Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mychartsowy Top Black Sabbath - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Mychartsowy Top Black Sabbath (/showthread.php?tid=42599)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


Mychartsowy Top Black Sabbath - thestranglers - 20.11.2018 12:39 AM

Od teraz do poniedziałku 26 listopada zgłaszamy tu po dwa utwory ww. zespołu. Raz zgłoszonego tytułu nie zmieniamy. Za każdy dostaniecie po punkcie w PLMT.


RE: Mychartsowy Top Black Sabbath - Yacy - 20.11.2018 12:42 AM

Black Sabbath
Sabbath Bloody Sabbath


RE: Mychartsowy Top Black Sabbath - EVENo - 20.11.2018 12:46 AM

N.I.B.
Children Of The Grave


RE: Mychartsowy Top Black Sabbath - thestranglers - 20.11.2018 12:50 AM

Iron Man
Paranoid


RE: Mychartsowy Top Black Sabbath - Miszon - 20.11.2018 12:53 AM

Znowu grubo!


RE: Mychartsowy Top Black Sabbath - tomas585 - 20.11.2018 12:54 AM

War Pigs
Evil Woman, Don't Play Your Games with Me


RE: Mychartsowy Top Black Sabbath - adameria - 20.11.2018 01:08 AM

End Of The Beginning
God Is Dead?


RE: Mychartsowy Top Black Sabbath - 1981 - 20.11.2018 01:23 AM

The Wizard
Never Say Die


RE: Mychartsowy Top Black Sabbath - kajman - 20.11.2018 08:26 AM

Na razie z mojego top 30 zgłoszono 3 utwory. Po jednym z każdej dziesiątki. Kiepsko.
Będę cze4kał, może ktoś mnie jeszcze poratuje.


RE: Mychartsowy Top Black Sabbath - Yacy - 20.11.2018 08:52 AM

wszystkie utwory (z wyjątkiem jednego rodzynka) mieszczą się w moim top 25 Icon_wink2


RE: Mychartsowy Top Black Sabbath - dziobaseczek - 20.11.2018 09:00 AM

Lord of This World
After Forever


RE: Mychartsowy Top Black Sabbath - neo01 - 20.11.2018 09:36 AM

Spojrzałem na mój top na forum LP3 i tak mi wyszło:

Sabbra Cadabra
Solitude

Jak by ktoś miał problem ze zgłoszeniem, podaję inne propozycje:
Loner
Changes
Snowblind
Into The Void
Fairies Wear Boots
Electric Funeral
Megalomania
Lonely Is the Word
Breakout
Turn Up The Night



RE: Mychartsowy Top Black Sabbath - mike - 20.11.2018 11:42 AM

Heaven and Hell
Symptom Of The Universe


RE: Mychartsowy Top Black Sabbath - Dobromiera - 20.11.2018 11:46 AM

To i ja podam swoją listę "inspiracji" Icon_wink

Changes
Electric Funeral
Into the Void
Planet Caravan
Psycho Man
Spiral Architect
Sweet Leaf


W sumie wszystko z "Master of Reality" i "Paranoid" ma u mnie szanse na dziesiątkę. Tak dobre są to płyty.


RE: Mychartsowy Top Black Sabbath - Sundrajta - 20.11.2018 01:35 PM

Jak ja niewiele o nich wiem, a przecież brzmienie jest tak charakterystyczne i rozpoznawalne, że to aż wstyd normalnie... Icon_rolleyes
Jak spojrzałem na cała dyskografię, to trochę mnie przeraziła wizja tylu odsłuchów (nie to co przy Queen). Icon_eek
Zatem ograniczę się tylko do Waszych propozycji, a nawet skorzystam z jednej podpowiedzi. Czy to będzie świętokradztwem jak wybiorę piosenkę z okresu, w którym to nie Ozzy był wokalistą? Icon_twisted

A więc moi mili wybieram:
Megalomania
Master of Insanity


Aha i trochę mnie śmieszy, że taki laik jak ja, teraz będzie wybierał ich największe przeboje.
A doczytałem też w Wikipedii skąd się wzięło, to charakterystyczne brzmienie gitary Tony'ego Iommi. Icon_eek Ot wypadek, a nie żadne nadprzyrodzone wydarzenie czy błysk geniuszu. Później z pewnością wiele zespołów w tym ich naśladowało!? A więc mimo wszystko stali się prekursorami nowego stylu gitarowego grania. Icon_idea
Tyle że zapoznanie się przynajmniej z tymi najważniejszymi utworami BS wydaje się dla mnie jako fana rocka (w tym i cięższych brzmień) pozycją obowiązkową.
I jak słyszę po fragmentach płyt (i tych piosenkach, które znam) momentami będzie naprawdę czym się zachwycać.


RE: Mychartsowy Top Black Sabbath - Dobromiera - 20.11.2018 03:54 PM

(20.11.2018 01:35 PM)Sundrajta napisał(a):  Jak spojrzałem na cała dyskografię, to trochę mnie przeraziła wizja tylu odsłuchów (nie to co przy Queen). Icon_eek

E tam, Queen miało raptem dwie płyty mniej. Icon_wink No i podobnie jak przy Queen, u Black Sabbath też jest kilka płyt, które w zasadzie można sobie kompletnie odpuścić (właściwie wszystko z kimś innym niż Dio, Ozzym lub Gillanem jako wokalistą), chyba że jest się kajmanem, a z drugiej strony, w porównaniu z Queen, te "obowiązkowe" płyty są naprawdę bardzo obowiązkowe. Pierwsze pięć płyt Black Sabbath to równie dobrze mogłyby być jedyne metalowe płyty. Icon_wink


RE: Mychartsowy Top Black Sabbath - kajman - 20.11.2018 05:23 PM

Doszły dwa utwory z mojego topu (obydwa z najlepszej dwudziestki).


RE: Mychartsowy Top Black Sabbath - soberTOMek - 20.11.2018 06:23 PM

"Snowblind"
"Neon Knights"



RE: Mychartsowy Top Black Sabbath - Starless - 20.11.2018 06:33 PM

(20.11.2018 01:35 PM)Sundrajta napisał(a):  Czy to będzie świętokradztwem jak wybiorę piosenkę z okresu, w którym to nie Ozzy był wokalistą? Icon_twisted
Tak oczywiście że to skandal i powinieneś dostać bana. Icon_razz2
A tak poważnie to ja nie należę do osób którzy uważają że BS bez Ozzyego to nie BS. Prawdę mówiąc jako wokalistę wolę Dio. Sam okres z Ozzym rzeczywiście uważam za najlepszy, ale to niekoniecznie musi być jego zasługa, on przecież nie komponował muzyki. Icon_smile


RE: Mychartsowy Top Black Sabbath - neo01 - 20.11.2018 07:25 PM

Starless napisał(a):A tak poważnie to ja nie należę do osób którzy uważają że BS bez Ozzyego to nie BS
Mnie Ozzy jakoś dosyć integralnie "zżył się" z BS i płyty z innymi wokalistami jakoś mi nie podchodzą, nie ma tego czegoś. Inna sprawa, że to co robili na pierwszych płytach to absolutna klasyka, potem trochę zmienili styl i to już nie było takie smaczne. Może zresztą Ozzy dobrze wpływał na grupę, mimo że sam nie komponował... Icon_smile