym - zdaniem jest lepiej, o wiele lepiej niż myślalem:

po 3 pierwszych kawałkach, pozostałe - mogę napisać, że mi sie podobają Icon_wink2 Oczywiście Szklana Góra bije wszystko, ale potem jest równorzędna - na razie - trójka Przedszkole, Encore jeszcze raz, Kazimierz Wierzyński, dalej Walka Jakuba z aniołem, która mnie nie przekonywała... i nawet Mury mi się podobają.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
19.02.2008 12:18 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Płyta zupełnie inaczej brzmi, kiedy słucham jej w wersji oryginalnej. Wtedy dopiero można odkryć jej całą głębie. Może dzieje się to za sprawą pominięcia "Murów". Ale na pewno nie tylko. Yacy napisał, że pierwsze trzy utwory go nie zachwyciły. Mnie po pierwszym przesłuchaniu nie zachwyciły również, ale zupełnie inaczej brzmią porozrzucane po płycie. Z "Czerwonym autobusem" oswajałem się chyba najdłużej, ale w końcu tekst bardzo polubiłem. Potem przychodzi czas na coś o wiele łatwiejszego w odbiorze - "Przedszkole". I ta mieszanka nastrojów jest dla tej płyty zbawienna. "Autoportret Witkacego" świetnie wkomponował się w płytę i pasuje do niej znacznie bardziej niż "Mury", a "Kazimierz Wierzyński" o wiele lepiej brzmi w środku płyty, niż na jej końcu. Z kolei "A my nie chcemy uciekać stąd" jest znakomitym zakończeniem.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
19.02.2008 12:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #14
 
Ja dopiero po drugim przesłuchaniu dowiedziałem się, że mam wersję mix, czyli wszystkie utwory. Muszę przesłuchać w dwóch wersjach: oficjalnej i "autorskiej". Przypuszczam, że oficjalna będzie słabsza.

PS. Kolejny wyStraszony. Icon_wink2
19.02.2008 12:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Źle się wyraziłem. Oczywiście wersja, którą nazwałem oficjalną, jest wersją autorską Icon_wink2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
19.02.2008 12:53 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 082
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
a dla mnie "Czerwony autobus" to jeden z najlepszych kawalkow, uwielbiam go.
i co bardzo wazne - tu jest pierwsza wersja "Murów" ktora naprawde mi sie spodobala i ktora wzbudza we mnie duze emocje. Szczegolnie jak dochodzi do tego momentu, gdzie sa krzyki tlumu.
jedynie "Miasteczko P." na tyle mi sie nie podoba, ze... jest mi obojetne Icon_wink2
19.02.2008 06:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 070
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #17
 
mrsap napisał(a):Płyta zupełnie inaczej brzmi, kiedy słucham jej w wersji oryginalnej.
Zgadzam się z tym,!!! Posłuchałem sobie w tej wersji, która się nie ukazała. I to zupełnie inaczej brzmi. Na tyle inaczej, że Walka... już mnie tak bardzo nie razi, żeby nie powiedzieć więcej Icon_wink2 I, mimo że to najlepsza wersja Murów jaką znam, to jednak wolałbym płytę bez nich i remiksów, a z dwoma nieopublikowanymi utworami. Tak więc płytka z Merlina trafia (trafi jak się pojawi listonosz Icon_wink2 ) na półkę, a ja sobie będę słuchał płytki bez remiksówi z Murami lub bez Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
20.02.2008 11:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Strachy na Lachy - Przechodzień o wschodzie Yacy 2 887 11.09.2017 11:16 PM
Ostatni post: kajman
  STRACHY NA LACHY - Dodekafonia Yacy 15 2 983 23.02.2010 10:28 PM
Ostatni post: saferłel
  Strachy Na Lachy - Zakazane piosenki Yacy 24 4 548 01.10.2008 01:49 PM
Ostatni post: tadzio3

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości