Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajman30 nr 128 z 24.04.09
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 730
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
prz_rulez napisał(a):Kajman, czy ty możesz jeszcze spać w nocy?
A dlaczego miałbym nie móc spać? Czyżby przez Goryle? To spokojna i konwencjonalna muzyczka w porównaniu z tym, czego np. w tym momencie słucham.
26.04.2009 12:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #22
 
Poszedłem na You Tube poszukać goryli i ...widzę Coś całkiem ciekawego. znajdę chwilkę to posłucham ich więcej.
26.04.2009 12:29 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 730
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
emigrant napisał(a):Sleepytime Gorilla Museum CZĘSTO WYDAJĄ SINGLE, NAWET PO KILKA W JEDNYM TYGODNIU.
A tak na poważnie. Musze się zagłębić nieco w ich twórczość i sprawdzić czy są w stanie zapanować nad moją Listą.
Myślę, że to niekoniecznie są Twoje klimaty. Ale skoro na Twojej liście jest np. Ayreon to kto wie?
A tak w ogóle to jestem w tej grupie osób na forum, które często nawet nie wiedzą, jakie nagrania z danej płyty są singlami.
26.04.2009 12:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 730
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
emigrant napisał(a):Poszedłem na You Tube poszukać goryli i ...widzę Coś całkiem ciekawego. znajdę chwilkę to posłucham ich więcej.
Goryle w komplecie możesz znaleźć we Wszystkich stworzeniach... na moim chomiku.
26.04.2009 12:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
kajman napisał(a):To spokojna i konwencjonalna muzyczka w porównaniu z tym, czego np. w tym momencie słucham.
To aż się boję myśleć, czego Ty słuchasz. SATANISTYCZNYCH PIEŚNI?!
26.04.2009 12:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 730
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
prz_rulez napisał(a):
kajman napisał(a):To spokojna i konwencjonalna muzyczka w porównaniu z tym, czego np. w tym momencie słucham.
To aż się boję myśleć, czego Ty słuchasz. SATANISTYCZNYCH PIEŚNI?!
Satanistyczne są w większości jeszcze bardziej konwencjonalne. Akurat tutaj chodziło mi o niektóre nagrania Crimsonów oraz takich grup jak Kingdom Come (Browna), The Pop Group (nie sugeruj się nazwą, bo bardziej myląca być nie może) czy Henry Cow.
26.04.2009 01:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #27
 
kajman napisał(a):1. Ja gdybym nie przeczytał, to bym też myślał, że to flet.
No właśnie... Czyli jest jeszcze możliwość, że po prostu zapomnieli dopisać fletu...
kajman napisał(a):A tak ogólnie to mnie w ogóle nie interesują pomysły na płytę (bywają wyjątki), a tylko pomysły na utwory.
Nie dokładnie się wyraziłem. Chodziło mi o to, że jeżeli ktoś ma dwa, trzy dobre utwory to niech wyda tylko je, a nie dogrywa do tego jeszcze 10, na które nie ma zupełnie pomysłu...
27.04.2009 10:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 730
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
abd3mz napisał(a):
kajman napisał(a):1. Ja gdybym nie przeczytał, to bym też myślał, że to flet.
No właśnie... Czyli jest jeszcze możliwość, że po prostu zapomnieli dopisać fletu...
kajman napisał(a):A tak ogólnie to mnie w ogóle nie interesują pomysły na płytę (bywają wyjątki), a tylko pomysły na utwory.
2. Nie dokładnie się wyraziłem. Chodziło mi o to, że jeżeli ktoś ma dwa, trzy dobre utwory to niech wyda tylko je, a nie dogrywa do tego jeszcze 10, na które nie ma zupełnie pomysłu...
1. Fakt, jest taka możliwość, chociaż nie sądze. A jak klarnet brzmi w innych utworach, bo szczerze mówiąc, to nie pamiętam.
2. Niestety mamy teraz kulturę albumową i to czasami przynosi takie efekty. Dlatego wolę poznawać poszczególne utwory, a płyty w całości gdy już wiem, że warto ryzykować (chociaż chyba zacznę mocniej sięgać do albumów ze względów technicznych).
27.04.2009 04:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #29
 
1. Szczerze mówiąc to ja nie kojarzę jak brzmi klarnet... :roll: W innych utworach brzmi inaczej, ale dla mnie to tylko inna technika grania na flecie...
2. Myślę, że jeśli byłaby teraz kultura singlowa to wielu genialnych utworów byśmy nie usłyszeli, bo nikt nie chciałby ich nagrywać [oprócz artystów].
27.04.2009 04:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #30
 
Ale zmyła. Sadziłem ze zadebiutuje Gasmac upodobniony do SOAD ,
a tu Cisza... . nie znam bo nie zdązyłem poznać jeszcze . Z nowości to chyba znam tylko Therapy .
Aberinkula wraca Icon_biggrin3 Dylan tez rewelacyjnie . Cała nowa płyta w podobnych i ciekawych klimatach.
28.04.2009 01:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 510
Dołączył: Aug 2008
Post: #31
 
Nie wiem czy to do ciebie pytanie, ale czy można prosić jakiś link do płyty "SLEEPYTIME GORILLA MUSEUM - Grand Opening And Closing!"? Co prawda na NL7 mnie nie zachwycili jako dość wtórni, ale interesuje mnie pewien aspekt formalny tej muzyki, poza tym sama otoczka i historia stworzona wokół zespołu jest całkiem ciekawa i inspirująca artystycznie.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
29.04.2009 11:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #32
 
Sam jeszcze tej płyty nie ściągałem, ale ten link powinien być dobry:
Kod:
http://rapidshare.com/files/60599886/sleepytime_gorilla_museum_-_grand_opening_and_closing.zip
29.04.2009 12:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 510
Dołączył: Aug 2008
Post: #33
 
Dzięki Icon_smile2.
Ewentualnie - którą polecacie na początek? Przy czym interesuje mnie taka najbardziej zakręcona formalnie, aranżacyjnie, itp. A nie taka "najfajniejsza" w słuchaniu. Raczej najtrudniejsza Icon_wink2.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
29.04.2009 12:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #34
 
Wydaje misie, że Aro i kajman odpowiedzą Ci na to pytanie. Ja znam tylko najnowszą.
29.04.2009 12:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 510
Dołączył: Aug 2008
Post: #35
 
No to czekam na kajmana. Icon_smile2

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
29.04.2009 12:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 730
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
Jeżeli chodzi o płyty, to moim zdaniem pierwsza i trzecia są lepsze od drugiej, ale jednak pierwszych dwóch nie miałem czasu dokładnie przesłuchać. A jeżeli chodzi o utwór z pierwszej płyty to najbardziej mi odpowiada Sleepytime.
Ale ogólnie nie odbieram ich muzyki jako wtórnej. Oczywiście nie można się chyba całkowicie odciąć od wszystkiego, co do tej pory było w muzyce, ale wykorzystując pomysły zarówno sprawdzone, jak i własne tworzą coś jedynego w swoim rodzaju.
29.04.2009 04:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 510
Dołączył: Aug 2008
Post: #37
 
Możliwe, ale ja znam tylko jeden kawałek. I zaciekawił mnie tylko z czysto teoretycznego punktu słyszenia (współgrające metrum na 3 i na 4), poza tym nie trafił jakoś.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
29.04.2009 05:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #38
 
Miszon napisał(a):Przy czym interesuje mnie taka najbardziej zakręcona formalnie, aranżacyjnie, itp. A nie taka "najfajniejsza" w słuchaniu. Raczej najtrudniejsza Icon_wink2 .
Wiele sie już o tym pisało, a wszystko zaczeło sie od kolegi p.u.r.h.a . Icon_wink2 i kilku z nas dopadła ta epidemia Icon_smile2
Muzyka niszowa , awangarda dla jednych , dla innych po prostu jakas jedna wielka schiza . Icon_mrgreen Czasami wydaje sie ze poszczególne utwory zmierzaja do nikąd Icon_lol Rwane motywy muzyczne, zmiany tempa , bogate dźwieki [choc wszystkie te instrumenty własnego wykonania np. urządzenia kuchenne, przeróżne metalowe pojemniki, kosze czy puszki. Piano będący gitarą basową z użyciem strun fortepianowych, to jakaś kolejna, pomysłowa konstrukcja. i na nich własnie grają :roll: Icon_mrgreen ] oraz cyrkowość tworzą jakąs abstrakcję, groteskę ktora wciąga i chyba nie spotkałem jeszcze takiego stylu .
Wszystkie 3 płyty jak dla mnie warte są poznania. Z tym ze pierwsza i ta ostatnia z ktorej tyle się wylęgło na forum sa tez dla mnie najlepsze.
Trudno tez ocenic i wytypowac jakies poszczególne utwory. Kazdy z nich , czy także te ktore obecnie znajduje się na naszych listach jest to pomysł na rózne wygłupy , jest i teatr i urok ,zarazem jest i ostro , dziko ale także blogo i spokojnie.
Mam nadzieję ze jeszcze nie jestem swirem Icon_lol
29.04.2009 09:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 730
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
Miszon napisał(a):Przy czym interesuje mnie taka najbardziej zakręcona formalnie, aranżacyjnie, itp. A nie taka "najfajniejsza" w słuchaniu. Raczej najtrudniejsza Icon_wink2.
To ja raz jeszcze.
1. Dla mnie wszystkie są totalnie pozakręcane, tak że trudno mi cokolwiek konkretnego polecić. Mogę zrobić to chyba z każdym utworem z ostatniej płyty i pewnie z większością z poprzednich, jeżeli posłucham jeszcze raz.
2. Myślę, że u mnie czym bardziej w moim odbiorze pozakręcana, tym fajniejsza w słuchaniu.
3. Najtrudniejsza? Wyjdę na zarozumialca, ale nie ma czegoś takiego dla mnie jak trudna muzyka. Może to nie argument, ale w czasach kiedy słuchałem muzyki poważnej, to poza kilkoma wyjątkami to od klasycznej muzyki poważnej wolałem słuchać np. utworów z warszawskiej jesieni.
29.04.2009 09:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #40
 
I jeszcze jedno ,
W międzyczasie kajman i Gary zainteresowali sie także pobocznymi projektami Goryli. I takze bardzo ciekawymi tj. Faun Fables czy The Book of Knots [ akurat tez sie zapoznales chocby na NL VII] i ktore polecam.
29.04.2009 09:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości