Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
U2 - No Line On The Horizon
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #121
 
Marek napisał(a):a ma ktos tego b-side'a gdzies?Icon_sad a caly album moze?Icon_sad

Będzie płyta na moim chomiku ''niedługo''. Polecam co pewien czas zerkać na niego, aż się załaduje, bo ja sam muszę zaraz zejść. Oczywiście dział PŁYTY.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.02.2009 06:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 154
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #122
 
to może ja też spróbuję relacji "live" Icon_wink2 bardziej zwięzłej od saferłela Icon_wink2

No Line On The Horizon - o wiele lepsza od b-side'a!!! Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3

Magnificent
- świetny!!! i jest TA gitara!!! "moje" U2!!! Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3

Moment Of Surrender - bardzo przyjemna balladka Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3

Unknown Cellar - fajny kawałek Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3

I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight - fajny Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3

Get On Your Boots - pomijam, najsłabszy jak do tej pory Icon_biggrin3 Icon_biggrin3

miał być podglad, a wyszło wyslij... ale słucham dalej Icon_wink2


Stand Up Comedy - no cóż nie jest chyba lepiej niż przy Bootsach... [po chwili] a jednak jest lepiej Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3

FEZ-Being Born - ciekawy, spokojny utwor, który sie fajnie rozkręca Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 [na koniec dodałem jeszcze jedną "gwiazdkę" ]

White Snow - może póxniej bedzie wiecej... a na razie Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 [a jednak dodałem jeszcze jeden punkcik Icon_wink2]

Breathe - średniak na płycie Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3

Cedars Of Lebanon - bardzo wyciszony, fajny Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3

jak dla mnie - świetna płyta!!! od dawna takiej nie nagrali Icon_smile2 kandydatka do top10 za rok 2009 Icon_wink2 a jak będzie okaże sie za 10 miesięcy Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.02.2009 09:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 628
Dołączył: Jun 2007
Post: #123
 
Yacy napisał(a):Magnificent - świetny!!! i jest TA gitara!!! "moje" U2!!! Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
Yacy napisał(a):Get On Your Boots - pomijam, najsłabszy jak do tej pory Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
Ja to po 30 sekundowych intrach wiedziałem. Icon_wink2 Ciekawe jak będzie przy słuchaniu całej płyty.
18.02.2009 09:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 154
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #124
 
Gary napisał(a):Ja to po 30 sekundowych intrach wiedziałem.
a ja nie słuchałem żadnych sampli, intr itp. I jestem zadowolony z płyty [jeszcze 1,5 utworu przede mną Icon_wink2]

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.02.2009 10:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #125
 
Bardzo wysoka nota Yacy. Aż dziwne, chyba jednak na tyle nie zasłużyli ;P

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.02.2009 10:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 154
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #126
 
saferłel napisał(a):Bardzo wysoka nota Yacy. Aż dziwne, chyba jednak na tyle nie zasłużyli ;
przepraszam Icon_redface2 już im obcinam po jednej gwiazdce!

nie rozumiem zwrotu "dziwne" i "nie zasłużyli", bo sam całkiem dobrze oceniłeś poszczególne utwory...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.02.2009 10:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #127
 
Tak, ale przyznam, że ty lubisz te najgorsze Icon_biggrin i to mnie dziwi Icon_biggrin

Oj przecież się droczę, daj spokój Icon_wink Myślę, że płyta najlepsza jeśli chodzi o U2 w 21 wieku, ale niestety dobijają ją 2-3 piosenki i to mocno Icon_sad

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.02.2009 10:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #128
 
uzi's the bill.
siedzę na kanapie, uczę się do sprawdzianu z historii, potem włączam kompjuter, a tu już wszyscy dookoła słyszeli płytę. najs.
my mom hurts.
nevermind.

po drugim odsłuchaniu coś napiszę o płycie.
teraz - kierunek winamp.
narka.

U2, Honor, Ojczyzna!
18.02.2009 10:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #129
 
mój pierwszy raz.
pierwsza płyta U2 za czasów mojego fanowania.
pierwszy raz w ten sposób doznaję.
TEN sposób.
<oszczędzę wykładu o uczuciach wniebowziętej fanki. to nie to forum.>


No Line On The Horizon
nota: 8/10
NLOTH > NLOTH2. zdecydowanie.
słyszę Larry'ego! więcej, dużo więcej niż w dwójce! no i rewelacja, bo brzmi znakomicie!
wokal - mógłby być lepszy. GITka - no, GIT. bardzo git. bas - bez specjalnych rewelacji jak na Adama.
generalnie naprawdę bardzo dobre.

Magnificent
nota: 10/10!!!
wow, cóż za intro! mocne, niskie, wow. a potem ten syntezator... i GITARAAAAAA!!! moja kochana! Edżmajlav! ^^
utwór re-we-la-cyj-ny i muzycznie, i tekstowo, i "ooooo"owo.
już się o nim nagadałam i w zupełności się ze sobą zgadzam. i jeszcze więcej.
ROZ*PIER*KUŹ*WA*DA*LACZ. amen.
only looooooooooove!... oooo Magnificent!

Moment Of Surrender
nota: 8/10
spokojnie. ładnie. Adam zamiata. liryki - very good. Bono - dobrze. ale cóż to? Eno? Lanois? w refrenie? super! i w ogóle melodyjność refrenu taka... bU2i Icon_smile ładne solo Edża po piatej minucie. i ogólnie świetny Edż. bardzo fajne klawisze. Larry - nie rzuca się w uszy, ale jest ok. choć trochę za mało.
jest super.

Unknown Caller
nota: 9/10
spokojne, potulne intro... Edż cały czas wprost rewelacyjnie! tekst - 'szapoba'. wokal - świetnie. no i moje - MOJE - oooooooooo!!! nareszcie! po tych sanszajnowych fragmencikach - powraca uśmiech na twarzy. mimo, iż lepsze wrażenie sprawiało to, co było ledwo słyszalne, to i tak jest fantastycznie. nie rozpierdzieliło tak, jak miało rozpierdzielić, ale i tak rozpierdzieliło.
bravo.

I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight
nota: 9,5/10
GE-NIA-L-N-E! żwmordę! wiedziałam, że to będzie dobre, ale nie miałam pojęcia, że aż tak! no ludzie! miazga!!! Bono - czego chcieć więcej od jego wokalu? ja już niczego nie chcę. to jest mocarne. Edge - zagadka: ile razy można powtarzać, że Edge jest niedoścignionym mistrzem wiosła? odpowiadam: nieskończenie wiele. a zatem once again: Edż jest niedoścignionym mistrzem wiosła. i tu też. Larry - pięknie, i na dodatek dobrze go słychać! nie przesadnie, tyle ile trza. Adam - no jego trochę mało. i to jest minus. chyba jedyny.
rewelka.

Get On Oour Boots
nota: 8/10
jednak 8 a nie 7. 7 dla NL2. a tu tyle co NL1.
i już nic nie mówię. [*]

Stand Up Comedy
nota: 9,5/10
wokal w świetnej formie i odpowiednim natężeniu i mocy. Edż nie daje zmienić o sobie zdania. on chyba wykopał jakiś kuferek ze skarbem czy coś... bo jakiż rozanielony musi być, żeby absolutnie nic nie było mu w stanie przeszkodzić w osiąganiu szczytowej formy... brawo Dave. Larry - ^^. tyle. Adam - odrobinę za mało słyszalny. ale tak to świetnie.
bravissimo. nie spodziewałam się tak dobrego SUC. szacun, Boys.

FEZ - Being Born
nota: 9,5/10
ta fenomenalna gitara... rozpływam się... to samo perkusja... Larry błyszczy. mało Adama.
chórki - znowu Inoł i Lanois! bosko.
niesamowity klimat utworu. spodziewałam się dziwadła - dostałam magię. wspaniale. Icon_smile

White As Snow
nota: 10/10
WOW! a ja myślałam, że to będzie słabe... nie wiedziałam, co mówię. mea culpa.
magic. niesamowite. piękne. muzycznie, paszczowo i tekstowo. brawo ci Panowie. brawa i ukłony.
i kto powiedział, że tylko mocne, ostre brzmienia mogą kopać po dupie?... oj, sorry, ale czuję się skopana przez WaS.
bU2iful.

Breathe
nota: 10/10
fajne, buszmeńskie [jak by to jedna fanka nazwała] intro. no i Edżżżżżżżż! i nie tylko... ten "rap" Bono jest prześwietny. ale "śpiew właściwy" też zmiata. these daaaaaaaaaaaays!... łoa, moc. smyk maltretowany na ostatnim filmiku spisuje się cudnie. Larry & Adam + ten Edż... ah! ah! i jeszcze raz ah!
zgodnie z podejrzeniami, nadziejami i innymi -ami - masakrator.

Cedars Of Lebanon
nota: 8/10
dobre. klimatyczne. fajna melorecytacja. Edż już nie szaleje, ale i tak robi wrażenie. taki delikatny, subtelny... ah. w sumie to samo Larry. takie "Grace" NoLine'a.


to by było na tyle. może z czasem coś ulegnie zmianie, ale teraz jest właśnie tak.
ogólnie rzecz biorąc - na tej płycie ewidentnie rozkwita Edge. po prosty re-we-la-cyj-ny. dzieli i rządzi. eviva Dave Evans!
reszta teamu również świetna. spełnili moje oczekiwania i wielkie nadzieje.
wielki album.
trzeba zwrócić uwagę, że warstwa tekstowa jest świetna.
Bomba się nie umywa. ba, nie jest godna się umywać!
najniższa ocena: 8... hoho, co oni najlepszego narobili... Icon_wink2
średnia: 9,0(45) Icon_wink2 ale całości albumu jeszcze nie oceniam. [średnia ocen =/ ocena albumu.]





saferłel napisał(a):Najsłabsze piosenki:
- Stand Up Comedy (nie do pobicia w kategorii: najsłabsze)
- Unknown Cellar
- FEZ-Bein Born
- White Snow
nie mam ojca.
[*]
btw. white AS snow i unknown cAllEr.
19.02.2009 01:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #130
 
Ja na razie jestem po 5 przesłuchaniach, a jeszcze tata wczoraj spowodował, że z drugiego pokoju słyszałem z 3 razy ten album, bo sobie go zapuścił i słuuuuuchał.

Czas na wstępne notki, ale chyba wypada jeszcze posłuchać Icon_biggrin

No Line - 4/5

Magnificent - 5/5

Momments - 4/5

Unknown - 3'5/5

Crazy - 3'5/5

Boots - 3'5/5

Stand Up - 2'5/5

FEZ - 3'5/5

White - 3/5

Breathe - 4/5

Cedars - 3/5

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.02.2009 08:48 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 120
Dołączył: Jun 2007
Post: #131
 
a ja sobie posłucham dopiero jak będę miał płytę w odtwarzaczu Icon_cool2 .
płyta U2 i singiel Depeszów, to będzie to co poprawi mi humor po powrocie z urlopu Icon_wink2.
19.02.2009 10:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 972
Dołączył: Nov 2007
Post: #132
 
ja nie bede słuchał, juz sie naczytałem takze wystarczy Icon_wink2 Icon_mrgreen
19.02.2009 10:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 120
Dołączył: Jun 2007
Post: #133
 
no nie mów, że Ty to czytasz Icon_razz.
19.02.2009 11:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 972
Dołączył: Nov 2007
Post: #134
 
Oj co się naczytałem to moje Icon_lol a później oznaczałem jako przeczytane Icon_razz
19.02.2009 11:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 684
Dołączył: Dec 2008
Post: #135
 
Ja jestem dopiero po jednym przesłuchaniu. Też postanowiłem zabawić się wystawianie not poszczególnym piosenkom. I tak:

No Line On The Horizon: 8/10
Magnificent: 9/10
Moment Of Surrender: 9/10
Unknown Caller: 7,5/10
I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight: 9,5/10
Get On Your Boots: 7,5/10
Stand Up Comedy: 9/10
FEZ - Being Born: 5,5/10
White As Snow: 6,5/10
Breathe: 8,5/10
Cedars Of Lebanon: 8/10

Średnia: 8. Pewnie po kolejnych przesłuchaniach oceny trochę się zmieniąIcon_wink Jednym słowem album niezły Icon_biggrin3
19.02.2009 04:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #136
 
Widzę, że mamy nawet podobne opinie, chociaż dziwi mnie, że prawie każdy tutaj docenia zdecydowanie najsłabsze Stand Up Comedy. Panie i Panowie, niezły riff to nie wszystko Icon_razz2
Ja niedługo zacznę kolejną sesję z tym albumem.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.02.2009 04:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 145
Dołączył: Nov 2008
Post: #137
 
spodziewalem sie czegos lepszegoIcon_sad
19.02.2009 05:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #138
 
uzi napisał(a):Stand Up Comedy
Edż nie daje zmienić o sobie zdania. on chyba wykopał jakiś kuferek ze skarbem czy coś... bo jakiż rozanielony musi być, żeby absolutnie nic nie było mu w stanie przeszkodzić w osiąganiu szczytowej formy...
Heh - zapewne The Edge w wykopanym kuferku znalazł stare płyty Big Day. Icon_lol Może by tak zaskarżyć kolegów o malutki plagiacik? Ta gitarka brzmi jak rodem wyjęta z utworów naszej olsztyńskiej formacji (nie mogę sobie tylko przypomnieć czy kojarzy mi się z "W świetle i we mgle" czy też z "Zostawić ślad", a może jeszcze z czymś innym?)
19.02.2009 06:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #139
 
saferłel napisał(a):dziwi mnie, że prawie każdy tutaj docenia zdecydowanie najsłabsze Stand Up Comedy.
to ja się dziwę, że masz takie zdanie o świetnej piosence. no kurczę. sprawdź czy Ci się głośniki nie psują na SUC Icon_lol albo czy nie masz jakiegoś fake'a Icon_lol
ale pewnie wszystko działa. po prostu nie doceniasz sztÓki. Icon_cool2
saferłel napisał(a):Panie i Panowie, niezły riff to nie wszystko Icon_razz2
Icon_eek2 woooooooooow! aleś Ty odkrywczy...
Jopkolog napisał(a):Może by tak zaskarżyć kolegów o malutki plagiacik? Ta gitarka brzmi jak rodem wyjęta z utworów naszej olsztyńskiej formacji
Icon_lol tak, z pewnością Edge zna wszystkie polskie zespoły, a na ścianie w pokoju ma plakat Kombi. Icon_lol
a Bono zczaił, że jego fani wielbią Afro Kolektyw [wierzcie, część wspólna fanów U2 i AK jest spora] i dlatego jego działka w Breathe jest jaka jest Icon_mrgreen Icon_lol
19.02.2009 08:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #140
 
Ten komentarz co do mojej wypowiedzi o riffie nie był potrzebny :->

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.02.2009 08:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości