Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 112 (24.01.09)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Notowanie 112 (24.01.09)
W sumie w tym tyg. nie działo się nic szczególnego, zaczęły się ferie. Może uda się przez to zwiększyć liczbę odsłuchiwanych utworów do 150 na dzień, ale...no tak, jeszcze ten bilard i może w końcu pierwszy turniej rankingowy w Sosnowcu. Się zobaczy.
Początek roku, mimo, że już przyniósł dwie świetne płyty (Animal i Antony) nie rozpieszcza mnie nowościami. Po 4, skromnie, co jedno notowanie, co jeden tydzień....a poczekalnia pustoszeje. Coś mnie dorwała muzyczno-feriowa depresja. Mam jednak caaaaaaaały tydzień na szukanie inspiracji. Z pewnością tytuł inspiracji roku mogę już nadać teledyskowi do piosenki Life In Technicolor II, który ponownie ożywił ten kawałek w moich uszach i jak widać efekty są znaczące. Ścisła czołówka pozostała nieugięta, ale za ich plecami już zaczyna się nawarstwiać bardzo alternatywna poczekalnia żądna tronu (Asobi, Elliot). Morrissey w końcu dotarł do tej 10. Słucham rzadko, ale ten wspaniały popowy numer ma siłę 100 pospolitych refrenów muzyki popularnej. Liczyłem na Royksoppa, który jednak dość asekuracyjnie tylko trzy oczka wypracował w tym tygodniu i tylko patrzył jak odjeżdżają mu do górnych warstw listy Girls Aloud (znów w formie!), Travis i IAMX. Robota jaką odwaliły te grupy nie jest może imponująca, ale w tych czasach każdy awans się liczy. Pamięta o tym The Last Shado Puppets - największy pechowiec tego notowania Icon_sad
Na samym końcu zmiany raczej przewidywalne. Kto ma spadać ten spada. Kolejka do ''wyjścia'' posuwa się bez większych zakłóceń. Niedosyt pewnie czuje ubiegłotygodniowa nowość - Ladyhawke - która już dzisiaj żegna się z 53 miejscem i spada w czeluście.
I jeszcze jedno. W okolicach miejsc 40ileś i 50ileś spore zwężenie jezdni i blokada. Nie dziwcie się więc dosyć wolno posuwającym się na przód Sparks i Beckowi. Mają jeszcze dużo benzyny, więc dadzą radę.

Nowości:



White Lies - To Lose My Life - Podobno to ma być rewelacja 2009 roku jeśli chodzi o rynek indie. Wraca moda na lata 80 i z tego powodu w corocznym rankingu BBC, gdzie znani redaktorzy wybierali tych, których ich zdaniem zawładną listami przebojów, White Lies znalazło się w otoczeniu zupełnie nie pasujących do nich...zwykle piosenkarek - a więc o co chodzi? Mimo, że od strony rockowej brzmią jak Franz Ferdinand zmieszane z Editors to cała ich muzyka w dużej mierze opiera się na syntezatorowych tłach granych na hołd muzykom lat 80. Bardzo wyraźnie czuć wpływ Duran Duran - już o tym wspominałem, a ten numer singlowy to takie maxymalne przetopienie się w grupę Simona Le Bona.
Wypada to bardzo fajnie i wcale nie czuję się winny, że słucham grupy, która tak mocno czerpię z innych źródeł. Są dobrzy. To nie wystarcza?

Psychocukier - Bikiniarska Potańcówka Suto Zakrapiana Jamajką - Polskie indie w natarciu. Psychocukier wydaje się być najbardziej surowym z ostatnio przesłuchanych przeze mnie grup z tego nurtu szczycących się pochodzeniem z Polski. Ich muzyka dużo zyskuje przez o wiele surowsze podejście do materiału niż to ma miejsce w przypadku Much czy Rentona. Brzmią też przy tym trochę dojrzalej. Cała płyta jest trochę za długa, lekko nierówna, ale takie perły jak ten utwór o długim tytule zdarzają się całkiem często.
Wszyscy inni mogą się chwalić, że ich głównymi mentorami są grupy pokroju Sonic Yout i całej alternatywnej paczki Amerykańsko-Brytyjskiej, ale to u Psychocukru czuć to najmocniej. Nagrania światowej klasy. Serio!

UNKLE - Against The Grain - Pewnego dnia oczarował mnie kawałek Cut Me Loose, taki sięgający pod sklepienie nieba elektroniczny psalm, najlepszy z nowego wydawnictwa UNKLE pod tytułem End Titles...Stories For Film, wydawnictwa, które zawiodło moje oczekiwania jako całość. Drugie miejsce w kolejności lubienia przypadło Against The Grain. Nie myślałem, że jak przyjdzie wybrać mi drugi singiel, to nadal właśnie ten mało pompatyczny, melancholijny (świetne smyki, pięknie wpasowują się w klawiszowe tło) i stłamszony ziemską beznadziejnością numer wejdzie na listę. Jak widać potrzeba zarówno mi, jak i UNKLE takich rzewnych i głębokich kompozycji dających do myślenia. Na razie 50 miejsce, ale to tylko przedbiegi.

Of Montreal - Nonpareil Of Favor - Przespałem płytę, przespałem single. Ba, płyty nie przesłuchałem jeszcze w całości. Album, który był wydarzeniem świata indie pop pod koniec roku 2008, fucktycznie wypłynął na 3-4 miesiące przed premierą. Nawet to mnie nie zmobilizowało! Tylko ten jeden numer przeszedłem. Numer, który otwiera płytę Skeletal Lamping. Na początku, tak przez 2 minuty jest cholernie melodyjnie. Przebój jak się patrzy, jak zwykle z odrobiną ''jaja'' tak typowego dla tego projektu z Athens. Druga część już taka miła dla ucha nie jest. To taki zawis pomiędzy chęcią wyrwania się z dziwnego pulsowania, które prowadzi donikąd, a pozostaniem w strefie ''0''. I w strefie ''0'' pozostają. Ośmielę się napisać, że brzmi to jak strojenie strun jakiegoś noise rockowego zespołu w stylu Pavement. FAJNE!

Wszystkie nowości znajdziecie na chomiku.

Notowanie:

01. 01. 10. Fleet Foxes - He Doesn't Know Why
02. 02. 04. Animal Collective - My Girls
03. 07. 03. Calexico - Writer's Minor Holiday
04. 08. 06. The Pains Of Being Pure At Heart - Young Adult Friction
05. 04. 08. Nick Cave & The Bad Seeds - Lie Down Here (& Be My Girl)
06. 05. 12. Deerhunter - Nothing Ever Happened
07. 03. 07. The Raconteurs - Carolina Drama
08. 12. 06. Matt Elliott - I Name This Ship The Tragedy, Bless Her And All Who Sail With Her
09. 06. 06. Elbow - The Loneliness Of A Tower Crane Driver
10. 17. 04. Morrissey - I'm Throwing My Arms Around Paris

11. 18. 09. Mercury Rev - Dream Of A Young Girl As A Flower
12. 29. 02. Asobi Seksu - Familiar Light
13. 09. 07. TV On The Radio - Family Tree
14. 10. 15. The Verve - Sit And Wonder
15. 13. 08. Portishead - Hunter
16. 16. 07. Kings Of Leon - Use Somebody
17. 11. 09. Ladytron - Tomorrow
18. 15. 11. Simply Red - Go Now
19. 22. 05. Gang Gang Dance - House Jam
20. 14. 09. Kasia Nosowska - Na Całych Jeziorach Ty

21. 21. 05. Antony & The Johnsons - Her Eyes Are Underneath The Ground
22. 24. 05 Franz Ferdinand - Ulysses
23. 27. 05. Rockettothesky - The Dead, Dead Water Lily Thing
24. 34. 10. Coldplay - Life In Technicolor II
25. 23. 12. Tricky - Past Mistake
26. 33. 08. Travis - Song To Self
27. 25. 14. Metallica - That Was Just Your Life
28. 26. 14. The Cure - The Hungry Ghost
29. 20. 11. Marillion - This Train Is My Life
30. 36. 08. IAMX - Think Of England

31. 28. 09. Duffy - Rain On Your Parade
32. 19. 12. The Last Shadow Puppets - My Mistakes Were Made For You
33. 30. 10. The Kills - Tape Song
34. 32. 15. Tindersticks - The Turns We Took
35. 41. 04. Girls Aloud - The Loving Kind
36. 31. 12. R.E.M - Living Well Is The Best Revenge
37. 40. 02. Röyksopp - Happy Up Here
38. 37. 04. No Age - Sleeper Hold
39. 35. 20. Portishead - We Carry On
40. NE. 01. White Lies - To Lose My Life
----------------------------------------------------------------------------------------------
41. NE. 01. Psychocukier - Bikiniarska Potańcówka Suto Zakrapiana Jamajką
42. 45. 03. Beck - Modern Guilt
43. 39. 16. The Raveonettes - Aly, Walk With Me
44. 38. 12. Oasis - I'm Outta Time
45. 46. 06. Glasvegas - A Snowflake Fell (And It Felt Like A Kiss)
46. 48. 03. Sparks - Let The Monkey Drive
47. 42. 11. Voo Voo - Leszek Mi Mówił
48. 44. 26. Fleet Foxes - White Winter Hymnal
49. 43. 13. Emiliana Torrini - Big Jumps
50. NE. 01. UNKLE - Against The Grain
51. 51. 04. Primal Scream - Beautiful Future
52. 47. 02. The Music - Cold Blooded
53. 52. 03. Madness - That Close
54. NE. 01. Of Montreal - Nonpareil Of Favor
55. 49. 14. Cranes - Worlds
56. 50. 17. Elbow - The Bones Of You
57. 57. 20. TV On The Radio - Halfway Home
58. 54. 11. The Killers - Spaceman
59. 56. 13. The Dears - Disclaimer
60. 53. 02. Ladyhawke - My Delirium
61. 55. 19. The Verve - Rather Be
62. 61. 19. M83 - Kim & Jessie
63. 58. 16. Coldplay - Lost!
64. 59. 16. Shirley Manson - Samson And Delilah
65. 63. 11. Razorlight - Wire To Wire
66. 60. 15. Pustki - Parzydełko
67. 64. 25. UNKLE - Cut Me Loose
68. 67. 26. Deerhunter - Agoraphobia
69. 66. 13. Gabriella Cilmi - Sanctuary
70. 62. 17. Garbage - Witness To Your Love

Z listy wypadły:

z 65 - Renton - Lazy Wild - po 9 tyg.
z 68 - Calexico - Two Silver Trees - po 18 tyg.
z 69 - Maria Peszek - Muchomory - po 15 tyg.
z 70 - Coldplay - Yes/Chinese Sleep Chant - po 20 tyg.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.01.2009 11:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #2
 
saferłel napisał(a):12. 29. 02. Asobi Seksu - Familiar Light
Swietny kawałek, u mnie debiutuje w poczekalni, choć to chyba nie singiel. Oj dostanie nam się dostanie Icon_smile2
saferłel napisał(a):40. NE. 01. White Lies - To Lose My Life
A ta nowość rewelacyjna, u mnie od dwóch tygodni na szczycie Icon_exclaim
saferłel napisał(a):50. NE. 01. UNKLE - Against The Grain
A to singiel???
25.01.2009 12:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #3
 
saferłel napisał(a):04. 08. 06. The Pains Of Being Pure At Heart - Young Adult Friction

wreszcie mam ich cała płytę, to będzie moja płyta nocy! Icon_smile2
i poznam to, co zawędrowało u Ciebie aż tak wysoko...
25.01.2009 12:38 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #4
 
koszMAREK napisał(a):A to singiel???

nie zadawaj takich pytań, u saferłala tylko jakieś 10% to single Icon_razz2
25.01.2009 12:40 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
E tam, nie jest tak źle, na szybko przeleciałem okiem przez listę i wyszło mi jakieś 30-31 single Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.01.2009 12:47 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
koszMAREK napisał(a):
saferłel napisał(a):12. 29. 02. Asobi Seksu - Familiar Light
Swietny kawałek, u mnie debiutuje w poczekalni, choć to chyba nie singiel. Oj dostanie nam się dostanie Icon_smile2
saferłel napisał(a):50. NE. 01. UNKLE - Against The Grain
A to singiel???

1. Tak, to nie jest singiel.
2. Nie, to nie jest singiel Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.01.2009 12:48 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #7
 
no tak, 42 % Icon_biggrin3
25.01.2009 12:49 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
O właśnie, na twoje matematyczne wyliczenia liczyłem najbardziej - i mam pewność że są bezbłędne. Dziękuję ;D

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.01.2009 01:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #9
 
słuchaj, według wyliczeń wychodził ułamek dziesiętny, nieskończony i nieokresowy, ale dokonałem przybliżenia Icon_wink2
25.01.2009 01:27 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
dziesiętny, nieskończony - ok....nieokresowy, to to już pamiętam co to znaczy Icon_razz2, coś tam w nawiasie chyba zostaje....Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.01.2009 01:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #11
 
rozwinięcie dziesiętne nieskończone nieokresowe, czyli jednym słowem liczba: niewymierna Icon_razz2
25.01.2009 01:32 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #12
 
Listoholik napisał(a):czyli jednym słowem liczba niewymierna Icon_razz2
jednak kiepski z Ciebie matematyk - "liczba niewymierna" to 2 słowa Icon_lol Icon_mrgreen Icon_lol
25.01.2009 01:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
A to już wiem. Liczby są wymierne i niewymierne, ale wszystkie są rzeczywiste, nie?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.01.2009 01:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #14
 
uzi, nie mów, że z Ciebie jest lepszy?
bo już się zaczynam bać :PPP
25.01.2009 01:39 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #15
 
lepszy, lepszy. Icon_biggrin bój się!!! Icon_mrgreen ZUOOOO!!! Icon_lol Icon_lol
25.01.2009 01:40 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Jak zwykle w przypadku mojej listy, rozmowa zeszła na każdą inną możliwą drogę, tylko nie na drogę muzyki zawartej na DLP w tym tygodniu Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.01.2009 01:45 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #17
 
bo jakieś takie dziwne piosenki masz, zupełnie nie można o nich dyskutować, bo kto je w ogóle zna Icon_razz2
25.01.2009 01:47 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Ten kto czyta przypiski do nowości co tydzień i wchodzi na chomika + nieliczna grupa oświeconych Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.01.2009 01:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #19
 
Numer 1 świetny, White Lies, a przynajmniej debiutujący kawałek nie powala na kolana, Psychocukier miażdży i gniecie Icon_mrgreen acz to nie moja muzyka, a terminologię wykorzystującą słowo "indie" uważam co najmniej za śmieszną i totalnie żenującą. Dziękuję za uwagę Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.01.2009 02:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #20
 
aaktt napisał(a):terminologię wykorzystującą słowo "indie" uważam co najmniej za śmieszną i totalnie żenującą

jeden z drugim tu ledwo wytarli mleko spod nosa, a tak się znają na wszystkim, że normalnie szok. tylko jedna terminologia jest słuszna, każda inna żenuła.

ale przecież słowo jest słowem, etykietką, metką. a muzyka jest muzyką, i ona ma się tu bronić Icon_exclaim Icon_exclaim Icon_exclaim Icon_exclaim :roll:

czy ważniejsze jest jak coś nazwiemy? czy jak coś odbieramy? i jak działa to na nasze zmysły, uczucia, doznania?
25.01.2009 02:39 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości