Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przetrwają najsilniejsi - The Beatles
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 024
Dołączył: Sep 2017
Post: #101
RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles
kajman napisał(a):To nie załapałem. Myślałem, że dogrywka jest o to, kto wypada, a kto zostaje. Jak dla mnie to, czy to było miejsce 11 i 12 czy 12 i 11 nie ma znaczenia. Kolejne dogrywki chyba sobie oleję.
U mnie to samo. Bez sensu to jest kompletnie Icon_razz2

Radio Epsilon
20.10.2019 09:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 870
Dołączył: Jun 2007
Post: #102
RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles
Przeczytałem punkt piąty regulaminu i kompletnie nie wynika z niego taka wykładnia.
Druga sprawa to uważam, że przy rozpoczęciu każdej rundy podawać ile głosów każda płyta dostała w rundzie poprzedniej, bo bez tego ciężko ustalić, głos na jaką płytę powoduje jej wyrzucenie.
20.10.2019 09:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 544
Dołączył: Aug 2008
Post: #103
RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles
Let it be - sporo świetnego materiału nagranego niechlujnie, na odczep. Smutno się tego słucha - po prostu słychać że jesteśmy świadkami rozpadu zespołi. Trochę bez sensu płyta. W dodatku wybranie Spectora jako producenta też z czapy wybór: jego ściana dźwięku pasowała do muzyki Beatlesów jak pięść do nosa. Aczkolwiek być może należy mu jednak oddać honory, że jak to powiedział Lennon: "z tej kupy gówna zrobił płytę". Irytujący krążek, mógł być dużo lepszy z takim materiałem, jaki tam się momentami znajduje.

Też mnie zaskoczyło, że dogrywka decyduje tylko o kolejności tych co są po równo, sądziłem że kto ją przegrywa ten odpada, a reszta gra dalej.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.10.2019 09:40 PM przez Miszon.)
20.10.2019 09:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 112
Dołączył: Dec 2009
Post: #104
RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles
(20.10.2019 09:31 PM)EVENo napisał(a):  
kajman napisał(a):To nie załapałem. Myślałem, że dogrywka jest o to, kto wypada, a kto zostaje. Jak dla mnie to, czy to było miejsce 11 i 12 czy 12 i 11 nie ma znaczenia. Kolejne dogrywki chyba sobie oleję.
U mnie to samo. Bez sensu to jest kompletnie Icon_razz2
No to jestem trzeci... Ej, może to zmienimy, będzie o niebo ciekawiej!
kajman napisał(a):Przeczytałem punkt piąty regulaminu i kompletnie nie wynika z niego taka wykładnia.
Zgadzam się. Jest napisane, że w wyniku dogrywki odpada 1 płyta, a okazuje się, że odpadły dwie!
kajman napisał(a):Druga sprawa to uważam, że przy rozpoczęciu każdej rundy podawać ile głosów każda płyta dostała w rundzie poprzedniej, bo bez tego ciężko ustalić, głos na jaką płytę powoduje jej wyrzucenie.
A tu chyba znów źle rozumiesz. Chyba jest tak że w każdej kolejnej rundzie liczniki się zerują.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.10.2019 09:45 PM przez neo01.)
20.10.2019 09:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 149
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #105
RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles
no to ja jestem czwarty do brydża... znaczy nie kumam sensowności dogrywki Icon_wink2
jeśli już to niech będzie remis, a od top 5 ustalać kto odpada...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
20.10.2019 09:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 075
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #106
RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles
W sumie macie rację, tzn. w regulaminie w ogóle nie jest sprecyzowany los płyt po rozstrzygniętej dogrywce. Sam właściwie chciałem tylko przyspieszyć zabawę. Jeśli większość się zgadza, to dopiszę w regulaminie, że płyta, która w dogrywce dostała mniej głosów, dalej zostaje w zabawie.

Cytat:uważam, że przy rozpoczęciu każdej rundy podawać ile głosów każda płyta dostała w rundzie poprzedniej, bo bez tego ciężko ustalić, głos na jaką płytę powoduje jej wyrzucenie.

Podałem przy Abbey Road.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
20.10.2019 09:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 112
Dołączył: Dec 2009
Post: #107
RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles
Czyli to ja źle rozumiem, w sensie że liczniki się nie zerują przy otwarciu nowej rundy?

WOLNE MEDIA!!!
20.10.2019 09:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 075
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #108
RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles
Chyba nie wiem, o czym mówisz. Icon_razz2 Głosy z (jednej) rundy wcześniej liczą się wyłącznie, jeśli w rundzie obecnej jest remis. A jeśli runda wcześniej nie rozstrzyga, bo remisujące płyty miały po tyle samo głosów i w tejże rundzie, to jeszcze poprzednia itd.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
20.10.2019 09:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 112
Dołączył: Dec 2009
Post: #109
RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles
No, czyli dobrze rozumiem. Chciałem się upewnić bo zaczęliście coś mieszać z kajmanem o głosach z poprzednich rund.

WOLNE MEDIA!!!
20.10.2019 10:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 870
Dołączył: Jun 2007
Post: #110
RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles
Artur.O napisał(a):Podałem przy Abbey Road.
Ale chyba w pierwszej rundzie też coś było.
neo01 napisał(a):No, czyli dobrze rozumiem.
Ja też. Ale na przykład mogę doprowadzić do remisu wiedząc, że płyta jest w gorszej sytuacji i wtedy wypadnie, a z kolei przy remisie zagłosować na tą, której chcę się pozbyć, jeżeli jest w lepszej sytuacji i potrzebuje dodatkowego głosu.
20.10.2019 10:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 646
Dołączył: May 2008
Post: #111
RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles
myślę, że w tym wypadku z dużym prawdopodobieństwem i tak jako kolejne wypadło by "yellow submarine", ale też nie chciałbym, by to było regułą w przypadku dogrywki
trzeba te zasady było ustalić i spisać przed rozpoczęciem, ale skoro już zaczęliśmy, to zróbmy to teraz

można albo uzależnić wypadnięcie obu pozycji od:
1. zaawansowania zabawy tzn. jeśli mamy remis, a w zabawie została ponad połowa dyskografii, opuszczają ją obie płyty, które remisują, chyba że remis dotyczy większej liczby płyt -- to będzie służyć zwiększeniu dynamiki w tym najmniej istotnym etapie (podejrzewam, że to właśnie chciał zrobić artur tutaj)
2. liczby remisów tzn. jeśli mamy remis i dogrywkę, w której też jest remis, to niezależnie od etapu zabawy, wypadają obie płyty
3. o kolejności w w/w sytuacjach decydują głosy z poprzednich rund

w każdym innym wypadku w razie remisu i dogrywki, odpada tylko jeden album


co wy na to?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.10.2019 12:37 PM przez AKT!.)
21.10.2019 12:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 112
Dołączył: Dec 2009
Post: #112
RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles
No teraz to by byo kombinowanie na potęgę. Jak dla mnie to regulamin jest OK - proste zasady, tylko można uszczegółowić dla pewności, że w dogrywce wygrywająca płyta pozostaje w grze - to jest ze wszech miar logiczne i tak też rozumowało zdaje się większość uczestników (przynajmniej połowa, ale obstawiałbym że raczej ktoś jeszcze niż tylko wypowiadający się).

WOLNE MEDIA!!!
21.10.2019 03:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 646
Dołączył: May 2008
Post: #113
RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles
czy ja wiem? ale ok, to tylko propo

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.10.2019 03:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 112
Dołączył: Dec 2009
Post: #114
RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles
Wydaje mi się, że nie ma raczej co przyspieszać, bo raczej nie znajdziemy wielu wykonawców z dyskografią których będziemy chcieli się bawić w większym gronie. Chyba żebyśmy brali takie powyżej 15 płyt, wtedy imo takie przyspieszanie w pierwszych rundach miałoby sens. A tak to np. "YS" myślę że mogło jeszcze powalczyć i jednak chyba istotne jest czy to będzie przedostatniej miejsce czy np. 10, bo jeśli patrzymy tylko na zwycięzcę czy ew. podium, to jasne że to nie miałoby większego sensu.

WOLNE MEDIA!!!
21.10.2019 04:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 870
Dołączył: Jun 2007
Post: #115
RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles
Jestem za drugim punktem, który zgłosił AKT!. To logiczne, bo robienie kolejnej dogrywki, która kończyłaby się pewnie także remisem mija się z celem.
Rozumiem, że w wypadku remisu, w którym będzie AR to ona wypadnie. A czy są jakieś inne płyty, które mają pierwszeństwo w wypadku remisu (z czymś innym niż AR)? Wydaje mi się, że PPM, ale może się mylę.
21.10.2019 05:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 112
Dołączył: Dec 2009
Post: #116
RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles
A sorry, punkt 2 też popieram.
Tylko byłbym wdzięczny za rozszyfrowanie tych skrótów bo jakoś mam średnią ochotę na zagadki.

WOLNE MEDIA!!!
21.10.2019 05:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 075
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #117
RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles
(21.10.2019 12:36 PM)AKT! napisał(a):  1. zaawansowania zabawy tzn. jeśli mamy remis, a w zabawie została ponad połowa dyskografii, opuszczają ją obie płyty, które remisują, chyba że remis dotyczy większej liczby płyt -- to będzie służyć zwiększeniu dynamiki w tym najmniej istotnym etapie (podejrzewam, że to właśnie chciał zrobić artur tutaj)
2. liczby remisów tzn. jeśli mamy remis i dogrywkę, w której też jest remis, to niezależnie od etapu zabawy, wypadają obie płyty
Jestem za drugim punktem.

Cytat:3. o kolejności w w/w sytuacjach decydują głosy z poprzednich rund
Właśnie do rozpatrywanej sytuacji w ogóle nie dochodzi, jeśli głosy z poprzednich rund są w stanie cokolwiek rozstrzygnąć. Icon_razz2 Bo najpierw (wg regulaminu) liczy się głosy z poprzednich rund, a jeśli podług nich nadal jest remis, to wtedy jest dogrywka.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.10.2019 05:38 PM przez Dobromiera.)
21.10.2019 05:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #118
RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles
Abbey Road
21.10.2019 05:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 870
Dołączył: Jun 2007
Post: #119
RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles
neo01 napisał(a):Tylko byłbym wdzięczny za rozszyfrowanie tych skrótów
Abbey i Please.
Artur.O napisał(a):Bo najpierw (wg regulaminu) liczy się głosy z poprzednich rund
Tylko w jakiś sposób powinny one być zaznaczone, bo teraz to jeszcze da się to ogarnąć, ale za dwie lub trzy rundy to już będzie ciężko.
21.10.2019 05:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 075
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #120
RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles
No przecież sam wiesz, że są zaznaczane.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
21.10.2019 05:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy Dobromiera 425 49 859 04.10.2021 07:12 PM
Ostatni post: neo01
  Przetrwają najsilniejsi - T.Love EVENo 237 6 908 28.09.2021 03:30 PM
Ostatni post: neo01
  Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson Dobromiera 164 6 150 30.07.2021 06:05 PM
Ostatni post: Gansenrozes
  Przetrwają najsilniejsi - Happysad neo01 134 5 275 11.06.2021 04:05 PM
Ostatni post: Miszon
  Przetrwają najsilniejsi - Genesis thestranglers 225 9 084 14.05.2021 08:15 PM
Ostatni post: Yacy
  Przetrwają najsilniejsi - QUEEN Sundrajta 301 10 828 21.03.2021 10:16 PM
Ostatni post: thestranglers
  Przetrwają najsilniejsi - The Cranberries Yacy 95 4 954 28.01.2021 10:50 PM
Ostatni post: Yacy
  Przetrwają najsilniejsi - Metallica EVENo 292 11 105 21.12.2020 03:22 PM
Ostatni post: kajman
  Przetrwają najsilniejsi - Lao Che Dobromiera 204 7 687 10.11.2020 12:26 AM
Ostatni post: Kondziowsky
  Przetrwają najsilniejsi - Pet Shop Boys Dobromiera 192 10 510 17.10.2020 12:06 AM
Ostatni post: Dobromiera

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości