Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Black Sabbath
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #81
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
Trochę bez sensu. Z drugiej strony, też nie do końca głosy są równomierne, bo czasami u kogoś 1 pkt może być wart tyle, co u drugiej osoby 10 Icon_smile Ale niestety ciężko o idealny system...

Co ja chciałem... Aaa. W odsłuchach doszedłem do "Solitude". Dopiero. A i tak mam wybrane może 3 utwory jak na razie...
Nie wiem, po tym, co na razie słyszałem, mam wrażenie, że te utwory cierpią trochę na uwiąd starczy. Niby nic dziwnego, ale mam wrażenie, że tacy Beatlesi znacznie lepiej przetrwali upływ czasu...
03.12.2018 11:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #82
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
Zaprawdę nie mogę znaleźć w sobie sił czy ochoty by wrócić do drugiej połowy zestawu. Czyżby jakieś nieczyste moce bijące od zespołu mnie od tego odpychały? Przy okazji pora chyba najwyższa rozwiązać zagadkę, która nurtuje pewnie nie tylko mnie: na ile machiną promocyjną, a na ile prawdą były ich związki z satanizmem?
04.12.2018 04:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Starless Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 217
Dołączył: Apr 2015
Post: #83
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
To ich muzyka ma jakiś związek z satanizmem? Gdzieś wyczytałem, być może w książce o BS którą mam, albo w TR lub gdzieś w internecie, ale na pewno nie na żadnej wikipedii że ludzie brali ich za zespół satanistyczny, a ich teksty są absolutnie niesatanistyczne, można by powiedzieć że wręcz przeciwnie, ale też nigdy nie zgłębiałem ich tekstów chociaż niektóre kiedyś czytałem na pewno.
Co do ewentualnego przebrnięcia przez zestaw to... kwestia gustu... ja tam nie mam żadnych. Icon_smile Za to pewnie miałbym w przypadku większości wykonawców których topy odpuściłem, oraz z trudem przebrnąłem przez Red Hot Chili Peppers.
04.12.2018 05:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #84
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
nie lubię za bardzo ozzy'ego jako wokalisty, nie lubię późniejszego stricte heavimetalowego wcielenia sabathów, a brzmienie niektórych ich płyt niestety zestarzało się źle, dlatego raczej rzadko wracam, ale doceniam to strasznie co zrobili na "paranoid" i "master of puppets" dla doom metalu i jest tam po kilka przesztosów, a całościowo słucha się świetnie -- muszę sprawdzić całą "czwórkę", bo też rokuje nieźle; ogólnie to była miła retrospektywa, chociaż zanim zacząłem faktyczne odsłuchy, musiałem trochę poskipować po fragmentach Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.12.2018 06:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #85
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
(04.12.2018 04:10 PM)thestranglers napisał(a):  ich związki z satanizmem?

W skrócie: żadne.

A rozwijając to bardziej: żadne.

Mam nadzieję, że pomogłem. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.12.2018 06:50 PM przez Dobromiera.)
04.12.2018 06:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #86
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
A nawet jak się poczyta teksty to nawet wręcz anty.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
04.12.2018 08:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 092
Dołączył: Dec 2009
Post: #87
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
AKT! napisał(a):"master of puppets"
No, no, to rzeczywiście milowy krok w historii metalu... Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.12.2018 09:02 PM przez neo01.)
04.12.2018 09:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #88
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
Dla zmęczonych brzmieniem chciałem zareklamować jedną z moich propozycji która nie brzmi w ogóle jak BS Icon_wink

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
04.12.2018 09:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 092
Dołączył: Dec 2009
Post: #89
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
Chciałeś, ale już nie chcesz? Icon_wink Przy okazji, moje propozycje są w ogóle mało metalowe ("Solitude" jest strasznie lajtową balladą, a "Sabbra Cadabra" ma piękny blues-jazzowy motyw).

Jeszcze w kontekście związków z siłami nieczystymi, wielkim zaskoczeniem było dla mnie, jak usłyszałem od Ozziego na koncercie "God bless you all", poza tym Iommi (gitarzysta) nosi krzyż. A w teksty niespecjalnie się wsłuchiwałem i mam tylko nadzieję, że tytuły niektórych utworów nie są adekwatne do ich treści.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.12.2018 09:54 PM przez neo01.)
04.12.2018 09:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #90
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
Czyli nie tylko ja odniosłem wrażenie tego "starczego uwiądu".
Nie no, nie są jakoś straszni (a może chcieli być i im nie wyszło? Icon_lol ), ale to ciężka muzyka, a ja mam czas, by siedzieć przed kompem w większości wtedy, gdy robię coś ważnego albo wtedy, gdy mam ochotę się zrelaksować. Ani do jednego, ani do drugiego, Black Sabbath nie za bardzo pasuje.
Swoją drogą - może następna osoba (po mnie, rzecz jasna) zaproponowałaby jakiś chillout? Albo wręcz klasykę? Byłaby to miła odmiana dla ucha...
04.12.2018 09:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #91
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
Rozumiem, że na koniec roku zaproponujesz coś? Icon_smile Będziesz w dodatku miał wyjątkową możliwość posłuchania wszystkich propozycji od razu w Twój ulubiony poniedziałek. Icon_twisted
04.12.2018 09:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #92
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
(04.12.2018 09:48 PM)neo01 napisał(a):  A w teksty niespecjalnie się wsłuchiwałem i mam tylko nadzieję, że tytuły niektórych utworów nie są adekwatne do ich treści.

No cóż, na tyle, na ile analizowałem (czyt. pierwsze kilka płyt), to satanizm wiedźmy i siły nieczyste to na ogół tylko fasada, albo chęć szokowania/bawienia się ze słuchaczem. Wykorzystanie "diabelskiego" trytonu i w ogóle cały samonazwowy utwór np. miał być po prostu straszny, tak samo jak horrory, co do których przecież nikt nie ma wątpliwości, czy są czymś więcej niż "straszydłem". A same teksty traktowały o różnych rzeczach, czasem bardziej wzniosłych jak w antywojennych "War Pigs" i "Children of the Grave" czy ekologicznym "Into the Void", innym razem przyziemnych jak w "Sweet Leaf" (tak - o zielsku), czasem tematyka jest fantazyjna, jak w "Iron Man" i "N.I.B.", a innym razem wręcz humorystyczna, jak w "Fairies Wear Boots". A wisienką na torcie jest... naprawdę chrześcijańskie "After Forever". Oto ten straszny, satanistyczny zespół. Domyślam się, że Ozzy i reszta zespołu mają polewkę z ludzi, którzy naprawdę wierzą, że to jakiś antychrystowski zespół. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
04.12.2018 10:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #93
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
Wbrew temu, co sugeruje jeden z przedstawicieli Caimaninae, przesłuchałem wszystkie propozycje.
Tyle, że niewiele mnie to posunęło do przodu w kontekście wyboru utworów.
Ale chyba już wiem, co będzie na pierwszym miejscu...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.12.2018 12:50 AM przez prz_rulez.)
05.12.2018 12:50 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #94
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
Caimaninae? A możesz szerzej zaprezentować tę podrodzinę? Icon_wink
05.12.2018 07:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #95
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
neo01 napisał(a):No, no, to rzeczywiście milowy krok w historii metalu... Icon_wink
hahaha, też lubię, choć gdybym miał wybierać to chyba jednak na półce bym postawił "master of reality" Icon_wink

prz_rulez napisał(a):Swoją drogą - może następna osoba (po mnie, rzecz jasna) zaproponowałaby jakiś chillout? Albo wręcz klasykę? Byłaby to miła odmiana dla ucha...
nie wiem, czy to by się udało, ale ja bym sobie mozarta, bacha czy chopina potoppował z przyjemnością <3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.12.2018 03:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #96
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
AKT! napisał(a):nie wiem, czy to by się udało, ale ja bym sobie mozarta, bacha czy chopina potoppował z przyjemnością
Serce

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
05.12.2018 03:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #97
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
(05.12.2018 03:05 PM)AKT! napisał(a):  nie wiem, czy to by się udało, ale ja bym sobie mozarta, bacha czy chopina potoppował z przyjemnością <3

Do Szopena jakoś nie mogę się przekonać, ale poza tym ja również. Icon_smile

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
05.12.2018 04:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #98
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
to byłby trudny top na pewno Icon_wink najtrudniejszy, jaki tu mieliśmy, bez wątpienia
bach, mozart czy beethoven byliby wdzięczniejsi, bo inaczej w ich muzyce rozkłada się ciężar i są lepiej ograni popkulturowo jednak -- mam wrażenie, że chopin jest raczej archetypem niż rzeczywiście wykorzystuje się motywy z jego muzyki, choć to też nie jest regułą

swoją drogą odkryłem przy okazji odsłuchów wczoraj, jak kanye pięknie przerobił "iron mana" na refren w "hell of a life":

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.12.2018 05:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 092
Dołączył: Dec 2009
Post: #99
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
AKT! napisał(a):nie wiem, czy to by się udało, ale ja bym sobie mozarta, bacha czy chopina potoppował z przyjemnością <3
Rozumiem, że wtedy ocenialibyśmy wykonania autorskie?

WOLNE MEDIA!!!
05.12.2018 05:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #100
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
kwestia wykonań w muzyce klasycznej jest czymś nieco innym niż w popularnej czy jazzie, bo stopień dowolności jest mniejszy; jakieś wykonania musielibyśmy oceniać, bo przecież nie partytury Icon_wink ale koniec końców chodziłoby raczej o to, żeby porównywać kompozycje

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.12.2018 05:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości