Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lil Nas X wyrzucony z billboardowej listy country, czyli dyskusja z rasizmem w tle
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 651
Dołączył: May 2008
Post: #7
RE: Lil Nas X wyrzucony z billboardowej listy country, czyli dyskusja z rasizmem w tle
Miszon napisał(a):Jedyny rasizm tutaj, to gatunkowy. Stwierdzili, żę numer jest za mało country, mimo że go grają stacje country? Absurd.
właśnie dlatego wliczanie sprzedaży do list gatunkowych było skazane na taką aferę prędzej czy później, bo ktoś arbitralnie w magazynie musiał stwierdzić, czy numer się kwalifikuje, czy nie -- wcześniej weryfikowali to pośrednio słuchacze stacji radiowych z danego formatu, które albo coś grały, albo nie -- z różnych powodów

dla mnie ten numer nie jest country sensu stricto, ale na pewno jest pewną crossoverową nowalijką i nie jestem w stanie zająć jednoznacznego stanowiska; myślę jednak, że do sformułowania poważnego oskarżenia o rasizm to trochę za mało

zwłaszcza że między 2008 a 2017 aż 6 radiowych numerów jeden na liście country miał darius rucker (lider hootie & the blowfish), który jest afroamerykaninem; nie został też wykluczony z głównej listy country mieszającej słuchalność ze sprzedażą i podlegającą tym arbitralnym ograniczeniom

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.05.2019 04:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Lil Nas X wyrzucony z billboardowej listy country, czyli dyskusja z rasizmem w tle - AKT! - 13.05.2019 04:05 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Spotify, streaming, czyli przyszłość muzyki, czy aby na pewno? michal91d 12 4 852 12.02.2013 02:06 PM
Ostatni post: AKT!
  Muzyka wczoraj a dziś - czyli o kondycji dzisiejszej muzyki prz_rulez 118 20 529 14.12.2008 12:48 PM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości