Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Black Sabbath
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #261
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
Oho, wychodzi na to, że nadszedł już czas na mnie...

Może najpierw krótki wstęp...
nasza zabawa trwa już od dłuższego czasu i niezmiennie cieszy się sporą popularnością. Pojawiali się tu już wykonawcy reprezentujący różne gatunki muzyczne, jednakże dominowały klimaty anglosaskie, ewentualnie z rzadka polskie. Celem topów było między innymi poszerzenie naszych horyzontów muzycznych. Poprzez wybory mniej lub bardziej, ale jednak znanych wykonawców (wyjątki można ewentualnie znaleźć w topie eurowizyjnym Szymka, ale nawet tam i tak nie było ich raczej zbyt wiele), zamiar ten w dużej mierze nie mógł zostać zrealizowany.
Dlatego stwierdziłem, że czas to w końcu zmienić.

Zdecydowałem, że następny top będzie stał pod znakiem Ákosa - obchodzącego w tym roku swoje pięćdziesiąte urodziny węgierskiego wokalisty, mającego w swoim kraju status megagwiazdy.

Okazja jest niebagatelna - o ile Bóg, karma i wszelkie przyziemne okoliczności pozwolą, w sobotę pojawię się na jego budapeszteńskim koncercie z okazji wspomnianych już pięćdziesiątych urodzin.
Zdaję sobie sprawę, że to odważna decyzja. Któż jednak inny niż ja mógłby zdecydować się na podjęcie takiego ryzyka?
Dodatkowym czynnikiem motywującym jest fakt, iż solowa dyskografia Ákosa jest niezwykle obfita - wraz z płytami koncertowymi to aż 28 albumów! Nie wspominam tu o singlach, maksisinglach oraz EP-kach. Do tego dochodzi jeszcze 12 płyt z okresu jego udziału w zespole Bonanza Banzai, zespołu uznawanego na Węgrzech za kultowy i nazywany czasami "węgierskim Depeche Mode" (tu ciekawostka: wokaliście zdarzyło się dokonać przeróbki jednego z utworów Depeszów).

W związku ze specyfiką artysty chciałbym wnieść dwa postulaty.
Po pierwsze - ponieważ większość z was bardzo słabo - jeśli w ogóle - orientuje się w dyskografii Ákosa, proponowałbym przedłużenie terminu składania propozycji do czwartku 20 grudnia. Dałoby to możliwość wstępnego zapoznania się z dyskografią wokalisty i wybrania czegoś dla siebie. Po tym czasie wszyscy byliby już w miarę obeznani i nie powinno być już wtedy większych kłopotów z wyborem ulubionych utworów artysty (swoją drogą, rozstrzygnięcie wypada w fenomenalnym dniu 31 grudnia, a jeśli Thestranglers nie dałby rady przekazać wyników, to mogłoby się to nawet przesunąć na Nowy Rok - lepszej daty nie można sobie wymarzyćIcon_exclaim).
Po drugie - z racji istotności grupy Bonanza Banzai dla węgierskiej (bo niestety tylko dla niej, choć gdyby byli z Wielkiej Brytanii, a Depeche Mode z Węgier, to dziś ci pierwsi byliby legendą...) muzyki, chciałbym zaproponować włączenie twórczości BB do topu z zastrzeżeniem, iż każdy może zaproponować jedynie jeden utwór zespołu - drugi z nich obowiązkowo będzie musiał być solowym dokonaniem Ákosa).

Mam nadzieję, że pomimo tego nietuzinkowego jak na polskie realia wyboru (choć niby Lengyel, magyar – két jó barát, czyli "Polak, Węgier, dwa bratanki") nie sprawicie mi zawodu i ochoczo podejmiecie się tego niecodziennego zadania jakim jest przesłuchanie utworów wokalisty, którego dominująca część twórczości wykonywana jest w nieznanym dla nas - i z perspektywy Indoeuropejczyków karkołomnym do nauki (true storyIcon_exclaim Zdradzę, że właśnie odczuwam to na własnej skórze...) języku.

P.S. Boże, co za patetyczne głupoty tu napisałem Icon_lol Ale niech będzie, niech potomni się pośmieją
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2018 12:16 AM przez prz_rulez.)
10.12.2018 11:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #262
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
Chyba jednak przeholowałeś Icon_wink Chodzi o tego: https://www.discogs.com/artist/356164-Ko...-%C3%81kos ?
No to ja od razu odpadam, pierwsze słyszę i nie mam pojęcia od czego zacząć, na co zwrócić uwagę itd., a 28 płyt jednego wykonawcy nie mam ochoty słuchać.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.12.2018 11:39 PM przez Dobromiera.)
10.12.2018 11:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #263
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
Ja też podziękuję. Do zobaczenia w kolejnym topie. Icon_rolleyes
10.12.2018 11:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 125
Dołączył: Dec 2014
Post: #264
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
tomas585 napisał(a):obstawiam Ákos
a skąd wiedziałeś? Chytry
10.12.2018 11:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #265
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
wszedłem na jego profil lastfm Icon_wink

https://www.last.fm/user/prz_rulez
10.12.2018 11:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 083
Dołączył: Dec 2009
Post: #266
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
Brzmi jak tureckie disco.
No to do zobaczenia za miesiąc.

WOLNE MEDIA!!!
10.12.2018 11:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #267
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
A ja spróbuję (chyba) wszak powinniśmy poznawać nowych artystów. Icon_twisted
A taki top praktycznie bez faworytów, to dopiero gratka dla konesera. Icon_lol Tylko się zastanawiam jak długo będę wybierał swoich przedstawicieli do tego topu?

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
10.12.2018 11:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 125
Dołączył: Dec 2014
Post: #268
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
prz_rulez napisał(a):Po pierwsze - ponieważ większość z was bardzo słabo - jeśli w ogóle - orientuje się w dyskografii Ákosa, proponowałbym przedłużenie terminu składania propozycji do czwartku 20 grudnia. Dałoby to możliwość wstępnego zapoznania się z dyskografią wokalisty i wybrania czegoś dla siebie. Po tym czasie wszyscy byliby już w miarę obeznani i nie powinno być już wtedy większych kłopotów z wyborem ulubionych utworów artysty (swoją drogą, rozstrzygnięcie wypada w fenomenalnym dniu 31 grudnia, a jeśli Thestranglers nie dałby rady przekazać wyników, to mogłoby się to nawet przesunąć na Nowy Rok - lepszej daty nie można sobie wymarzyć).
Co do przedłużenia proponowania nagrań do dnia 20 grudnia - nie ma sprawy. Prezentowanie topu będzie jednak w niedzielę 30 grudnia.

prz_rulez napisał(a):z racji istotności grupy Bonanza Banzai dla węgierskiej (bo niestety tylko dla niej, choć gdyby byli z Wielkiej Brytanii, a Depeche Mode z Węgier, to dziś ci pierwsi byliby legendą...) muzyki, chciałbym zaproponować włączenie twórczości BB do topu z zastrzeżeniem, iż każdy może zaproponować jedynie jeden utwór zespołu - drugi z nich obowiązkowo będzie musiał być solowym dokonaniem Ákosa).
Mogę też się zgodzić, ale to już Ty musisz pomóc w weryfikowaniu tego.
10.12.2018 11:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 083
Dołączył: Dec 2009
Post: #269
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
thestranglers napisał(a):Prezentowanie topu będzie jednak w niedzielę 30 grudnia.
Uff, czyli jednak za 3 tygodnie, no i dobrze.
Ciekawe jaka będzie frekwencja...

WOLNE MEDIA!!!
10.12.2018 11:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #270
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
prz_rulez napisał(a):mogłoby się to nawet przesunąć na Nowy Rok
W NR to jest TWC i emocji wystarczy.
Artur.O napisał(a):No to ja od razu odpadam
A ja wezmę udział i nawet coś zgłoszę, o ile ktoś mnie nie wyprzedzi.
10.12.2018 11:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #271
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
To przykre, że na starcie trzy osoby się wykruszyły, a zwłaszcza Artur, tym bardziej, że ja przez Twoich ulubieńców Arturze się przemęczyłem...
Ech... Ciężkie jest noszenie oświaty kaganków...
Co do weryfikacji - nie ma problemu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.12.2018 11:57 PM przez prz_rulez.)
10.12.2018 11:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #272
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
kajman napisał(a):o ile ktoś mnie nie wyprzedzi
Nie wyprzedzi, bo właśnie otworzyłem wątek i zgłosiłem propozycję.
10.12.2018 11:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #273
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
(10.12.2018 11:56 PM)prz_rulez napisał(a):  Ech... Ciężkie jest noszenie oświaty kaganków...

Rzucenie 28 płyt jednego wykonawcy i "przesłuchać!" to żadne niesienie oświaty... wydaje mi się, że np. ja trochę jaśniej określiłem o co "chodzi" u Black Sabbath, co bardziej lub mniej warto odsłuchać, no i chyba nawet dla ciebie bardziej oczywiste powinno być, dlaczego jest to ważny zespół. Tak więc i ja chciałbym jakiegoś "wprowadzenia", bo naprawdę jest to dla mnie kompletny anonim. Już mogłeś tego Ákosa dać do topłyty zamiast O-Zone. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2018 12:07 AM przez Dobromiera.)
11.12.2018 12:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 630
Dołączył: May 2008
Post: #274
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
No niech będzie, że podejmuję wyzwanie Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.12.2018 12:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 731
Dołączył: Jun 2007
Post: #275
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
Artur.O napisał(a):jednego płyty
A kto to jest ten płyt?
11.12.2018 12:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #276
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
Tak w sumie jeszcze sprostuję, że wedle RYM to Ákos solo to 12 płyt, a zespół to 7 płyt. Swoją drogą noty niezbyt zachęcające. xD

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
11.12.2018 12:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #277
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
Cóż, Ákos ma sporo płyt koncertowych, a Bonanza różnych dodatków, w tym także "post mortem", więc od razu trochę rzeczy odpada.
Ja oczywiście mogę wam "podrzucić" pewne utwory i napisać, w jakiej są stylistyce i o czym mniej więcej mówią teksty (oczywiście z duuuuuużym udziałem Google Translate, bo mój węgierski to póki co prawie że nie istnieje - choć intensywnie działam w tej kwestii). Chciałbym jednak, by były to wasze wybory.

Cóż [2], mam jednak nadzieję, że jeszcze przemyślicie sprawę. Gorąco was do tego zachęcam.
11.12.2018 12:13 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 083
Dołączył: Dec 2009
Post: #278
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
Przykro mi, ale jak coś mnie odrzuca po pierwszych fragmentach, to nie będę się w to wgłębiał. To po prostu kompletnie nie moja bajka. Nie bierz tego osobiście.

WOLNE MEDIA!!!
11.12.2018 12:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #279
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
No teksty akurat bez znaczenia, bo i tak nie znam języka xd Raczej miałem na myśli takie, nie wiem, omówienie dyskografii. ;p

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
11.12.2018 12:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #280
RE: Mychartsowy Top Black Sabbath
No dobrze, nie będę Icon_smile A przynajmniej postaram się.
Co do omówień, to chyba najlepiej będzie, jeśli zrobię to zaraz po koncercie.
P.S. Ej, ale już mam lekkie nerwy, że coś nie wypali z transportem itd. i tyle będzie z tego koncertu Icon_neutral3
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2018 12:17 AM przez prz_rulez.)
11.12.2018 12:16 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości